Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tanie rozmowy telefoniczne - może się komuś przyda?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014
Re: Oferty operatorów chorwackich 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 17.07.2014 23:23

juwicz napisał(a):
Do wzajemnej komunikacji w Chorwacji może warto wybrać zwykłą ofertę (nie dedykowaną dla turystów).


Właśnie o taka kartę mi chodzi.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 17.07.2014 23:55

Tu masz 2 karty za 25 kun,na jednej jest 25 kun do wydzwonienia,a na drugiej 10-
http://shop.tomato.com.hr/Tomato-duo-box-2012/9832
kamilos
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilos » 19.07.2014 10:56

tolek1 napisał(a):A tu oferta PLUSA:
biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1090


W przypadku tej oferty wykupienie gwarantuje nam np. 30 minut do wykorzystania?
Czy tylko 30 minut w stawce 29gr, gdzie muszę doładować jeszcze pieniądze na te minuty?
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 25.08.2014 23:48

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1090
Przetestowałem tą ofertę i potwierdzam,że jest bardzo korzystna :!: W tej chwili, nie ma chyba lepszych ofert u polskich operatorów. Katy sim T-mobile, zostały w domu a na wyjazd kupiłem sobie i żonie startery PLUS po 5zł i doładowałem po 50 zł każdy. Koszt włączenia oferty na dwa tygodnie to 9 złociszy. Po dwóch tygodniach zostało mi na koncie chyba 6zł ,a żona przedłużała w dniu wyjazdu ofertę promocyjną o dwa dni(koszt 5 zł).
SZCZERZE POLECAM
Pozdrawiam :papa:
lightning3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lightning3 » 06.09.2014 15:42

Ja w tym roku miałem Tele2 - ofertę dla turystów za 50 kun
3 gigabajty + 1000 minut po chorwacji wystarczyło.
natomiast kominikacja z polską - mam playa odbieranie w unii free (jeszcze zanim był limit 1000 minut) więc puszczaliśmy strzałki - a rodzina,znajomi oddzwaniali do nas.

łaczne koszta to 40 zł (30 zł za tele2 oraz trochę sms do polski)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.09.2014 23:05

Ciągle i niezmiennie uważam, że najtaniej jest skorzystać z usług któregoś z operatorów VOiP. Prawie wszyscy mamy już smartfony, w większości apartamentów jest bezprzewodowy internet a nawet jeśli go nie ma to jest w prawie każdej konobie. Wystarczy się zalogować (za darmo) u któregoś operatora (ja korzystam z Tlenofonu), zainstalować w komórce aplikację do obsługi VOiP (ja korzystam z Nimbuzz) i możemy dzwonić wszędzie za 7 - 9 gr za minutę. Po powrocie z Chorwacji możemy oczywiście dalej korzystać w Polsce bo i tak najczęściej wychodzi taniej. Nie musimy kombinować, wymieniać SIM-ów itd. :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.09.2014 10:14

Mamy oboje z żoną telefony w Orange, w abonamencie Mix za 39 zł (z przyznanymi rabatami płacimy w sumie 55 zł miesięcznie), w tym sporo darmowych minut i sms-ów (ja wykorzystuję jakieś 30% z tego, żona trochę więcej :wink: ).

W tym roku za roaming nie naliczono nam ani grosza (a trochę pisaliśmy i dzwoniliśmy w Europie, także w BiH).

Nie wiem, czy to w tym roku jakaś promocja ze strony Orange (nic na ich stronie nie znalazłem, a na infolinię szkoda mi nerwów), czy to będzie już stała praktyka, ale jeśli tak, to chwała im za to.

Czy ktoś z Was też tak miał w tym roku?
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 29.09.2014 19:04

lightning3 napisał(a):natomiast kominikacja z polską - mam playa odbieranie w unii free (jeszcze zanim był limit 1000 minut) więc puszczaliśmy strzałki - a rodzina,znajomi oddzwaniali do nas.

Z tego co mnie wiadomo (a dzwonie sporo do znajomego , który często podróżuje po UE) to w takiej sytuacji kasowali nas obydwóch mnie jakbym dzwonił zza granicę ( no w sumie to dzwonie :D ) a jego za odebranie połączenia. W T-mobil;e meczą mnie ,ze maja na kartę jakieś pakiety chyba za 9zł i ma się 30min roamingu. Ale w tym roku zagranicy nie było więc nie sprawdzałem .Maja jakieś pakiety roaming +internet zza granicą chyba za 21 ale trzeba to sprawdzić.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.10.2014 17:40

Roland90 napisał(a):Z tego co mnie wiadomo (a dzwonie sporo do znajomego , który często podróżuje po UE) to w takiej sytuacji kasowali nas obydwóch mnie jakbym dzwonił zza granicę ( no w sumie to dzwonie :D ) a jego za odebranie połączenia.

Żadna polska sieć nie stosuje takich praktyk. Jeśli dzwonisz na polski numer zawsze ponosisz jednakowe koszty, bez względu na to, gdzie ten numer się znajduje. Nie masz obowiązku wiedzieć gdzie znajduje się osoba, do której dzwonisz. Jeśli przebywa za granicą, to ona partycypuje w kosztach połączenia, płacąc za odebrane połączenie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.10.2014 18:05

greenrs napisał(a):
Roland90 napisał(a):Z tego co mnie wiadomo (a dzwonie sporo do znajomego , który często podróżuje po UE) to w takiej sytuacji kasowali nas obydwóch mnie jakbym dzwonił zza granicę ( no w sumie to dzwonie :D ) a jego za odebranie połączenia.

Żadna polska sieć nie stosuje takich praktyk. Jeśli dzwonisz na polski numer zawsze ponosisz jednakowe koszty, bez względu na to, gdzie ten numer się znajduje. Nie masz obowiązku wiedzieć gdzie znajduje się osoba, do której dzwonisz. Jeśli przebywa za granicą, to ona partycypuje w kosztach połączenia, płacąc za odebrane połączenie.



Dokładnie tak jest!

Chociaż.... akurat po PLAY-u wszystkiego można się spodziewać :lol:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 23.06.2015 00:55

Podobnie jak w zeszłym roku polecam :
http://www.plus.pl/uslugi/w-unii-jak-w-domu
Jak dla mnie - najlepsza opcja :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.11.2015 11:18

Przydatna usługa dla użytkowników Plusa. Będąc w każdym miejscu w zasięgu wi-fi można rozmawiać w cenie rozmów krajowych. Niestety na razie tylko dla posiadaczy smartfonów z androidem.

Play również przygotowuje wdrożenie takiej usługi.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.11.2015 14:26

Niedługo ten problem zniknie, od kwietnia 2016 wchodzą znacznie tańsze stawki za połączenia i przesył danych w roamingu a w 2017 mają całkiem zniknąć tylko zapewne operatorzy sobie to i tak odbiją.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.11.2015 15:07

gusia-s napisał(a):Niedługo ten problem zniknie, od kwietnia 2016 wchodzą znacznie tańsze stawki za połączenia i przesył danych w roamingu a w 2017 mają całkiem zniknąć tylko zapewne operatorzy sobie to i tak odbiją.

Stawki spadną do pewnego odgórnie ustalonego poziomu i raczej nie ma co liczyć, że cokolwiek niżej. Tymczasem aktualnie prawie każdy operator oferuje darmowe połączenia w ramach abonamentu lub całkowicie darmowe w ramach sieci bez żadnych dodatkowych opłat.
Poza tym stawki spadną tylko na terenie Unii a Wi-fi Calling działa wszędzie, gdzie mamy dostęp do hot-spota.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 25.11.2015 15:17

greenrs napisał(a):
gusia-s napisał(a):Niedługo ten problem zniknie, od kwietnia 2016 wchodzą znacznie tańsze stawki za połączenia i przesył danych w roamingu a w 2017 mają całkiem zniknąć tylko zapewne operatorzy sobie to i tak odbiją.

Stawki spadną do pewnego odgórnie ustalonego poziomu i raczej nie ma co liczyć, że cokolwiek niżej. Tymczasem aktualnie prawie każdy operator oferuje darmowe połączenia w ramach abonamentu lub całkowicie darmowe w ramach sieci bez żadnych dodatkowych opłat.
Poza tym stawki spadną tylko na terenie Unii a Wi-fi Calling działa wszędzie, gdzie mamy dostęp do hot-spota.


Tylko że z hotspotami bywa rożnie, a takie rozmowy są dobre dla osób które regularnie muszą odębnić dyżur telefoniczno-fejsbukowy "u nas wspaniale, widzialem dzisiaj palmę". Natomiast dla tych co korzystają z telefonu w razie potrzeby, stawki są już i tak niskie, od przyszłego roku 25 gr za połączenia wychodzące.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tanie rozmowy telefoniczne - może się komuś przyda? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone