Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Telefonowanie z Cro do Polski

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomq
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2007
Telefonowanie z Cro do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomq » 22.08.2007 12:22

Jaki jest koszt zakupienia karty prepaid (komórka) i dzwonienia do Polski z Chorwacji (na komórkę polską)? I czy łatwo jest ją kupić?
Ewentualnie jakie są ceny połączeń z jakiejś karty do budki telefonicznej?
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 22.08.2007 12:50

w Erze 1,8zł/min, w całej Europie T Mobile (udziałowiec Ery) ustalił cenę 0,5€ za min
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 23.08.2007 11:16

j23 napisał(a):w Erze 1,8zł/min, w całej Europie T Mobile (udziałowiec Ery) ustalił cenę 0,5€ za min


W całej Europie czy w całej Unii ? Bo to robi wielką różnicę :wink:

Pozdrówka.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 22.04.2008 23:42

Ciekawy temat , a odpowiedzi niewiele.
Może ktoś z cromaniaków doradzi jakiś sposób na komunikację z Polską za pomocą kart kupionych w Chorwacji ?Myślę o miejscowych kartach typu np . "Telegrosik".W Polsce takich kart do tanich połączeń międzynarodowych jest kilka jeżeli nie kilkanaście.Może jakaś nazwa karty lub operatora ? Co do połączeń komórkowych ,to beż problemu można uzyskać wszelkie informacje u swoich operatorów , ale o kartach do tanich połączeń z Cro do Polski nie można znaleźć w Polsce praktycznie żadnych informacji.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 22.04.2008 23:49

Znalazłem taką informację
"Karty telefoniczne: wszystkie automaty działają na karty telefoniczne (telefonska kartica), które można kupić na poczcie lub w kiosku. Kosztują 25-75 HRK."
Może ktoś może podać koszt połączenia do Polski na stacjonarny lub na komórkę ?
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 22.04.2008 23:59

Kolejna informacja którą znalazłem :
"Najtańsze połączenie telefoniczne uzyskamy, dzwoniąc z rozmównicy, którą znajdziemy w każdym urzędzie pocztowym (minuta z Polską – ok. 4 HRK). Można również skorzystać z licznych automatów telefonicznych na karty chip (telefonska kartica), które są sprzedawane na poczcie lub w kiosku. Najtańsza (25 impulsów) kosztuje 15 HRK (2 EUR) i wystarcza na kilkuminutową rozmowę z Polską. Karty mają 25, 50, 100, 200, 500 i 1000 impulsów. Wieczorem i nocą rozmowy są tańsze.Dzwoniąc z Chorwacji do Polski wykręcamy 0048 (GSM: +48), później numer kierunkowy miasta, a następnie numer abonenta."
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 23.04.2008 21:18

Rokrocznie kupujemy kartę telefoniczną o wartości 50kn - ile to impulsów to nie wiem, wystarcza na kilka parominutowych rozmów. Działający automat telefoniczny znajdziesz nawet w najbardziej zabitej dechami dziurze.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.04.2008 22:42

Dzięki Gregory za info
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 24.04.2008 07:33

Tomq napisał(a):Jaki jest koszt zakupienia karty prepaid (komórka) i dzwonienia do Polski z Chorwacji (na komórkę polską)? I czy łatwo jest ją kupić?
Ewentualnie jakie są ceny połączeń z jakiejś karty do budki telefonicznej?

Karta prepaid kosztowała w zeszłym roku jeśli sie nie mylę 90 kun(tele2). Sms wychodzą grosze, ale rozmowy nie mam pojęcia ile kosztują.
:la: Całą kwotę można wykorzystać na rozmowy lub sms.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 24.04.2008 07:55

Ja zawsze dzwonie z własnego komórkowca, oczywiscie tam wyłączony tylko jak rodzinka chce kogoś pozdrowić itp, to cena za minitu 2 zł z ery :). Czyli widze wychodzi prawie tak samo. :)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 25.04.2008 14:08

Jeżeli ktoś chce telefonować do kraju to faktycznie wystarczy nasz telefon, ale w przypadku gdy ktoś do nas telefonuje warto mieć horwacką kartę - unikamy opłat rooamingu.
Powyższe doświadczenie zdobyłem po ostatnim pobycie kiedy siostra ze Szkocji gadała z moją połówką, a na rachunku przyszło 50 zł !!! za odebrany rooaming ... ach gdybym wtedy miał horwacki nr :oops:
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 26.04.2008 23:14

Cena polączenia z budki to ok3,50 Kn za minutę. Połączenie z polskiego numeru do Polski to morderstwo bo Cro nie jest w Unii i stawki są wyższe.
Jezeli jedzie się na ok 2 tygodnie to mozna sobie kupić w kiosku starter na chorwacki numer i dzwonić z niego.Wiele taki starter nie kosztuje ok 100 Kn co Prawie w calości zostaje potem na rozmowy , a za takie np.50 kun można nawet nieżle z Polska pogadać i to dzwoniąc na koma. Ja dzwonię do rodzicow dwa razy na tydzień i 50 dla mnie spokojnie wystarcza na te dwie rozmowy.No chyba że to bedzie długość debaty sejmowej wtedy może być gorzej :)
Smsy też są wtedy tansze a jak bede do Was pisali to z Polski zaplacą ok 60 gr/zależy od sieci i planu taryfowego chyba/
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 27.04.2008 22:07

Gandaliela napisał(a):Jezeli jedzie się na ok 2 tygodnie to mozna sobie kupić w kiosku starter na chorwacki numer i dzwonić z niego./

Może głupio zapytam ale jak nazywa się taki "starter". W Cro działa zdaje się T- Mobile. Jak się o niego zapytać w "kiosku"
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 27.04.2008 22:36

W Cro dzialaja dwi sieci T-Mobila i VIP. Ja osobiście wolę T-mobile.Starter od nich nazywa się Simpa, to jest coś jak nasz orange go, a z Vipa nie wiem, bo nie uzywalam, mam Simpe
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 27.04.2008 22:39

A jak zapytać?ja jeszcze robie blędy niestety bo uczylam się sama języka, ale myślę,że jak powiesz" treba mene bon za Simpu ali sa brojem za mobitel" to pan/pani powinni załapać o co chodzić.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Telefonowanie z Cro do Polski
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone