Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teksańskie widoczki w Toskanii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 12.01.2017 19:57

[quote="piekara114"] 15.07.2015, środa

Kolejny dzień rozpoczynamy standardowo: śniadankiem, a potem oczywiście spiaggia.
....
Obrazek

Obrazek


wybieram się w tym roku do Włoch i zaczynam naukę czytania znaków dot.parkowania.Co tak konkretnie oznaczają te znaki?zwłaszcza ten drugi na parkometrze?W ogóle poproszę o przybliżenie zagadnienia korzystania z włoskich parkometrów.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2017 23:58

Ale relację odkopałaś :D :D

Parkomaty działają dokładnie tak samo jak w PL.

Od lewej:
Obrazek
naklejka określa w jakie dni jest płatne tu w każdy dzień łącznie ze świętami, potem informacja, że trzeba będzie wprowadzić nr rejestr. samochodu, potem opłata/stawka za godzinę i ewentualnie za cały dzień, i jaki bilon przyjmuje
Duża naklejka: co po kolei robić - jak stoisz popatrzysz na tą naklejkę/instrukcję i na guziki obok i na wyświetlacz, to intuicyjnie obsłużysz parkometr. W ogóle się tym nie przejmuj, na pewno bez problemu go obsłużysz. Zanim zatwierdzisz płatność (po wrzuceniu monet, zwykle zielony guzik) to pokazuje Ci się data i godzina do kiedy masz opłacone. Zwróć uwagę na datę, byś nie zapłaciła jak my w Padwie za pakowanie w niedzielę, a było free :twisted:

W Lucce był parkometr, w którym można było wybrać wersje językowe, ale oczywiście nie działało i w ogóle jakiś inny/nietypowy był, ale bez problemu poradziliśmy sobie po włosku.

A gdzie się wybierasz?
Ostatnio edytowano 03.03.2023 21:38 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.01.2017 09:44

W Trieście z kolei są bardziej archaiczne parkomaty - po prostu wrzuca się monety (wyświetlacz pokazuje, do której godziny jest opłacony parking) i drukuje kwitek. Dokładnie tak jak kiedyś w Warszawie.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 13.01.2017 17:33

piekara114 napisał(a):Ale relację odkopałaś :D :D


A gdzie się wybierasz?


No teraz to chyba wszystkie włoskie relacje przelecę - nie mam wyjścia.Znalazłam jeszcze taką stronę nt.parkowania,może się przyda
http://www.slowtrav.com/italy/driving/parking.htm
Odnośnie znaków na parkometrach:czyli te skrzyżowane młoteczki oznaczają dni pn-so,a krzyżyk niedzielę i święta?Dobrze kombinuję?
A wybieram się : jeden tydzień- Toskania Monteverdi Marittimo,drugi tydzień -jez.Garda Tignale
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2017 18:21

Te znaczki, to chyba ogólnie dni świąteczne i robocze. Nie wiem jak tam z sobotą, czy to dzień roboczy czy nie. Patrząc na stronę podlinkowaną przez Ciebie należałoby założyć, że robocze to pon-sob. W PL też różnie z tym bywa w kwestii parkowania....
Na wszelki spisz sobie nazwy i skróty dni tygodnia i już będziesz wiedziała. Albo napisz do jakiejś Polki mieszkającej w IT i prowadzącej blog to może coś Ci podpowie... Ja czasami tak robię i zwykle mam zwrotną odpowiedź. A linki do plogów, które podczytywałam są jakoś w pierwszych postach tego wątku.

Pomysł na wakacje bardzo ciekawy, regiony zbliżone do tej naszej teksańskiej wyprawy, tylko nad Gardą będziesz dłużej.... A w MM masz już kwaterkę?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 13.01.2017 20:43

Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.01.2017 20:33

piekara114 napisał(a):Zwróć uwagę na datę, byś nie zapłaciła jak my w Padwie za pakowanie w niedzielę, a było free :twisted:

W Cagliari na przykład w niedzielę wszystkie parkomaty były wyłączone...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2017 12:15

piekara114 napisał(a):Fi-Pi-Li - tu objaśnienie. Moje zdjęcie było zrobione w początkowej części drogi a mi zależało na zrobieniu zdjęcia właśnie z nazwą tej drogi, ale się nie udało :evil: (mysza ma w swojej relacji: edit. wydawało mi się, że ma (sprawdziłam) ale nie ma, to kurczę, kto ja ma :?: :idea: )


Czy cały ten harmider jest o tę tabliczkę :?: :oczko_usmiech:

fipilismall.jpg

Gwoli ścisłości, FI-PI-LI nie jest autostradą, tylko S.G.C, czyli La strada di grande comunicazione.
Taki odpowiednik naszej drogi ekspresowej, także bezpłatnej. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.09.2017 15:49

Cześć Wapl? Już w PL? Wypoczęty? Czekam na Twoją relację.

Mniej więcej o tą tabliczkę chodziło, choć ja polowałam na taką dużą co chyba dwa razy nad drogą była umieszczona.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2017 16:11

piekara114 napisał(a):Cześć Wapl? Już w PL? Wypoczęty? Czekam na Twoją relację.

Cześć.
Zjechaliśmy nad ranem. Czy wypoczęty? To jest inny rodzaj odpocznienia. Fizycznie zmęczony, ale ubogacony wewnętrznie o nowe doznania. :oczko_usmiech:
piekara114 napisał(a):Mniej więcej o tą tabliczkę chodziło, choć ja polowałam na taką dużą co chyba dwa razy nad drogą była umieszczona.

Takie duże też kojarzę, ale nie polowałem specjalnie. Stanąłem na światłach i zauważyłem ten drogowskaz. I znowu przypomniała mi się Twoja relacja. :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.09.2017 18:22

Cieszę się, że wakacje się udały.

walp napisał(a): I znowu przypomniała mi się Twoja relacja. :lol:
Jak to czasami jakiś szczegół w głowie zostaje i sam się przypomni w odpowiednim czasie :mrgreen:
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 17.12.2017 23:25

Witaj,

Właśnie skończyłem czytać twoją relację i chciałem zostawić po tym ślad.
Po 6 latach w Cro mocno myślę w wakacjach we Włoszech na następne wakacje, również planuję Toskanię i podobne okolice więc bardzo wiele przydatnych informacji tutaj zdobyłem.
Dziękuję i pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.12.2017 11:26

Miło, że zajrzałeś. Cro może się znudzić, Toskania jest super, tylko minus za kolor wody w morzu, ale za to plaże duuuuuże i szerokie.... Jak masz jakieś pytania, to śmiało :papa: :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.02.2018 22:25

Hej!Świetna relacja, na razie jestem na początku. Okazało się, że po 4 wizytach w cro w tym roku prawdopodobnie padnie na Toskanię. Brat ma jakieś kontakty w tym rejonie i ma nam podrzucić kilka namiarów w dobrej cenie. Trochę zamartwiłaś mnie kolorem wody ale można chyba to przeżyć. Ciekawi mnie jak wygląda kwestia snurkowania, czy można tam jakąś muszlę wyłowić bo córka to uwielbia;).Z czasem będę bliżej poznawał Twoją relację bo widzę, że jest co czytać i podziwiać:). Co koajrzę kilka razy nasze ścieżki już na cro się przecięły:).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.02.2018 22:42

Pewnie gdzieś się przecięły :D

Życzę miłej lektury :D i nie zrażaj się komentarzem jednego z userów, jest link i możesz przeskoczyć...

Co do snurkowania to w naszym regionie nie było totalnie gdzie, po prostu pod wodą woda i piasek...taki urok...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teksańskie widoczki w Toskanii - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone