Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.08.2017 23:16

Trochę spóźniony...ale oczywiście będę zaglądał .Pozdrawiam
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.08.2017 00:03

piekara114 napisał(a):To trzymamy kciuki, że najcięższy okres już za Tobą i nas tu trochę zdjęciami i opisem porozpuszczasz.... :papa:

zrobię co w mojej mocy :)
kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Lanzarote

Chciałbym się tam kiedyś znaleźć... (ewentualnie na Fuercie :cool: )

życzę Wam tego serdecznie. Jeśli nie samolotem, to Luną 8)
kmichal napisał(a):Twojej relacji przegapić nie mogę ... :wink: ...

miło Cię gościć - zapraszam :D
Franz napisał(a):Oby sierpień dał Ci więcej luzu.

luz to jest to, co mi jest teraz najbardziej potrzebne :wink:
ajdadi napisał(a):Trochę spóźniony...ale oczywiście będę zaglądał

spóźniony to jestem ja. Witam Cię i zapraszam :D

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.08.2017 00:08

Bilety lotnicze zakupione w kwietniu - 2 miesiące przed wylotem:

WizzAir /Katowice-Lanzarote/ - 947 PLN/2 os w tym 1 bagaż podręczny większy

Po zakupie biletów niespodziewanie chęć wyjazdu zgłosił na drugi dzień nasz 21 letni syn 8O – kupno 3-go biletu już sporo droższe – 596 PLN z 1 bagażem podręcznym większym.

Samochód rezerwuję zaraz po kupnie biletów w wypożyczalni AutoReisen (z tej wypożyczalni korzystałem na Teneryfie i byłem zadowolony). Wybieram auto segmentu B - skoro jadę do Hiszpanii niech będzie to hiszpańska bryka (no.. w pewnym stopniu hiszpańska) - Seat Ibiza 5d z klimatyzacją - za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.
Liczę się jednak z tym, że może to być inny samochód tej samej klasy. I dobrze liczę, bo na miejscu okazuje się, że dostaję Citroena C3 Picasso. Płacę kartą wspomnianą wyżej kwotę bez żadnej dodatkowej blokady na karcie :)

DSC_0314.JPG



Na bazę wybraliśmy Apartamentos Teneguia w Puerto del Carmen – 370 EUR
Z apartamentu byliśmy zadowoleni. Basen czyściutki, codziennie filtrowany, czyszczony, w pokojach również czysto, lokalizacja w spokojniejszej dzielnicy tego - notabene - największego kurortu na wyspie, obiekt bezpośrednio sąsiadujący z supermarketem, w którym robiliśmy drobne zakupy. Większe zakupy robiliśmy w Hiperdino przy lotnisku, kilka kilometrów od Puerto del Carmen.
W kwestii apartamentu, zastrzeżenia można mieć jedynie do jakości Wi-fi. Dostaliśmy apartament na piętrze dzięki czemu mieliśmy lepszy widok od tych z parteru.


większy pokój z wyjściem na taras
2016_0101_000050_002.JPG


2016_0101_000108_003.JPG


2016_0101_000150_005.JPG


sypialnia
2016_0101_000132_004.JPG


łazienka
IMG_3091.JPG


IMG_3092.JPG



i widok z tarasu

DSC_0001.JPG



Samochód stawialiśmy przy ulicy obok obiektu za darmo za wyznaczoną białą linią

IMG_3097.JPG


Ogólnie apartament jest godny polecenia za tę cenę.


Po wylądowaniu i odstaniu godzinę w kolejce do wypożyczalni, zrobiliśmy zakupy w Hiperdino i zameldowaliśmy się w apartamentach przed 19:00. Tego dnia pozwoliliśmy sobie jedynie na krótki spacer po PdC i kolację w polecanej w przewodniku restauracji La Canada. Młody zamówił krewetki, a ja paellę z owocami morza, Ola rybę jakąś, do tego lokalne ziemniaczki papas arrugadas z sosami mojo rojo (czerwony) oraz mojo verde (zielony), którymi zachwycał się Makłowicz. Wszystko było pyszne :hearts: .
Za tą obfitą kolację zapłaciliśmy niecałe 50 EUR

Wieczór spędziliśmy na tarasie popijając tequilę i omawiając plan pobytu na wyspie...

cdn
Ostatnio edytowano 01.09.2017 21:06 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2017 19:49

Mikeee napisał(a):Seat Ibiza 5d z klimatyzacją - za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.

A ile wynosił excess (udział własny)? W ramach wypadu na Lanzarote i Fuerteventurę musiałem dopłacić 175 euro, kiedy mi się włamano do samochodu. Teraz się spotykam z wysokością tegoż excess'u od 800 euro w górę, więc wolę od razu opłacić CDW z "zero excess", co wynosi już około 130 euro za tydzień.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.08.2017 22:26

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Seat Ibiza 5d z klimatyzacją - za śmieszną kwotę 68 EUR/7 dni z ubezpieczeniem CDW.

A ile wynosił excess (udział własny)? W ramach wypadu na Lanzarote i Fuerteventurę musiałem dopłacić 175 euro, kiedy mi się włamano do samochodu. Teraz się spotykam z wysokością tegoż excess'u od 800 euro w górę, więc wolę od razu opłacić CDW z "zero excess", co wynosi już około 130 euro za tydzień.

zniesienie udziału własnego jest w tej cenie...

poniżej kopia informacji z vouchera rezerwacyjnego:

Our rates include:
- Taxes (IGIC or IVA) included.
- Unlimited mileage.
- Free additional driver.
- Free airport service.
- Free cancellation or modification of the reservation.
- Insurances.
- Collision Damage Waiver (SUPER CDW with no excess).
- Theft protection (TP).
- Personal Accident Insurance (PAI)
- Third party coverage.


* The insurance does not cover the following cases:
- Damages to the rims, tyres and underside of the car.
- Fines, loss or damage of keys, wrong refueling.
- Accidents related to reckless driving, driving under the influence of alcohol or other drugs.


nie spotkałem się z czymś takim nigdzie indziej w Europie. SCDW w innych krajach to jest często podwojenie ceny samego wypożyczenia auta (np. Włochy), dlatego większość ludzi kupuje ubezpieczenie CDW bez zniesionego udziału własnego na ryzyk-fizyk.

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2017 22:32

Mikeee napisał(a):zniesienie udziału własnego jest w tej cenie...

Skoro miałeś to Super CDW, to faktycznie cena rewelacyjna. Nigdy tak tanio mi się nie udało wypożyczyć auta.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.08.2017 22:37

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):zniesienie udziału własnego jest w tej cenie...

Skoro miałeś to Super CDW, to faktycznie cena rewelacyjna. Nigdy tak tanio mi się nie udało wypożyczyć auta.

dlatego na lotnisku do AutoReisen stałem w godzinnej kolejce, a do innych wypożyczalni pustki. Jak teraz patrzę na ich stronę, to również jest wyraźna informacja o zniesionym udziale własnym

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.08.2017 00:14

09.06 - piątek

Arrecife, Zamek Santa Barbara - Tequise

Po śniadaniu zaczynamy dzień od krótkiej wizyty w Arrecife, bo ja zapomniałem czego??? Kąpielówek! 8O Jadę na Lanzarote i zapominam o kąpielówkach :evil: . Co prawda nie planowaliśmy częstych kąpieli w oceanie, ale gdyby przy okazji wizyty na jakiejś plaży nagle naszła nas ochota na kąpiel, to w majtach nie wypada wchodzić do wody. I tak trafiliśmy do... Zary. Kupiłem tam swoje szorty, ale przy okazji Młody i Ola się obkupili, bo niby taniej niż w naszej Zarze.

parkujemy za darmo na parkingu przy markecie Mercadona

Będąc już w stolicy wyspy postanowiliśmy odwiedzić okolice Castillo de San Gabriel, który widziałem w relacji Wojtka Franza.

DSC_0010.JPG


DSC_0012.JPG


DSC_0015.JPG


DSC_0016.JPG


zamek znajduje się na wysepce, do której prowadzi grobla. Pierwotnie zbudowany został w 1574 r, później zniszczony i na nowo odbudowany

DSC_0017.JPG


DSC_0019.JPG


DSC_0020.JPG


DSC_0021.JPG


DSC_0022.JPG


DSC_0024.JPG


DSC_0029.JPG


DSC_0032.JPG


DSC_0040.JPG


DSC_0041.JPG


DSC_0043.JPG


obok zamku znajduje się plaża

DSC_0044.JPG


DSC_0047.JPG
Ostatnio edytowano 01.09.2017 21:12 przez Mikeee, łącznie edytowano 3 razy
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.08.2017 00:15

Biuro informacji turystycznej

DSC_0048.JPG


DSC_0051.JPG


DSC_0049.JPG


Arrecife generalnie nie zachwyca, dlatego udajemy się w stronę samochodu i jedziemy w głąb wyspy, w stronę dawnej stolicy Lanzarote - Teguise. Jednak wcześniej kierujemy się w stronę zamku Santa Barbara, który znajduje się na krawędzi krateru wulkanu Guanapay górującego nad Teguise. Castillo de Santa Barbara to najstarszy zamek na Wyspach Kanaryjskich - zbudował go w 1312 r włoski nawigator Lancelloto Malocello - odkrywca Wysp Kanaryjskich. To właśnie od jego imienia pochodzi nazwa tej wyspy

DSC_0056.JPG


DSC_0057.JPG


widok z zamku jest świetny. W dole miasto Teguise

DSC_0058.JPG


DSC_0060.JPG


DSC_0061.JPG


DSC_0062.JPG



stąd widać południowe i północne wybrzeże

DSC_0064.JPG


krawędź krateru wulkanu Guanapay

DSC_0065.JPG


zaglądamy do środka krateru

DSC_0066.JPG


spora ilość stożków wulkanicznych jest na Lanzarote

DSC_0068.JPG
Ostatnio edytowano 01.09.2017 21:20 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.08.2017 00:16

DSC_0069.JPG


w środku znajduje się muzeum piractwa, które może zaciekawić dzieci. Wstęp 3 EUR

DSC_0072.JPG


DSC_0082.JPG


nas jedynie zatrzymuje na chwilę dłużej sala z modelami statków pirackich

DSC_0076.JPG


DSC_0078.JPG


odwzorowanie szczegółów jest godne podziwu

DSC_0079.JPG


DSC_0083.JPG


DSC_0085.JPG


DSC_0087.JPG


Warto tu przyjechać chociażby dla samych widoków.
Teraz udajemy się do samego Teguise...

cdn :papa:
Ostatnio edytowano 01.09.2017 21:29 przez Mikeee, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2017 00:19

Mikeee napisał(a):Po śniadaniu zaczynamy dzień od krótkiej wizyty w Arrecife, bo ja zapomniałem czego??? Kąpielówek! 8O

A ja pojechałem szukać "macho-macho"...

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.08.2017 00:28

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Po śniadaniu zaczynamy dzień od krótkiej wizyty w Arrecife, bo ja zapomniałem czego??? Kąpielówek! 8O

A ja pojechałem szukać "macho-macho"...

dla niewtajemniczonych to kabelek płci męskiej po obu jego stronach... :oczko_usmiech:

pozdrawiam,
M
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2017 07:19

Ten zamek to od razu z Cyprem mi się skojarzył, no ale tam takiej ładnej grobli nie było...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.08.2017 07:28

Mikeee napisał(a):Warto tu przyjechać chociażby dla samych widoków.

Krajobrazy rzeczywiście fantastyczne 8) .

Cena za wynajem samochodu wręcz śmiesznie niska. Jak dobrze pamiętam na Teneryfie też drogo nie było. Duży plus dla Kanarków :D .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.08.2017 22:39

piekara114 napisał(a):Ten zamek to od razu z Cyprem mi się skojarzył, no ale tam takiej ładnej grobli nie było...

masz na myśli Pafos? Trochę jednak większy i wydaje mi się, że ciekawszy niż San Gabriel

marze_na napisał(a):Cena za wynajem samochodu wręcz śmiesznie niska. Jak dobrze pamiętam na Teneryfie też drogo nie było. Duży plus dla Kanarków :D .

to spory atut Kanarków. Ceny są tam naprawdę przystępne w porównaniu do Hiszpanii kontynentalnej i innych krajów Europy zachodniej. A to dlatego, że wyspy objęte są specjalną strefą podatkową. Całkiem korzystnie można kupić tam również apartament, co czyni coraz więcej naszych rodaków. Biorąc pod uwagę, że sezon trwa tam cały rok, może to być niezły business.

pozdrawiam,
M
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone