Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 13.05.2012 14:40

Witam!
Wybieram się w tym roku pod dłuższej przerwie z dziećmi do Chorwacji. Kiedyś - byłem ze 4 razy - zawsze jeździłem przez Austrię, Słowienie. Ale teraz, z dziećmi trochę bardziej liczę koszty i zamierzam pojechać przez Węgry. Głównie zamierzam ominąć Słowenie bo tamtejsze opłaty za autostrady to straszne ździerstwo. Więc pytanie do osób z podkarpackiego które niewątpliwie jeżdżą tą trasą: jak wygląda podróż przez słowacje (chodzi mi głównie o stan trasy i koszty, chciałbym w miarę mozliwości ominąc płatne odcinki i zapłacić za trasy wyłącznie na węgrzech i w Chorwacji. Trasa którą rozważam to Białystok - Lublin - Barwinek i dalej Presov - Kosice - Miszkolc - Budapeszt - Chorwacja. Chciałbym ponieść opłaty wyłącznie na Węgrzech (70PLN chyba) i w Chorwacji. Na mapie widzę, że i na Słowacji jest kilka płatnych odcinków. Czy mozna je bezpiecznie ominąć czy lepiej zapłacić (56PLN za 10 dni). Jadę z dziećmi niezbyt szybkim autem (predkość podróżna ok 100-120 km/h). Napioszcie proszę jak proponujecie pokonać te trasę bo aktualnych postów znalazłem niewiele. Gdzie warto płacic a gdzie nie warto. Może ktoś zna na tej trasie dobry nocleg na Słowacji bo nie wiem czy taka trasę pokonam za raz.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.05.2012 15:39

Ze względu na dzieci proponowałbym jechać autostradami. Możesz jechać przez Węgry. Autostradę w Słowacji możesz pominąć równoleglą drogą. Mam na myśli wariant przez Koszyce.
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 13.05.2012 17:31

A jechałeś może tym szlakiem w zeszłym roku na przykład? Bo czytałem, że ta część nad Balatonem to do niedawna była masakra - korki i roboty. Jak to wyglada teraz? Dodatkowy plus trasy przez Węgry to brak zakorkowanej Słowenii.
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 13.05.2012 17:49

Jedyny płatny odcinek na Twej trasie na Słowacji to autostrada D1 Presov - Koszyce. Ominąć ją można drogą 68 jest to równoległa do D1. Jeśli zaś chodzi o trsę wzdłuż Balatonu, to większość to już nowy odcinek autostrady.
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 13.05.2012 18:18

A od granicy Węgierskiej przez Miszkolc do Budapesztu? Od Miszkolca zaznaczone jako autostrada - czy to to co rozumiemny przez autostradę? Generalnie chciałbym oszacować dokąd mam szanse dojechac w ciągu doby i oszacować czy warto brać nocleg. Ale chyba ciagiem nie dam rady (choć przez Austrie robiłem trase na Pag za raz). Do granicy przez Polskę mam 511km (stan drogi znany każdemu:) ). Dalej Słowacja - czy warto płacic za ten jedyny odcinek za winetę? To tyko ok 27km. Mało przyspieszy to podróż (podróżuje ok 100-120 km/h). Jaki jest stan tej drogi? No i od granicy Węgier do Miszkolca? Reszta to autostrada wiec pewnie droga odpowiednia do nazwy. Chorwackie drogi są już O.K.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.05.2012 18:29

Jechałem tą trasą w zeszłym roku. Najgorszy jest fragment Barwinek-Presov...ale tragedii nie ma :) Płatny odcinek łatwo ominąć, nie warto kupować winiety. Dalej od Kosice do Miskolca droga ok, na Węgrzech tym bardziej. W Forro jest stacja, gdzie można kupić winiety. Od Miskloca już tylko autostrada, Do samej granicy Chorwacji roboty drogowe na autostradzie widziałem jedynie za Budapesztem, ale nie utrudniające ruchu.
saravakos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) saravakos » 13.05.2012 18:33

Witam , jeżdżę z Podkarpacia co roku więc od Rzeszowa znam dobrze trasę. Rzeszów - Barwinek przy założeniu Twojej prędkości to. ok. 1.20 - 1.30 h . Słowacja bez autostrady ( koszt 6 euro ) to 2.20 ha . Przy autostradzie oszczędzisz ok. 20 minut. Trasa granica -Miszkolc , droga po remoncie , bez rewelacji , jednopasmówka , wszyscy przestrzegają przepisów , czas jazdy ok. 60 min. Dalej autostrada więc policzysz sam . Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 13.05.2012 18:36

saravakos napisał(a):Słowacja bez autostrady ( koszt 6 euro ) to 2.20 ha .

No... Słowacja (nawet bez tej autostrady) jest nieco większa, niż 2.20 hektara ;-) ;-) ;-)

A poza tym reszta to wszystko prawda ;-)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Trasa Barwinek-Budapeszt-Verazdin

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.05.2012 18:41

yellow napisał(a):.. pytanie do osób z podkarpackiego które niewątpliwie jeżdżą tą trasą: jak wygląda podróż przez słowacje....

A jak ma wyglądać 8O ... wygląda najnormalniej w świecie. Normalna droga.
Najwolniejszy odcinek od Rzeszowa, to Rzeszów- Świdnik. Reszta - jedziesz.
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 13.05.2012 18:50

Dziekuję wszystkim. szczególnie BraveSirRobin i saravakos. Takich info własnie szukałem. Więc chyba polecę przez Węgry z noclegiem nad Balatonem (jak dociągnę ) lub w Budapeszcie.
Nie dziw się woka że tak dopytuję bo droga drodze nie równa a dzieci w aucie to inna odpowiedzialność. Jak jeździłem sam z żoną to spałem na ławce na autobahnie w Austrii i tez było dobrze. Ale z dziećmi to trzeba dokładniej zaplanować bo bezpieczeństwo przede wszystkim.
Pozdrawiam i może do zobaczenia w Chorwacji w Mimicach 11-18.08.2012!! Może ktoś wybiera się tą trasą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa Barwinek-Budapeszt-Verazdin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2012 18:56

yellow napisał(a):Witam!
Wybieram się w tym roku pod dłuższej przerwie z dziećmi do Chorwacji. Kiedyś - byłem ze 4 razy - zawsze jeździłem przez Austrię, Słowienie. Ale teraz, z dziećmi trochę bardziej liczę koszty i zamierzam pojechać przez Węgry.


Trasa przez Węgry opisana na forum >>> http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20577
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 13.05.2012 19:01

Wiem że jest i przeczytałem sporo postów ale wszystkie miały odległe daty a mi chodzi o info bardziej akualne. Dlatego pytałem ponownie. Wiesz - mam mapę w nawigacji z 2010 roku i w Niemczech jest ona ciągle akualna. W Polsce (a być może i na Węgrzech) 6 miesiecy to przepaśc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2012 19:03

Na czerwono wojan zaktualizował :idea:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.05.2012 19:05

W tym roku wybieram trochę inną trasę, nie przez Barwinek ale przez Chyżne i też przez Słowację do Budapesztu. Dalej jak przed rokiem.
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 14.05.2012 09:24

A jakie Twoim zdanie zalety ma trasa przez Chyzne? Jedziesz na raz czy z noclegiem? Jeżeli z noclegim to gdzie wypada Ci nocleg? Może masz jakąś miejscówkę w okolicach Budapesztu lub Balatonu? Ważne żeby było przyzwoicie i niedrogo (muszę liczyc koszty).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone