Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Toskania - gdzie?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Toskania - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 10.02.2011 12:04

Witam,
Czy moze mi ktoś polecić jakieś sensowne zakwaterownie dla dwóch 4-osobowych rodzin na wybrzeżu Toskani? Najchętniej pomiędzy Livorno a Viareggio ale "odchyłki" tez mile widziane. Zwłaszcza takie blisko siebie i z klimą.
P.
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 11.02.2011 16:04

[quote="piotr62"]Witam,
Czy moze mi ktoś polecić jakieś sensowne zakwaterownie dla dwóch 4-osobowych rodzin na wybrzeżu Toskani? Najchętniej pomiędzy Livorno a Viareggio ale "odchyłki" tez mile widziane. Zwłaszcza takie blisko siebie i z klimą.
P.[/quote

Dzień Dobry,
najlepiej wypożyczcie dom przez Casamundo , są tam fajne opinie i ceny też do przeżycia .Tydzień temu to zrobiliśmy w Strada in Chianti 23 km koło Sieny. Takie najbardziej polecane są w dużej mierze zarezerwowane od maja nawet w 100%. Wymagana zaliczka 20% i ściągnęli ją z karty a reszta 30 dni przed terminem wyjazdu . Cześć (dziwne ale nie wszystkie)obiektów dopuszcza możliwość ubezpieczenia rezygnacji z rezerwacji to c.30 euro w naszym przypadku za tydzień za pełne ubezpieczenie które się płaci razem z zaliczką.
Serdecznie Pozdrawiam
Roman
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 11.02.2011 20:03

[quote="iwc1"][quote="piotr62"]Witam,
Czy moze mi ktoś polecić jakieś sensowne zakwaterownie dla dwóch 4-osobowych rodzin na wybrzeżu Toskani? Najchętniej pomiędzy Livorno a Viareggio ale "odchyłki" tez mile widziane. Zwłaszcza takie blisko siebie i z klimą.
P.[/quote

Dzień Dobry,
najlepiej wypożyczcie dom przez Casamundo , są tam fajne opinie i ceny też do przeżycia .Tydzień temu to zrobiliśmy w Strada in Chianti 23 km koło Sieny. Takie najbardziej polecane są w dużej mierze zarezerwowane od maja nawet w 100%. Wymagana zaliczka 20% i ściągnęli ją z karty a reszta 30 dni przed terminem wyjazdu . Cześć (dziwne ale nie wszystkie)obiektów dopuszcza możliwość ubezpieczenia rezygnacji z rezerwacji to c.30 euro w naszym przypadku za tydzień za pełne ubezpieczenie które się płaci razem z zaliczką.
Serdecznie Pozdrawiam
Roman[/quote

W uzupełnieniu poprzedniej wiadomości. Podałem lokalizację swojego domku a propozycje o których pisałem dotyczą Toskanii w głębi lądu a nie wybrzeża. Podejrzewam że za dużo namiarów nie dostaniecie, ponieważ wybrzeże Toskanii to jedno z mniej ciekawych we Włoszech i tak naprawdę z Polski większość jeździ do Toskanii by ją zwiedzać, a nie plażować nad morzem bo najładniejsze wybrzeże to Calabria, Kampania, Apulia lub Liguria.
Ale to moje zdanie .....
Pozdrowienia
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 12.02.2011 21:43

Witam
Toskania, region dla każdego. Myśmy obrali sobie "odludzie" w lesie, rezydencja La Casina w Rigomagno, koło Sinalunga. Celem naszym była: Pisa, Florencja, Siena, i okoliczne urocze miasteczka; San Gimignano, Montepulciano....... i wino, dużo wina......:)
Fotki na : http://www.fmix.pl/album/62380/wlochy/1

Proszę pisz w razie pytań, będę tutaj zaglądał:)

pozdrav :papa: :hut:
fox700912
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fox700912 » 31.05.2011 20:46

piotr62 napisał(a):Witam,
Czy moze mi ktoś polecić jakieś sensowne zakwaterownie dla dwóch 4-osobowych rodzin na wybrzeżu Toskani? Najchętniej pomiędzy Livorno a Viareggio ale "odchyłki" tez mile widziane. Zwłaszcza takie blisko siebie i z klimą.
P.


Mogę polecić sprawdzone miejsca dla 4 osób w Toskani, ale nie nad morzem.

Pierwsze w Voltera:
http://www.hotelvillarioddi.it/
zdjęcia z pobytu - https://picasaweb.google.com/fox700912/ ... aIOkolice#

Drugie w Motepulciano:
http://www.agriturismolafraternita.it/
zdjęcia z pobytu -
https://picasaweb.google.com/fox700912/ ... oIOkolice#

Oba miejsca sprawdzone - rewelacja
[/url]
fox700912
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fox700912 » 22.07.2011 16:53

fox700912 napisał(a):
piotr62 napisał(a):Witam,
Czy moze mi ktoś polecić jakieś sensowne zakwaterownie dla dwóch 4-osobowych rodzin na wybrzeżu Toskani? Najchętniej pomiędzy Livorno a Viareggio ale "odchyłki" tez mile widziane. Zwłaszcza takie blisko siebie i z klimą.
P.


Zalaczam swoje mapy z pobytu w Toskanii we Włoszech w 2008 2009 roku.
Miejsca zakwaterowan są zaznaczone, jak kliknięcie na dane miejsce (znacznik) to jest tam link do moich zdjęć na Picasa web Album, które związane są z danym miejscem.

Mapa wycieczki - Włochy - lato 2008

Mapa wycieczki - Włochy - lato 2009
Ostatnio edytowano 28.07.2011 22:03 przez fox700912, łącznie edytowano 1 raz
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 28.07.2011 20:54

Serdeczne dzięki dla wszystkich, którzy służyli radą.
Ostatecznie znalazłem apartament w miejscowości Vada koło Livorno.
I jeszcze dwa pytanka:
1. czy ktos tam był i może udzielić kilku praktycznych porad: gdzie dobra plaża, supermarket, knajpka, internet WiFi, inne ciekawostki...
2. Co warto zwiedzic w okolicy, że Piza i Florencja to wiem ale może jakieś ciekawostki o których nie piszą w przewodnikach..
P.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.07.2011 21:00

Piza na 1h; Firenze to samo.
Siena obowiązkowo!
fox700912
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fox700912 » 28.07.2011 22:01

piotr62 napisał(a):2. Co warto zwiedzic w okolicy, że Piza i Florencja to wiem ale może jakieś ciekawostki o których nie piszą w przewodnikach..
P.


O matko.... miejsce idealne.
Ja byłem w 2008 roku w Voltera.... jakieś 30km w głąb od morza.

Polecam zwiedzić Cinque Terre (rejs stateczkiem do słynnych wiosek), San Gimignano (Średniowieczny Manhattan), Florencję (to troche dalej), Siena, Piza (najlepiej w przelocie bo tylko Campo dei Miracoli,.. godzina wystarczy)

Tu jest mapa z tymi miejscami i trasa wycieczek,..... prosze sobie popatrzeć.
Jak klikniesz w miejsce to jest link do albumu w Picasa dotyczącego danego miejsca.

Mapa wycieczki - Włochy - lato 2008


A na zachętę moje fotki z wymienionych miejsc :-)

Cinque Terre - Riomaggiore
Obrazek

Siena
Obrazek

San Gimignano
Obrazek

[/url]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.07.2011 22:12

To święte słowa; Toskania rulez!!!!! :wink:
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 01.09.2011 10:51

no i ja się do łączę :)
ledwie urlop sie skończył a już zastanawiam się co zrobić z nastepnym :)
czy w Toscanii można biwakować ... to znaczy jeśli człowiek w gruntach gdzieś namiot postawi to się jakas policja doczepi czy nie? jakie tam sa ceny??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2013 14:59

fox, o więcej praktycznych informacji w kwestii Cinque Terre można prosić?
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 10.08.2014 09:43

Witajcie moi drodzy.
Może Wy, którzy już trochę znacie włoską rzeczywistość mi coś doradzicie. Wkleję ten tekst do wszystkich wątków dotyczących Włoch.
Planujemy podróż-objazdówkę. Będzie ona ograniczona siłą rzeczy do jednego regionu Toskanii i do okolic Rzymu. W grę wchodzą tylko campingi (pola namiotowe). Przeglądam różne stronki z campingami i niestety wszystkie jakie mi się wyświetlają są raczej gwiazdkowe, duże, z basenami (choć w miejscowościach odległych od morza basen wydaje mi się coraz bardziej zasadny jednak), wiecie raczej masówka. Po zeszłorocznej Chorwacji zjechanej z góry na dół mam smaka na takie mniejsze, kameralne (i dużo tańsze). Zdaję sobie sprawę, że jaki by to nie był camping będzie drożej niż w Cro. Nie mam złudzeń. Tak do 20 euro za noc (2os, namiot i autko) byłoby cudownie. No do 25euro damy radę. Czy w okolicy Sieny, Florencji natknęliście się na jakieś mniejsze pola namiotowe, które po prostu nie figurują na oficjalnych stronach? To samo w okolicy Rzymu? i może coś na wybrzeżu? (tylko na którym?) Na większości stron jest możliwość rezerwacji wcześniejszej. Dla mnie to zaprzeczenie idei podróży namiotem, gdzie nie ma planu, nie ma dat. Może ktoś ma wiedzę na temat dostępności pól namiotowych we pierwszej połowie września? Już jest luźniej? Można w ciemno? W Chorwacji byliśmy na dwóch takich większych z pierwszego na Hvarze uciekliśmy na mniejszy bez podziały parcel i z widokiem z "okna" na morze. Na drugim już zostaliśmy. To były nasze dwie ostatnie noce. Widzę wielką różnice między tymi mniejszymi polami a dużymi. No nic to będę czekać na jakieś wskazówki. Może ktoś coś wie. Uciekam wklejać się w następne wątki. Także wybaczcie, że wszędzie będzie mnie pełno:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2014 09:55

Pokasuj te dodatkowe posty.
Miłośnicy Italii śledzą raczej wszystkie te wątki, więc zapewne coś odpowiedzą.
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 10.08.2014 16:03

Jeśli tak mówisz to już kasuje. Wystarczy jedno. Zaufam, że tak:)
Pozdrawiam serdecznie!
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Toskania - gdzie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone