Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa na raty.

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.03.2017 10:33

bernidi napisał(a):
Franz napisał(a):W zeszłym roku też pokonałem tę nieco męczącą drogę do Chamorgi, żeby dopiero na miejscu sobie przypomnieć, że dziesięć lat wcześniej już przecież byliśmy w tej - mało przecież interesującej - miejscowości.

Zgoda, sama osada nie jest szczególnie atrakcyjna. Jest może dosyć specyficznie położona.

najbardziej podobał mi się dojazd do tej wioski i to uczucie, że się jest na końcu świata :wink:

pozdrawiam,
M
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 06.03.2017 22:13

Mikeee napisał(a):
bernidi napisał(a):sama osada nie jest szczególnie atrakcyjna. Jest może dosyć specyficznie położona.

najbardziej podobał mi się dojazd do tej wioski i to uczucie, że się jest na końcu świata :wink:

Czasem jest tak, że celem jest sama droga... po te wrażenia. :)
I to przebyta nie ważne czym...

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 06.03.2017 23:06

Na dzisiejszy dzień mamy zarezerwowane nurkowanie w rezerwacie podwodnym w rejonie Montana Amarilla.
Śniadanie jest bardzo smaczne i syte jednak nie dostajemy jajek na twardo. Te zaś przygotowane są dla nowo przybyłej pary Anglików. No ale kawa jest wyborna...
Na umówioną godzinę przyjeżdża po nas instruktor z centrum nurkowego. Po chwili jesteśmy już w bazie.
Wypełniamy ankiety i oświadczenia wymagane do uczestnictwa w nurkowaniu z instruktorem.
Przechodzimy krótkie ale treściwe szkolenie, przebieramy się we właściwy stój i spacerkiem idziemy nad brzeg gdzie zakładamy resztę ekwipunku. Pamiątkowa fotka i bierzemy zanurzenie:

N01.jpg


N02.jpg


N03.jpg


N04.jpg


N05.jpg


N06.jpg


Pod wodą rozmawiać się nie da dlatego piszę dopiero teraz, że było to bardzo ciekawe doświadczenie. Stopniowo obniżaliśmy się do około dziewięciu metrów płynąc wzdłuż brzegu. Obserwowaliśmy różnorodne ciekawe formy skalne. W niektórych miejscach pływały fajne kolorowe rybki. Atrakcyjne było przepłynięcie przez podświetlone okienko skalne znajdujące się w skalnych formacjach.
Na zamieszczonych zdjęciach miny mamy niewiele głupsze niż na fotkach w paszportach ale co tam... :lool:

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.03.2017 23:15

bernidi napisał(a):Na dzisiejszy dzień mamy zarezerwowane nurkowanie w rezerwacie podwodnym w rejonie Montana Amarilla.

To mnie już nie rajcuje...

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 09.03.2017 22:52

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):Na dzisiejszy dzień mamy zarezerwowane nurkowanie w rezerwacie podwodnym w rejonie Montana Amarilla.

To mnie już nie rajcuje...

Wszystko jest dla ludzi. Jeśli jest możliwość to dobrze jest wykorzystać szansę nowych atrakcyjnych doświadczeń...


Zbliża się południe. Piękna słoneczna pogoda. Popołudnie przedostatniego dnia pobytu przeznaczamy na plażowanie.
Styczniowa kąpiel w Atlantyku i kąpiel słoneczna na wulkanicznej plaży bardzo pozytywnie wpływa na stan ducha i ciała.

Przed wieczorem udajemy się jeszcze na małą wycieczkę. Odwiedzamy okoliczne miejscowości.
Z La Escalona widok na południe:

TN01.jpg


Z punktu widokowego Mirador de la Centinela przy drodze TF-28 widok na południowe wybrzeże. Po lewej widać charakterystyczną przybrzeżną górę Montana Roja na którą wchodziliśmy w dniu przylotu:

TN03.jpg


TN02.jpg


Krajobraz urozmaicają "kopce kreta"... :smo:

TN04.jpg


TN05.jpg


Zjeżdżamy do Las Galletas:

TN07.jpg


Nie zatrzymujemy się jednak bo chcemy zdążyć na zachód słońca na plażę Amarilla.
Udaje się zaobserwować klify Montana Amarilla w ciepłych barwach zachodzącego słońca:

TN08.jpg


TN09.jpg


W Las Galletas:

TN10.jpg


TN11.jpg


Dzień wylotu. Pamiątkowa fotka z gospodarzem obiektu przed stołówką w grocie skalnej.
Dzisiaj do jak zwykle porządnego śniadania jako jedyni dostajemy dodatkowe jajka pożegnalne - tym razem jajka sadzone... :oczko_usmiech:

TN12.jpg


Z okna samolotu mówimy Teide : Do widzenia... :papa:

TN13.jpg


Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.03.2017 23:02

bernidi napisał(a):Z okna samolotu mówimy Teide : Do widzenia... :papa:

Pięknie Was odprowadzał.
"Do widzenia", zatem nie "żegnaj"...

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 10.03.2017 13:55

Franz napisał(a):"Do widzenia", zatem nie "żegnaj"...

To właśnie miałem na myśli komentując ostatnią fotkę. Czas pokaże czy słusznie...

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 10.03.2017 17:18

Dzięki za to, że mogłem ponownie odwiedzić z Tobą te piękne miejsca.

to co, teraz GC?

pozdrawiam,
M
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 10.03.2017 21:45

Mikeee napisał(a):to co, teraz GC?

Gran Canarię zwiedzaliśmy rok temu, niestety pogody w górach nie było...
Piękna wyspa, pewnie tam jeszcze powrócimy. Czy jednak wcześniej nie wybierzemy innej z tego archipelagu? Zobaczymy...

Mikeee napisał(a):Dzięki za to, że mogłem ponownie odwiedzić z Tobą te piękne miejsca.


Również dziękuję za Twoje towarzystwo w naszym zwiedzaniu i przeżywaniu Teneryfy i Twoją relację, która bardzo się nam przydała...
Dziękuję również Wojtkowi za "Wyspy Kanaryjskie" które były i są nadal pomocą i inspiracją do następnych wycieczek oraz za aktywną obecność w niniejszym wątku...
Dziękuję wszystkim za obecność w mojej pierwszej relacji. Mam nadzieję, że i ona może komuś się przyda w planowaniu pobytu.

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.03.2017 15:20

bernidi napisał(a):Dziękuję również Wojtkowi za "Wyspy Kanaryjskie" które były i są nadal pomocą i inspiracją do następnych wycieczek oraz za aktywną obecność w niniejszym wątku...

Miło mi.
Wątek "Wyspy Kanaryjskie" być może będzie się rozrastał. To zależy wyłącznie od uwidocznionego tam zainteresowania.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teneryfa na raty. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone