Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam serce moje, gdzie...Hvar. W podziękowaniu.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012
Tam serce moje, gdzie...Hvar. W podziękowaniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 21.10.2012 19:05

Słowo wstępu

Jako mała dziewczynka mieszkałam w ogromnym, starym domu położonym przy bzowej alei. Wychowywałam się wśród lasów, pól, łąk, w ogrodzie mojego ojca. Kochałam bibliotekę mieszczącą się na strychu poniemieckiego budynku, w którym umieszczono szkołę. Pracowała w niej moja mama. Zabierała mnie między regały pełne książek. Zdejmowałam je z półek z ogromną ostrożnością. Pożółkłe kartki weteranek traktowałam jak świętość. Czytałam w dzień, w nocy-najczęściej J. Verne’a. Moi rodzice byli domatorami, więc tylko w marzeniach wędrować mogłam poza granice naszego świata.

Moim ulubionym miejscem w okolicy był przystanek autobusowy. Stałam na wysepce udeptanej niecierpliwymi stopami. Krzyżowało się tam wiele ścieżek. Wokół rosły rumianki. Pamiętam ich zapach, często rozcierałam pajęczynę rumiankowych liści w palcach. Czekałam. Autobus nadjeżdżał. Przyjezdni wysiadali, oczekujący wsiadali. Czasem ktoś kogoś ściskał, czasem całował- na pożegnanie, na powitanie. Po chwili zostawałam sama. W myślach kłębiły się obrazy. Twarze ludzi za autobusowymi oknami. Gdzie byli, skąd jechali, co widzieli? Ileż bym wtedy oddała, by zniknąć w przepastnym brzuchu autobusu i podryfować w nieznane...na zawsze.

Wciąż spełniam marzenia małej dziewczynki, która w dwóch cieniuteńkich kucykach z kokardką i czerwonej sukieneczce w kropki podskakuje we mnie niespokojnie. Bardzo rzadko wracam do miejsc, w których już byłam...Chorwację odwiedziłam trzykrotnie. Mam w sobie wewnętrzne przekonanie, że to jeszcze nie koniec, że jeszcze tam wrócę.

Wiele informacji dotyczących chorwackich miejsc wyczytałam na forum. Dzięki Wam przeżyłam niezapomniane chwile. Chcę się nimi w ramach podziękowania podzielić, choć na razie nie wniosę wiele nowego. Będzie- "znowu Hvar"- ech. Zamieszczę w swojej relacji tylko to, co mnie szczególnie urzekło.

17.jpg


16.jpg


15.jpg


14.jpg



Rastoke

Wieś Rastoke położona jest około 25 km od Plitvic. Podarkiem od matki natury dla tego zakątka Chorwacji jest rzeka Slunjčica wpadająca kaskadami do płynącej niższym korytem Korany. Malutka miejscowość nie jest może wybitnym cudem, ale ma to, co lubię: sielskość, stare młyny, drewnianą knajpkę zawieszoną nad wodospadem, zimne Karlovačko, pizze i lasagne z wszelakimi farszami prosto z pieca (nasze tygrysy,syn i córka, przeszczęśliwe). Udało nam się bez problemu przenocować spontanicznie, bez ówczesnej rezerwacji w kwaterze z łazienką, kuchnią, internetem (za rozsądną cenę). Wieczór był romantyczny, ukoił trudy podróży, a poranny spacerek wśród chóru kogutów pozytywnie nastroił na wędrowanie po plitvickim szlaku.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2012 19:10

Pierwsza :D

Zasiadam z dużą przyjemnością :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.10.2012 19:14

Witaj
Mam nadzieję, że zdjęcia poprzeplatasz tekstem ... pisanym w stylu wstępu o bibliotece, przystanku ... .
Ja się daję uwieść bez mrugnięcia okiem :D

P.s. interesujący debiut na cro.pl 8)
Ostatnio edytowano 21.10.2012 19:20 przez a to ja, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.10.2012 19:15

Ja też się przysiądę :P , bo ciekawie zaczęłaś :P .
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 21.10.2012 19:20

Dziękuję za dobre słowo. Takie powitanie uskrzydla.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.10.2012 19:28

Po tak fantastycznym początku będę tu stałym gościem. I tekstem i obrazem przenosisz daleko, daleko ...
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.10.2012 19:28

Dalej dalej, nie daj się prosić :D
kawajki
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawajki » 21.10.2012 19:36

Oj przepięknie się zaczyna :D
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 21.10.2012 19:47

Super tekst, piękne zdjęcia
Będę zaglądać :D
andriuszka1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriuszka1 » 21.10.2012 20:04

Wstęp i zdjęcia-super.Będę z Tobą. :lol:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 21.10.2012 20:07

Zróbcie troche miejsca dla mnie :wink: pooglądam i poczytam razem z Wami :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.10.2012 20:17

Witamy na forum!

Mocne wejście :). Będę zaglądał.
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 21.10.2012 20:23

I ja przysiądę, zwłaszcza, że Hvar w mglistych planach na przyszły rok...
Początkiem już mnie kupiłaś :) .
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 21.10.2012 21:46

Zajrzałam i nie zawiodłam się :)
I czekam na duuuuuuuuuuuużo więcej :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.10.2012 21:49

Z wielką przyjemności przycupnę i ja u Ciebie. Wstęp znakomity. Mam nadzieję, że nie dasz nam długo czekać na ciąg dalszy :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam serce moje, gdzie...Hvar. W podziękowaniu.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone