Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

telefon i internet

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 06.05.2012 18:04

tomato wychodzi taniej...
mpirek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpirek » 06.05.2012 18:24

pirzol napisał(a):tomato wychodzi taniej...


Jakiś link, oferta, ceny..... rozumiem, że z internetem i połączeniami do PL ta tańsza oferta?
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 06.05.2012 21:16

w Chorwacji kupuje starter Tomatoo z dwoma kartami SIM i dwoma numerami
dzieki temu mam tańsze połączenia między uczestnikami wyjazdu,
do kraju (PL) podaje swój nowy tymczasowy numer i po kłopocie...

doładowania w większości kiosków z prasą...

cennik:
http://www.tomato.com.hr/cjenik/unutar-hrvatske


tu masz jeszcze vipa
http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatn ... m-telefonu
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.05.2012 08:55

Jest jeszcze inne rozwiązanie na dzwonienie do Polski.

Wykupujesz sobie w Polsce VOIP-a - robisz przedpłatę (coś jak prepaid).
Instalujesz w kompie soft phone.
Jedziesz do CRO - łaczysz się z netem i dzwonisz jakbyś był w Polsce.

np.: https://www.ipcall.pl/

Połączenie do sieci stacjonarnych 5 gr / minuta
Połączenie do ERA, Plus, Orange 25 gr / minuta
Połączenia do PLAY 47 gr / minuta
Własny numer telefonu 1 zł / miesiąc

korzystałem z tego i jest git.
mpirek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpirek » 07.05.2012 15:06

Pirzol
Miałem tomato z dwoma starterami 2 lata temu...
ale mi głównie chodzi o internet i do tego możliwość dzwonienia DO POLSKI z mojego tel w Chorwacji za małe pieniądze (a nie czekania na tel z Polski który wiąże sie z oplatą raczej większą niz standardowa). Dla takiego rozwiązania oferta Tele2 jest najlepsza.

Pawelli
Rozwiązanie kłopotliwe bo wymusza poruszanie się z lapkiem. Z tel kom. jest znacznie wygodniej dodzwonić się będąc np w drodze lub w konobie :).
Poza tym Skype też może służyć do kontaktów przez net (nie wiem jak z opłacalnoscią).
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 07.05.2012 15:28

Ja sotsuję to co Pawelli - czyli VOIP.
W tym celu w swoim telefonie NOKIA pobrałem i zainstalowałem z OVI sklepu darmowego SKYPE'a.
Przed wyjazdem ładuję za 25pln.
Uruchamiam w telefonie komórkowym SKYPE, łączę się z jakąś darmową siecią WiFi i dzwonię przez SKYPE jak z normalnej komórki. Masz dostęp do swojej książki z kontaktami, możesz wysyłaś SMSy itp. Koszt na stacjonarny do PL jak dobrze pamietam 8groszy. Jak za darmo.
WADA: musisz mieć dostęp do jakiegoś darmowego HOTSPOTa.
Najczęściej wszędzie gdzies złapiesz "na mieście" ale nie jest to rozwiązanie mobilne. Musisz stać tam gdzie masz zasięg Wifi.
Mi to akurat nie przeszkadza - czasami trzeba jakies sprawy zawodowe i na urlopie załatwić: wtedy siadam gdzieś w jakies kanjpie z Wifi, zamiawam piwo, właczam laptopa, skype'a w komórcę i nie zważając na koszty robię co muszę.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.05.2012 18:39

mpirek napisał(a):Pawelli
Rozwiązanie kłopotliwe bo wymusza poruszanie się z lapkiem. Z tel kom. jest znacznie wygodniej dodzwonić się będąc np w drodze lub w konobie :).
.


No tak, tyle że SIM z Tele2 nie jest zbytnio tani w dzwonieniu na komórki w Polsce. Niska cena dotyczy połaczeń stacjonarnych ;)
A prepaida do łażenia z komórą - zawsze można kupić to w sumie 50 kuna
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 07.05.2012 20:58

do dzwonienia przez skype wystarczy dowolna karta sim z opcja interetu i telefon na którym mozna miec zainstalowanego skypa.

np. HTC HD2 (smartfon z windows mobile 6.5)- "stary ale jary"
do tego moze sluzyc jako router fi-wi czyli lokalny punkt dostepu do netu dla komputerów ;)

pzdr
P
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 10.05.2012 11:12

W majowke tele2 dal ciala. W kilku miejscach na trasie pytalem, nigdzie nie bylo pakietu.
Poszedlem w T-Mobile, niestety promocja oszustwo (patrz osobny watek).

Paddy
mpirek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpirek » 12.05.2012 23:01

Myslę, ze Tele2 szykuje się bardziej na wakacje. W 2011 nie było problemu z zakupem (lipiec).
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 13.05.2012 10:48

mpirek napisał(a):Myslę, ze Tele2 szykuje się bardziej na wakacje. W 2011 nie było problemu z zakupem (lipiec).


Moze sie i szykuje na wakacje. Umow sie dotrzymuje...

Tele2 International start packages are sold in Hrvatska pošta post offices and Tisak news stands.

The promotional period lasts from 16 April 2012 until 31 October 2012.
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 13.05.2012 20:16

Tele2 odpowiedzial:

thank you for your e-mail.

We would like to inform you that Tele2 start packages with International
priceplan are currently avialiable only at Tisak news stands.


Za tydzien sprawdze stan faktyczny.


Paddy
plmatrix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) plmatrix » 21.05.2012 13:19

Witam.
Z góry przepraszam za moze i trywialne pytanie dla jednych, ale może mi ktoś tak "łopatologicznie" powiedzieć co należy kupić do tego neta w Cro ?
W tamtym roku aktywowałem pakiet 100MB w Orange za 250 netto i się skonczyło po 4 dniach , więc teraz chciałbym coś taniej ;)
Czytałem o ofertach Vip i Tele2, w jedych jest modem w innych nie. W sumie to chyba ja taki modem bym potrzebował , bo w lapsie nic nie mam, no chyba ze można fona z androidem wykorzystać do tego ?
Pozdrawiam
mpirek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 16.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpirek » 21.05.2012 13:35

Ja jako modemu używałem noki E55 (karta sim tele2) ale tam też jest 100MB na neta tylko za 50 kun. To za 250 pln miałbyś znacznie więcej jak w orange. Tak jakoś z 7 razy więcej (tylko trzeba kupić 7 kart sim i pamiętać o aktywacji sim-a - pakiet dociera po kilku minutach od zapodania karty do tel.).
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 22.05.2012 00:48

plmatrix napisał(a):W tamtym roku aktywowałem pakiet 100MB w Orange za 250 netto i się skonczyło po 4 dniach , więc teraz chciałbym coś taniej ;)
Czytałem o ofertach Vip i Tele2, w jedych jest modem w innych nie. W sumie to chyba ja taki modem bym potrzebował , bo w lapsie nic nie mam, no chyba ze można fona z androidem wykorzystać do tego ?
Pozdrawiam

250 zł za 100 MB :?: jestem pod wrażeniem :!:

A tak poważnie:
w 2011 kupiłem starter tele2 welcome to Croatia - za 50 HRK, dobry na stacjonarne - dzieci zdawały dziadkowi relacje z wakacji i obie strony bardzo to cierszyło :D
dodatkowo było tam 100 MB bezpłatnego transferu, które tez się przydały
Do sieci kupiłem internetową kartę SIM VIP'a, pan w salonie w Makarskiej aktywował, doładowałem kodem kupionym w sklepiku spożywczym - hulało :!:
Jako modemu użyłem Nokii bez simlocka - doskonale sprawdziła się ich aplikacja PC Suite dostarczona z telefonem (ale mozna też ściągnąć ją ze strony producenta). Wkładasz kartę sim do telefonu, łączysz z lapkiem przez bluetooth (lub usb), klikasz na ikonkę połącz z internetem i.......już :D (żadnych konfioguracji, ustawiania punktu dostępu itd. itp.)
W tym roku tez tele2 (dziadek :D ), lecz zamiast Vip'a karta simpa-internet od T-mobile.
Dobrze jest trochę poczytać o ofercie na stronie danego operatora.
Należy też poczekać na sms potwierdzający, że dana opcja/usługa została aktywowana
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
telefon i internet - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone