Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

telefon i internet

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 24.06.2012 16:33

troche offtopic, ale T-Mobile ma wypas oferte
:D

Masz Tableti ?


GPS


Szybki internet


Jedyna kompletna oferta :D


pomoc na drodze i policja :D
Kasia25
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia25 » 28.06.2012 15:38

hej,

plmatrix napisał(a):może mi ktoś tak "łopatologicznie" powiedzieć co należy kupić do tego neta w Cro ?


Kupujesz "ichni" starter żeby nie płacić za roaming... np ten tele2 o którym była już tu mowa.
Internet w Chorwacji - trochę info o tym tele2, ja w 2011 używałam i chwalę sobie. Zużyłam 3 startery :)

plmatrix napisał(a):W tamtym roku aktywowałem pakiet 100MB w Orange za 250 netto i się skonczyło po 4 dniach


Bo to trzeba z rozwagą!!! wyślesz 20-25 zdjęć z cyfrówki i 100MB poszło...
A nie daj boże zrobi się jakaś aktualizacja windowsa czy iphona....
mpirek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpirek » 28.06.2012 18:46

"Kasia25"

Bo to trzeba z rozwagą!!! wyślesz 20-25 zdjęć z cyfrówki i 100MB poszło...
A nie daj boże zrobi się jakaś aktualizacja windowsa czy iphona....


Pamiętać trzeba o wyłączeniu automatycznych aktualizacji inaczej...szybko mozna stracić pakiet majac kilka aplikacji które robią to często...
windows, ofice, antywirus, java, itp a aktualizacje jadą w tle i to w pierwszej kolejności po starcie kompa...
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 28.06.2012 20:20

Kasia25 napisał(a):
plmatrix napisał(a):może mi ktoś tak "łopatologicznie" powiedzieć co należy kupić do tego neta w Cro ?


Kupujesz "ichni" starter żeby nie płacić za roaming... np ten tele2 o którym była już tu mowa.
Internet w Chorwacji - trochę info o tym tele2, ja w 2011 używałam i chwalę sobie. Zużyłam 3 startery :)


Oczywiście, że należy kupić kartę jakiegoś miejscowego operatora - internet w roamingu to w ogóle jakieś nieporozumienie. :)
Starter tele2 dla turystów jest raczej do zagranicznych rozmów na stacjonarne (chyba, że komuś wystraczy dodane tam darmowe 100MB transmisji danych)- wykorzystanie całej wartości startera na dodatkową transmisję da raptem 25MB, czyli mamy 125MB za 50 KN, a to niezbyt korzystna oferta.
Skłaniałbym sie raczej ku dedykowanym do internetu kartom SIM od T-Mobile lub VIP. :idea:
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 29.06.2012 08:50

biały starter VIP razem z modemem i 2GB - 195Kun
czarny starter T-Mobile z modemem (?GB)- 195Kun

podstawa to wi-fi w apartamencie ;)
pozdrawiam z Breli

Piotr
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 29.06.2012 09:32

Wczoraj kupiłem starter tele2 na miedzynarodowe rozmowy i śmiga aż miło.
A internet jak kolega pise z apartamentu wifi :wink:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 29.06.2012 18:41

pirzol napisał(a):biały starter VIP razem z modemem i 2GB - 195Kun
czarny starter T-Mobile z modemem (?GB)- 195Kun

podstawa to wi-fi w apartamencie ;)
pozdrawiam z Breli

Piotr


A jak w apartamencie nie ma wi-fi :?:
Ja (tak jak rok temu) kupię dedykowana do internetu samą kartę SIM
(bez modemu - za modem będzie robić Nokia bez simlocka :) ) i wydam max 50KN.
samson
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 24.08.2011
Uwaga na smartfony

Nieprzeczytany postnapisał(a) samson » 01.07.2012 19:27

Koniecznie wyłączyć wszystkie połączenia internetowe w tel. opcja połączen w roamingu wyłączone nie zawsze działa poprawnie.kończy się na blokadzie tel.i fa 1300Pln Ubiegły rok ,sieć Play jest nie wzruszona tematem.
woodstock25
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) woodstock25 » 25.07.2012 12:37

Czy ma ktoś jakieś pomysły na prepaidowy internet do iPada 2?... Tzn czy da się kupić w miarę przystępnej cenie kartę micro Sim ? Będę w Zadarze, myślicie, że T-Mobile może mi coś takiego zaoferować? Albo Tele-2? ...

Bardzo mi zależy na waszych sugestiach w tej kwestii... Będę prawie dwa tygodnie a jednak niestety muszę pracować, będzie mi potrzebny stały dostęp do poczty i do komunikatorów. I na iPadzie byłoby mi to najłatwiej robić.. Trochę nie bardzo mi się uśmiecha targanie całego laptopa i kupowanie modemu USB za niespełna 200Kn, no ale jak siła wyższa to trzeba będzie. wolałabym jednak to obejść iPadem lub smartfonem.
I - wiem, że to durne pytanie - czy jak np. taki pakiet do internetu (kartę SIM do internetu) włożę do smartfona (SE Xperia Neo V) to będzie śmigał internet?... Chodzi mi o pocztę, kilka małych aplikacji i skype (bez video, samo pisanie).
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 25.07.2012 13:42

woodstock25 napisał(a):Czy ma ktoś jakieś pomysły na prepaidowy internet do iPada 2?... Tzn czy da się kupić w miarę przystępnej cenie kartę micro Sim ? Będę w Zadarze, myślicie, że T-Mobile może mi coś takiego zaoferować? Albo Tele-2? ...


Z micro SIM to nie wiem (może być ciężko, no chyba że w POSach operatora mają takie zestawy), ale jeśli chodzi o smartfona to na pewno T-mobile ma odpowiednie pakiety Data (sprawdzone w ubiegłych tygodniach).

Ja kupiłem zwyczajny starter w kiosku (taki z 2 SIMami w różowym pudełku za 20 albo 50HRK, nie pamiętam... ale ta kwota jest do wykorzystania)

Aby aktywować pakiet Data trzeba wysłać SMSa o treści "A" na numer 3636. Przychodzi SMS z listą usług do wyboru, odsyłamy SMSa z numerem wybranej usługi, a potem jeszcze potwierdzamy SMSem o treści "DA"

Do wyboru są:
S 100 MB za 10 HRK
M 200 MB za 20 HRK
L 500 MB za 50 HRK
XL 1 GB za 75 HRK

http://www.visitingcroatia.info/internet_tarrifs.asp

Aby sprawdzić ile MB nam zostało, trzeba wysłać bezpłatnego SMSa o treści "MB" na 0330

Starter można oczywiście doładowywać kuponami, które można kupic w dowolnym kiosku
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 28.07.2012 12:46

woodstock25 napisał(a):Czy ma ktoś jakieś pomysły na prepaidowy internet do iPada 2?... Tzn czy da się kupić w miarę przystępnej cenie kartę micro Sim ? Będę w Zadarze, myślicie, że T-Mobile może mi coś takiego zaoferować? Albo Tele-2? ...

Bardzo mi zależy na waszych sugestiach w tej kwestii... Będę prawie dwa tygodnie a jednak niestety muszę pracować, będzie mi potrzebny stały dostęp do poczty i do komunikatorów. I na iPadzie byłoby mi to najłatwiej robić.. Trochę nie bardzo mi się uśmiecha targanie całego laptopa i kupowanie modemu USB za niespełna 200Kn, no ale jak siła wyższa to trzeba będzie. wolałabym jednak to obejść iPadem lub smartfonem.
I - wiem, że to durne pytanie - czy jak np. taki pakiet do internetu (kartę SIM do internetu) włożę do smartfona (SE Xperia Neo V) to będzie śmigał internet?... Chodzi mi o pocztę, kilka małych aplikacji i skype (bez video, samo pisanie).

Tu masz jak zrobić microSim http://www.youtube.com/watch?v=Thyqa0QsE8w
femfl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) femfl » 30.07.2012 21:02

Dla tego T-Mobile Internet Start Package jaka jest ważność konta?
Na stronie nie mogę tego znaleźć. Jest napisane jak sprawdzić status i okres ważności z poziomu telefonu natomiast nigdzie nie piszą jaka jest początkowa ważność konta, po aktywacji.
vielki
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vielki » 31.07.2012 16:16

Moje odczucia ad internet w chorwacji

Kupilem T-Mobile bo mialbyc najlepszy
najpierw czekanie na aktywacje etc (niby do 1h)
no to zostawilem na noc ...
rano wstaje ... na koncie mam juz tylko 10 lip...
okazalo sie ze cos jakas operacja zakazana zostala wykoanna i jest blokada ktora ustapi po ... xx godzin ...
super
do kosza

kupilem tele 2 za 50 kun
i mialem 100 mb internetu
wedlug DU Meter uzylem ponad 100mb i dalej dzialal ...

i ta wersje polecam !


ahh ! i dla iPad-owców informacja:
karty Tele2 (te w niebieskim pudelku z zielonym dymkiem zawieraja Mini Sim oraz MICRO sim do iPhona - wystarczy wyłamac micro z mini :)

pozdrawiam
lukas63
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas63 » 03.08.2012 12:11

a taką kartę sim w tele2 za 50 kun mozna kupić tylko w sklepie z akcesoriami telefonicznymi ?
Maciejka
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciejka » 03.08.2012 12:54

ja kupiłam na pierwszej stacji benzynowej, zaraz jak wjechałam do Cro :D ale potem widziałam ją w wielu innych miejscach: kioskach, Konzumie lub Studenacu nie pamiętam dokładnie w którym...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
telefon i internet - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone