Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 04.07.2009 23:54

Gal napisał(a):Kwiotek - możesz coś więcej powiedzieć nt. obwodnicy Ptuja? jakiś link...
:)


Mosqito napisał(a):Panowie, a nie prościej na tę całą Słowenię wydrukować sobie te cztery zdania z forum na kartkę A4 i dać osobie siedzącej obok ? Ponizej podaję przykład:

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za mostem granicznym skręcamy w prawo w drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach. I jedziemy drogą 433 cały czas aż po 18 km osiągamy Lenart v slov. Goricach.
W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo w drogę nr 3 (Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m w lewo w drogę nr 229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj. Drogą 229 jedziemy aż do Ptuja - ok. 21 km.
Po wjeździe do miasta lekkim łukiem w prawo, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę 713 (Dornavska cesta) kierunek Dornava. Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo (Puhova ulica). Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto, przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor - Gruškovje - Zagreb), na którym skręcamy w lewo w kierunku granicy z Chorwacją. Jadąc teraz już cały czas prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.


Ja wyjeżdżałem z Mysłowic i jechałem przez Slowenię korzystając tylko i wyłącznie z notatki powyżej, o godz 4:00 wszystkie auta jechały w tym samym kierunku więc tylko potwierdzałem zapiski, jedynie co to chyba nie zgadzał mi się jeden wpis " Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda wg mnie to drugie rondo to lipa w sumie jest ale prosto nie da się nigdzie dojechać i jechałem w prawo za wszystkimi i dalej już opis był OK
marrut
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrut » 05.07.2009 22:48

Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 05.07.2009 23:47

marrut napisał(a):Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?


Nie
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 06.07.2009 00:11

marrut napisał(a):Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?

Małe sprostowanie. Cadca i Zylina znajdują się w Słowacji. :!:
Brodaty48
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007
Remonty na autostradzie przed Bratysławą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 09.07.2009 11:41

Dzisiaj usłyszałem o jakichś fatalnych remontach na autostradzie w Słowacji przed Bratysławą. Gośc jechał na początku czerwca i na 50 km przed Bratysłąwą zaczęly się jakieś roboty drogowe, światła, stopy itp.Ponoć fatalnie. Czy ktoś coś wie na ten temat? Chcemy jechać 17.07 z Śląska przez Węgry. Może jednak zmienić trasę?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.07.2009 14:08

Zamiast zakładać nowy wątek można podnieść temat ponawiając pytanie.

:papa:
Brodaty48
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 09.07.2009 15:04

Leszek Skupin napisał(a):Zamiast zakładać nowy wątek można podnieść temat ponawiając pytanie.

:papa:
ale się strasznie czepiacie!!!!! coście tacy wrażliwi? Jak na różnych stronach toczą się niewybredne pyskówki, to nie widzę zbytniej chęci zamykania wątków i pouczania o regulaminie. Ja chcę na szybko czegoś się dowiedzieć a nie bardzo mam czas na przeszukiwanie całego forum. Zamiast brać się za takie ostre działania proponuję pomyśleć i wykorzystać czas na posegregowanie poszczególnych tematów na węższe zagadnienia aby zaraz po wejściu było widać o co chodzi. Działy są bardzo, bardzo szerokie tematycznie. Wtedy nie będę się napewno powtarzał z pytaniami.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 10.07.2009 10:16

Potwierdzam. Wracałem wczoraj tj. 09 lipca 2009 ok 19 i remonty trwają po obu stronach, ale są powyznaczane po dwa pasy dla każdego ruchu. Tylko, że jeden pas ma 2 metry szerokości i jest zakaz dla ciężarówek. Ograniczenie do 80 km/h, ale jak się dobrze trafi to lewy pas leci ok. 110
Brodaty48
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 10.07.2009 12:39

Dzięki bardzo za info. A mocno spowolniło to jazdę? Czy są objazdy?Zaczynam się trochę zastanawiać nad rezygnacją z tej trasy i jazdą starą trasą przez Czechy, Austrię. Będę tam jechał w piątek ok. 14. W Wiedniu korki napewno i też jakieś roboty trwają, Bratysława też mała nie jest.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 11.07.2009 21:34

Witam - wczoraj wieczorem powrót z Cro na noc - droga przez Mureck-Lenart-Ptuj i potem na Wiedeń i Bratysławę. W tamtą stronę wyjeżdżaliśmy w sobotę 27.06 z okolic Katowic ok. 18 - droga bez większych problemów - tak jak było napisane przed Bratysławą zwężenia ale jedzie się płynnie, przez Bratysławę również. Wiedeń również bez większych problemów - żadnych korków ani robót. Oczywiście burza w Austrii troszkę nas spowolniła ;). Potem objazd przez Słowenie - bez problemów i ok. 3 na granicy z Cro.
Wczoraj również w drugą stronę droga bez problemów.
Natomiast chciałbym przestrzec osoby wyjeżdżające w piątki - wczoraj na granicy Slo-Cro był gigantyczny korek ok. 21-22 - więc lepiej chyba tak wyliczyć podróż aby przyjechać później. Nie wiem czy to problem piątku czy problem godziny.
Brodaty48
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 11.07.2009 22:50

Witam, dzięki - chyba mam problem rozwiązany - wynajem rozpoczyna mi się oczywiście w sobotę o 14.00 na Wyspie Brać. Wyjeżdżam ze Śląska - wyjedziemy ok. 10.00 i przez Żylinę, Bratysławę, Węgry (Letenyee) aby uniknąć korków na granicy SLo - CRO. Trudno, trochę dalej ale jazda a nie korki.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.08.2009 12:28

Dzięki bardzo za info. A mocno spowolniło to jazdę? Czy są objazdy?Zaczynam się trochę zastanawiać nad rezygnacją z tej trasy i jazdą starą trasą przez Czechy, Austrię. Będę tam jechał w piątek ok. 14. W Wiedniu korki napewno i też jakieś roboty trwają, Bratysława też mała nie jest.


trasę Cieszyn-Węgry zrobiłem w wariancie Czechy + Bratysława (jadąc na południe) i Bratysława + Słowacja (wracając)

Pierwszy wariant okazał się dłuższy (ok 50 km i ok 50 minut) i droższy (ok 50 pln).
Za Bratysławą (w stronę Polski) są rzeczywiście remonty. Zwężenia, ale nie objazdy. Ogranicznie do 80 km/h - ja jechałem 100 - 120. Ostatni odcinek tej trasy (czeski - nomen omen) też jest masakryczny, bo jedzie się przez wsie i miasteczka.

Przypominam, że wariant czeski, to nie tylko autobany, ale też przejazd przez Ołomuniec i Brno - bez obwodnicy.

Każdy z wariantów może być zły lub dobry, oba są podobne, a czas przejazdu może być różny w zależności od pory dnia, dnia w tygodniu, pogody, szczęścia. Jak byś nie jechał, to i tak licz 3-4 godziny, pzdr, K.
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 25.08.2014 09:00

My jadąc do Chorwacji wybraliśmy drogę Bielsko-Biała - Cieszyn - Ćadca itd. Czyli niebieski kolor. Trasa oklepana, nie raz już omawiana. Nie przypominam sobie większych problemów.
Ale na powrocie postanowiłem puścić się na Żwardoń. I muszę powiedzieć, że nawet całkiem nieźle.
Bez nazwy 1.jpg
Fragment trasy do Chorwacji Bielsko-Biała - Żylina

Jechaliśmy kolorem zielonym. Ale następnym razem żółtą trasę zamienił bym raczej na czerwoną. Żółta trasa jest dość....Hmm ... widowiskowa. Czułem się osamotniony :) Czerwona jest główniejsza, a i tak się na nią wjeżdża przed granicą. Wjazd do Polski oznajmia tylko tablica. I do Żywca pomyka się już ekspresową.
1350.jpg
S69

W środę ruch do Milówka praktycznie zerowy.
1349.JPG
Tunel na S69


Gorzej już jest między Żywcem, a Bielsko-Białą, bo trzeba się ciągnąć za innymi jednym pasem.
Ale i tak wydaje się być to niezłą alternatywą aniżeli przez Czechy i Cieszyn. Tym bardziej, że między Cieszynem, a Słowacją też za bardzo nie pogonimy.
Mam nadzieję, że za bardzo nie nakręciłem :)
Ostatnio edytowano 25.08.2014 13:25 przez mijagi, łącznie edytowano 1 raz
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 25.08.2014 13:00

prezentuje się ok i mnie też korci ta trasa bo z Chyznego przez Dolny Kubin to mam dość. Tylko jeszcze tankowania i winietek nie rozpoznałem :idea:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 23.06.2017 19:40

Witam, jechał ktoś niedawno trasą Cieszyn-Żilina chodzi konkretnie o miejscowość Czadca, Google i na innych mapach często jest pokazywany tam korek albo spowolnienie ruchu czy nawet ruch zatrzymany. Ma ktoś informację czy nie robią tam coś z drogą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone