Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2012 12:03

wojan napisał(a):
nmar napisał(a):Słowacja: po drodze 2 płatne odcinki: obwodnica Swidnika i wspomniana wcześniej autostrada


Małe sprostowanie - obwodnica Svidnika płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
Mapka płatnych odcinków dla pojazdów do 3,5 t tutaj
Pozdrav.



Podziwiam kolegi czujność. Uwaga słuszna i jak najbardziej oczekiwana przez uzytkowników. Pozdrawiam
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 12.06.2012 12:59

nmar napisał(a):
wojan napisał(a):Małe sprostowanie - obwodnica Svidnika płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
Mapka płatnych odcinków dla pojazdów do 3,5 t tutaj
Pozdrav.


O dziękuję, dobrze wiedzieć.

Po prostu drogi nie są w najlepszym stanie na tym odcinku a do tego kręte, przechodzące w serpentyny. Nie dosyć że dziurawa droga, to jeszcze nie widać jak głęboki jest zakręt, trzeba jechać 20km/h i wchodzić w zakręt w ciemno :)


Jeżdźę do Cro zawsze przez Słowację. Dziury i serpentyny lub zakręty typu "patelnia" można przeżyć, zaakceptować i przyzwyczaić się do nich. Dla mnie najgorsze jest przejeżdźanie przez niekończące sie wsie i małe miejscowości z prędkością 50 km/h. W Polsce nie jeżdźę szybko czy ryzykancko. Prawo jazdy mam od 37 lat, zmieniłem 11 samochodów, przejechałem ok. 600 000 km i nigdy nie miałem stłuczki, nie mówiąc już o wypadku. Ale jazdę przez Słowację z prędkością 50 km/h trudno mi jest zaakceptować. Jednak rozsądek i wiedza, że euro, które mam w portfelu czy na karcie można lepiej wydać w Cro niż na mandat w Słowacji, bierze górę. Raz zdecydowałem się pojechać autostradą słowacką od Żyliny do Bratysławy i dalej przez węgry A1 i A7 nad Balaton, nad którym śpię w drodze, ale było to zbyt dużo nadrobionych kilometrów. Jak to mówią "skórka nie warta wyprawki". Jeżdźę więc przez "krótszą" Słowację czekając, że kiedyś powstanie autostrada z Barwinka do Miszkolca na Węgrzech.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2012 15:29

BOLETUS napisał(a):
nmar napisał(a):
wojan napisał(a):Małe sprostowanie - obwodnica Svidnika płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
Mapka płatnych odcinków dla pojazdów do 3,5 t tutaj
Pozdrav.


O dziękuję, dobrze wiedzieć.

Po prostu drogi nie są w najlepszym stanie na tym odcinku a do tego kręte, przechodzące w serpentyny. Nie dosyć że dziurawa droga, to jeszcze nie widać jak głęboki jest zakręt, trzeba jechać 20km/h i wchodzić w zakręt w ciemno :)


Jeżdźę do Cro zawsze przez Słowację. Dziury i serpentyny lub zakręty typu "patelnia" można przeżyć, zaakceptować i przyzwyczaić się do nich. Dla mnie najgorsze jest przejeżdźanie przez niekończące sie wsie i małe miejscowości z prędkością 50 km/h. W Polsce nie jeżdźę szybko czy ryzykancko. Prawo jazdy mam od 37 lat, zmieniłem 11 samochodów, przejechałem ok. 600 000 km i nigdy nie miałem stłuczki, nie mówiąc już o wypadku. Ale jazdę przez Słowację z prędkością 50 km/h trudno mi jest zaakceptować. Jednak rozsądek i wiedza, że euro, które mam w portfelu czy na karcie można lepiej wydać w Cro niż na mandat w Słowacji, bierze górę. Raz zdecydowałem się pojechać autostradą słowacką od Żyliny do Bratysławy i dalej przez węgry A1 i A7 nad Balaton, nad którym śpię w drodze, ale było to zbyt dużo nadrobionych kilometrów. Jak to mówią "skórka nie warta wyprawki". Jeżdźę więc przez "krótszą" Słowację czekając, że kiedyś powstanie autostrada z Barwinka do Miszkolca na Węgrzech.


Dladczego jeżdzisz z Warszawy przez Barwinek?. Czy przyczyną jest to, że zaplanowany masz nocleg nad Balatonem i to jest powód. Która trasa jest lepsza?. Znam trasę przez Chyżne i Bratysławę i dalej 86 do Redics i następnie przez Słowenię Dolga Vas i do Chorwacji. Jeśli jedziesz z Warszawy to gdzie się kierujesz??? Na Radom, Sandomierz czy Lublin Rzeszów itp. Jeśli mógłbyś to scharakteryzuj te trasy; plusy i minusy. Pozdrawiam. Wybieram się Do Chorwacji i nie wiem co wybrać nocleg tranzyttowy w CHorwacji koło Karlovaca czy nocleg po raz pierwszy nad nieznanym mi Balatonem jadąć na Chyżne i Sahy czy może wybrać opcje przez Barwinek. Jak to wygląda jakościowo i czasowo ????. Pozdrawiam.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 12.06.2012 18:27

Nawigacja TOM TOM z mapą Europy wyznacza trasę szybką ,
z Wa-wy :Kraków ,Chyżne ,Bratilslava ,Vien Graz , Zagreb. przejazd przez Słowenię jest kontrowersyjny jak czytam opinie Cromaniaków.
Jak mi się naładuje Omnia sprawdzę jak kieruje Automapa .
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 13.06.2012 07:35

Cześć Darek 1.
Rzeczywiście u podstaw decyzji o jeździe z Warszawy przez Barwinek legła potrzeba odpoczynku nad Balatonem. Wcześniej opisywałem, że raz tam i raz z powrotem jechalem przez Bratysławę w kierunku Chyżne. Doszedłem do wniosku, że to strata czasu i paliwa. Gdyby "Gierkówka" była przejezdna dwupasmowo to może bym sie decydował na jazdę tamtędy. Ale nie jest. Z Warszawy jadę przez Radom, Tarnobrzeg, Rzeszow, Barwinek. Podróż nad Balaton do m. Koerszagi, gdzie mieszka Pani Teresa trwa 10 - 11 godzin. Stamtąd juz tylko "rzut beretem" do granicy z Cro. W tym roku mamy dwudniowe "międzylądowanie" nad Jeziorami Plitwickimi. Potem Zaton Mali - 6 km od Dubrownika.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2012 07:49

Dziękuję Boletus za wyczerpującą informację. Gra warta jest świeczki. Dotychczas jeżdziłem z Warszawy przez Wiedeń lub Bratysławę. Skoro piszesz, że warto przez Barwinek to może zmienię swoje plany. Boję się słabej jakości dróg od Radomia do Rzeszowa, a następnie w Słowacji jechania ciągle 50 km na godzinę. Wybór miejsca tranzytowego jest idealny. Zawsze nocowałem w Karlovacu ale jest to jednak jak na nocleg za daleko od Warszawy i za blisko punktu docelowego. Pozdrawiam
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 13.06.2012 08:18

Ale teraz roboty na gierkówce można ominąć A2...
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 13.06.2012 08:43

Ja jadę do Cro przez Węgry i uważam że to łatwa trasa, w słowacji tylko z przepisami i apteczkami trzeba uważać, ale ten odcinek jest krótki, a potem tylko autostrada do samego Jadranu .

AM obliczyła że z Wa-wy przez Barwinek jest ok.100 km więcej , ale przejeżdżamy tylko przez 3 państwa ,a tamtą drogą 4 , i omijamy drogą Słowenię.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 13.06.2012 08:46

Droga z Radomia do Barwinka nie jest wcale taka zła jeśli chodzi o nawierzchnię. Problemem są ograniczenia prędkości w obszarach zabudowanych i fotoradary (czynne czy nie czynne) pilnujące przestrzegania tych przepisów.
radzik
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzik » 18.06.2012 12:23

sardo napisał(a):Ja jak zwykle jadę przez Barwinek na Miszkolc - Budapeszt - Zagrzeb.
Co do odpoczynku to zawszę staję na 2 noce w Zalakaros na Węgrzech http://infobasen.pl/basen/W%C4%99gry/Zalakaros/GRANIT_Gyogyfurdo.html#maps.
Jeden dzień na basenach to już wakacje same w sobie.
Jadło i napitek są na basenach, kwater prywatnych w rozsądnej cenie jest pełno (2 lata temu 2.500 ft osoba/noc), bez potrzeby rezerwacji.
Z Zalakaros do Letenye jest 50 km po autostradzie, zatem rano wyjeżdżając praktycznie wszędzie można dojechać na Chorwację aby mieć czas poszukać kwaterę (w Makarskiej byłem ok godz 13).
.


Masz może namiary na nocleg w Zalakaros?
JacaM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 230
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacaM » 20.06.2012 08:18

Dla przykładu podam swoją kalkulację przejazdu z Lublina do Tribunj i z powrotem w sierpniu 2012

można pobrać w pliku doc

Lublin - Tribunj
http://jacam.cba.pl/Plan_trasy_Lublin_Tribunj.doc

Tribunj - Lublin
http://jacam.cba.pl/Plan_trasy_Tribunj_Lublin.doc
Lothrain
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lothrain » 30.06.2012 15:07

auto_gt napisał(a):Ja jadę do Cro przez Węgry i uważam że to łatwa trasa, w słowacji tylko z przepisami i apteczkami trzeba uważać, ale ten odcinek jest krótki, a potem tylko autostrada do samego Jadranu .

AM obliczyła że z Wa-wy przez Barwinek jest ok.100 km więcej , ale przejeżdżamy tylko przez 3 państwa ,a tamtą drogą 4 , i omijamy drogą Słowenię.


Wybacz, że ja nieświadomy, ale o co u nich z tymi apteczkami chodzi?
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.07.2012 07:53

Słowacy wymagają, aby w aucie znajdowała się apteczka medyczna z wyposażeniem zgodnym z dyrektywami Uni Europejskiej DIN 13164.

W taką apteczkę powinieneś się zaopatrzyć.
Ciekawostka: W apteczce powinny znajdować sie nożyczki o długości 180 mm. (jeśli dobrze pamiętam)
Lothrain
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lothrain » 02.07.2012 08:12

Dzięki Boletus; ja 8 sierpnia też przez Barwinek z Warszawy śmigam, bo trasę w okolice Krosna jeżdżę kilka razy w roku i mam opracowaną w szczegółach. Jeśli dzieciak śpi, a z Wawy wyjadę koło 5, to do granicy w 5 godzin dojadę bez szaleństw. I nie wiem jak wy, ale ja omijam wiecznie zakorkowany Rzeszów.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.07.2012 08:51

A jak to robisz? Którędy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone