Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikeee
Cromaniak
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.11.2015 00:11

SPIS TREŚCI

Teneryfa

Candelaria
Puerto de la Cruz
La Laguna (San Cristobal de La Laguna)
El Sauzal - Muzeum Wina
Loro Park
La Orotava
La Orotava - Casa de los Balcones
Kaldera Las Canadas/Roques de Garcia
Park Narodowy El Teide/klify Los Gigantes
Góry Teno
Punta de Teno
Garachico
Wulkan El Teide
Wąwóz Masca
Icod de los Vinos
Santa Cruz de Tenerife
Playa de las Teresitas
Góry Anaga
Góry Anaga - El Draquillo, Taganana
Mirador Las Teresitas
Villa de Arico/Granadilla/Vilaflor/Playa de las Americas
Podsumowanie

Lanzarote

Info organizacyjne/Kwatera
Arrecife - zamek San Gabriel
Teguise - zamek Santa Barbara
Teguise
La Geria- region winny
Costa del Papagayo
Los Hervideros
Skałki El Golfo
Charcos de los Clicos - zielone jeziorko
Puerto del Carmen
Park Narodowy Timanfaya
Pumeksowe skały
Jardin de Cactus - Ogród kaktusów
Jameos del Aqua
Cueva de los Verdes
Mirador del Rio
Mirador de Guinate
Mirador la Caldera
Haria - miasto palmowe
La Graciosa
Caleta de Famara
Cueva de las Cabras - jaskinia na klifie
Haria 2 - miasto palmowe
Playa de Risco
Puerto del Carmen 2
Podsumowanie

Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek. W tym roku, już podjęliśmy (ja i żona) decyzję o samotnym wyjeździe na wyspy na przełomie czerwca i lipca, ale brat się przyłączył, młodzież się zdecydowała i wspólnie uznaliśmy, że pojedziemy samochodami do Rumunii.
Postanowiliśmy jednak, że nie odpuścimy tygodniowego penetrowania we dwoje jakiejś południowej wyspy w październiku. Braliśmy pod uwagę Cypr, Maderę i Kanary. Zaczęliśmy zbierać oferty 3 tygodnie przed zaplanowanym na połowę października urlopem, ale ceny były wciąż zbyt wysokie. Madera odpadła szybko, bo…się wyprzedała. Tydzień przed urlopem okazało się, że ceny wyjazdów na Kanary i Cypr idą nawet w górę, bo jest duże zainteresowanie. Kilka dni później podpisaliśmy umowę z TUI: Teneryfa – Ferienpark Eden w Puerto de la Cruz na północy wyspy. Świadomie bierzemy opcję tylko ze śniadaniami. Hotel ma być tylko noclegownią
Mamy 3 dni, żeby się przygotować.

Teide
DSC_0815.JPG

Los Gigantes
DSC_0849.JPG

Anaga
DSC_0390-001.JPG

Teno
DSC_0934.JPG

Loro Park
DSC_0428.JPG

Strelicja Królewska
DSC_0495.JPG

Banany
DSC_0213.JPG

Balcones
DSC_0204.JPG

Santa Cruz
DSC_0258.JPG

zachodnie wybrzeże
DSC_0832.JPG

Wylot:
15.10 z Katowic o 6:30, na miejscu (Reina Sur - TFS) o 10:50 (czas -1h)
Powrót:
22.10 z TFS o 23:30, w Katowicach 5:30 (czas +1h) następnego dnia. Mamy więc na miejscu prawie 8 dni do dyspozycji.
Każda osoba może mieć bagaż do 20 kg plus bagaż podręczny. Mamy jedną dużą walizę 17 kg i jedną mniejszą 12 kg – nadajemy obie, do samolotu bierzemy plecak. Mamy zapas 11 kg, więc będziemy mogli przywieźć kilka butelek kanaryjskiego wina 8) .

2 dni przed wylotem rezerwuję w wypożyczalni Auto-Reisen na lotnisku na Teneryfie Seata Ibizę - cena za 8 dni – 119,60 EUR oraz prywatny parking w Pyrzowicach 2km od lotniska za 59 PLN z darmowym dowozem i przywozem z terminala.
Ostatnio edytowano 28.11.2017 22:02 przez Mikeee, łącznie edytowano 5 razy
Franz
Cromaniak
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.11.2015 00:26

No, pięknie. :)
Zachęcam Cię do odwiedzenia również pozostałych wysp.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.11.2015 00:42

Franz napisał(a):No, pięknie. :)
Zachęcam Cię do odwiedzenia również pozostałych wysp.

Pozdrawiam,
Wojtek

już zachęciłeś swoją relacją...
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.11.2015 07:52

Te klify robia wrażenie.
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.11.2015 12:14

Mikeee napisał(a): Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek

To tak jak u mnie…
Może jednak i my porzucimy któregoś roku śródziemnomorskie klimaty i w końcu dotrzemy na Kanarki. Nie wiem, czy na Gomerę, chociaż tam ciągnie mnie chyba najbardziej (mniejsze wyspy przyciągają mnie z większą siłą :) ) , może właśnie na Teneryfę , na którą można już trafić tani lot bezpośrednio z Wrocławia. Kilka fajnych relacji z Teneryfy już było, ale i tak każdą kolejną chłonę jak gąbka.
margaret-ka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 03.11.2015 14:54

Będę zaglądała z zainteresowaniem. Kierunek stoi w mojej poczekalni :wink:
Cena wynajmu auta, którą podałeś to bez ubezpieczenia?
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.11.2015 23:08

Jak Tene i kolega Mikeee to oczywiście jestem

Miałem okazję spędzić 9 zimowych dni na jednej z Wysp Szczęśliwych, także mieszkałem w Puerto (a właściwie w sypialni Puerto - Los Realejos), wyprawę wspominamy fantastycznie !

Równie korzystnie auto można wynająć w lokalnym CICAR (brak dopłaty za fotelik dla dziecka w zimie, nie wiem jak w lato, dla podróżujących z pociechami)

Zapowiada się cud-relacja
:boss:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2015 23:30

Puerto de la Cruz chodziło za mną w planowaniu przyszłych wakacji, ale odeszło 8)

Ciekaw jestem tego, z czego zrezygnowałem :wink:
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 00:59

FUX napisał(a):Te klify robia wrażenie.

największe wrażenie robią jak się koło nich przepływa :)
dangol napisał(a):
Mikeee napisał(a): Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek

To tak jak u mnie…
Może jednak i my porzucimy któregoś roku śródziemnomorskie klimaty i w końcu dotrzemy na Kanarki. Nie wiem, czy na Gomerę, chociaż tam ciągnie mnie chyba najbardziej (mniejsze wyspy przyciągają mnie z większą siłą :) ) , może właśnie na Teneryfę , na którą można już trafić tani lot bezpośrednio z Wrocławia. Kilka fajnych relacji z Teneryfy już było, ale i tak każdą kolejną chłonę jak gąbka.

ja do tej pory byłem tylko na Teneryfie, więc nie mam porównania z innymi kanarami, ale mogę szczerze polecić - jest piękna i różnorodna. Gdybym był trochę dłużej, to na pewno popłynąłbym choć na jeden dzień na La Gomerę. Następnym razem jak będę planował WK, chciałbym podzielić czas urlopu pomiędzy Fuerte i Lanzarote
margaret-ka napisał(a):Będę zaglądała z zainteresowaniem. Kierunek stoi w mojej poczekalni :wink:
Cena wynajmu auta, którą podałeś to bez ubezpieczenia?

to całkowita cena za 8 dni z ubezpieczeniem.
tony montana napisał(a):Jak Tene i kolega Mikeee to oczywiście jestem

Miałem okazję spędzić 9 zimowych dni na jednej z Wysp Szczęśliwych, także mieszkałem w Puerto (a właściwie w sypialni Puerto - Los Realejos), wyprawę wspominamy fantastycznie !

Równie korzystnie auto można wynająć w lokalnym CICAR (brak dopłaty za fotelik dla dziecka w zimie, nie wiem jak w lato, dla podróżujących z pociechami)

Zapowiada się cud-relacja
:boss:

wiem, czytałem Twoją relację i czerpałem z niej wiedzę. Logistyczny majstersztyk 8).
Poza Auto-Reisen brałem właśnie pod uwagę również CICAR. Ogólnie jestem zadowolony z AR z jednym malutkim zastrzeżeniem...ale o tym za chwilę....
Lednice napisał(a):Puerto de la Cruz chodziło za mną w planowaniu przyszłych wakacji, ale odeszło 8)

życzę Ci, żeby z powrotem przyszło :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2015 07:15

Przegrało, ale zajęło drugie miejsce :wink:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.11.2015 10:39

Baaaardzo interesująco się zapowiada, więc z przyjemnością będę zaglądac do Twojej relacji :D
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 10:43

Po wylądowaniu i odebraniu bagażu lecimy do Auto-Reisen, załatwiamy sprawę w 5 minut, pani prosi żeby zwrócić samochód z taką ilością paliwa z jaką odbieramy czyli 1/2 baku i idziemy na parking. Na parkingu na spodziewanym miejscu jednak czeka na nas…Fabian… 8O

Miała być hiszpańska, gorąca Iza, a jest czeski, stonowany Fabian…1,2 TSI – 85 kunia :wink: . Oba jednak z tego samego koncernu; i Skodzina i Seacik do jednej grają bramki, w sumie ten sam segment, Fabian fajnie wyposażony, może być tym bardziej, że wskazówka w baku wskazuje ¾ zamiast 1/2.

Wsiadamy i jedziemy na północ darmową autostradą TF1. Dzisiaj jest 25stC, choć miejscami pochmurnie. Nieźle w zestawieniu z 5stC w czasie odlotu z Pyrzowic.

Jesteśmy zatem na Teneryfie, która wygląda z góry jak.... kaczka :wink:

Tenerife.jpg

Na dziś w planach mamy na luzie zapoznać się z miastem naszego pobytu czyli Puerto de la Cruz. W drodze do hotelu zatrzymujemy się najpierw na chwilę w przyautostradowej miejscowości Los Roques
Są tam domy zbudowane przy skałach.... jak się okazuje opuszczone i zaniedbane

DSC_0927.JPG

DSC_0929.JPG

...a później zatrzymujemy się na dłużej w Candelarii, gdzie znajduje się piękna i pięknie położona Basilica de Nuestra Senora de Candelaria (Bazylika Matki Boskiej Gromnicznej – patronka Wysp Kanaryjskich) i słynne posągi 9 królów Guanczów – autochtoniczna ludność zamieszkująca wyspy przed konkwistą. Jest pochmurnie, momentami nawet siąpi.

Parkujemy na darmowym parkingu zaraz przy bazylice.

Candelaria parking.jpg

bazylika
DSC_0986.JPG

DSC_0944.JPG

DSC_0972.JPG

DSC_0977.JPG

DSC_0979.JPG

DSC_0985.JPG

zaraz obok bazyliki na morskiej krawędzi Plaza Patrona de Canarias znajduje się dziewięc dużych posągów królów Guanczów, którzy władali 9 królestwami, na jakie była podzielona Teneryfa przed konkwistą

DSC_0942.JPG

DSC_0943.JPG

idziemy na prawo od posągów wzdłuż wybrzeża do kapliczki San Blas, która jest częściowo wykuta w skale. Niestety zamknięta

DSC_0961.JPG

DSC_0962.JPG

na końcu drogi obok kapliczki leży niewielka jama wydrążona w skale przez wodę i wiatr - Cueva de los Camellos, którą zamieszkiwali najpierw pasterze, a później przybywający na wielbłądach pielgrzymi

DSC_0963.JPG

DSC_0967.JPG

widok z jamy na Candelarię

DSC_0968.JPG

chodzimy chwilę po uliczkach tego uroczego miasteczka

designerskie pufy - aż chciałoby się na nich usiąść :)
DSC_0947.JPG

DSC_0952.JPG

DSC_0953.JPG

DSC_0955.JPG

DSC_0987.JPG

jadąc w kierunku autostrady zatrzymujemy się na chwile na punkcie widokowym.

DSC_0990.JPG

a oto nasz dzielny Fabian

DSC_0992.JPG

jedziemy już prosto do hotelu. Po raz pierwszy podziwiamy wulkan Teide, o którym będzie jeszcze nie raz...

DSC_1002.JPG
Mikeee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 10:44

agata26061 napisał(a):Baaaardzo interesująco się zapowiada, więc z przyjemnością będę zaglądac do Twojej relacji :D

a mi będzie bardzo miło Cię gościć :)
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.11.2015 10:52

Na Kanary za szybko się nie skuszę, bo już mnie namówiłeś na Rumunię :lol: :wink: ,
ale popatrzę i poczytam z przyjemnością.
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.11.2015 14:35

Gdy my parkowaliśmy na tym parkingu powyżej Katedry, był tam samozwańczy parkingowy ;)

Do jamy nie doszliśmy, fajny z niej widok na Candelarię, my zwiedziliśmy to miasteczko dwa razy, ale szliśmy zawsze w przeciwnym kierunku, w te uliczki

El Teide ładnie się prezentuje ZEWSZĄD

:P
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???