Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Transport z Ploče do Trpanj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Transport z Ploče do Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.12.2010 19:36

Być może taki temat już był i raczej napewno był , ale niestety nie mogę znaleść. :(

W przyszłym roku planuję standardowo już z rzędu , 3 raz do HR , ale tym razem do Orebić'a i stąd mam pytania jak tam się dostać?

Domyślam się że promem z Ploče do Trpanj :roll: , ale też ciekawi mnie ile kosztuje bilet i mniej więcej , o której odpływa koło południa prom , by móc zaplanować godzinowo start z Karlovaca by na niego zdążyć.
Czy łatwo trafić na ten prom?
Także czy we wrześniu w godz. popołudniowych może być na niego duża kolejka ? :?

Dziekuję za podpowiedzi
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.12.2010 19:45

Aktualny cennik
Zgubić się nie można , znaki (przeprawy)prowadzą do celu.
Z kolejkami do promu nie mam pojęcia bo wolę delektować się drogami Peljeśaca.
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 09.12.2010 18:41

maniust , byłem w Orebicu w tym roku i moja opinia jest następująca: jazda samochodem przez Peljesac to niezapomniane przeżycie. Po pierwsze taniej (ale to mało ważne), po drugie prawdopodobnie szybciej (promy jednak nie pływają jakoś zbyt często, w sezonie można się na niego nie załapać), po trzecie najważniejsze - fantastyczne krajobrazy pólwyspu, to po prostu warto zobaczyć. Ale zdecydujesz sam, pozdrówki.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.12.2010 19:53

Kolejki bywają, nawet spore, często i gęsto można promowi pomachać. Nie mam pojęcia o godzinach ale ostatni odpływa coś koło 20 albo 21.
Ja uważam, że warto pokusić się o jazdę Półwyspem, widoki zapierające dech w piersiach.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.12.2010 20:06

Ok dzięki za podpowiedż .......zatem olać ten prom :D

Pierwsza moja myśl to faktycznie trasa lądem , ale troszkę przeraziła mnie odległość objazdu ,aale skoro mówicie że warto .......TO SUPER :)

Zakładam że trzeba przekroczyć BiH jadąc E65 i zjazd na trasę 414 .....tak? :roll:

Mam też pytanie ....

Z Karlovaca do Pakostane w tym roku z drzemką z godzinkę za tunelem "zimno-ciepło" , dojechaliśmy w 5 godz.

Czy realnie da się trasę pokonać z Karlovaca do Orebica w 7-8 godz ?
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 11.12.2010 16:35

Jak z Karlovaca do Pakostane jechaliście 5 godzin, to do Orebica wyjdzie ok 10. Z Benkovac (Pakostane) do końca autostrady macie 2 godz., później zjazd do Ploce i do Ston kolejne 2 i zostaje slalom po półwyspie.
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 11.12.2010 17:20

Po samym półwyspie od Ston musisz liczyć około 50 min do 1 godz. Ale naprawdę warto!!!

Ja w tym roku zrobiłem postój przy "ciepło - zimno", po czy stamtąd wyjechałam ok 4.30 rano i w Orebic byłem na 9 rano, jadąc raczej spacerowo.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.12.2010 19:14

marfipl napisał(a):Jak z Karlovaca do Pakostane jechaliście 5 godzin, to do Orebica wyjdzie ok 10.

Jak to była aluzja to trochę wyrozumiałości , nie każdy jest Kubicą.

Jechaliśmy 5 godz. z przerwą na godzinną drzemkę , zatem praktycznie 4 godz. we wrześniu w dodatku w nocy między 23:00-4:00 przy bardzo gęstej mgle przed tunelem , z widocznością zaledwie może 30 m.
Dość spory kawałek drogi ( dokładnie nie pamiętam ile km.) jadąc 60-80 max , bo nic nie było widać.

WojteC5 napisał(a):Ja w tym roku zrobiłem postój przy "ciepło - zimno", po czy stamtąd wyjechałam ok 4.30 rano i w Orebic byłem na 9 rano, jadąc raczej spacerowo.

Dzięki WojteC5 zatem jak trafimy nawet na takie same warunki jazdy jak w tym roku to zakładam że w 6 godz się dojedzie do Orebica od tunelu.

O to właśnie mi chodziło by być na campie w Orebiću mniej więcej koło 10:00. :)
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 11.12.2010 19:48

maniust, z Karlovaca do Orebica jest ok.600 km, więc sądzę, że jak wskoczysz na autocestę to spokojnie można przyjąć średnią prędkość ok. 100 km/h, po zjeździe z autostradu i na Peljesacu to już raczej 50 km/h, niemniej jednak te 7-8 godzin jest jak najbardziej realne o ile nie wynikną jakieś nieprzewidywane okoliczności. Tak jak piszesz, jedzie się E65 a potem trasa 414, przejazd przez BiH to czysta formalność, w szczególności dla Polaków (przynajmniej ja mam jak najlepsze doświadczenia z bośniackimi pogranicznikami a przekraczałem Ich granice chyba z 8 razy). Pozdrav.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.12.2010 20:36

Nie zrobisz średniej 100km/h nawet na autocescie wg mnie...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.12.2010 21:03

Bocian napisał(a):Nie zrobisz średniej 100km/h nawet na autocescie wg mnie...

Racja .....
Mario 1975 napisał(a):niemniej jednak te 7-8 godzin jest jak najbardziej realne o ile nie wynikną jakieś nieprzewidywane okoliczności. Tak jak piszesz, jedzie się E65 a potem trasa 414,


No to super więc jak nie będzie żadnych nieprzewidzianych okoliczności thuuuuuu .......to start z Gdańska o 2:30 , na 23 :00 w Karlovacu , kimono w aucie do 3:00 i sruuuu do Orebica .....na 10:00 powinniśmy dojechać.

O to mi chodziło.

Hvala wszystkim i Pozdrav :)
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 12.12.2010 15:52

maniust napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie zrobisz średniej 100km/h nawet na autocescie wg mnie...

Racja .....
Mario 1975 napisał(a):niemniej jednak te 7-8 godzin jest jak najbardziej realne o ile nie wynikną jakieś nieprzewidywane okoliczności. Tak jak piszesz, jedzie się E65 a potem trasa 414,


No to super więc jak nie będzie żadnych nieprzewidzianych okoliczności thuuuuuu .......to start z Gdańska o 2:30 , na 23 :00 w Karlovacu , kimono w aucie do 3:00 i sruuuu do Orebica .....na 10:00 powinniśmy dojechać.

O to mi chodziło.

Hvala wszystkim i Pozdrav :)


Jeszcze jedno co może przyspieszyć Ci trochę zjazd w stronę półwyspu.

Jedziesz do końca autostradą (REVCA), i później jedziesz na VROGAC, a tam trzeba zwrócić uwagę aby na skrzyżowaniu nie skręcać w prawo na PLOCE, tylko pojechać prosto na południe (kierunek na Dubrownik).

Zdecydowanie lepsza droga, i jak się w efekcie okazuje, prowadząca do PLOCE.

Pozdav :D
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 14.12.2010 20:01

Jak to już zostało napisane objazd z reguły jest szybszy i tańszy.
Natomiast prom jest fajną opcją jak robię trasę na raz i w Ploce jestem wcześnie rano.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone