Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.11.2015 00:11

SPIS TREŚCI

Teneryfa

Candelaria
Puerto de la Cruz
La Laguna (San Cristobal de La Laguna)
El Sauzal - Muzeum Wina
Loro Park
La Orotava
La Orotava - Casa de los Balcones
Kaldera Las Canadas/Roques de Garcia
Park Narodowy El Teide/klify Los Gigantes
Góry Teno
Punta de Teno
Garachico
Wulkan El Teide
Wąwóz Masca
Icod de los Vinos
Santa Cruz de Tenerife
Playa de las Teresitas
Góry Anaga
Góry Anaga - El Draquillo, Taganana
Mirador Las Teresitas
Villa de Arico/Granadilla/Vilaflor/Playa de las Americas
Podsumowanie


Lanzarote

Info organizacyjne/Kwatera
Arrecife - zamek San Gabriel
Teguise - zamek Santa Barbara
Teguise
La Geria- region winny
Costa del Papagayo
Los Hervideros
Skałki El Golfo
Charcos de los Clicos - zielone jeziorko
Puerto del Carmen
Park Narodowy Timanfaya
Pumeksowe skały
Jardin de Cactus - Ogród kaktusów
Jameos del Aqua
Cueva de los Verdes
Mirador del Rio
Mirador de Guinate
Mirador la Caldera
Haria - miasto palmowe
La Graciosa
Caleta de Famara
Cueva de las Cabras - jaskinia na klifie
Haria 2 - miasto palmowe
Playa de Risco
Puerto del Carmen 2
Podsumowanie


Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek. W tym roku, już podjęliśmy (ja i żona) decyzję o samotnym wyjeździe na wyspy na przełomie czerwca i lipca, ale brat się przyłączył, młodzież się zdecydowała i wspólnie uznaliśmy, że pojedziemy samochodami do Rumunii.
Postanowiliśmy jednak, że nie odpuścimy tygodniowego penetrowania we dwoje jakiejś południowej wyspy w październiku. Braliśmy pod uwagę Cypr, Maderę i Kanary. Zaczęliśmy zbierać oferty 3 tygodnie przed zaplanowanym na połowę października urlopem, ale ceny były wciąż zbyt wysokie. Madera odpadła szybko, bo…się wyprzedała. Tydzień przed urlopem okazało się, że ceny wyjazdów na Kanary i Cypr idą nawet w górę, bo jest duże zainteresowanie. Kilka dni później podpisaliśmy umowę z TUI: Teneryfa – Ferienpark Eden w Puerto de la Cruz na północy wyspy. Świadomie bierzemy opcję tylko ze śniadaniami. Hotel ma być tylko noclegownią
Mamy 3 dni, żeby się przygotować.

Teide
DSC_0815.JPG


Los Gigantes
DSC_0849.JPG


Anaga
DSC_0390-001.JPG


Teno
DSC_0934.JPG


Loro Park
DSC_0428.JPG


Strelicja Królewska
DSC_0495.JPG


Banany
DSC_0213.JPG


Balcones
DSC_0204.JPG


Santa Cruz
DSC_0258.JPG


zachodnie wybrzeże
DSC_0832.JPG



Wylot:
15.10 z Katowic o 6:30, na miejscu (Reina Sur - TFS) o 10:50 (czas -1h)
Powrót:
22.10 z TFS o 23:30, w Katowicach 5:30 (czas +1h) następnego dnia. Mamy więc na miejscu prawie 8 dni do dyspozycji.
Każda osoba może mieć bagaż do 20 kg plus bagaż podręczny. Mamy jedną dużą walizę 17 kg i jedną mniejszą 12 kg – nadajemy obie, do samolotu bierzemy plecak. Mamy zapas 11 kg, więc będziemy mogli przywieźć kilka butelek kanaryjskiego wina 8) .

2 dni przed wylotem rezerwuję w wypożyczalni Auto-Reisen na lotnisku na Teneryfie Seata Ibizę - cena za 8 dni – 119,60 EUR oraz prywatny parking w Pyrzowicach 2km od lotniska za 59 PLN z darmowym dowozem i przywozem z terminala.
Ostatnio edytowano 28.11.2017 22:02 przez Mikeee, łącznie edytowano 5 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.11.2015 00:26

No, pięknie. :)
Zachęcam Cię do odwiedzenia również pozostałych wysp.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.11.2015 00:42

Franz napisał(a):No, pięknie. :)
Zachęcam Cię do odwiedzenia również pozostałych wysp.

Pozdrawiam,
Wojtek

już zachęciłeś swoją relacją...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.11.2015 07:52

Te klify robia wrażenie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.11.2015 12:14

Mikeee napisał(a): Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek

To tak jak u mnie…
Może jednak i my porzucimy któregoś roku śródziemnomorskie klimaty i w końcu dotrzemy na Kanarki. Nie wiem, czy na Gomerę, chociaż tam ciągnie mnie chyba najbardziej (mniejsze wyspy przyciągają mnie z większą siłą :) ) , może właśnie na Teneryfę , na którą można już trafić tani lot bezpośrednio z Wrocławia. Kilka fajnych relacji z Teneryfy już było, ale i tak każdą kolejną chłonę jak gąbka.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 03.11.2015 14:54

Będę zaglądała z zainteresowaniem. Kierunek stoi w mojej poczekalni :wink:
Cena wynajmu auta, którą podałeś to bez ubezpieczenia?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.11.2015 23:08

Jak Tene i kolega Mikeee to oczywiście jestem

Miałem okazję spędzić 9 zimowych dni na jednej z Wysp Szczęśliwych, także mieszkałem w Puerto (a właściwie w sypialni Puerto - Los Realejos), wyprawę wspominamy fantastycznie !

Równie korzystnie auto można wynająć w lokalnym CICAR (brak dopłaty za fotelik dla dziecka w zimie, nie wiem jak w lato, dla podróżujących z pociechami)

Zapowiada się cud-relacja
:boss:
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2015 23:30

Puerto de la Cruz chodziło za mną w planowaniu przyszłych wakacji, ale odeszło 8)

Ciekaw jestem tego, z czego zrezygnowałem :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 00:59

FUX napisał(a):Te klify robia wrażenie.

największe wrażenie robią jak się koło nich przepływa :)
dangol napisał(a):
Mikeee napisał(a): Od kilku lat przymierzałem się, aby odwiedzić jedną z wysp kanaryjskich, ale zawsze zwyciężał inny kierunek

To tak jak u mnie…
Może jednak i my porzucimy któregoś roku śródziemnomorskie klimaty i w końcu dotrzemy na Kanarki. Nie wiem, czy na Gomerę, chociaż tam ciągnie mnie chyba najbardziej (mniejsze wyspy przyciągają mnie z większą siłą :) ) , może właśnie na Teneryfę , na którą można już trafić tani lot bezpośrednio z Wrocławia. Kilka fajnych relacji z Teneryfy już było, ale i tak każdą kolejną chłonę jak gąbka.

ja do tej pory byłem tylko na Teneryfie, więc nie mam porównania z innymi kanarami, ale mogę szczerze polecić - jest piękna i różnorodna. Gdybym był trochę dłużej, to na pewno popłynąłbym choć na jeden dzień na La Gomerę. Następnym razem jak będę planował WK, chciałbym podzielić czas urlopu pomiędzy Fuerte i Lanzarote
margaret-ka napisał(a):Będę zaglądała z zainteresowaniem. Kierunek stoi w mojej poczekalni :wink:
Cena wynajmu auta, którą podałeś to bez ubezpieczenia?

to całkowita cena za 8 dni z ubezpieczeniem.
tony montana napisał(a):Jak Tene i kolega Mikeee to oczywiście jestem

Miałem okazję spędzić 9 zimowych dni na jednej z Wysp Szczęśliwych, także mieszkałem w Puerto (a właściwie w sypialni Puerto - Los Realejos), wyprawę wspominamy fantastycznie !

Równie korzystnie auto można wynająć w lokalnym CICAR (brak dopłaty za fotelik dla dziecka w zimie, nie wiem jak w lato, dla podróżujących z pociechami)

Zapowiada się cud-relacja
:boss:

wiem, czytałem Twoją relację i czerpałem z niej wiedzę. Logistyczny majstersztyk 8).
Poza Auto-Reisen brałem właśnie pod uwagę również CICAR. Ogólnie jestem zadowolony z AR z jednym malutkim zastrzeżeniem...ale o tym za chwilę....
Lednice napisał(a):Puerto de la Cruz chodziło za mną w planowaniu przyszłych wakacji, ale odeszło 8)

życzę Ci, żeby z powrotem przyszło :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2015 07:15

Przegrało, ale zajęło drugie miejsce :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.11.2015 10:39

Baaaardzo interesująco się zapowiada, więc z przyjemnością będę zaglądac do Twojej relacji :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 10:43

Po wylądowaniu i odebraniu bagażu lecimy do Auto-Reisen, załatwiamy sprawę w 5 minut, pani prosi żeby zwrócić samochód z taką ilością paliwa z jaką odbieramy czyli 1/2 baku i idziemy na parking. Na parkingu na spodziewanym miejscu jednak czeka na nas…Fabian… 8O

Miała być hiszpańska, gorąca Iza, a jest czeski, stonowany Fabian…1,2 TSI – 85 kunia :wink: . Oba jednak z tego samego koncernu; i Skodzina i Seacik do jednej grają bramki, w sumie ten sam segment, Fabian fajnie wyposażony, może być tym bardziej, że wskazówka w baku wskazuje ¾ zamiast 1/2.

Wsiadamy i jedziemy na północ darmową autostradą TF1. Dzisiaj jest 25stC, choć miejscami pochmurnie. Nieźle w zestawieniu z 5stC w czasie odlotu z Pyrzowic.

Jesteśmy zatem na Teneryfie, która wygląda z góry jak.... kaczka :wink:

Tenerife.jpg


Na dziś w planach mamy na luzie zapoznać się z miastem naszego pobytu czyli Puerto de la Cruz. W drodze do hotelu zatrzymujemy się najpierw na chwilę w przyautostradowej miejscowości Los Roques
Są tam domy zbudowane przy skałach.... jak się okazuje opuszczone i zaniedbane

DSC_0927.JPG


DSC_0929.JPG


...a później zatrzymujemy się na dłużej w Candelarii, gdzie znajduje się piękna i pięknie położona Basilica de Nuestra Senora de Candelaria (Bazylika Matki Boskiej Gromnicznej – patronka Wysp Kanaryjskich) i słynne posągi 9 królów Guanczów – autochtoniczna ludność zamieszkująca wyspy przed konkwistą. Jest pochmurnie, momentami nawet siąpi.

Parkujemy na darmowym parkingu zaraz przy bazylice.

Candelaria parking.jpg


bazylika
DSC_0986.JPG


DSC_0944.JPG


DSC_0972.JPG


DSC_0977.JPG


DSC_0979.JPG


DSC_0985.JPG


zaraz obok bazyliki na morskiej krawędzi Plaza Patrona de Canarias znajduje się dziewięc dużych posągów królów Guanczów, którzy władali 9 królestwami, na jakie była podzielona Teneryfa przed konkwistą

DSC_0942.JPG


DSC_0943.JPG


idziemy na prawo od posągów wzdłuż wybrzeża do kapliczki San Blas, która jest częściowo wykuta w skale. Niestety zamknięta

DSC_0961.JPG


DSC_0962.JPG


na końcu drogi obok kapliczki leży niewielka jama wydrążona w skale przez wodę i wiatr - Cueva de los Camellos, którą zamieszkiwali najpierw pasterze, a później przybywający na wielbłądach pielgrzymi

DSC_0963.JPG


DSC_0967.JPG


widok z jamy na Candelarię

DSC_0968.JPG


chodzimy chwilę po uliczkach tego uroczego miasteczka

designerskie pufy - aż chciałoby się na nich usiąść :)
DSC_0947.JPG


DSC_0952.JPG


DSC_0953.JPG


DSC_0955.JPG


DSC_0987.JPG


jadąc w kierunku autostrady zatrzymujemy się na chwile na punkcie widokowym.

DSC_0990.JPG


a oto nasz dzielny Fabian

DSC_0992.JPG


jedziemy już prosto do hotelu. Po raz pierwszy podziwiamy wulkan Teide, o którym będzie jeszcze nie raz...

DSC_1002.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.11.2015 10:44

agata26061 napisał(a):Baaaardzo interesująco się zapowiada, więc z przyjemnością będę zaglądac do Twojej relacji :D

a mi będzie bardzo miło Cię gościć :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.11.2015 10:52

Na Kanary za szybko się nie skuszę, bo już mnie namówiłeś na Rumunię :lol: :wink: ,
ale popatrzę i poczytam z przyjemnością.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.11.2015 14:35

Gdy my parkowaliśmy na tym parkingu powyżej Katedry, był tam samozwańczy parkingowy ;)

Do jamy nie doszliśmy, fajny z niej widok na Candelarię, my zwiedziliśmy to miasteczko dwa razy, ale szliśmy zawsze w przeciwnym kierunku, w te uliczki

El Teide ładnie się prezentuje ZEWSZĄD

:P
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone