Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.05.2012 21:28

Jeszcze nie wiem jakie zalety ma ta trasa :D ....poprostu chcę poznać inne opcje, a poza tym niezbyt przepadam za trasą Białystok-Lublin. Jadę na raz, będę miał zmiennika, więc pośpię w samochodzie.
zaba111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaba111 » 14.05.2012 23:03

Witam tez wybiaramy sie do Chorwacji trasa przez Wegry nocleg tu
http://www.balatontourist.hu/index.php? ... 0be&lng=hu
najtanszy kemping nad balatonem koszt dla 3 osbowej rodziny ok 50- 60 zl oczywiscie pod namiotem.Dalej podroz przez Bih lub Chorwacje .Jedziemy do Marusici przez BIH ok 200km blizej.,pozdrawiam ziomali.
Dodam jeszcze ze bedzie to dziewiczy wyjazd ,moze jakie wskazowki,porady.
Ostatnio edytowano 14.05.2012 23:06 przez zaba111, łącznie edytowano 1 raz
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 14.05.2012 23:05

Kolego jak jedziesz z dziećmi, to daruj sobie to Chyżne. No chyba, że traktujesz to jako wyprawę krajoznawczą. Trasę Rzeszów-Chorwacja via Budapeszt ćwiczę od paru lat. Z Białegostoku do Budapesztu musisz liczyć min. 12 godzin. Polskie drogi Cię wykończą niestety. Pamiętam, że jadąc autostradą przed Miszkolcem widziałem noclegi za 8 euro, może ktoś wie o w miarę tanich trochę wcześniej. Trasa Budapeszt-Rzeszów to min. 6 h, resztę sam dolicz (z Warszawy drugie 6).
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 16.05.2012 16:27

Więc chyba jadę przez Barwinek. Z Białegostoku wyjade 3-4 rano więc znaczną część Polski przelecę może na luzie. Zreszta jak pisałem nie podróżuję zbyt szybko.
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 16.05.2012 20:31

A spanie sobie wez u Pani Teresy w miejscowosci Koroszegy,kobitka mieszka na Wegrzech nawija po Polsku,ja placilem za dwa pokoje,lazienka,kuchnia 36e tj. 4 os...a bym zapomnial jest to ok 130 km przed granica Wegiersko -Chorwacka jak znajde namiary to napisze :wink: pozdrawiam...
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 16.05.2012 20:53

Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 16.05.2012 21:48

Jadąc ze wschodniej Polski trasa przez Węgry jest chyba najlepsza opcją.Ja jeżdżąc z Siedlec wypróbowałem już kilka wariantów trasy lecz ten najbardziej mi odpowiada przynajmniej na chwilę obecną tj. od dwóch lat.Z uwagi na remonty na gierkówce można sobie postać w korkach a w ubiegłym roku tylko za Rzeszowem były dwie mijanki.Kolega jechał w tym roku przez Chyżne i nie poleca tej trasy,zwłaszcza odcinka słowackiego.Co prawda za Barwinkiem po słowackiej stronie omijając autostradę też miejscami nie jest rewelacja ale na szczęście jest to w miarę krótki odcinek w porównaniu do całości trasy.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.05.2012 00:38

Dlaczego trasa przez Chyżne jest tak bardzo przez was odradzana? Odcinek słowacki jest taki kiepski, czy jakiś inny powód?
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 17.05.2012 08:36

Dziękuję wszystkim za rady. kamil1929 - dzieki tez za namiar. Postaram się skorzystać.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 09:20

BraveSirRobin napisał(a):Dlaczego trasa przez Chyżne jest tak bardzo przez was odradzana? Odcinek słowacki jest taki kiepski, czy jakiś inny powód?

Jest dużo miejscowości po drodze, w których są ograniczenia prędkości, i w których może kryć się patrol policji, zatem tych ograniczeń warto się trzymać literalnie :-)
Wszystko to wpływa na czas przejazdu, choć sama podróż jest miła, łatwa i przyjemna. Drogi są jak najbardziej OK.
Innych przeciwwskazań nie widzę.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.05.2012 09:46

Iggy napisał(a):Jest dużo miejscowości po drodze, w których są ograniczenia prędkości, i w których może kryć się patrol policji, zatem tych ograniczeń warto się trzymać literalnie :-)
Wszystko to wpływa na czas przejazdu, choć sama podróż jest miła, łatwa i przyjemna. Drogi są jak najbardziej OK.
Innych przeciwwskazań nie widzę.

Rozumiem. W takim razie będę się chyba trzymał planu. Jechałem w tym roku przez Chyżne w słowackie góry do Liptovsky Mikulas i byłem zachwycony widokami. Trasa do Cro przez Chyżne prowadzi przez dwa parki narodowe, a z kilku relacji wyczytałem, że jest bardzo malownicza. Trasa przez Barwinek to tylko kawałek Bieszczad i małe górki za Barwinkiem...bez rewelacji.
A co do czającej się Policji to prawda, widziałem w jakich miejscach potrafią się zaczaić :) Również na trasie przez Barwinek. Ale będę jechał odcinek słowacki niedzielnym późnym popołudniem, to może nie będzie ich tak dużo :) A poza tym to tylko jakieś 200 km - można przejechać to zgodnie z przepisami...zresztą zawsze należy jechać zgodnie z przepisami :wink:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 17.05.2012 09:51

P.S. skoro już o tym mowa...czy może mi ktoś powiedzieć, czy na trasie przez Chyże dwa krótkie odcinki drogi R3 między Chyżnem a Dolnym Kubinem są płatne dla samochodów do 3,5 ton?
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 10:00

BraveSirRobin napisał(a):zresztą zawsze należy jechać zgodnie z przepisami :wink:

Co prawda, to prawda. Jednak u nas zawsze jakaś tam tolerancja jest. Znaczy w terenie zabudowanym jeśli masz 55 km/h na liczniku, to raczej nikt z tego problemu nie robi. W Słowacji ma być 50 i ani metra więcej. Co - z racji krajowych przyzwyczajeń - zmusza Cię do pilnego śledzenia licznika, czy aby nie ma jakiegoś zjazdu i autko nie przyśpieszyło pod wpływem grawitacji o te 2-3 km/h :-) A takie uporczywe śledzenie licznika jest cokolwiek męczące. Chyba, że od razu zwalniasz do 40 i zostawiasz sobie zapas :-)

Co do tych odcinków R3 to w zeszłym roku na 100% były bezpłatne, bo jechałem tą drogą. W tym roku mapki słowackie również pokazują, że odcinki są bezpłatne, więc należy przyjąć, że również są free i teraz. Co innego R1 z Bańskiej do Zwolenia - ona jest płatna, ale jest też dobry objazd.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 17.05.2012 14:03

yellow napisał(a):Dziękuję wszystkim za rady. kamil1929 - dzieki tez za namiar. Postaram się skorzystać.


Witaj yellow. Polecam Panią Teresę. Spałem już u niej lub u jej znajomych 3 razy, a w zasadzie 6 bo i w drodze powrotnej do Polski. Jest OK. W tym roku też będę spał u niej.
Piszesz, że jedziesz do Mimic. Fajne miejsce. Jak bedziesz jechał od zjazdu w Sestanovcu Magistralą Adriatycką to do Mimic bedziesz miał dwa wjazdy. Mimice leżą poniżej Magistrali i powyżej. Do tej części poniżej masz własnie te dwa wjazdy. Nie wiem gdzie masz kwaterę. Do Mimic chodziłem z pobliskiej miejscowości Medici, (tam dwukrotnie byłem na urlopie) na spacery z żoną. W tym roku jadę pod Dubrownik do Małego Zatonu. Jeżdźę z Warszawy przez Barwinek z noclegiem nad Balatonem u Pani Teresy. Pytaj śmiało jak coś chcesz wiedzieć.
Pozdrawiam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2012 16:13

yellow napisał(a):...Więc chyba polecę przez Węgry z noclegiem nad Balatonem (jak dociągnę ) lub w Budapeszcie.
Pozdrawiam i może do zobaczenia w Chorwacji w Mimicach 11-18.08.2012!! Może ktoś wybiera się tą trasą?


No to się pewnie miniemy, bo my zaczynamy pobyt w Mimicach od 18.08.
Zgadzam się z Tobą, że jazda z dziećmi, szczególnie z małymi, to zupełnie co innego. Również zgadzam się z forumowiczem darek1 i także proponowałbym jechać z dziećmi drogami głównymi, nawet nadkładając drogi i ponosząc dodatkowe opłaty. Sam tak jechałem ostatnim razem właśnie przez Słowację i Węgry.
Jeśli będziesz jechał autostradami i zamierzasz nocować w okolicach Budapesztu to polecam motel z sieci Oekotel w miejscowości Törökbálint pod Budapesztem. http://www.oekotel.com/
(dwójka kosztuje ok. 130 PLN)
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone