Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Transport z lotniska Dubrovnik na południe Czarnogóry

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014
Transport z lotniska Dubrovnik na południe Czarnogóry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 15.01.2014 18:25

Witam miłośników Chorwacji, Czarnogóry Albani i nie tylko :)

Jako, że eurolot sprezentował ciekawe i tanie połączenia z mojego rodzinnego Gdańska - w sierpniu (niestety nie mogę we wrześniu) wybieram się do Dubrovnika. Chciałbym zacząć podróż z południa Czarnogóry (Ulcinj lub Bar) i stosunkowo poruszać się na północ. Czy ktoś z was ma doświadczenie i wie jak wygląda (i czy w ogóle jest) transport bezpośrednio z lotniska w Dubrowniku na południe Czarnogóry? I mniej więcej jakiej ceny mogę się spodziewać i stosunkowo ile taka podróż trwa? W pierwszej kolejności myślę o autokarach, ewentualnie prywatnych busach... Próbowałem szukać na różnorakich stronach ale ciężko znaleźć konretne info - liczę więc na wasze doświadczenie

W zamian za dobrą radę, chętnie podzielę się wiedzą o krajach jakie zwiedziłem a o których nie znajdziemy wszystkiego w przewodnikach - jeśli ktoś wybiera się chociażby na Krym czy do Indii - służę radą :)

Pozdrawiam

Wijtek
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 15.01.2014 23:36

Wszyscy jeździliście autem? :) ej no!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.01.2014 11:31

No.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.01.2014 13:54

Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 16.01.2014 18:11

Dzięki wielkie Vjetar!

Cały czas pozostaje pytanie czy przystanek przy lotnisku istnieje, gdzie jest dokładnie i zatrzymują się tam autobusy :) Wersje na ten temat są różne, gdybym nie bał się, że nie zdążę do Baru dojechać tej nocy - nie przejmowałbym się :)

Odnalazłem też info, jakoby http://www.centrotrans.com/loc/ Z Serbi miało nawet przystanek na lotnisku w drodze na południe Czarnogóry ale na stronie tego nie odnalazłem ... :(

Czy ktoś wie ile orientacyjnie zajmuje podróż z Dubrovnika do Baru?

Pozdrawiam

Letoslaw
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.01.2014 18:37

3-5h samochodem + granica np. 1h
Zakładam, że promem w Kamenari do Lepetane. Korki w Herceg Novi, Kotorze, Budvie.
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 16.01.2014 20:48

ciekawe ile autobus jedzie :) i jak jedzie :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.01.2014 21:00

Autobusy maja na granicy oddzielny pas.
Na podróż dołóż pewnie ze 2h
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 17.01.2014 23:37

jednak skorzystałem z oferty na stronie http://www.intravelmontenegro.net/ - wychodzi 40 euro od busa do którego wchodzą trzy osoby a więc przy dobrych wiatrach niecałe 7 euro :) - kierowca przychodzi po ciebie na lotnisko i zawozi do Herceg Novi - stamtąd znajdę busa pewnie za około 10 E od osoby....

Przygodę z tym portalem opisuje też SWFC_Fan na http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... 0&themes=0 - polecam :)

Może ktoś też leci 16/08 i szuka transportu? jedno miesce w busie jest :)

Za rok pojadę autem :)

Pozdrawiam

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Transport z lotniska Dubrovnik na południe Czarnogóry
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone