Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2015 09:15

agsz97 napisał(a):
dabecja napisał(a):e-winietkę możesz zakupić przez internet.pobierają100 forintów prowizji ale to wynosi jakieś 1,4.jedziesz nie zatrzymujesz się .przychodzi na e-maila.Płacisz kartą


Możesz podać adres strony, ale takiej w języku bardziej zrozumiałym ? Ja na razie namierzyłem tylko stronkę po węgiersku i poległem.

Tutaj są języki do wyboru.
virpay.hu

Sam dokonywałem zakupu tutaj

autopalyamatrica.hu

zakup intuicyjny jak w sklepie internetowym.Klikasz w odpowiednią e-vinietkę,podajesz numer rejestracyjny,daty początek i koniec.
W razie czego włącz tłumacza
anna chmiel
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna chmiel » 07.07.2015 17:07

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html z tej stronki wynika,że odcinek R4 w Słowacji nie podlega opłacie,więc jak to w końcu jest? Jechać nią czy omijać, nie posiadając winiety.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 07.07.2015 17:34

R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 10.08.2015 08:52

Właśnie przejechałem tą trasę tam i z powrotem,przejechać Słowację ma-sa-kra.Od Barwinka do Svidnika cała droga rozkopana ,jedzie się wahadłowo.Potem trasa Svidnik -Presov zamknięta,długi objazd w ciągu TIR-ów.Godzina w plecy jak nic ,nie licząc nerwów.Myślę że przez Bardejov do Presova było by lepiej.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 11.08.2015 09:34

R-r57 napisał(a):Właśnie przejechałem tą trasę tam i z powrotem,przejechać Słowację ma-sa-kra.Od Barwinka do Svidnika cała droga rozkopana ,jedzie się wahadłowo.Potem trasa Svidnik -Presov zamknięta,długi objazd w ciągu TIR-ów.Godzina w plecy jak nic ,nie licząc nerwów.Myślę że przez Bardejov do Presova było by lepiej.

No to miałeś trochę pecha, bo ja jadąc do Chorwacji 26.07 szybko przeskoczyłem te wahadła na odcinku Barwinek - Śvidnik, dalej na Stropkov i Giraltovce. Wracałem przez Trebisov. Podsumowując straciłem w obie strony może ok. 40 minut na wahadłach.
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 26.08.2015 14:10

Jadę do Chorwacji przez Budapeszt. W okolicy Balatonu chciałbym zrobić dwugodzinny odpoczynek. Czy w pobliżu M7 jest jakieś fajne miejsce do postoju z dostępem do jeziora?. Gdzie polecacie zamienić na start euro na kuny. Wg map googla przy przejściu granicznym Węgry/Chorwacja nie ma żadnych zabudowań mogących pomieścić banki i kantory. Czy trzeba jechać starą droga i kupować kuny na dawnym przejściu, czy później przy A4 jest jakiś punkt z wymianą walut?
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 26.08.2015 15:05

Przed samym przejściem po prawej stronie jest taki niby kiosk gdzie można wymienić walutę.Mam na myśli nowe przejście .
taras_bulba
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) taras_bulba » 28.08.2015 09:11

Witam,
jadę tą trasą we wrześniu z Lublina do Albanii.
Jak z cenami paliw? O tym, że Orlen Barwinek jest drogi to wiem :D Chcę jednak jak najdalej dojechać na polskim paliwie - niestety, tak wyszło że muszę jechać 160 konną benzyną (i to bez LPG...) więc każdy litr się liczy. Niestety ,ale dieslem w tym roku nie pojadę (siła wyższa)

Chodzi mi o granicę HU-CRO. Lepiej zatankować do pełna jeszcze na Węgrzech czy poczekać do Chorwacji?
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.08.2015 09:59

Ja tankuje zawsze na ostatniej stacji na węgierskiej autostradzie (INA), jest taniej niż w CRO.
taras_bulba
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) taras_bulba » 28.08.2015 10:23

Dzięki. Zastanawia mnie jednak jedna prawidłowość.

1. Sprawdzam sobie z nudów stacje za pomocą Google Street View.
Jedna z nich (Shell przy autobanie) - Balatonkeresztúr, Somogy County - ma cenę 412 HUF
Podczas gdy MOL w Letenye, Zala County - ma cenę 422 HUF.

Nie rozumiem prawidłowości - przy autostradzie taniej? Shell też nie jest budżetową marką przecież...

2. Czy przy samej granicy jest stacja po stronie HU czy trzeba zjechać do Letenye? (jechałem rok temu ta trasa lecz nie pamiętam żadnej stacji przy autostradzie)

3. Plus - ile orientacyjnie kosztuje teraz benzyna (cena w HUF lub PLN)

4. Płącenie kartą za paliwo w HU - dostępne jak w Polsce?

tyle pytań - cóż, na co dzień podróżuję raczej na wschód od Bugu, na Bałkanach byłem najwyżej raz :)
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 28.08.2015 11:00

Te ceny co widzisz na stacjach nie są chyba aktualne - sprawdź którego były robione zdjęcia do Street view?
Chyba Ci nie pomogę - cen benzyny nie znam bo nie tankowałem. Spróbuje znaleźć paragony z końca lipca z tankowania (ale ON) na HU i HR i wtedy ceny będą dość przybliżone, może teraz jeszcze taniej (jak wyjeżdżałem ON - 4,74 zł, teraz 4,29 zł).
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 28.08.2015 11:08

Od jakiegoś czasu na stacjach przy węgierskiej autostradzie toalety są płatne,100 Forintów albo 50 E centów więc trzeba mieć.W Forro zanim wjedziesz na autostradę kupisz na stacji winietę i chyba ostatni darmowy kibelek. Za paliwo płacisz kartą bez problemu.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.08.2015 11:24

taras_bulba napisał(a):jechałem rok temu ta trasa lecz nie pamiętam żadnej stacji przy autostradzie

Ostatnia stacja na węgierskiej autostradzie jest tutaj: http://tnij.org/gmpofmo
Co do różnic w cenach to nie pamiętam dokładnie, ale na początku czerwca na Węgrzech było ok. 40 groszy taniej na litrze niż w Chorwacji. Za paliwo zawsze płacę kartą, czy to Węgry czy Chorwacja.
Orientacyjne ceny paliw masz tutaj: http://tnij.org/xgz4foq

R-r57 napisał(a):Od jakiegoś czasu na stacjach przy węgierskiej autostradzie toalety są płatne

W czerwcu nie płaciłem :)
Ostatnio edytowano 28.08.2015 11:29 przez Adek99, łącznie edytowano 1 raz
taras_bulba
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) taras_bulba » 28.08.2015 11:25

dzięki. Poprzednio kupowałem winietę w Barwinku - czy w Forro jakoś różni się ceną?
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 28.08.2015 11:53

Kupując w Polsce pewnie trochę przepłacasz, w PZMot na pewno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone