Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej Wrocław

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005
Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej Wrocław

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 25.04.2013 16:33

Witam.
W dniu dzisiejszym powstało we Wrocławiu Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej.
Gośćmi honorowymi spotkania założycielskiego byli Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Chorwacji Pan
Ivan Del Vechio oraz Prezydent Miasta Wrocław Pan Rafał Dutkiewicz. Przewodniczącym Stowarzyszenia został nasz wrocławski Chorwat :D Milan .
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 25.04.2013 16:37

W dniu 30.06.2013 roku odbędzie się we Wrocławiu ( w Warszawie również) dzień chorwacki gdzie świętowane będzie wstąpienie Chorwacji do Unii Europejskiej. Jak powiedział Pan Ambasador w tym dniu we Wrocławiu ma wystąpić grupa Parni Valjak :D
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 25.04.2013 17:20

Jak napisał Kominesku, nasz Przewodniczący Milan przedstawił nas Panu Ambasadorowi,
który zna już forum cro.pl :D.
Za przyzwoleniem Przewodniczącego Towarzystwa, Zbyszek przybliżył zgromadzonym czym zajmuje się niezależny serwis cro.pl

Obrazek
Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.04.2013 17:35

No piknie. A oprócz „bycia", to jaki jest plan funkcjonowania?
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 25.04.2013 22:13

Każdy chętny miłośnik Chorwacji może wstąpić do Towarzystwa PP-Ch :D
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 25.04.2013 22:41

FUX napisał(a):No piknie. A oprócz „bycia", to jaki jest plan funkcjonowania?

Andrzeju,
pierwsze zadanie to przygotowanie imprezy we Wrocławiu w dniu 30 czerwca z okazji wejścia Chorwacji do UE.
Propagowanie Chorwacji na Dolnym Śląsku.
Możliwa nauka języka chorwackiego,
Pomoc prawna obywatelom chorwackim, oraz pomoc obywatelom polskim w możliwości
prowadzenia działalności gospodarczej w Chorwacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.04.2013 07:13

Hvala.
:)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.04.2013 07:43

Jacek 206 napisał(a):
FUX napisał(a):No piknie. A oprócz „bycia", to jaki jest plan funkcjonowania?

Andrzeju,
pierwsze zadanie to przygotowanie imprezy we Wrocławiu w dniu 30 czerwca z okazji wejścia Chorwacji do UE.
Propagowanie Chorwacji na Dolnym Śląsku.
Możliwa nauka języka chorwackiego,
Pomoc prawna obywatelom chorwackim, oraz pomoc obywatelom polskim w możliwości
prowadzenia działalności gospodarczej w Chorwacji.

Nie trzeba się wstydzić, należy pisać wprost.....
........ oraz pozyskiwanie funduszy z różnych źródeł. Bez tego ani rusz.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 26.04.2013 08:36

Trochę ostudzę Wasz entuzjazm.... sorry...
to Towarzystwo to nic nowego....istnieje już od dłuższego czasu.... teraz intensywnie powstają oddziały (wrocławski, śląski, lubelski, warszawski itp....) dlaczego? może UE? może wybory w HR?

jednak efektów wcześniejszej działalności towarzystwa nie widać.... :(
trochę interesuję się tym tematem....i niestety nic co dzieje się w tematach Chorwackich (kulturalnych) nie jest zasługą tego Towarzystwa..... a co więcej nie było ono dotąd nawet współorganizatorem czy nawet patronem żadnej imprezy....
Każdy może być członkiem towarzystwa.....a kto jest....głównie politycy (prezydenci miast, wojewodowie, posłowie, senatorowie...) bo fajnie jest się gdzieś tam pokazać obok Ambasadora.....
Niestety taka organizacja, jak dla mnie nie wiele ma wspólnego z promowaniem kultury czy innymi działaniami....
a pomoc obywatelom Chorwackim???? śmiech....zapytajcie jakiegokolwiek Chorwata mieszkającego tu w Polsce, czy wiedzą o Towarzystwie, które istniej od kilku już lat i czy w jakikolwiek sposób im kiedyś pomogło.....

Nasze forum i "cromaniaków" Pan Ambasador zna już od jakiegoś czasu (i to dość długiego) bardzo dobrze....ale co z tego wynika dla nas dla naszej społeczności, dla tych którzy interesują się Chorwacją, odpowiedzcie sobie sami ????
Czy otrzymujemy chociażby oficjalne informacje o wydarzeniach związanych z Chorwacją, które odbywają się w Polsce?
Niestety, nie....otrzymuję je dzięki prywatnym kontaktom i dzielę się nimi z Wami przez forum, przez maile i smsy...

I jeszcze jedno....koncerty i imprezy 30.06 (w tym Parni Valjak).....to temat gorący w środowisku "bałkańskim" już od kilku miesięcy.....
będę na pewno...w tym kierunku działa już kilka organizacji i firm....ale jak dotąd nie było to Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej....i było by super gdyby się przyłączyli i pomogli bo to duże wyzwanie....

Podsumowując...
Będzie super jeżeli coś się ruszy, jeżeli inne stowarzyszenia działające w tym samym zakresie naprawdę intensywnie, będą mogły współpracować z Towarzystwem....
jeżeli nie będzie to tylko "organizacja-zabawka" na papierze...
ja natka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja natka » 26.04.2013 17:32

Niestety nie wszystko złoto co się świeci :(
Czasem trzeba poznać temat głębiej, żeby wiedzieć jak jest naprawdę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.04.2013 18:08

Trzeba wierzyć w to, że jak Wrocloviaki dadzą czadu w tym Towarzystwie to będzie , że ho ho... Może zmienią obraz Towarzystwa.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 26.04.2013 23:05

Ale się posypały "gromy" :wink:

Aga, to co napisałaś to prawda.

Rzeczywiście każdy może zapisać się do "Towarzystwa" ,zapisują się politycy, nawet
nasz Prezydent jest na liście z numerem 1 :wink:
Pan Ambasador zna Forum i jest zadowolony, że są tacy sympatycy Chorwacji, co potwierdził w rozmowie z nami.
Ba , a nawet chciałby poznać bardziej "NAS" tzn. forumowiczów, :wink: na jakimś spotkaniu. :D

Informację jaką dostaliśmy na spotkaniu założycielskim, od Prezesa Zarządu Krajowego Janusza Jesionka to, że jest zarejestrowane w KRS "Towarzystwo Przyjaźni Polsko Chorwackie", które niestety nie działa, dlatego też powołano nowe o nazwie "Towarzystwo Polsko Chorwackie". W Warszawie powstało 4 marca 2013.
https://pl-pl.facebook.com/plhrwarszawa

Ponieważ zostaliśmy zaproszeni przez Pana Ambasadora na spotkanie założycielskie, więc nie nie wypadało odmówić.
Naszego nowego Prezesa oddziału dolnośąskiego prof. Milana Mihaljevica poznaliśmy przy okazji promowania Książki Dalmacja poza czasem Leona Grubiśića.

Dajmy szansę Towarzystwu, już niedługo przekonamy się (30 czerwca)czy jest to "słomiany zapał"

Myślę, że to "my" cro.pl jest potrzebne Towarzystwu a nie na odwrót.
Pozdrawiam :wink:
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 27.04.2013 13:08

Jacek,
nie odbieraj tego źle :) to nie "gromy" ani na Ciebie, ani na wrocławiaków, których nota bene bardzo lubię :) :)
Znam się "trochę" na działalności NGO i nie budzą u mnie zaufania organizacje, w których pojawiają się nadmiernie politycy itp... i niestety ludzie, którzy Chorwację znają wyłącznie z opowieści innych lub z telewizji ;) ;)
W tym przypadku, dodatkowo dochodzi temat, który jest mi bliski i w którym trochę działam....
i samo to, że było "Towarzystwo przyjaźni", które prowadzone przez tych samych ludzi i ten sam zarząd....nie zrobiło nic przez kilka lat.... teraz jest likwidowane i otwiera się nowe, znów przez tych samych ludzi i z tym samym zarządem, ze zmienioną "lekko" nazwą.... nie budzi mojego zaufania, a tym bardziej wiary, że będzie inaczej....
Ale daje im szanse :)
Czekam na efekty....i najlepiej, żeby nie było to tylko jedno wydarzenie 30.06.....
Bo dużo poklasku i kasy można wyciągnąć na takim wydarzeniu jak wejście do UE....tylko, że poza tym jest również dużo nie zagospodarowanych, ciężkich tematów.... które wymagają bieżącego i ciągłego działania :) :)
Tak na prawdę w Polsce turystyczna strona Chorwacji (wybrzeża), nie wymaga już takiej promocji....
ale już inne regiony tego kraju....znamy je tylko z mapy...
a szeroko rozumiana kultura???.... to nie tylko popularni wykonawcy, wpadających w ucho piosenek...
Normalnemu zjadaczowi chleba, Chorwacja kojarzy sie z morzem i wojną domową.....
cała reszta, to właśnie pole do popisu dla takich organizacji jak Towarzystwo.... :)
No więc, wrocławiaki do dzieła :mrgreen: :mrgreen:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.04.2013 21:41

Jacek 206 napisał(a):Ale się posypały "gromy" :wink:

Jacek ... to nie gromy lecz sama prawda.
Aga napisała jak faktycznie to wygląda, są to również moje spostrzeżenia i poglądy na tego rodzaju "organizacje".
Istnieją, działają dopóki maja możliwość wyciągnięcia kasy. Nie będzie kasy - można stwierdzić, że na drugi dzień już tam "pies z kulawą nogą" nie zajrzy. Nawet nie będzie komu zgłosić rozwiązania. Przypuszczam, że to powstało z "chłodnej" kalkulacji. Wstąpienie do UE a co za tym idzie dużo "dutków" do podziału.
Po wtóre, osoby będące w takiej organizacji "ważne" - z moich obserwacji, za każde kiwnięcie palcem każą sobie płacić. Jak na tym polega ( a na tym to polega), że pieniądz dyktuje i rozstrzyga o przyjaźni, że takie organizacje to nic innego jak skok na kasę - to ja od takich "stworków" trzymam się daleko. Nie honor ...

Przypuszczam, że nie jeden, tutaj na forum, ma wiedzę po stokroć większą od "funkcyjnych" w tym Towarzystwie. Tutaj są faktyczni znawcy i miłośnicy Chorwacji ale nikomu nie przyszło do głowy powołanie "cosika".
Jakby jednak cro.pl (załóżmy) przekształciło się w "Towarzystwo" byłoby to poparte przeszło 10 letnią pracą.
Tam ....... co mają tam, czym się mogą wylegitymować, ....
Przypuszczam, że za bardzo niczym. Po prostu ktoś się nudził (albo nie), wymyślił. Będzie sobie ( zapewne taką ma nadzieję) za służbowe jeździł do Chorwacji ( na wczasy też).

Mam nadzieję, że cro.pl pozostanie apolityczne i nie ulegnie żadnym potencjalnym zakusom. Ludzie "polityczni" niech sobie poszukają "elektoratu" w innych szeregach.

PS
Aby nie być gołosłownym.
Kiedyś poproszono mnie o bycie "ważnym" w mającej powstać fundacji. Wstępnie zgodziłem się ponieważ nie wypadało odmówić. Wszystko było dobrze do momentu jak zobaczyłem listę innych "ważnych". Problem polegał na tym,że ja miałem w zasadzie wszystkim kierować a tamci "ważni" tylko dla mediów i ..... podpisać listę odbioru diety za posiedzenie. Powiedziałem stop. Zaproponowałem uczciwy podział obowiązków. ......
Fundacja nie powstała.
Fundacje, Stowarzyszenie, Towarzystwa, ....... Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, .... i inne tego typu stwory- źle mi się kojarzą. Może mam pecha i złe wspomnienia.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.04.2013 21:47

aga2 napisał(a):i samo to, że było "Towarzystwo przyjaźni", które prowadzone przez tych samych ludzi i ten sam zarząd....nie zrobiło nic przez kilka lat.... teraz jest likwidowane i otwiera się nowe, znów przez tych samych ludzi i z tym samym zarządem, ze zmienioną "lekko" nazwą.... nie budzi mojego zaufania, a tym bardziej wiary, że będzie inaczej....

Bez komentarza. :evil:
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chorwackiej Wrocław
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone