Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targujecie się ? cena apartamentów

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alj » 18.12.2011 23:00

Targować się w necie zawsze można. Mnie teraz w grudniu w Chorwacji nic to nie dało, na obydwa zapytania z targowaniem się Chorwaci odpowiedzieli ze nie opuszczą ceny. U jednego z nich zamówiłem kwaterę, zaliczka już wpłacona, czekam sierpnia 2012 :D . Natomiast dwa lata temu ale w Bułgarii przez neta wytargowałem 10% zniżki. Co kraj to obyczaj.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.12.2011 15:06

Ja uważam,że nieco przeginają z cenami i bywają mało elastyczni.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.12.2011 15:53

Zawsze targuję ceny. Przewaznie z Chorwatkami. Całuje w rączki, uśmiecham się, kłaniam się nisko, kwiatami obdarowuję i zawsze mam zniżke. Jak trzeba to i oko perskie puszczę to i bonifikata jest wieksza. Najwazniejsze to szeroki usmiech, wdzięczenie się, ciagłe mówienie proszę, dziękuje, pięknie, cudownie, wyszczerzanie zębów w pieknej krasie, mały upominek, pocałunek w ręke, a jak trzeba to i w drugą rękę, głębokie spojrzenie w oczy itp. Nie ma siły baba musi ulec do cholery i zjechać z ceny. Spróbujcie sami.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 19.12.2011 17:34

darek1 napisał(a):Zawsze targuję ceny. Przewaznie z Chorwatkami. Całuje w rączki, uśmiecham się, kłaniam się nisko, kwiatami obdarowuję i zawsze mam zniżke. Jak trzeba to i oko perskie puszczę to i bonifikata jest wieksza. Najwazniejsze to szeroki usmiech, wdzięczenie się, ciagłe mówienie proszę, dziękuje, pięknie, cudownie, wyszczerzanie zębów w pieknej krasie, mały upominek, pocałunek w ręke, a jak trzeba to i w drugą rękę, głębokie spojrzenie w oczy itp. Nie ma siły baba musi ulec do cholery i zjechać z ceny. Spróbujcie sami.


Eeee, ale przez internet tak się nie da 8O
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.12.2011 18:31

Oczywiście, że nie. Mój wariant to wybór w ciemno na miejscu.
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 28.12.2011 14:46

właśnie intensywnie szukam kwatery i prawie zawsze grzecznie pytam czy są elastyczni co do ceny ;) i duża część zgadza się ją obniżyć. choć oczywiście grzeczne odp. odmowne również są - wtedy już tematu nie drążę. mówię o obiżce 5-10eur za dobę /np. za dom ze 110 na 100; ze 115 na 110..itp.)
nie uważam tego za coś niestosownego. a piszę z punktu sprzedawcy (w moim przyp. allegro)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 28.12.2011 23:41

No niestety mąż mnie nie posłuchał i wysłał pytanie czy cena może być obniżona i odtąd pan właściciel zamilkł :cry: Czyli miałam rację.

Na szczęście następnego dnia odezwał się inny właściciel i juz wpłaciliśmy zaliczkę. Czyli czeka nas 10 dni na Hvarze, w zatoce Medvidina :)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 31.12.2011 14:37

jak masz za dużo kasy to sie nie targuj
ja zawsze to robie ,nawet przez internet ,to co urwiesz zostaje w kieszeni lub idzie na inne wydatki podczas urlpou
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 07.01.2012 11:12

My z żoną jak szukaliśmy w necie apartamentów widzielismy ceny ale jako że jedziemy na początku czerwca to wysyłaliśmy zapytanie ile kosztuje nocleg i co mogą zaoferować ...czasem różniły się ceny w mailu od strony internetowej.
Spodobał nam się jeden z apartamentów i postanowilismy napisać Chorwatka odpisała że za 40 ojro nam go udostępni. To my grzecznie podziękowaliśmy iż niestety nie na naszą kieszeń.

Po jednym dniu odpisała i zapytała jaką cene mozemy zaoferować napisaliśmy iż maksymalnie 30 euro - po kilku godzinach odpisała że OK.
Myslę że warto się potargować to są nasze pieniądze i to my jesteśmy klientami a apartamentów w chorwacji jest mnóstwo a ceny mają niezłą rozpiętość za te same warunki.

a najlepsze że sąsiadka tej pani kilka domów więcej była twarda i nie chciała zjechać ;)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.01.2012 22:15

To znaczy, że ta sąsiadka była podobna do naszego pana, który zamilkł po pytaniu o obniżkę :wink: Gdyby on jeszcze odpisał, że "nie" ale on całkiem nas olał :?
Myśmy rok temu pojechali w piękne miejsce, apartament naprawdę super, piękny, nowy dom blisko morza za 105e. Kupa kasy (5 osób, w tym 3 dzieci). W tym roku doszliśmy do wniosku, że to jednak przesada. Choćby czytając to forum widać, że to kwota z sufitu. Poza tym chcieliśmy na dłużej. I po paru dniach odezwał się inny właściciel proponując nam cenę o dziwo 5e niższą od tej ze strony internetowej. Zgodziliśmy się i jedziemy za 75e do domku 3metry w pionie od morza :D o standardzie prawie tak samo wysokim.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.01.2012 23:01

Dobre i to.Ja i tak podobnie jak darek1 myślę,że na miejscu można uzyskać lepszą ofertę :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.01.2012 23:17

pawelh napisał(a):Dobre i to.Ja i tak podobnie jak darek1 myślę,że na miejscu można uzyskać lepszą ofertę :lol:


Naturalnie, że można uzyskać atrakcyjną ofertę. Grunt to urok osobisty swój lub małzonki. Trochę dekold rozchylony, mini, powłóczysty wzrok i chorwat z ceny spuści. :wink: :wink: :wink:

P.S. Nie znam takiego, który nie opuścił ceny :wink:
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 05.08.2014 20:55

A ja mam pytanie, jak to jest ogólnie w sklepach, czy taksówkach, chodzi mi o to, czy Chorwaci są nastawieni na targowanie cen, jak to jest w krajach arabskich, czy raczej tak jak u nas, bez większych kombinacji? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2014 21:03

Ale wątek jest o apartamentach :roll:

W sklepie spożywczym nic nie utargujesz i jeszcze psem poszczują :D

Natomiast na straganach da się :D
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 05.08.2014 21:09

Ja tam zawsze na koniec negocjacji podsyłam maila targującego.... i jakoś zawsze te 3,5 - 5 E na dobę wychodzi taniej...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Targujecie się ? cena apartamentów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone