Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tragicznie zginął Tose Proeski

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 16.10.2009 16:04

Nadal go słucham i nadal nie potrafię zaśpiewać Zajdi, zajdi ...Czasem próbuję, sam dla siebie , ale to zaczarowany utwór.
Pozdrawiam.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.10.2009 19:32

Zajdi, zajdi ma mnóstwo wykonań oprócz tego gitarowego Tose, najpiękniejsze dla mnie jest to

Niestety czas płynie nieubłaganie, rozumiem fenomen Tose na Bałkanach, facet miał "to coś", ze nawet z pozoru mdłe popowe kawałki chce się słuchać.
I to chyba nie tylko głos, ktory pozwalał radzić sobie ma żywo bez playbacku.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 16.10.2009 22:59

Wykonanie piękne, ale zostanę jednak przy Tose. Tą pieśnią wyśpiewał swoje memento ...
A jego załamania głosu i przeciągnięcia tonu aż na krawędź tchu - przywodzą mi na myśl arię Śmiej się pajacu w wykonaniu Carusso - czuć w nich nie tylko wspaniały warsztat ale i świadomość tego, o czym się śpiewa.
W tym chyba leży fenomen Proeskiego - w jego autentyczności.
Raisa
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raisa » 12.09.2010 16:37

Cześć, jestem ciekawa czy ktoś tu jeszcze zaglądnie :) Od około 0,5 roku dzień w dzień słucham muzyki Tose. Trafiłam na nią całkiem przypadkowo dzięki coverowi it this love. Usłyszałam go w jakiejś polskiej rozgłośni będąc w pracy i przez kilka dni tkwił mi w głowie. Postanowiłam więc poszukać wykonawcy owego coveru i trafiłam na Tose. Z ciekawości rozpoczęłam poszukiwań innych piosenek wykonawcy i się zakochałam w głosie Teodora. Każdego dnia starałam się odnaleźć coś nowego na temat Teodora, nowych piosenek. Do dzisiaj mi nie przeszło. Jego piosenki towarzyszą mi codziennie. Strasznym jednak utrudnieniem dla mnie jest niestety język. Bardzo niewiele informacji na temat Tosze jest w języku polskim/ angielskim. Mam więc ogromną prośbę. Bardzo proszę, jeżeli ktoś ma dostęp do tłumaczeń piosenek bądź sam tłumaczy byłabym bardzo wdzięczna za wgląd. wiele tłumaczeń robię sobie sama ale niestety jedynie ze słownikiem cudów nie da się zdziałać :( Myślę że jest szansa że ktoś sie wkrótce pojawi na tym temacie- zbliża się kolejna rocznica śmierci, o której w moim przypadku dodatkowo nie da się zapomnieć gdyż 16.10 obchodzę urodziny. Pozdrawiam wszystkich :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.09.2010 20:17

Raisa napisał(a):Cześć, jestem ciekawa czy ktoś tu jeszcze zaglądnie :)


Cześć :D

Sześć piosenek jest przetłumaczonych TU

O przetłumaczenie piosenek prosimy TU

Teksty piosenek Tose masz TU

Trochę o Tose Proeski jest na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/To%C5%A1e_Proeski
Raisa
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raisa » 12.09.2010 21:05

Dziękuję bardzo, wikipedię już znam chyba na pamięć ale cała reszta linków jest mi bardzo pomocna :) Co on miał w sobie że tak przyciąga do siebie ludzi? Do swojej osoby, muzyki? Dzięki, pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.09.2010 21:58

e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 12.09.2010 22:26

Janusz Bajcer napisał(a):Tose Proeski - SEPARATE WAYS

Moje ukochane :hearts:
ten teledysk podoba mi się najbardziej:
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Był bez szansy na....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 12.09.2010 23:22

szkoda
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 14.09.2010 22:48

Raisa napisał(a): Co on miał w sobie że tak przyciąga do siebie ludzi?


Szczerość. Autentyczność. Radość życia.

Niby nic takiego ...

Nadal Go słucham.
Pozdrawiam.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 16.10.2010 11:15

Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.10.2010 15:41

Igra bez granica

Pamiętamy....3 lata.....muzyka nie zna granic...
Raisa
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raisa » 16.10.2010 19:49

Dziś jest 3 rocznica śmierci znakomitego wokalisty i niezwykłego człowieka. Ja mam dzisiaj 25 urodziny i mimo że cieszę się tym dniem, nie potrafiłam zapomnieć o wielkiej tragedii jaka wydarzyła się na Chorwacji. Niech Bóg ma Cię pod swoimi skrzydłami [*]
anicola
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anicola » 23.10.2010 16:47

ja dopiero odkrywam muzykę Tose :) na info o 3 rocznicy śmierci trafiłam dokładnie tydzień temu... i podobnie jak koleżanka wyżej nie mogłam cieszyć się swoimi urodzinami, które mam właśnie 16.10. I przez 3 dni leżąc z anginą w łóżku czytałam wiadomości i szukałam jego piosenek... i której nie słucham to jest lepsza od poprzedniej... i słucham cały czas, nie mogę przestać... był rewelacyjnym artystą i człowiekiem... żal, że odszedł... jakie to życie jest kruche i niesprawiedliwe... :(
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 23.10.2010 23:41

Raisa, Anicola - wszyscy odejdziemy. Zostawić po sobie coś trwałego - największy sens życia.
Tose był piękny i po śmierci piękny pozostał.
Non omnis moriar ...

Nadal daje radość swoją muzyką/
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Tragicznie zginął Tose Proeski - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone