Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Białystok-Omiś Wyjazd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012
Trasa Białystok-Omiś Wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 15.12.2012 20:33

Witam.

5-lipca 2013 roku planuję wyjazd z Białegostoku do Omiś
Wyjazd planuję na godz 1.00 przejazd trasą ??? nad Balaton i tam 2 noclegi. Namiot na polu campingowym.
Dalej ruszamy do Omiś, pozostaje jakieś 650km. Jazda autostradą. Zjazd proponujecie


http://maps.google.pl/maps?saddr=Balato ... 1&t=m&z=11

Gdyż bywają kolejki przy Splicie.

Droga będzie dostosowana wg. waszych pomocnych uwag, oraz spostrzeżeń. O które bardzo proszę.
Wszyscy podpowiadają aby omijać drogi płatne na Słowacji, poproszę o podpowiedzi.

Płatności kartą, gdzie się da, oraz parę Euro do portfela.

Chodzi mi o cenne uwagi z wakacji 2012. Aktualne drogowe nowości i inne cenne uwagi dotyczące czasu wyjazdu, oraz trasy którą proponujecie.

Gogle map proponuje:



http://maps.google.pl/maps?saddr=Bia%C5 ... =1&t=m&z=6
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 15.12.2012 21:16

nie lepiej na lublin a potem rzeszów, barwinek? cały południowy wschód tak jeździ łącznie ze mną. dalej to klasyka nie ma co zmieniać
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.12.2012 21:23

Trasa nad Balaton. Myślę, że poniższy wariant będzie mniej męczący:
W-wa - Żory (gierkówka/S1/A1) - Cieszyn - Żylina i autostradami nad Balaton.
Ew. tak jak radzi mich.
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 15.12.2012 22:18

Mich- Lublin i Rzeszów, kolega jeździł i mówił, że droga jest fatalna, kręta i zniszczona. Czy to prawda ???
Teraz mamy ładna drogę do W-awy :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 15.12.2012 23:14

pawellox napisał(a):...
Teraz mamy ładna drogę do W-awy :)

Hm ... dwadzieścia parę kilometrów ładnej drogi na trasie Białystok-Jeżewo, i kilka - obwodnicą Zambrowa.

Nawet się nie obejrzysz, a już mijasz Jeżewo.
Że nie wspomnę o Zambrowie.
Poza tym ... trasa ta sama, od lat :lol:

My wracaliśmy kiedyś z Chorwacji z okolic Zadaru - przez Balaton właśnie (nasz błąd!!! - nie w tej kolejności :lol:, nie po błękicie Jadrana ) a potem jechaliśmy "ścianą wschodnią". Droga była słabsza, ale mniej uczęszczana. Jak jest obecnie - nie mam pojęcia, więc ... milknę :wink:

Pozdraviam pawellox'a z "mojego miasta" :D
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 16.12.2012 11:13

a to ja- Pozdrawiam.

Teraz dodam, że zmieniłem sobie kartę płatniczą na Debit MasterCard, planuję płacić kartą. KUN-Euro-PLN.
Kun nie zabieram z PL tylko wezmę ze ściany w Cro.[color=#0000FF] ( Tylko awaryjne 200 Autostrada )
Na drogę planuje zabrać parę Euro, około 1000zł [/color]

Jazda w Polsce nocą nie będzie tragiczna, jest pusto, więc czy to na Warszawę czy też Lublin będzie ok.


Koszta: moje wyliczenia to:

1250zł Paliwo Dizel 230l
350zł Winiety i opłata za Cro

[color=#000000]Dodatkowo proszę o rozpisanie najlepszej trasy aby dojechać nad Balaton, dalej już sam dam radę. :)

150zł 2 noclegi nad Balatonem ( Camping )
650zł Opłata za nocleg w Cro ( http://www.ac-lisicina.hr/cjenik-pl.html ) 8 nocy.
[/color]
2400zł Suma sztywnych wydatków.

Reszta kosztów zależna od każdego indywidualnego portfela.
Moja rodzina to 2 dorosłych, oraz 5 i 12lat dzieci.


Wyjazd planuję w piątek w nocy, gdyż szkoda czasu. Noclegi nad Balatonem chcę 2 dlatego, że okolice Zagrzebia są masakrycznie zakorkowane w wekendy, dlatego pojadę tam w poniedziałek.
Ostatnio edytowano 16.12.2012 15:43 przez pawellox, łącznie edytowano 1 raz
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 16.12.2012 13:24

pawellox napisał(a):Jazda w Polsce nocą nie będzie tragiczna, jest pusto, więc czy to na Warszawę czy też Lublin będzie ok.


Warto pamiętać o zwierzętach i dyskotekowiczach na drogach mniej głównych.

Wyjazd planuję w piątek w nocy, gdyż szkoda czasu. Noclegi nad Balatonem chcę 2 dlatego, że okolice Zagrzebia są masakrycznie zakorkowane w wekendy, dlatego pojadę tam w poniedziałek.


Jedziesz TAM na początku lipca więc nie powinno być pod Zagrzebiem w weekend jakichś ekstra korków, szczególnie w niedzielne przedpołudnie. Ale Balaton też warto zobaczyć. Chociaż akurat w drodze od Budapesztu nad Balaton należy oczekiwać weekendowego ciągu w sobotę.
Przed ostatecznym wyborem trasy warto zerknąć na strony pokazujące ewentualne remonty.
PL: http://www.gddkia.gov.pl/pl/10/serwis-dla-kierowcow
SK (autostrady i drogi szybkie): http://www.ndsas.sk/zjazdnost/368s
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 16.12.2012 16:00

Moja wstępna trasa wygląda następująco:

(Białystok-Lublin-Rzeszów-Barwinek) POLSKA
(Svidnik-Preśov-Kośice-E71-Szikszó-M30 Wegry-Balaton.)


Oto link- Proszę o podpowiedzi i ew. korekty planowanej trasy :)

http://maps.google.pl/maps?saddr=Barwin ... ,5&t=m&z=7
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 16.12.2012 16:17

Witaj!
Jeśli nie masz ciśnienia na " zwiedzanie" Balatonu podam ci inną trasę, bez niespodzianek winietowych poza Słowacją ok. 60 zł no i oczywiście cro.


http://goo.gl/maps/aD096
W twojej trasie koło Koszyc jest eSka - potrzebna winieta.
wyjazd na sobotę to średnio przyjemna opcja - korki.

Jeśli czas cię nie ciśnie, ja zrobiłbym tak:
>wyjazd z soboty na niedzielę 0:00 - 1:00 lecisz za Karlovac (może być parking Vukova Gorica) lub dalej ile będziesz bezpiecznie mógł, kilka godzin drzemki na parkingu i dalej w drogę, już do Omisia.
Ja mam 250 km bliżej i wyjeżdżam ok. drugiej- zawsze z soboty na niedzielę i nigdy żadnych korków od 8 wyjazdów.
Ostatnio edytowano 16.12.2012 16:35 przez Adrian34, łącznie edytowano 1 raz
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 16.12.2012 16:29

W cro parkingi na autostradach są super, można wziąć prysznic, toalety są czyste i pachnące, a miejsca do zaparkowania dużo, na upartego to i namiot byś rozbił gdzieś na uboczu.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 16.12.2012 17:51

Adrian34 napisał(a):W cro parkingi na autostradach są super, można wziąć prysznic, toalety są czyste i pachnące,

z "czyste i pachnące" to już byś nie przesadzał ;)
przewija się przez nie tyle ludzi, że wąchać bym nikomu nie polecał
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 16.12.2012 17:55

pawellox napisał(a):
Jazda w Polsce nocą nie będzie tragiczna, jest pusto, więc czy to na Warszawę czy też Lublin będzie ok.
Koszta: moje wyliczenia to:

[color=#FF0000]1250zł Paliwo Dizel 230l
350zł Winiety i opłata za Cro

dodałbym jeszcze koszt winiety słowackiej - chyba ze objedziesz autostradke drogą 68 - i koszt winiety węgierskiej - w twoim wypadku chyba jedna dziesięciodniowa wystarczy na powrót także. w sumie to nawet nie chodzi o koszt bo niewielki tylko świadomośc ze trzeba kupić
Ostatnio edytowano 16.12.2012 18:33 przez mich, łącznie edytowano 1 raz
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 16.12.2012 17:56

Białystok to ok ale dlaczego Omis. Mieszkanie w Omisu to jakas zupelna pomylka. Tłum jak w galerii handlowej podczas przedświątecznej wyprzedaży
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 16.12.2012 18:05

wermar napisał(a):Białystok to ok ale dlaczego Omis. Mieszkanie w Omisu to jakas zupelna pomylka. Tłum jak w galerii handlowej podczas przedświątecznej wyprzedaży

gdybym miał wybierac na stałe to jednak Omis ;))
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 16.12.2012 18:07

mieszkanie w sensie wypoczynek
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone