Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tragicznie zginął Tose Proeski

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006
Tragicznie zginął Tose Proeski

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 17.10.2007 18:34

" Gwiazda macedońskiej estrady, Tose Proeski, zginął w wypadku samochodowym. Do wypadku doszło w Chorwacji.
Samochód, którym podróżował Proeski zderzył się z ciężarówką. W momencie wypadku, piosenkarz spał na siedzeniu pasażera, obok kierowcy.
Dwie osoby, które jechały z Proeskim, trafiły do szpitala.Tose Proeski był jednym z najpopularniejszych artystów bałkańskich. Swoją karierę rozpoczął już w wieku 15 lat. Do najbardziej znanych przebojów artysty należą piosenki "Cija Si (Whose Are You?)" oraz "Ako me poglednes vo oci (If You Look Me In The Eyes)". W 2004 roku wystąpił w konkursie Eurowizji."

(*)(*)(*)

Toše Proeski je poginuo u saobraćajnoj nesreći u ranim jutarnjim časovima 16. oktobra 2007. godine na autoputu Zagreb-Lipovac, blizu mesta Nova Gradiška, koja se nalazi na 70 kilometara istočno od Zagreba.Prema informacijama koje su stizale putem novinskix agencija, sumnja se da je uzrok nesreće bila neprilagođena brzina vozila. U vozilu su se nalazili Georgij Georgijevski, Toše Proeski i njegova menadžerka Ljiljana Petrović. Veruje se da je Toše Proeski od siline udarca u zaštitnu ogradu preminuo na licu mesta. Vozač Georgijevski je prošao sa težim telesnim povredama, dok je Ljiljana Petrović imala lakše telesne povrede i puštena je iz bolnice.

Vlada Republike Makedonije je poslala specijalan avion kako bi preneli posmrtne ostatke Toše Proeskog, a sreda, 17. oktobar, je proglašen Danom žalosti. Toše Proeski je sahranjen u svom rodnom mestu, Kruševu. Posthumno mu je dodeljena titula počasnog građanina Republike Makedonije.

(*)(*)(*) :(
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 17.10.2007 22:36

Nie mogę w to uwierzyć.... Jeszcze dzisiaj wchodzę do do domu a mój synek słucha "Sobe za tugu"....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2007 23:18

Evica
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 19.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Evica » 24.10.2007 21:19

:cry: (*)(*)(*)(*) jaka szkoda
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.10.2007 01:02

drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 28.10.2007 09:05

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno kierowca gdy się dowiedział o śmierci Toše chciał popełnić samobójstwo skacząc ze szpitalnego okna :roll:
Policja miała zbadać czy był trzeźwy jak prowadził samochód :?
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 28.10.2007 09:43

na tej stronce są dwie galerie, jedna z pogrzebu - smutne zdjęcia...druga z samym Tośkiem. Warto zajrzeć...

PS niestety zdjęć się raczej nie da skopiować...
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 28.10.2007 10:38

Tose miał dopiero 26 lat... :(

W chwilach smutku i nostalgii polecam wszystkim jego piosenkę "Volim osmijeh tvoj"....


Słucham jej ostatnio z uporem maniaka, a oglądając teledysk mam na twarzy wielki uśmiech i w sercu robi się od razu cieplej. Mimo wszystko...

Tose - dzięki za tę piosenkę. Takim Cię zapamiętamy...
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 28.10.2007 11:49

(*)
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 28.10.2007 16:15

A mnie uparcie tłucze się po głowie pierwsza piosenka Tośka jaką usłyszałam na Eurowizji :( "Life" i zdecydowanie mi nie jest cieplej ... :(

Life is a book and you gotta read it
Life is a story and you gotta tell it
Life is a song and you gotta sing it
You've got to know how to live it!

Za krótka była ta książka :roll: Albo ktoś wyrwał z niej kilkadziesiąt stron :cry:

Toše jeszcze uživo ... z Sarajeva
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 28.10.2007 21:19

smutne, ze ludzie nadal wierza w niezniszczalnosc nowoczesnych samochodow. efekty tego sa wlasnie takie
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 30.10.2007 20:21

ku pamięci...

chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 30.10.2007 22:58

fokstrot napisał(a):smutne, ze ludzie nadal wierza w niezniszczalnosc nowoczesnych samochodow. efekty tego sa wlasnie takie

smutne ,że tak młodzi ludzie giną,ale nie budujmy legendy ,że to co śpiewali jest fajne 8)
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 30.10.2007 23:27

J@dranka napisał(a):ku pamięci...



Obejrzałam to i całą resztę :cry: Po prostu brak słów :( Straszliwa strata - bo zginął młody człowiek który miał jeszcze tyle planów i zgasła jedna z większych gwiazd muzyki bałkańskiej :(
Ja znałam go tylko jako wspaniałego wokalistę . Tymczasem Tosiek oprócz anielskiego głosu i pięknych piosenek miał jeszcze wielkie i współczujące serce - mimo młodego wieku szeroko angażował się w akcje pomocy humanitarnej, był Ambasadorem Dobrej Woli organizacji pomocy dzieciom UNICEF. Dzieciaki straciły wielkiego przyjaciela :(
Na forach piszą o fatum związanym z liczbą 26 , głowa kościoła prawosławnego w Macedonii zastanawia się czy nie uznać Toše za świętego a sępy ruszyły do boju o dobra , niekoniecznie materialne :( Przykre to bardzo :(
Ostatnio edytowano 31.10.2007 09:55 przez drusilla, łącznie edytowano 1 raz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 30.10.2007 23:46

J@dranka napisał(a):ku pamięci...



Miał piękny głos ...
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Tragicznie zginął Tose Proeski
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone