Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Telefonowanie z Cro do Polski

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 19.02.2009 18:38

Dokładnie co piszesz ale stawiki roamingowe są praktycznie takie same u wszystkich opów. W granicy 5 zł za połączenia z Cro :evil: tylko prepaid chorwacki ( ale musi mieć tel bez sim locka) a do Polski to najlepiej wychodzi jednak budka i karta :)

Fajna nazwa sieci to chyba jakiś wirtualny operator: Tomato :D
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 19.02.2009 19:52

Ja w ubiegłym roku kupiłem prepaidową kartę sim Simpa (sieć T - Mobile). Wybrałem taryfe Simpa ti&ja - można podać 2 numery (także zagraniczne) z którymi połączenie jest o połowę tańsze niż wg. stawek regularnych (1 minuta rozmowy z numerem w Polsce dzięki tej usłudze kosztowała ok 2,5 HRK). Ponadto, za dodatkową opłatą (chyba 50 HRK) można było wybrać dodatkowych 5 numerów z którymi rozmowy były również o 50 procent tańsze.. Dzwonilismy dość sporo więc się opłacało. Poza tym dzięki telefonowi w chorwackiej sieci można było płacić za parking przez wysłanie sms-a. Przydatne zwłaszcza jeśli parkometr jest zepsuty (co mi się przydarzyło w Splicie)..
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 14.03.2009 10:24

będąc po za granicami kraju często korzystałem z tanich kart gdzie koszt połączenia do Polski z tel. stac.(w tym budki) do tel stac. to max ok. 0,35zł/min.natomiast dzwoniąc z komórki, też używając takiej karty wychodziło ok. 1zł/min .
Jakość połączeń zawsze b. dobra , ale np. na Węgrzech nigdy nie wiedziałem ile zostało na karcie, ponieważ tam informacja była tylko po madziarsku :)
Natomiast nie mam żadnego doświadczenia z Chorwacją, stąd moje pytanie czy Tam też jest pełno "cheap calling cards" np w kioskach,kantorach etc.
Można też uzyskać taki PIN bezpośrednio u usługodawcy. Jeśli ktoś korzystał bardzo proszę podzielić się swoim doświadczeniem.
Oto kilka linków na tanie karty(piny)
tutaj albo tutaj a tu brak Chorwacji ? mobi
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 14.03.2009 13:19

jeszcze w kwestii taniego telefonowania, czy ktoś mi pomoże zrozumieć ten cennik ? rates
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.06.2009 17:41

stary_jac napisał(a):jeszcze w kwestii taniego telefonowania, czy ktoś mi pomoże zrozumieć ten cennik ? rates

Nie wiem, czy pytanie wciąż jest aktualne, ale ponieważ nikt na nie nie odpowiedział, a zbliżają się następne wakacje, więc może ja to wyjaśnię.
Kolumny 50kn, 100 kn i 200 kn podają ilość minut do wykorzystania przy zakupie karty o danym nominale.
W przypadku połączeń do Polski na numery stacjonarne jest to odpowiednio:
12, 140 i 320 minut.
Ostatnia kolumna podaje cenę minuty przy zakupie karty o nominale 200 kuna.
Dla porównania, w 2008 roku minuta połączenia z budki do Polski na numer stacjonarny kosztowała 3 kuna.
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 10.06.2009 19:14

Chris_M napisał(a):12, 140 i 320 minut.


Chyba raczej powinno być 60, 140 i 320 bo te 12minut to jest dla komórek
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 10.06.2009 19:50

Kwiotek napisał(a):
Chris_M napisał(a):12, 140 i 320 minut.


Chyba raczej powinno być 60, 140 i 320 bo te 12minut to jest dla komórek

Faktycznie!
Po prostu cała kolumna "50 kn" jest przesunięta w dół o jedną pozycję!
slawek401
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek401 » 17.06.2009 10:12

Bedąc w Chorwacji w 2008 telefonowałem do Polski ZA DARMO 300 min tygodniowo w następujący sposób. W Polsce ja oraz cała moja rodzina posiadamy tel internetowe tzw. VOIP ( usługodawca np www.nonoh.net.)Jestem fanem telefoni Voip poniewaz moge rozmawiać 300 min tygodniowo na telefony stacjonarne praktycznie do wszystkich krajów swiata. W cro szedłem do budki telefonicznej wysyłałem jej nr sms-em do Polski (1.5 lub 2.0 PLN) i oddzwaniano na podany przezemnie nr. tej budki. Gadaliśmy wszyscy po kilkanaście min codziennie. w kolejnych dniach sygnałem do rozmowy był umówiony sposób np 3 sygnały na komórke w Polsce do osoby która miała zadzwonic do tej budki telefonicznej w Cro. Ten sposób działa we wszystkich krajach świata. Pozdrawiam sławek :D
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 17.06.2009 11:08

slawek401 napisał(a):W cro szedłem do budki telefonicznej wysyłałem jej nr sms-em do Polski (1.5 lub 2.0 PLN) i oddzwaniano na podany przezemnie nr. tej budki.

Być może to zależy od dostawcy VoIP, ale my próbowaliśmy tego rozwiązania w zeszłym roku i nie wychodziło. VoIP nie łączył ani z budką telefoniczną, ani z pokojem hotelowym w którym mieszkałem.
Z kolei w Austrii kilka lat temu też chciałem użyć tej metody, ale tam z kolei budka nie wysyłała swojego numeru i nie mieliśmy go jak poznać (oczywiście, nigdzie na budce tego numeru też nie było).
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
Tanie rozmowy z CRO do Polski z meldunkiem o dojechaniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 02.07.2009 13:17

Czyli najlepiej jest wjechać do CRO, udać się do kiosku, kupić starter i dzwonić do rodziców, ew. kupić kartę do butki telefonicznej? Co do Voip to trzeba internetu i rodziców komputerowców.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Tanie rozmowy z CRO do Polski z meldunkiem o dojechaniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 02.07.2009 16:56

wojciech70 napisał(a):Czyli najlepiej jest wjechać do CRO, udać się do kiosku, kupić starter i dzwonić do rodziców, ew. kupić kartę do butki telefonicznej?

Połączenia zagraniczne z chorwackich komórek też są bardzo drogie, mniej więcej w cenie "taniego roamingu" naszego Playa.
Najtaniej wychodzi odbieranie rozmów w Playu (1 zł/min), potem rozmowy z budki.
W zeszłym roku minuta z budki kosztowała 3 kuna, w tym roku już nie kupowałem karty telefonicznej bo korzystam tu z mobilnego internetu, więc aktualnej ceny nie znam.
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009
Re: Tanie rozmowy z CRO do Polski z meldunkiem o dojechaniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 03.07.2009 16:01

Chris_M napisał(a):
wojciech70 napisał(a): bo korzystam tu z mobilnego internetu, więc aktualnej ceny nie znam.
możesz podać więcej szczegółów?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Tanie rozmowy z CRO do Polski z meldunkiem o dojechaniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.07.2009 18:38

sesa napisał(a):możesz podać więcej szczegółów?

Tu masz cały wątek na ten temat:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=193898#193898
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 05.07.2009 12:54

wszędzie drogo :lol:
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007
Dzwońcie z CRO z prepaid, to się opłaca!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 22.07.2009 16:06

Bardzo dziękuję za wszelkie posty z radami dot. dzwonienia z kart prepaid. Kupiłem sobie nr SIMPA. Doładowania miałem z bankomatu, kiosku i kasy, baaa nawet w promocji dostałem 3x po 50 kun gratis!. Jestem bardzo zadowolony, nagadałem się z rodzinką, bez stresu o rachunek w orange za roaming. Kochani, to się po prostu OPŁACA. Zamiast naliczenia co pół czy minutę i 5 zł/min, naliczenie było za każde 15s i połączenia za5 kuny czyli po 3,84 zł Do tego całkowita kontrola wydatków - kredyt prepayd. Polecam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Telefonowanie z Cro do Polski - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone