Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megamis7
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) megamis7 » 13.04.2017 13:45

No właśnie zaraz po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej po prawej stronie widać budowę.Słyszałem że to budowa autostrady do Miszkolca 1,7 km to szału faktycznie nie ma ,a szkoda bo trochę przyspieszyło by to czas przejazdu.Pozdrawiam.
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 13.04.2017 22:04

Faktycznie mało widziałem.....
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 26.05.2017 08:40

Jechał ktoś może ostatnio trasą z Barwinka przez Preszów i Koszyce w stronę Węgier? Jakieś utrudnienia, remonty, objazdy?
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 28.05.2017 10:42

Jechałem na majówkę i ogólnie nie jest źle, za wyjątkiem Preszowa gdzie masz rozkopane i trzeba pojechać za znakami objazdowymi, które delikatnie mówiąc nie są za dokładne ale uważnie jadąc dasz radę. Roboty są też w drodze powrotnej ale tu objazd zależy od tego czy pojedziesz autostradą czy drogą nr 20. Dodatkowo stan węgierskiej drogi nr 3 czyli E71 bardzo się pogorszył ostatnimi czasy.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.05.2017 19:41

Dzięki za informacje.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 29.05.2017 08:49

rpz napisał(a):Jechałem na majówkę i ogólnie nie jest źle, za wyjątkiem Preszowa gdzie masz rozkopane i trzeba pojechać za znakami objazdowymi, które delikatnie mówiąc nie są za dokładne ale uważnie jadąc dasz radę. Roboty są też w drodze powrotnej ale tu objazd zależy od tego czy pojedziesz autostradą czy drogą nr 20. Dodatkowo stan węgierskiej drogi nr 3 czyli E71 bardzo się pogorszył ostatnimi czasy.


Witam. Polski odcinek Rzeszów - Barwinek ma jakieś wahadła - pytam, bo znajomy tak twierdzi. Moim zdaniem chyba ma niezbyt aktualne dane. :)
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 29.05.2017 10:29

Napisze tak, odcinek Domaradz-Barwinek są ślady robót/remontów gdzieś bliżej Barwinka ale wahadeł nie było.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 29.05.2017 17:01

rpz napisał(a):Jechałem na majówkę i ogólnie nie jest źle, za wyjątkiem Preszowa gdzie masz rozkopane i trzeba pojechać za znakami objazdowymi, które delikatnie mówiąc nie są za dokładne ale uważnie jadąc dasz radę. Roboty są też w drodze powrotnej ale tu objazd zależy od tego czy pojedziesz autostradą czy drogą nr 20. Dodatkowo stan węgierskiej drogi nr 3 czyli E71 bardzo się pogorszył ostatnimi czasy.

Kupowałeś winietę? Jak jest w tym roku z obwodnicą Svidnika? Nadal do 3,5t bezplatna?
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 29.05.2017 18:34

Winieta na Węgry tak, na Słowację już nie, obwodnica Świdnika nadal bezpłatna
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 30.05.2017 12:00

rpz napisał(a):Winieta na Węgry tak, na Słowację już nie, obwodnica Świdnika nadal bezpłatna

Dzięki za info, jeszcze jedno pytanie - zapewne omijałeś autostradę z Preszowa do Koszyc drogą nr 20, rozumiem że odcinek od węzła Budimir w stronę Koszyc nadal jest bezpłatny?
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 30.05.2017 12:27

A ja wszystkie przejazdy przez Śvidnik bo przeczytałem, ze obwodnica jest płatna.
Co ciekawe, spotkałem wiele aut na polskich blachach, które tez jechały przez miasto zamiast obwodnicą.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 30.05.2017 13:23

Obwodnica Świdnika była i jest bezpłatna, co pokazuje mapa na tej stronie: https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
Ale np. Automapa pokazuje ją jako drogę płatną...
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 30.05.2017 14:02

Bartolo napisał(a):
rpz napisał(a):Winieta na Węgry tak, na Słowację już nie, obwodnica Świdnika nadal bezpłatna

Dzięki za info, jeszcze jedno pytanie - zapewne omijałeś autostradę z Preszowa do Koszyc drogą nr 20, rozumiem że odcinek od węzła Budimir w stronę Koszyc nadal jest bezpłatny?

Dokładnie tak
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 31.05.2017 08:44

arni87 napisał(a):A ja wszystkie przejazdy przez Śvidnik bo przeczytałem, ze obwodnica jest płatna.
Co ciekawe, spotkałem wiele aut na polskich blachach, które tez jechały przez miasto zamiast obwodnicą.


jest płatna ale dla pojazdów powyżej 3.5t...
Sykunia
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.10.2016
Trasa Lublin-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sykunia » 16.06.2017 22:44

Witam . Wybieramy się jednym samochodem pierwszy raz do Chorwacji. Auto z lpg , 2 kierowców. Chciałbym się was poradzić , która będzie lepsza trasa z Lublina do Breli. Przez Czechy, Austrię i Słowenię czy Słowacja i Węgry . Podajcie wasze według was plusy i minusy . Z góry dzięki za pomoc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone