Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.12.2012 22:05

Zjeżdżamy w stronę Carrary, zatrzymując się tylko na krótkie chwile, by rzucić okiem na rozrzucone w górach wioski.

P05G2817.JPG


P05G2818.JPG


P05G2819.JPG


P05G2824.JPG


Potem zatłoczone ulice Massy, Carrary i opuszczamy Toskanię. Nocleg wypada już na trasie do domu.

P05G2829.JPG


I to już koniec.
Zastosowałem bardzo skróconą formę, zamieszczając tylko niewielki zestaw fotek, opatrzony minimalnym komentarzem. Nie jestem przekonany, że szersza relacja, ewentualnie więcej fotek - są komuś potrzebne. Gdyby jednak tak było, to mogę później rozszerzyć.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.12.2012 23:43

Ze swojej strony bardzo dziekuje za to co dotychczas powstalo.
I pisze sie na wiecej!

:) :papa:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 11.12.2012 03:28

To była miła wycieczka, dzięki :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.12.2012 09:19

Szkoda, że już koniec :( ,
kilka miejsc zanotowałam i będę musiała tam zajrzeć :P ,
dziękuję :P .
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.12.2012 09:34

Ja też dziękuję za tę majową Toskanię. :)

Następne zdjęcia z Toskanii, będę oglądał w zimowej szacie.
Wczoraj Marysia (córa) ... oznajmiła nam, że wybiera się tam po Nowym Roku na narty. 8)

pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.12.2012 16:19

Aguha napisał(a):To była miła wycieczka, dzięki :)

mysza73 napisał(a):Szkoda, że już koniec :( ,
kilka miejsc zanotowałam i będę musiała tam zajrzeć :P ,
dziękuję :P .

mariusz-w napisał(a):Ja też dziękuję za tę majową Toskanię. :)

tony montana napisał(a):Ze swojej strony bardzo dziekuje za to co dotychczas powstalo.

Jest mi miło, że mi towarzyszyliście. :)

tony montana napisał(a):I pisze sie na wiecej!

Jesteś w wyraźnej mniejszości, więc niczego nie gwarantuję. ;)

mariusz-w napisał(a):Następne zdjęcia z Toskanii, będę oglądał w zimowej szacie.
Wczoraj Marysia (córa) ... oznajmiła nam, że wybiera się tam po Nowym Roku na narty. 8)

Nawet nie pomyślałbym, że przy mnogości terenów narciarskich we Włoszech, można również do Toskanii na narty pojechać. :lol:
Może właśnie w Alpy Apuańskie? Alpy, które tak naprawdę są Apeninami.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 13.12.2012 08:57

Franz napisał(a):Nawet nie pomyślałbym, że przy mnogości terenów narciarskich we Włoszech, można również do Toskanii na narty pojechać. :lol:
Może właśnie w Alpy Apuańskie? Alpy, które tak naprawdę są Apeninami.

Dokładnie ... ju drugi raz się tam wybiera.
Była bardzo zadowolona z pierwszego pobytu, głownie na łagodniejszą zimę ... w krótkich rękawkach szusowali ! :)
Chociaż w Dolomitach też już była, ale w tych bardziej "skrajnych" ... w Piancavallo.

pozdrawiam.
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 30.12.2013 00:55

A ja dotarłam tu dopiero dziś - dawno nie zaglądałam na Forum, i wspaniale spędziłam czas w Twojej Toskanii :) - ja tam wybieram się w tym roku, a w zasadzie w przyszłym ;) i mam nadzieję zobaczyć co najmniej tyle wspaniałych miejsc co Ty :) Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.12.2013 16:43

zauroczona napisał(a):A ja dotarłam tu dopiero dziś - dawno nie zaglądałam na Forum, i wspaniale spędziłam czas w Twojej Toskanii :) - ja tam wybieram się w tym roku, a w zasadzie w przyszłym ;) i mam nadzieję zobaczyć co najmniej tyle wspaniałych miejsc co Ty :)

Bardzo się cieszę, że mogłem Ci umilić kilka chwil. :)

Życzę Ci udanej realizacji wszystkich Twoich planów w nadchodzącym roku.

Pozdrawiam,
Wojtek
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 06.04.2014 14:21

cieszę się ze tu zawitałem świetna relacja Toskania ciągle chodzi nam po głowie a dzięki twojej relacji nabrała na nowo rozpędu na pewno przy planowaniu naszego wyjazdu w te rejony skorzystamy z bogactwa twoich doświadczeń i opowiadań :) dzięki ze i nas zabrałeś Pozdrawiam jacek :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.04.2014 23:57

jacek73 napisał(a):cieszę się ze tu zawitałem świetna relacja Toskania ciągle chodzi nam po głowie a dzięki twojej relacji nabrała na nowo rozpędu na pewno przy planowaniu naszego wyjazdu w te rejony skorzystamy z bogactwa twoich doświadczeń i opowiadań :) dzięki ze i nas zabrałeś

To ja dziękuję. Za obecność, a zwłaszcza za to, że chciało Ci się ujawnić. :)

Cieszę się, że Ci się podobało, chociaż to nie jest - przynajmniej według stanu obecnego - relacją, a zaledwie skrótową kroniką wyjazdu. Na pełną relację na razie zabrakło czasu.

Pozdrawiam,
Wojtek
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 07.04.2014 10:01

Ja też tu zaglądałem, podobnie jak do innych watków o Toskanii. Planuję letni wyjazd z rodzina w te strony i w ten sposób orientuje sie co tak na prawdę warto zobaczyć. Jeszcze tylko szukam fajnego zakwaterowania, ale to już inna bajka...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.04.2014 19:44

Bernadr C napisał(a):Ja też tu zaglądałem

Miło mi. :)

Bernadr C napisał(a):Jeszcze tylko szukam fajnego zakwaterowania, ale to już inna bajka...

No, tak - tu już nie jestem w stanie niczego podpowiedzieć. Moje noclegi mają zupełnie inny charakter.

Pozdrawiam,
Wojtek
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.04.2014 11:37

Dzięki Wojtku.
Moja żona ogląda sobie czasem film "Pod Słońcem Toskanii". Obrazy może nieco inne ale klimat podobny. Chciałbym kiedyś zobaczyć te rejony.
Pozdrawiam-Romek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Toskania w długi majowy weekend

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.04.2014 15:34

romuald22 napisał(a):Moja żona ogląda sobie czasem film "Pod Słońcem Toskanii". Obrazy może nieco inne ale klimat podobny. Chciałbym kiedyś zobaczyć te rejony.

Byliśmy również i tam, gdzie niektóre sceny były kręcone.

Dzięki za towarzystwo. :)
Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone