Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Termin wyjazdu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
repi1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2012
Termin wyjazdu

Nieprzeczytany postnapisał(a) repi1 » 28.05.2012 10:52

Witam

Witam. Chciałbym prosić o radę czy jechać ostatnie 2 tyg. sierpnia czy pierwsze 2 tyg września. Wyjazd do Vodic.

Pytam, bo ma wątpliwości czy:
1. Jest duża różnica w cenach między tymi terminami
2. Czy jest różnica w wypoczynku, tzn. czy miejscowości nie świecą pustkami we wrześniu, czy duża jest różnica w temperaturach (powietrza i wody), czy są jakieś imprezy lokalne organizowane we wrześniu, itp.

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie to "nie" to chyba zdecyduje się na sierpień, ale czekam na sugestie bywalców, bo ja jestem chorwackim prawiczkiem.

Pozdrawiam
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 28.05.2012 11:06

Hey,

Ja radzę jechać we wrześniu.Dużo,dużo taniej ,mniej turystów.
Pustek nie ma ale można normalnie wypoczyać, zwiedzać itp.
Temperatury są Ok tak morza jak i powietrza.Wieczorem po 10 wrzesnia moze sie robić troszkę chłodniej (bluza wystarczy).
Pozdro
repi1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) repi1 » 28.05.2012 11:19

A dużo, dużo taniej tzn.? Czy np. jak w sierpniu trzeba zapłacić 15EUR/os to we wrześni to będzie 10eur/os? I czy ceny inne niż za apartamenty też spadają (bilety, restauracje)?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 28.05.2012 11:20

repi1 napisał(a):Witam

(...) czy są jakieś imprezy lokalne organizowane we wrześniu, itp. (...)

Na stronie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej znajdziesz broszurę z kalendarzem wydarzeń kulturalno-turystycznych.
Link poniżej (jest polska wersja językowa):
http://business.croatia.hr/en-GB/Croati ... /Brochures
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.05.2012 20:53

We wrześniu taniej może być, ale czy dużo dużo? Wątpię. To jeszcze dość wysoki sezon, szczególnie te pierwsze dwa tygodnie. Może kwatery będą tańsze, ale nic innego.
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 28.05.2012 21:16

Ceny tzw. wysoki sezon przeważnie są do 25 sierpnia , a później posezonowe .
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.05.2012 06:44

repi1 napisał(a):1. Jest duża różnica w cenach między tymi terminami

Raczej niewielka , a jak już to może 5-10 Euro i to dotyczy tylko kwater.
Inne ceny , typu wstęp gdzieś tam , atrakcje wodne , sklepy , konoby będą te same.
repi1 napisał(a):2. Czy jest różnica w wypoczynku, tzn. czy miejscowości nie świecą pustkami we wrześniu, czy duża jest różnica w temperaturach (powietrza i wody), czy są jakieś imprezy lokalne organizowane we wrześniu, itp.

Wrzesień to wciąż pełnia sezonu i w tym okresie , zwłaszcza w pierwszej połowie września Vodice żyją i w dzień i w nocy.
Ja we wrześnie 2010 r. załapałem się na koncert Vodickiej Klapy na żywo.
Temperatura powietrza w dzień raczej nie ma róznicy , w nocy będzie jednak mniejsza niż w sierpniu.

No i wrzesień ....krótsze noce.

repi1 napisał(a):Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie to "nie" to chyba zdecyduje się na sierpień, ale czekam na sugestie bywalców, bo ja jestem chorwackim prawiczkiem.

Mimo wszystko wybrał bym zdecydowanie wrzesień , mniej ludzi i mniej tłoczno będzie na plaży to napewno.

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2012 06:50

maniust napisał(a):No i wrzesień ....krótsze noce.


Krótsze?

:wink:

Ranki i wieczory potrafią być już chłodne.
W ciągu dnia miałem piękną pogodę - idealna na zwiedzanie bo nie męcząca a tłumów już nie ma więc przyjemnie i cenowo taniej.

Pozdrawiam
repi1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) repi1 » 29.05.2012 13:11

Czyli jak marzą mi się poranki i śniadania na tarasie w samych slipkach to może być we wrześniu trudne? A co z końcem sierpnia?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2012 13:19

repi1 napisał(a):Czyli jak marzą mi się poranki i śniadania na tarasie w samych slipkach to może być we wrześniu trudne? A co z końcem sierpnia?


100% gwarancji pogody nikt Ci nie da.
Nie kombinuj :arrow: jedź kiedy Ci pasuje.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 29.05.2012 13:26

repi1 napisał(a):Czyli jak marzą mi się poranki i śniadania na tarasie w samych slipkach to może być we wrześniu trudne?


nie :lol:
w ubiegłym roku we wrześniu cieszyłam się, że mamy klimę w apartamencie.
A był to mój 1o raz w Cro :D
Nie ma reguły, w pogodzie wszystko się może zdarzyć :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.05.2012 16:59

Jacek S napisał(a):Krótsze?

No tak pośpiech , przed wpadnięciem w wir roboty w pracy.
Wiadomo że krótsze ........dni. :oops:

repi1 napisał(a):Czyli jak marzą mi się poranki i śniadania na tarasie w samych slipkach to może być we wrześniu trudne?

2 razy byłem we wrześniu na campie , Dalmacja i Istria ......około 6:00 rano szedłem na samych szortach siusiu.
Śniadanie na samych slipach nie było problem , wręcz moja żona szukała już cienia około 9:00.
Raz bylem we wrześniu na apartamencie z zajebiaszczym tarasem w Dalmacji i tu też siedzieliśmy rano na slipach.

Co do pogody to wiadomo , może być w sierpniu a nie musi i odwrotnie we wrześniu.
Ja jadąc do Cro w tym roku we wrześniu po raz 4 , pogodą się kompletnie nie przejmuję , jeszcze nigdy mnie nie zawiodła i mam nadzieję że tak zostanie.


Pozdrawiam
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 30.05.2012 10:10

repi1 napisał(a):Witam

Witam. Chciałbym prosić o radę czy jechać ostatnie 2 tyg. sierpnia czy pierwsze 2 tyg września. Wyjazd do Vodic.

Pytam, bo ma wątpliwości czy:
1. Jest duża różnica w cenach między tymi terminami
2. Czy jest różnica w wypoczynku, tzn. czy miejscowości nie świecą pustkami we wrześniu, czy duża jest różnica w temperaturach (powietrza i wody), czy są jakieś imprezy lokalne organizowane we wrześniu, itp.

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie to "nie" to chyba zdecyduje się na sierpień, ale czekam na sugestie bywalców, bo ja jestem chorwackim prawiczkiem.

Pozdrawiam

pewnie troszkę taniej jest ale pewnie na pokoju za 50 euro w sezonie z 10 euro zerwiesz ..... jedno co ważne to masz większy wybór i dlatego moze być taniej ...
w zasadzie luzy masz już od 15 sierpnia ponieważ Niemcy zjeżdżają i nagle na ulicach pojawiają się tablice z wolnymi pokojami ....
bodajże 15tego chyba mają fajne Święto Rodziny czy jakoś tak ... nas zawsze właścicielka zapraszała na imprezkę :)
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 04.06.2012 15:10

Witam Moją rodzinkę również zabieram we wrześniu do Cro pewnie że liczę na pogodę a nigdy mnie nie zawiodła a byłem w różnych częściach cro .W tym roku powracam do Kasteli dla nas oaza spokoju.Ja mogę wędkować,pies spacerować w cieniu a dziewczyny się opalać Pozdrawiam
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 08.06.2012 08:05

To chyba zależy, gdzie jedziesz. We wrześniu (i w ogóle) inna pogoda może być na Istrii czy generalnie północnym wybrzeżu a inna w Dalmacji. Ceny apartamentów na pewno będą niższe we wrześniu (min. 25%). Na duże różnice cen w sklepach i restauracjach raczej bym nie liczył.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Termin wyjazdu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone