Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targi rybne - rano znaczy kiedy?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anessa
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.06.2013
Targi rybne - rano znaczy kiedy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anessa » 20.06.2013 20:06

Przeszukałam całe forum pod tym kątem i znalazłam tak wiele różnych informacji, że zdecydowałam się zadać osobne pytanie: co w Chorwacji znaczy rano? O której ruszają targi rybne? Nad Bałtykiem rano po rybę z kutra oznacza ok. godz. 6. A w Chorwacji? Jedni piszą godz.11 inni 6 rano. O której wybrać się na targ rybny?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2013 20:18

W Primosten między 6-7 rano :oczko_usmiech:o 8 jest już pusto :(
Ostatnio edytowano 20.06.2013 20:56 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 20.06.2013 20:22

Nie wiem jak to się ma w innych rejonach ale w Makarskiej już przed 6 rano jest pełen wybór i z każdą minutą ilość asortymentu topnieje a tak ok 8 już raczej niewiele pozostaje do kupienia
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.06.2013 20:26

W Rogoznicy kutry wieczorkiem podpływały dla odmiany.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 20.06.2013 20:27

jak501 napisał(a):Nie wiem jak to się ma w innych rejonach ale w Makarskiej już przed 6 rano jest pełen wybór i z każdą minutą ilość asortymentu topnieje a tak ok 8 już raczej niewiele pozostaje do kupienia


A powiedz jeszcze w jakie dni jest ten targ.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 20.06.2013 20:28

Czy ktoś z Was wie gdzie i w jakich godzinach targ rybny jest w Rovinj ??
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 21.06.2013 09:36

arek71 napisał(a):
jak501 napisał(a):Nie wiem jak to się ma w innych rejonach ale w Makarskiej już przed 6 rano jest pełen wybór i z każdą minutą ilość asortymentu topnieje a tak ok 8 już raczej niewiele pozostaje do kupienia


A powiedz jeszcze w jakie dni jest ten targ.



Ja w Makarskiej nie byłem na tym targu tylko w niedziele dlatego co do tego dnia nie wypowiadam się ale w tygodniu codziennie jest wybór
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 21.06.2013 09:43

W Basce V. byłem w ribarnicy (koło ''ronda") około 9-tej po makrele i dorady.
Tych i innych ryb pod dostatkiem.
Końcem czerwca...
Jak jest w szczycie sezonu nie wiem.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 21.06.2013 09:50

W Tribunj kutry przypływają po południu koło 17 i w porcie można kupić prosto ze skrzynek świeżutkie rybki i inne stworki morskie.
Hardy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hardy » 21.06.2013 10:33

jak501 napisał(a):Ja w Makarskiej nie byłem na tym targu tylko w niedziele dlatego co do tego dnia nie wypowiadam się ale w tygodniu codziennie jest wybór


Nie wiem gdzie jest i kiedy "TARG" rybny w Makarskiej ale za to jest sklep "RIBARNICA" w którym jest świeży towar. Raz byłem po południu i był już niewielki wybór (krewetek i muszli - orady były) a drugim razem koło 10 było wszystko. Ja trafiłem na świeży towar - generalnie to teraz do Chorwacji zabrałbym tylko patelnię do grillowania, dobry nóż i dużo kasy na owoce morza ;-)

Co do Ribarnicy to znajduje się ona w pobliżu targu warzywnego. Jest parking do 15 minut, da radę zrobić zakupy w rybnym i na targu - polecam tam wybrać się po warzywa i wyroby miejscowych (np. winko ale takie od "chłopa"). Mam gdzieś fotkę, danych gps chyba zapomniałem zapisać - znalazłem tu https://maps.google.pl/maps?q=Makarska, ... 3,,0,-1.33

Kilka metrów wcześniej jest sklep (tam gdzie na mapie sklep metalplast) z mięskiem i serami (wyroby tradycyjne) no i targ warzywny (przy wieży kościoła chyba).
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 21.06.2013 12:39

Hardy napisał(a):
jak501 napisał(a):Ja w Makarskiej nie byłem na tym targu tylko w niedziele dlatego co do tego dnia nie wypowiadam się ale w tygodniu codziennie jest wybór


Nie wiem gdzie jest i kiedy "TARG" rybny w Makarskiej

Już śpieszę z wyjaśnieniem otóż targ rybny w Makarskiej znajduje się w porcie przy tej głównej promenadzie, tam gdzie stoją stateczki wycieczkowe to od nich w kierunku hotelu Osejava rybacy wystawiają swoje świeżo złowione morskie smakołyki
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 21.06.2013 12:43

swieżutkie rybki z samego ranka mozna kupic ale to wszystko zalezy od rejonu gdzie będziesz a w ostatecznosci w markecie
556.gif
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.06.2013 12:59

weldon napisał(a):W Rogoznicy kutry wieczorkiem podpływały dla odmiany.


Nasz gospodarz po ryby na grilla jeździł zawsze rano do Rogoznicy na targ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2013 13:33

toomas napisał(a):
weldon napisał(a):W Rogoznicy kutry wieczorkiem podpływały dla odmiany.


Nasz gospodarz po ryby na grilla jeździł zawsze rano do Rogoznicy na targ.

No właśnie :?: a gdzie w Rogoznicy w którym miejscu znajduje się ten targ :lol: i czy maja tam ośmiornice ,krewety :roll:bo w Primosten bieda tylko rybki i mule :(
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 21.06.2013 13:50

JackDaniels;) napisał(a):
toomas napisał(a):
weldon napisał(a):W Rogoznicy kutry wieczorkiem podpływały dla odmiany.


Nasz gospodarz po ryby na grilla jeździł zawsze rano do Rogoznicy na targ.

No właśnie :?: a gdzie w Rogoznicy w którym miejscu znajduje się ten targ :lol: i czy maja tam ośmiornice ,krewety :roll:bo w Primosten bieda tylko rybki i mule :(


Targ jest przy pierwszym rondzie trochę schowany za sklepem. Czy mają to wszystko tego nie wiem bo zbytni się nie interesowałem.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Targi rybne - rano znaczy kiedy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone