Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa Czechy , Austria , Słowenia , Chorwacja - granice?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 03.09.2011 19:53

pawel.777 napisał(a):
Szymuś napisał(a):W ciągu ostatnich dwóch tygodni przekraczałem czterokrotnie granicę chorwacko-słoweńską na Istrii - Kastel, Plovanija i dwa razy to koło Buzet. Ani razu nikt nie chciał sprawdzać mojego paszportu, a sobie ostatnio po kilku latach przerwy nowy wyrobiłem :D
Znaczy nawet ich do ręki nie wzięli?


Raz czy dwa ktoś wziął ale tylko na okładkę kuknął.
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 03.09.2011 20:11

W tym roku po raz 5-ty wjeżdżaliśmy do Chorwacji, tym razem przez Letenye, od strony Węgier. Ku naszemu zdumieniu, Chorwat po raz pierwszy w czasie naszych podróży zapytał gdzie jedziemy iiiiii WBIŁ NAM PIECZĄTKĘ DO PASZPORTU !!! Tak więc mamy wreszcie ślad , że byliśmy w tym pięknym kraju. W drodze powrotnej na granicy HR-SLO o godz 5.00 rano, mocno trzepano kilka samochodów, włącznie z rozwalonymi na asfalcie walizkami... Byliśmy troszkę w szoku...
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 07.09.2011 09:24

ttom napisał(a):W tym roku po raz 5-ty wjeżdżaliśmy do Chorwacji, tym razem przez Letenye, od strony Węgier. Ku naszemu zdumieniu, Chorwat po raz pierwszy w czasie naszych podróży zapytał gdzie jedziemy iiiiii WBIŁ NAM PIECZĄTKĘ DO PASZPORTU !!! Tak więc mamy wreszcie ślad , że byliśmy w tym pięknym kraju. W drodze powrotnej na granicy HR-SLO o godz 5.00 rano, mocno trzepano kilka samochodów, włącznie z rozwalonymi na asfalcie walizkami... Byliśmy troszkę w szoku...


To rzeczywiście szokujace! 8O
Jak jechałem na istrię, przez Castel-Dragonija, to machnęli ręką nie patrząc na dokumenty- z powrotem też. :D
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 07.09.2011 09:55

Nie stresować się ,tylko jechać .Co najwyżej porządek w aucie miec bo,chyba wstyd byłby gdyby trzeba pokazywać manele.Dokumenty pod ręką (pilota) i wpieriod jak mawiali pierwsi indianie
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 07.09.2011 21:41

Ja jechałem trasą przez Czechy, Austrię, Słownie, Bośnię do Chorwacji a konkretnie do Orebica.
Wszystkie granice przejechaliśmy na dowodach osobistych, zero kontroli, chwilę tj. ok 5-7 min staliśmy na granicy Chorwacko-Słoweńskiej ponieważ trzepali jakiś 3 bandziorów z Bośni.
Przejazd bezproblemowy pod każdym względem. Więcej czasu traci się na bramkach w CRO niż na granicach.
krism84
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krism84 » 09.09.2011 08:34

Witam!

Ja właśnie wróciłem z Istrii i jeśli chodzi o granice i kontrole na nich to wygląda to tak że na terenie unii oczywiście nie ma granic i żadnych kontroli

Jedynie postaliśmy troszkę na granicy Słoweńsko - Chorwackiej ale tylko dlatego że było naprawdę dużo auto i zrobił się korek przy zwężeniu bo kontroli nie było żadnej ani przy wjeździe ani przy wyjeździe
mloda521
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mloda521 » 09.09.2011 13:03

My wlasnie wrocilismy z Chorwacji i na granicach Czeskiej Austriackiej rzeczywiscie w nocy nie wiadomo kiedy si eprzekroczy granice, jednynie sprawdzaja na granicy slowensko-chorwackiej poniewaz Chorwacja nie jest w Unii i oni sprawdzaja, natomiast wystarczajacy jest dowod i oczywiscie dziecko tez musi miec takowy dokument my akurat jechalismy z maluchem, ale ogolnie nie bylo problemow.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa Czechy , Austria , Słowenia , Chorwacja - granice? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone