Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targi rybne - rano znaczy kiedy?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 10.07.2013 18:58

Gdzie będziecie mieszkać w Brodaricy, bo właśnie wróciłem z tej urokliwej miejscowości. Jeśli jesteście blisko Sibenika, to spokojnie spacerem dojdziecie, ale polecam autobusy.
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 11.07.2013 10:19

Dokladnej nazwy miejsca, w którym będziemy w Brodaricy niestety nie pamiętam, ale jak się rozglądalam kiedyś na Google streeview, to tuż obok jest sklep Djelo.

Z mapki wynika, że do Sibenika jest niesteyt "aż" 6 km :(

Jaka godzina byłaby idealna żeby się jeszcze zaopatrzyć w coś fajnego na targu w Sibeniku? Tak na wszelki wypadek nie na ostatnia chwilę. I czy jest w ogóle szansa, żeby na tak wcześnie dostać się tam autobusem?

Z wszelkich innych podpowiedzi dot. Brodaricy też byłabym bardzo, bardzo wdzięczna (zwłaszcza, czy można tam wyporzyczyć rowery - alternatywny środek lokomocji po rybki i nie tylko ;) )
stronkk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stronkk » 11.07.2013 10:35

W Breli znajdę taki targ? Czy muszę lecieć do Baśki V.?
Od której najlepiej iść po rybki, jakie ceny? :D
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 11.07.2013 13:17

Z tego co kojarzę, to Djelo jest na wylocie z Brodaricy w stronę Sibenika. Z rowerami chyba kiepsko,ale autobusy bankowo jeżdżą od wczesnego ranka. Może ci się trafi okazja podjechania z gospodarzem-mój był fanem Rybarnicy i bywał tam niemal codziennie. Na targu bywałem między 8 a 9 i wszystko hulało aż miło :D
Co do Brodaricy, to zakupy robiłem w Konzumie i Studenacu, a najczęściej w Sibeniku w Lidlu.
Pizza, spaghetti jadałem w pizzerii Delfin-cenowo i jakościowo bardzo korzystnie. Jednak najlepsza knajpa to "Gusto" na parkingu koło Lidla w Sibneniku, przy wylocie w "naszą stronę". Ceny dużo niższe od plażowych, można jadać obiadki w towarzystwie głównie miejscowych. Z przykładowych cen, to spaghetti 25 kuna (duża porcja), talerz mięsny +frytki 60 Kuna (spokojnie najedzą się 2 osoby), piwko 12 Kuna.
tomazo72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomazo72 » 11.07.2013 19:03

Ceny rybek z targu w Makarskiej lekko mnie wyrwały z klapek ....
Najtańsze są makrele po ok. 40 kun za kilo. Aby kupić coś lepszego trzeba zapłacić 100 - 150 kun za kilo .
Można kupić z rana prosto z łodzi , ale wychodzi tak samo ...
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 12.07.2013 09:39

Dziekuje za info Wojtku :D

Mam jeszcze jedno pytanie: Jakie są ceny rybek i owoców morza na targu rybnym w Sibeniku?
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 12.07.2013 10:04

Jesteśmy w Prigradicy.
Rano pojechaliśmy do Blato na targ rybny (koło kościoła), miejscowi już czekali na dostawę. Zajechał pan pickupem, towar wyniósł na stoły i zakupiliśmy kilka rybek (orady - 80 kun, coś z rodziny barrakudowatych - niestety nie zapamiętałam nazwy wymienionej przez Pana, który sprzedawał ryby - 50 kun/kg, brancin - taki był opis na jednej ze skrzynek - 80, lokarda po 20kun/kg).
Zdobycz została oprawiona przez naszych mężów i czeka teraz w lodówie na odpowiednią porę.
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 14.07.2013 00:42

W Trogirze jest targ rybny obok bazaru. Gdzieś niedaleko (10-15 km) jest hodowla muli. Może ktoś wie czy sprzedają "w detalu" ?
Tak, w miejscowości Polijca jest hodowla muli i można kupić w bardzo przystępnej cenie - chyba 15 kun za kilogram, są świeżutkie i pyszne. W zeszłym roku kilka razy delektowaliśmy się nimi, tym bardziej, że przygotowanie ich nie jest wielką sztuką.
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 14.07.2013 08:14

Krewetki kosztowały 70 Kuna/kg, Orada różnie,w zależności od wielkości rybki- 55-70 Kuna. Reszty nie pamiętam. W związku ze strajkiem Ribarnicy, kilkukrotnie byłem zmuszony kupować, w podobnej cenie, a nawet taniej w dużym Konzumie w Sibeniku. Gospodarz potwierdził, że w markecie rybki też świeże.
Ciovo-Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciovo-Lublin » 14.07.2013 22:57

Belfegor, wielkie dzięki. Już za mniej niż miesiąc... :D
No to jeszcze pytanie kulinarne. Gotujesz mule - odlewasz część wody ? Ja tak; wiem ,że tracę "samo najlepsze", ale wydaje mi się, że:
1. sos (oczywiście dodaję wino, czosnek, cebulkę, na koniec pietruszkę) będzie zbyt słony.
2. sos będzie za rzadki.
???
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 15.07.2013 09:35

Jeśli chodzi o przygotowanie muli, to pokazała nam jak to się robi, kilka lat temu, chorwatka na Peljesaczu. I staram się robić dokładnie, tak jak ona. Wodę zawsze odlewam i to 2 razy; pierwszy raz w połowie gotowania, a drugi na końcu. Sos robimy osobno, oczywiście na chorwackiej oliwie, białym winku i pomidorach z dużą ilością czosnku i natki.
Ja za 10 dni zaczynam chorwacką ucztę, już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam i życzę smacznego. :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.07.2013 10:16

Mając doświadczenie z rybnymi targami/ribarnicami/peśkarijami w różnych zakątkach chorwackiego wybrzeża, stwierdzam - za przedmócami - że optymalną godziną na zakupy są okolice 7 rano; o 6 może jeszcze nie być towaru, a o 8 już nie być :lol:

Ale jak patrzę, to wychodzi na to, że ja jeżdżę tam, gdzie za ryby trzeba płacić najdrożej :D Orady najtaniej kupowałem za 100 Kn/kg, a bywało sporo drożej. Branziny zwykle są w podobnej cenie, ale to ryba gorsza od orady, więc po co jeśli są oradki? Moje zdanie. Krewetki po 70? Może te małe, bo większe - śkampi - to już wydatek 120-150 Kn/kg.

Jeśli traficie na rybę zwaną gof, to bierzcie w ciemno, pyszne mięso, niewiele ości. W tym roku miałem okazję kupić ośmiornicę, ale sam bym jej nie przyrządził, zostawiłem to fachowcom, bo jednak nie ma to jak hoba do dzioba :oczko_usmiech:
Ciovo-Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciovo-Lublin » 15.07.2013 20:38

Belfegor napisał(a):Jeśli chodzi o przygotowanie muli, to pokazała nam jak to się robi, kilka lat temu, chorwatka na Peljesaczu. I staram się robić dokładnie, tak jak ona. Wodę zawsze odlewam i to 2 razy; pierwszy raz w połowie gotowania, a drugi na końcu. Sos robimy osobno, oczywiście na chorwackiej oliwie, białym winku i pomidorach z dużą ilością czosnku i natki.
Ja za 10 dni zaczynam chorwacką ucztę, już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam i życzę smacznego. :papa:


Spróbuj mojego sposobu - odlewasz tylko część wody, którą "puściły" małże. Do reszty dodajesz wino i to wszystko inne. Ta woda to "samo gęste" :) Czasami wersja ze śmietanką. Mmmmhhhmhmhm.... pycha.
No i 3 butelki wina. Na 2 osoby :lol: :lol:
A następnego dnia.... A następnego dnia robimy kalmary !
Smacznego
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 15.07.2013 21:14

Wielkie dzięki za dobre rady, na pewno spróbuję Twojego sposobu i to już niebawem. Pozdrowionka
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 17.07.2013 13:13

A czy orientujecie się może, czy w Podgorze jest możliwość kupienia świeżej rybki???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Targi rybne - rano znaczy kiedy? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone