Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Boboszów - Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Trasa Boboszów - Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 11.06.2010 11:09

Witam,wyznaczyłem sobie trasę przez Czechy,Austria,Słowenia (objazd płatnych autostrad) ,Chorwacja.Mam pytanie do tych co już omijali płatne autostrady w Słowenii,czy dobrze wytyczyłem trasę zwłaszcza w miejscowości Ptuj. Za pomoc wielkie dzięki i pozdrawiam :D

link : http://tiny.pl/htn42
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 11.06.2010 11:22

michalek_101 napisał(a):Witam,wyznaczyłem sobie trasę przez Czechy,Austria,Słowenia (objazd płatnych autostrad) ,Chorwacja.Mam pytanie do tych co już omijali płatne autostrady w Słowenii,czy dobrze wytyczyłem trasę


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=196 ... sc&start=0

Wałkowany temat wielokrotnie. Tym objazdem co wytyczyłeś, strasznie nadrabiasz kilometrów, tak mi się wydaje.
MJ
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MJ » 11.06.2010 13:16

Witam wszystkich forumowiczów cro.pl


W tamtym roku jechałem dokładnie tą trasa co pokazałeś. W miejscowości Ptuj możesz wjechać na kawałek autostrady ponieważ ona nie jest płatna. W tym roku też jadę tą trasą i też na Pag, także może się tam spotkamy.


Pozdrawiam
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 11.06.2010 18:55

MJ napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów cro.pl


W tamtym roku jechałem dokładnie tą trasa co pokazałeś. W miejscowości Ptuj możesz wjechać na kawałek autostrady ponieważ ona nie jest płatna. W tym roku też jadę tą trasą i też na Pag, także może się tam spotkamy.


Pozdrawiam

Witam my już liczymy godziny do wyjazdu :D wyjazd w środę rano.Za pomoc wielkie dzięki :wink:
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
hej

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 11.06.2010 22:24

Bardzo dobrze wytyczyłes trase jechałem tak w zeszłym roku. Droga dobrze oznaczona więc nie powinieneś mieć problemu. Weź pod uwagę że w do Ptuj do granicy w weekend są mega korki. Ja stałem w sobote nad ranem o 4:00 ok 2h

Także jak możesz to nie jedź w niedziele.
gpaul
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gpaul » 12.06.2010 08:07

Witam.
Czy jest możliwość ominięcia korków z Ptuja do Cro niedużo nadkładając drogi?
balus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) balus » 13.06.2010 12:47

Wczoraj 12.06.2010 jechałem przez mureck lenart ptuj i z ptuja pojechałem równoległą drogą do końcówki autostrady prawie do miejscowości trźec. tylko najpierw trzeba sobie zaplanować wszystko na google earth i pożniej tylko wykonać jak trzeba w ptuju. Korków nie było wogóle na granicy a byłem tam o 8 rano :) a słowenia zajęła mi ogólnie 48 minutek. autostrady również przejezdne bez korków :) Pozdrawiam z Filipa i Jakova
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 13.06.2010 14:38

MJ napisał(a):W tamtym roku jechałem dokładnie tą trasa co pokazałeś. W miejscowości Ptuj możesz wjechać na kawałek autostrady ponieważ ona nie jest płatna.


Witam.
Czy masz może jakieś potwierdzenie tego, że ten kawałek autostrady jest bezpłatny?

Pzdr.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 13.06.2010 15:06

Witam,

Jechałem tak rok temu tylko, że jechałem przez Breclav. Trasa ok w Ptuj w jedną stronę jechałem tak jak zaznaczyłeś a drogę powrotną jechałem nowym mostem i chyba to jest lepsza opcja bo nawet znaki kierują na nowy most w Ptuj. Z tego co kojarzę to oznaczenie o wjeździe na płatny odcinek było za zjazdem na nową obwodnicę Ptuj dlatego powrotną jechałem w ten sposób. Na stronie DARS oznaczony jest niby ten kawałek więc w pierwszą stronę go omijałem.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 14.06.2010 13:56

michalek_101 napisał(a):
MJ napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów cro.pl


W tamtym roku jechałem dokładnie tą trasa co pokazałeś. W miejscowości Ptuj możesz wjechać na kawałek autostrady ponieważ ona nie jest płatna. W tym roku też jadę tą trasą i też na Pag, także może się tam spotkamy.


Pozdrawiam

Witam my już liczymy godziny do wyjazdu :D wyjazd w środę rano.Za pomoc wielkie dzięki :wink:



Kolego, ja ruszam do Mandre w piątek, więc gdybyś miał dostęp do Netu napisz, jak wygląda trasa i czego się spodziewać po drodze. Jadę pierwszy raz, więc wszelkie uwagi będą cenne :) Szerokości!
wasek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasek » 17.06.2010 14:37

MJ napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów cro.pl


W tamtym roku jechałem dokładnie tą trasa co pokazałeś. W miejscowości Ptuj możesz wjechać na kawałek autostrady ponieważ ona nie jest płatna. W tym roku też jadę tą trasą i też na Pag, także może się tam spotkamy.


Pozdrawiam


Kiedy jedziesz ?? my ruszamy 10 sierpnia ok 21 , moze sie spotkamy ?:)
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.06.2010 23:39

podszywacz napisał(a):http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=196 ... sc&start=0
Wałkowany temat wielokrotnie. Tym objazdem co wytyczyłeś, strasznie nadrabiasz kilometrów, tak mi się wydaje.


Nie każ czytać koledze 95 stronicowego wątku (nie na temat IMO) bo udział użytecznych postów w tym wątku jest mniej więcej taki jak poparcie Andriu L w jutrzejszych wyborach (żeby nie było - przebrnąłem... i jest podobnie jak w wątku o winietach).
Warianty proponowane przez kolegów w mega wątku o objazdach są krótsze o 11km (wg googla) niż droga przez Lenart Ptuj - proponowany przez autora.
Nie jechałem bokami przez Maribor więc ich nie porównam, natomiast wiem jedno, że jadąc w sezonie przez Lenart Ptuj mijałem jedynie owce i kilka tubylczych aut. Ot taka sielankowa przejażdżka.
Pozdrawiam
MJ
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MJ » 30.06.2010 10:24

Start 28 lipca 18.00

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone