Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marta18091997
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2017
z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta18091997 » 24.07.2017 20:04

Witam , mam parę pytań odnośnie dojazdu na Bałkany. Mianowicie za tydzień wybieram się samochodem do Zadaru i mam parę pytań , może ktoś z was będzie wiedział jak to wygląda . Jedziemy autem na gaz, a czytałam na róznych forach że nie wszędzie są stacje z gazem, zamierzamy jechać przez Słowację i Węgry. Interesowałyby mnie wszystkie aktualne informacje dotyczące : Winet (gdzie za ile na jaki czas ) ( gdzie stacja z gazem) Zastanawiam sie również jaką jest mieć przy sobie najlepiej walutE ? Wszystkiego po trochę czy tylko kuny i euro ? Informacje dotyczące przepisów również mile widziane :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.07.2017 20:12

Odnośnie winiety.
Na przejściu w Barwinku, przy głównej drodze jest budka-kiosk. Tam kup sobie winietę na Słowację i od razu winietę na Węgry.
( możesz kupić sobie te winiety każdą oddzielnie na poszczególnych stacjach ale ...po co się denerwować).
Odnośnie LPG - nie wiem. Nie korzystam.
Waluta - mogą być nawet polskie złotówki. Wszędzie wymienisz na odpowiednia walutę.
Miłego wypoczynku. :lol:
marta18091997
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2017
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta18091997 » 24.07.2017 20:29

Dziękuje za informacje : ) Aa kojarzysz koszt takiego przejazdu w dwie strony ? bo Jedziemy na 5 dni, te winety są chyba 7-10 dniowe tak ? w Chorwacji już są normalne bramki?
:)
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 24.07.2017 20:30

Czy przejście w Barwinku to dalej takie zakoleinowane serpentyny czy coś się poprawiło?
Ostatnie dwa razy jechałem na Konieczną i Bardejów i bardzo fajna trasa, polecam ale może czas sprawdzić ponownie Barwinek?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.07.2017 21:21

paczo napisał(a):Czy przejście w Barwinku to dalej takie zakoleinowane serpentyny czy coś się poprawiło?
Ostatnie dwa razy jechałem na Konieczną i Bardejów i bardzo fajna trasa, polecam ale może czas sprawdzić ponownie Barwinek?

te zakoleinowane serpentyny były zamknięte w 2015, zrobili...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.07.2017 21:23

stavros2002 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):...jakie jest ograniczenie prędkości na Słowacji po przejechaniu przejścia granicznego w Barwinku...?
jak dla mnie sytuacja nie jest jasna w 100 %...na przejściu jest bowiem 40...a 2-3 km pierwszy znak to 70:)


Jedziesz 40 aż do znaku 70, a potem albo znak końca ograniczeń albo obszar zabudowany 50

rozumiem Cię, że chcesz mi podać zasadę...ale znasz to przejście? szeroka droga, zero zabudowań i 40 przez 2 km? chyba "jakiegoś" znaku brakuje...
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 24.07.2017 21:25

Sol-Wagon napisał(a):
paczo napisał(a):Czy przejście w Barwinku to dalej takie zakoleinowane serpentyny czy coś się poprawiło?
Ostatnie dwa razy jechałem na Konieczną i Bardejów i bardzo fajna trasa, polecam ale może czas sprawdzić ponownie Barwinek?

te zakoleinowane serpentyny były zamknięte w 2015, zrobili...

czyli jak się zraziłem w 2013 i 14 to jak zmieniłem na Konieczną to oni to naprawili? zgraliśmy się, nie ma co. Dzięki za info! :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.07.2017 21:29

marta18091997 napisał(a):Dziękuje za informacje : ) Aa kojarzysz koszt takiego przejazdu w dwie strony ? bo Jedziemy na 5 dni, te winety są chyba 7-10 dniowe tak ? w Chorwacji już są normalne bramki?
:)

Nie zwracam aż tak na koszt tych winiet ale za obie tzn. Słowacja + Węgry zapłacisz w tej budce coś około 22-24 euro.
Winiety są 10-dniowe więc kupisz tylko raz. W Chorwacji płacisz na bramkach - najlepiej kartą bankomatową. Kosz do Zadaru - nie wiem - ale jest strona www (chyba http://www.hak.hr) gdzie można sobie obliczyć.
Może ktoś tutaj zaglądnie i Ci pomoże (obliczy).
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 24.07.2017 21:33

woka napisał(a):
marta18091997 napisał(a):Dziękuje za informacje : ) Aa kojarzysz koszt takiego przejazdu w dwie strony ? bo Jedziemy na 5 dni, te winety są chyba 7-10 dniowe tak ? w Chorwacji już są normalne bramki?
:)

Nie zwracam aż tak na koszt tych winiet ale za obie tzn. Słowacja + Węgry zapłacisz w tej budce coś około 22-24 euro.
Winiety są 10-dniowe więc kupisz tylko raz. W Chorwacji płacisz na bramkach - najlepiej kartą bankomatową. Kosz do Zadaru - nie wiem - ale jest strona www (chyba http://www.hak.hr) gdzie można sobie obliczyć.
Może ktoś tutaj zaglądnie i Ci pomoże (obliczy).


A po co kupować w budce, skoro na Slowacje i Węgry obowiązują e-winiety i można je bezproblemu kupić z domu online na e-znamka.sk i autopalyamatrica.hu?

To nie nalepki na szybę, tylko zapis w systemie i dowodem zakupu jest e-mail z potwierdzeniem. można wydrukować, albo po prostu mieć w telefonie.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 24.07.2017 21:45

Sol-Wagon napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):...jakie jest ograniczenie prędkości na Słowacji po przejechaniu przejścia granicznego w Barwinku...?
jak dla mnie sytuacja nie jest jasna w 100 %...na przejściu jest bowiem 40...a 2-3 km pierwszy znak to 70:)


Jedziesz 40 aż do znaku 70, a potem albo znak końca ograniczeń albo obszar zabudowany 50

rozumiem Cię, że chcesz mi podać zasadę...ale znasz to przejście? szeroka droga, zero zabudowań i 40 przez 2 km? chyba "jakiegoś" znaku brakuje...


Przejście znam, znam też slowacką policję ;) 2 minuty mnie nie zbawi, oni lubią czasami ustawiać się przed Wyżnym Komarnikiem,ale jak chcesz im tłumaczyc, że "znaku brakuje", to czemu nie ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.07.2017 21:50

stavros2002 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):...jakie jest ograniczenie prędkości na Słowacji po przejechaniu przejścia granicznego w Barwinku...?
jak dla mnie sytuacja nie jest jasna w 100 %...na przejściu jest bowiem 40...a 2-3 km pierwszy znak to 70:)


Jedziesz 40 aż do znaku 70, a potem albo znak końca ograniczeń albo obszar zabudowany 50

rozumiem Cię, że chcesz mi podać zasadę...ale znasz to przejście? szeroka droga, zero zabudowań i 40 przez 2 km? chyba "jakiegoś" znaku brakuje...


Przejście znam, znam też slowacką policję ;) 2 minuty mnie nie zbawi, oni lubią czasami ustawiać się przed Wyżnym Komarnikiem,ale jak chcesz im tłumaczyc, że "znaku brakuje", to czemu nie ;)

kompletnie mnie nie zrozumiałeś...
właśnie dlatego, że nie jest to doprecyzowane znakami jadę jak idiota 40 jeżeli nie ma nikogo przede mną...
ale nie wierzę, że taka była intencja "znakujących", bo przy dojeździe do granicy na pewno nie ma ograniczenia do 40...
liczyłem na to, że ktoś zauważył jakiś znak którego ja tam nie widuję...
Ostatnio edytowano 24.07.2017 21:53 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 24.07.2017 21:53

Znaku nie ma, kieruj się tymi znakami, które widzisz.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.07.2017 22:27

Winiety możesz kupić online :

- Słowacja https://www.eznamka.sk/selfcare/home/ (winieta elektroniczna - 10 dni 10 eur, 30 dni - 14 eur)

- Węgry https://www.tolltickets.com/country/hun ... lang=pl-PL (winieta elektroniczna)
https://www.tolltickets.com/country/hun ... lang=pl-PL (winieta elektroniczna - 10 dni 11,2 eur, 30 dni - 18 eur)

- Chorwacja http://www.hak.hr/info/cestarine/ (płacimy na bramkach karta około 140 kun = 19 eur))
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2017 22:39

Polecam poczytać trochę forum, bo trochę bez sensu płacić za autostradę w Słowacji, którą jedzie się chyba z 15 km, ale co kto lubi :)
Jeśli chodzi o Węgry to winiety zamawiamy na necie i koszt miesięczej to ok 80 zł nie wiem jak krótsze bo byliśmy na 10 dni a teraz bedzie 2 tygodnie.
Co do LPG to z tego co pamiętam to przy wjeździe na Węgry lpg jest na co 2-iej stacji, wydaje mi się, że co ok 50 km natomiast potem za Budapesztem coraz rzadziej, my zatankowaliśmy kawałek po wjeździe chcąc takować do pełna ok 100 km przed CRO ale już się nie udało więc w Cro jechaliśmy już na paliwie i tankowaliśmy gaz na stacji za granicą :twisted:
Taże w tym roku będziemy uzupełniać zaraz za Budapesztem :)

Spokojnej drogi i powodzenia :) my ruszamy za 19 dni :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2017 23:37

marta18091997 napisał(a):Witam , mam parę pytań odnośnie dojazdu na Bałkany. Mianowicie za tydzień wybieram się samochodem do Zadaru i mam parę pytań , może ktoś z was będzie wiedział jak to wygląda . Jedziemy autem na gaz, a czytałam na róznych forach że nie wszędzie są stacje z gazem, zamierzamy jechać przez Słowację i Węgry. Interesowałyby mnie wszystkie aktualne informacje dotyczące : Winet (gdzie za ile na jaki czas ) ( gdzie stacja z gazem) Zastanawiam sie również jaką jest mieć przy sobie najlepiej walutE ? Wszystkiego po trochę czy tylko kuny i euro ? Informacje dotyczące przepisów również mile widziane :papa:

Informacje są na forum :idea:
krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone