Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 23:50

kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Uvala Torac ma ten plus (czyżby?), że można do niej dojechać drogą asfaltową. Wygląda całkiem przyjemnie, choć domów tu nie brakuje...
:

Mała uwaga.
Do Toraca prowadzi szutrówka i to całkiem trudna jak dla samochodu osobowego ale spokojnie do przejechania jakieś 500m.
Do Trvnij Dolac jest asfalt.

Czy mówimy o tym samym Toracu? Jak dla mnie prowadzi tam wypasiony asfalt, dopiero dalej za Tvrdni Dolac jest szuter, rzeczywiście trudny. Chyba ze mówisz o lokalnych podjazdach do samych domków.
Ostatnio edytowano 20.07.2015 00:27 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2015 23:55

Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 23:56

yvonn napisał(a):I ja taka spóznialska dotarłam tutaj, przeczytałam całość jednym tchem i podziwiam i cieszę się, że dziś zabukowałam Hvar - zatoka Torac :-)
Relacja super, w ub.roku byłam w Czarnogórze 2 tygodnie i wyskoczyliśmy na jeden dzień do Albanii natomiast odkładany od kilku lat Hvar ma się w tym roku ziścić i żeby stało sie zadość to postnowiłam tym razem zrezerwować apartmani niż jechać jak co roku w ciemno :-)
Po przeczytaniu takiej relacji jestem przekonana o słuszności swojej decyzji.
Dziękuję, że mogłam przeczytać i zobaczyc to wszystko i czekam, aby spojrzeć własny i oczami na opisane miejsca - dziękuję.

Bardzo dziękuje za te miłe słowa i myśle że Hvar Cię nie zawiedzie - to piękna wyspa, a zatoka Torac ma wiele plusów. Życzę udanych wakacji :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.07.2015 00:11

andeo napisał(a):cześć Danusiu .Ja już po wakacjach na Hvarze.Dużo wiadomości czerpałam z Twojej relacji ,oj dużo .
Byliśmy 7 dni ,mieszkaliśmy w Starim Gradzie ,codziennie zahaczaliśmy o inną plażę i robiliśmy wycieczki.
Planowałam popłynąć na Brać ,jak Krzychooo ,katamaranem wcześnie rano ,ale niestety córa była w lekkiej niedyspozycji i odpuściliśmy Brać i wejście na Sv Nikola,choć byliśmy podobnie jak Wy w grocie ,ale przez upał nie dało rady iść już wyżej :?
Natomiast wjechać również nie dało rady ,bo autko nam się zbuntowało :roll: ,trochę jest rozczarowanie ,ale też okazja do marzeń ,jest po co wracać,bardzo mi się Hvar podobał ...o jeszcze nie zdążyliśmy odwiedzić zatoki w POkriveniku ,a też planowałam.Chcieliśmy po tych 7 dniach przenieść się na 3 dni pod namiot ,niestety zrezygnowaliśmy.Ale nie ma tego złego ,bo za to wzięliśmy 2 noclegi w Budapeszcie i trochę tam pobuszowaliśmy .Pozdrawiam Cię serdecznie i dzięki raz jeszcze za relację i nasze rozmowy ,wszystko co pisałaś się potwierdziło w 100% :)

Super ze wakacje wam się udały :-) Sv. Nikola czeka wiec zarówno na was jak i na nas ;-)
Jutro wyjeżdżam z Braca na Istrie, bardzo jestem jej ciekawa. Na Bracu przeżyłam super wakacje, choć były o wiele spokojniejsze od poprzednich. Wreszcie udało mi się dotrzeć na szczyt - Vidowa Góra była priorytetem ;-)
Pozdrawiam ciepło :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.07.2015 00:22

dids76 napisał(a):Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:

Wróciłes już z Braca? ;-)
Szczerze mówiąc, jakoś nie widzę sensu pisania kolejnej relacji z tej wyspy - ostatnio był ich prawdziwy wysyp i opisano już prawie wszystko.
Na Bracu mi się spodobało - ale sama nie wiem czy to z powodu całej wyspy czy fajnego towarzystwa i uroku samej Povlji... ;-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2015 09:54

Mikromir napisał(a):
dids76 napisał(a):Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:

Wróciłes już z Braca? ;-)


Już daaaawno i powoli się szykuje do następnej wizyty. Jeszcze tylko jakieś 11 miesięcy :oczko_usmiech: :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.07.2015 15:37

Mikromir napisał(a):Super ze wakacje wam się udały :-) Sv. Nikola czeka wiec zarówno na was jak i na nas ;-)
Jutro wyjeżdżam z Braca na Istrie, bardzo jestem jej ciekawa. Na Bracu przeżyłam super wakacje, choć były o wiele spokojniejsze od poprzednich. Wreszcie udało mi się dotrzeć na szczyt - Vidowa Góra była priorytetem ;-)
Pozdrawiam ciepło :-)


O widzisz ,już Ci Vidowej zazdroszczę ,była w planie na ten rok ,odkładam na inny raz i czekam na Twoją relację :) wspaniałego pobytu na Istrii Wam życzę :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2015 20:36

andeo napisał(a):wspaniałego pobytu na Istrii Wam życzę :)

Bardzo dziękuję. :)
Dziś było pierwsze zderzenie z rzeczywistością Istrii - na szutrówkach Kamenjaka ruch prawie jak na zakopiance. :mrgreen:
Mam nadzieję, że Rovinj mnie zachwyci jutro... :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 21.07.2015 20:41

:D pisz w wolnej chwili ,ja zaglądam i wzdycham ,bo u nas nad morzem ciągle pada :cry: Jeszcze się nie kąpałam w Bałtyku w tym roku :evil:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.07.2015 22:23

Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Uvala Torac ma ten plus (czyżby?), że można do niej dojechać drogą asfaltową. Wygląda całkiem przyjemnie, choć domów tu nie brakuje...
:

Mała uwaga.
Do Toraca prowadzi szutrówka i to całkiem trudna jak dla samochodu osobowego ale spokojnie do przejechania jakieś 500m.
Do Trvnij Dolac jest asfalt.

Czy mówimy o tym samym Toracu? Jak dla mnie prowadzi tam wypasiony asfalt, dopiero dalej za Tvrdni Dolac jest szuter, rzeczywiście trudny. Chyba ze mówisz o lokalnych podjazdach do samych domków.

Piszę o plażach do których dojeżdża się z Gdinj.
Na dam dół prowadzi asfalt, który prowadzi w lewo do Np. pierwszego w kolejce Trvnij Dolac.
A jezeli chcemy dojechać do Toraca, który jest z prawej strony wówczas od razu zaczyna się szuter.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2015 22:58

kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Uvala Torac ma ten plus (czyżby?), że można do niej dojechać drogą asfaltową. Wygląda całkiem przyjemnie, choć domów tu nie brakuje...
:

Mała uwaga.
Do Toraca prowadzi szutrówka i to całkiem trudna jak dla samochodu osobowego ale spokojnie do przejechania jakieś 500m.
Do Trvnij Dolac jest asfalt.

Czy mówimy o tym samym Toracu? Jak dla mnie prowadzi tam wypasiony asfalt, dopiero dalej za Tvrdni Dolac jest szuter, rzeczywiście trudny. Chyba ze mówisz o lokalnych podjazdach do samych domków.

Piszę o plażach do których dojeżdża się z Gdinj.
Na dam dół prowadzi asfalt, który prowadzi w lewo do Np. pierwszego w kolejce Trvnij Dolac.
A jezeli chcemy dojechać do Toraca, który jest z prawej strony wówczas od razu zaczyna się szuter.

Już rozumiem - piszesz o zjeździe do samej plaży. No cóż, ja tam samochodem nie zjeżdżałam i z tego co wiem, większość osób dojeżdżających do tej zatoki a nie mieszkających tam, parkuje wyżej, nie jadąc w dół po szutrówkach tylko schodząc, m.in. z powodu problemów z miejscami parkingowymi ("miejscowi" też często mają miejsca parkingowe przy asfalcie). Osobiście schodziłam do Toraca m. in. krótką drogą w dół od strony Tvrdni Dolac odchodzącej od tej asfaltówki - już nie pamiętam czy to był ubity szuter czy beton. Jakoś przeoczyłam tę drogę, o której piszesz...
A jak w ogóle wrażenia z Toraca i Hvaru?...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2015 10:37

Oj nie moja droga. Dla mnie zjazd do samej plaży to zjazd do samej plaży a nie 500m deptakiem :P
Zwracam na to uwagę bo ja taszczę ze sobą 2 dzieciaków, 3 leżaki, parasol, torbę plażową z całym majdanem i lodówkę turystyczną wypełnioną napojami.
Dla mnie 100m w 40 stopniowym upale to jak w Polsce przebieżka z 1km.

Do Toraca tylko zjechaliśmy do prywatnego parkingu ale natknęliśmy się na właściciela, który był miły i pozwolił nam zostać lecz polecił Trvdni Dolac jako, że tam asfalt prowadzi pod samą plażę.
Dlatego też wróciłem i skręciłem na Trvdni Dolac.
Z góry Torac wyglądał obłędnie.

Hvar ?
Co tu dużo mówić :)
Kocham go.
Tutaj po krótce co zwiedziliśmy - plan-wakacji-2015-hvar-t48371-15.html#p1622486
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2015 10:56

Fajnie, że Hvar Ci się spodobał. :-)
Dzielny jesteś z tym taszczeniem całego sprzętu. 8O Mój mąż zaprotestowałby już przeciwko pierwszemu leżakowi... :oczko_usmiech: Zazwyczaj bierzemy tyle, ile zmieści się w jednym plecaku lub małej torbie + buty i maski, no ale nasze dzieci są już starsze, a chłopcy sami służą jako "tragarze". :wink: Taki moment ulgi przychodzi szybciej, niż się człowiek spodziewa...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.07.2015 11:59

Mikromir napisał(a): Hvar Ci się spodobał. :-)...


....tak i nie :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2015 12:10

mervik napisał(a):
Mikromir napisał(a): Hvar Ci się spodobał. :-)...


....tak i nie :oczko_usmiech:


Ooo... :?:

Rozwiniesz temat?... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone