Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Telefonowanie z Cro do Polski

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.04.2008 06:24

wystarczy:
Molim. jedan Simpa bon, za ..... kuna!

:papa:
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 28.04.2008 15:14

Hvala lipa za popravak :oops: musze wreszcie sobie znleźć nauczyciela gramatyki bo juz sama ze soba nie mogę :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 28.04.2008 15:54

Jak trzeba w Chorwacji parę razy zadzwonić na miejscowe numery, np. kontaktować się z kilkoma gospodarzami przy objazdowych wakacjach, dogadać się z miejscowymi znajomymi itp. to się opłaca kupić starter. W 2006 najbardziej mi się opylał starter Tomato, nie pamiętam czy to podpięte pod jakąś sieć czy osobna sieć. Oprócz tego mieliśmy kartę do dzwonienia z automatu, do dzwonienia do Polski to zawsze taniej niż z komórki, nawet z chorwackiej karty sim.
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 04.06.2008 13:44

A powiedzcie mi czy budki telefoniczne w chorwacji mają własne numery aby można było z Polski zadzwonić na taka budkę znalazłem operatora Voip który do chorwacji (i nie tylko)na stacjonarne daje rozmowy gratis myśle że to może być najkorzystniejsza forma na długie pogawędki z rodakami...
michu73
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu73 » 06.07.2008 10:42

Pytałem nikt nie odpowiedział i sprawdziłem sam 80% budek ma własne numery w polsce operator VoIP darmowytelefon.pl i macie do CRO za Free.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 11:08

michu73 napisał(a):Pytałem nikt nie odpowiedział i sprawdziłem sam 80% budek ma własne numery w polsce operator VoIP darmowytelefon.pl i macie do CRO za Free.

Gratisowe Połączenia na telefony stacjonarne do następujących krajów:
Argentyna Hong Kong (+kom) Portugalia
Australia Irlandia Puerto Rico (kom)
Austria Islandia Rosja
Belgia Japonia Singapur (+kom)
Chile Kanada (+kom) Słowenia
Cypr Korea Południowa Stany Zjednoczone (USA) (+kom)
Czechy Liechtenstein Szwajcaria
Dania Luksemburg Szwecja
Estonia Malezja Tajlandia (+kom)
Finlandia Monako Tajwan
Francja Niemcy Węgry
Gibraltar Norwegia Wielka Brytania (UK)
Grecja Nowa Zelandia Włochy
Hiszpania Panama
Holandia POLSKA

Nie ma Croatii
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 19.07.2008 11:21

Witam !
Polecam rozejrzeć się za kwaterą z netem, najlepiej wifi i dzwonić przez Skype'a. Koszt rozmowy z drugim Skype'm w PL - 0zł :wink:
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 22.07.2008 15:04

Ja w cro kupiłem starter tele2 "bla bla" za 25kn- 25kn na koncie. Połączenie do polski ok. 1,5min- koszt ~8kn, natomiast głównie zależało mi na sms- 0,29kn !
kubasek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasek » 18.02.2009 18:59

ja jade ze znajomymi do corwacji i chielibysmy miec jakis kontakt jak sie rozejdziemy gdzies w cro. a wiec jakie np. 2 karty najlepiej kupic zeby ze soba rozmawiac, prosilbym o podanie ceny.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.02.2009 20:48

kubasek napisał(a):ja jade ze znajomymi do corwacji i chielibysmy miec jakis kontakt jak sie rozejdziemy gdzies w cro. a wiec jakie np. 2 karty najlepiej kupic zeby ze soba rozmawiac, prosilbym o podanie ceny.


Najtańsze:
Tomato
i
Tele2

Konkretne ceny trudno podać, wszystko zależy od opcji; zresztą tak szybko zmieniają się te oferty, a do lata przysłowiowy hektar czasu (zmieni się tysiąc razy)...Po przyjeździe trzeba poszukać punktów sprzedaży tych dwóch najtańszych operatorów (jest ich multum) i zdecydować.
W tej chwili ceny starterów to:

Tele2najtańszy start 25 kn
Tomato najtańszy start 50 kn
Można śledzić na bieżąco w "web shopach" na stronach operatorów.

Pozdrawiam
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 19.02.2009 10:22

A czy jest jakiś starter internetowy? Kiedyś słyszałem o takich kartach operatorówkomórkowych, które moża doładowywać dzięki czemu po podłaczeniu do laptopa można chodzić po necie za grosze.
kasiutka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiutka » 19.02.2009 11:22

Myśmy z koleżanką sobie kupiły po starterze w T-Mobile i tak się ze sobą kontaktowałyśmy. Smsy kosztowały grosze, nawet rozmowa z Polską nie taka strasznie droga. Jakbyśmy miały używać polskich komórek to byśmy zbankrutowały, minuta roamingu albo wychodząca to koszt w Orange koło 5 zł.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2009 11:54

kasiutka napisał(a):Myśmy z koleżanką sobie kupiły po starterze w T-Mobile i tak się ze sobą kontaktowałyśmy. Smsy kosztowały grosze, nawet rozmowa z Polską nie taka strasznie droga. Jakbyśmy miały używać polskich komórek to byśmy zbankrutowały, minuta roamingu albo wychodząca to koszt w Orange koło 5 zł.

T - mobile to najdroższy operator w Hr...nie polecam nikomu.
Pozdrawiam
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 19.02.2009 16:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):T - mobile to najdroższy operator w Hr...nie polecam nikomu.
Pozdrawiam


W roamingu to praktycznie nie ma znaczenia i tak z Chorwacji stawki za minutę do polski są z kosmosu. Najlepiej kupić prepaida , każdy będzie tańszy niż korzystanie z polskiej karty.

Co ciekawe w roamingu zawsze - w trybie automatycznym wybierało mi T-Mobile HR :lol: mimo dostępnych innych sieci z taki samym zasięgiem i siłą sygnału.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2009 17:53

Blums napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):T - mobile to najdroższy operator w Hr...nie polecam nikomu.
Pozdrawiam


W roamingu to praktycznie nie ma znaczenia i tak z Chorwacji stawki za minutę do polski są z kosmosu. Najlepiej kupić prepaida , każdy będzie tańszy niż korzystanie z polskiej karty.

Co ciekawe w roamingu zawsze - w trybie automatycznym wybierało mi T-Mobile HR :lol: mimo dostępnych innych sieci z taki samym zasięgiem i siłą sygnału.


Ale Kasiutka pisze o tym, że kupiły sobie z koleżanką startery, by komunikować się między sobą w Hr. Dlatego pozwoliłam sobie zwrócić uwagę, że T- Mobile jest najdroższym z operatorów (zresztą przy roamingu to też ma znaczenie, to roaming to koszty dwóch operatorów miejscowego i rodzimego; zatem stawki domowych operatorów mają znaczenie; wysoka zstawka operatora miejscowego podwyższa ceną ogólną za połączenie).
A to, którą z sieci automatycznie wybiera aparat zależy od tego, w pobliżu którego z nadajników jesteś, a że T mobile ma najwięcej nadajników i są one najsilniejsze... poza tym istotnym też jest, z którym z operatorów hr ma podpisaną umowę Twój pl operator.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Telefonowanie z Cro do Polski - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone