Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam serce moje, gdzie...Hvar. W podziękowaniu.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 31.10.2012 11:13

Czekam na CD Hvar czarujący jest :D
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 01.11.2012 14:07

Maslinica

Jesiennie się zrobiło, chłodno, refleksyjnie. By nie nabawić się depresji, rozświetlam dom świecami. Merdam stopą w grubej, wełnianej skarpecie, ale najchętniej zanurzyłabym ją w ciepłej wodzie Adriatyku. Możliwości takiej nie mam…od czego są jednak wspomnienia.

17.jpg

Gdy dotarliśmy do Vrboskiej, nie wyglądaliśmy najlepiej. Pani Marzena rzuciła obowiązki, zarządziła ogólną mobilizację i zabrała naszą rozgotowaną podczas podróży rodzinę na pierwszą kąpiel: „Maslinica to moja ulubiona zatoczka. Sama pani zobaczy, pani Izo, jaka dziwna. Jej nie kocha się od razu, trzeba ją zobaczyć o zmierzchu i o brzasku, w dzień, wieczorem i nocą. Miłość do niej przychodzi powoli.”

masli7.jpg


masli6.jpg


masli5.jpg


masli4.jpg

Ujrzałam Masli i tylko westchnęłam: „Pani Marzenko, ona jest jednym z numerów mojej listy: TOP 10 na Hvarze. Sądziłam, że będę musiała długo szukać, że jest gdzieś daleko za miejscowością, a pani mi ją, ot tak… na tacy, pod nos.” Masli, Maślucha, Maśliniucha- różnie na nią wołaliśmy.

masli2.jpg


masli14.jpg

Polubiliśmy zaś zdecydowanie szybciej, niż to przewidziała nasza gospodyni. Każdy z nas bowiem znalazł w niej coś dla siebie.

masli8.jpg


masli11.jpg


masli15.jpg


masli9.jpg


masli13.jpg


masli12.jpg
Ostatnio edytowano 02.11.2012 10:08 przez Izka.O., łącznie edytowano 2 razy
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 01.11.2012 14:21

Niesamowite to piąte zdjęcie. :o
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 01.11.2012 14:27

Darkos napisał(a):Niesamowite to piąte zdjęcie. :o


Dziękuję. :) Zbytnio rozgwiazdek nie stresowaliśmy. Po krótkiej sesji wróciły tam, skąd wzięte zostały. :)
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 01.11.2012 14:48

Zasiadam do pięknego streszczenia pobytu na wyspie Hvar. Wybieramy się z żona i dziećmi w 2013 r czy możemy prosić o namiary na kwaterę i cennik.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 01.11.2012 15:20

Maslinica jest również wśród moich top zatoczek na Hvarze :D Fajnie zobaczyć ją Twoimi oczami :D

Super relacja!
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 01.11.2012 15:22

predatortata napisał(a):Zasiadam do pięknego streszczenia pobytu na wyspie Hvar. Wybieramy się z żona i dziećmi w 2013 r czy możemy prosić o namiary na kwaterę i cennik.

A adres? :)
Jacekp
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 01.11.2012 15:41

Witam
Super relacja. Byłem w tym roku z rodzinką na Hvarze ( w zasadzie tylko go liznąłem bo była to krótka jednodniowa wycieczka) ale po twojej relacji ku uciesze mojej żony chyba będziemy musieli to powtórzyć tyle, że na dłuższy czas. Czy mogłabyś przesłać namiary na twój apartament (a może masz jeszcze inne adresy na Hvarze). Mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry bardzo dziękuję i czekam na dalszy ciąg relacji
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 01.11.2012 15:43

Super się czyta i ogląda. Nie może mnie tu zabraknąć. Vrboską od dawna mam na celowniku.
Pozdrawiam
K
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.11.2012 15:54

Dlaczego nic o tak pięknej zatoce nie wiedziałem przed wyjazdem :evil: ...

trzeba będzie tam wrócić koniecznie...

Pozdrawiam :papa:
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 01.11.2012 16:17

mariusz_77 napisał(a):Dlaczego nic o tak pięknej zatoce nie wiedziałem przed wyjazdem :evil: ...

trzeba będzie tam wrócić koniecznie...



Ja mam taką cichą nadzieję, że choć relacji z Hvaru tu wiele, to uda mi się jednak dodać od siebie chociaż odrobinkę nowego (np. niezwykły zabytek: wagę szalkową służącą sprzedawczyni ryb we Vrboskiej ). ;) Pozdrawiam również.:)
Ostatnio edytowano 01.11.2012 20:52 przez Izka.O., łącznie edytowano 1 raz
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 01.11.2012 20:15

Przepraszam z tego wszystkiego zapomniałem podać. Mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl jak można to namiary i cennik. pozdrawiam Grzegorz
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 02.11.2012 12:41

Przez okiennice wpada promyk i panoszy się tuż przy mojej ręce. O nie, nie, nie, jeszcze chwilka, dwie, trzy. Przytulona do poduszki czekam, aż cykady zaczną rzęzić pod wpływem gorąca. Wtedy wstanę, poderwę się i polecę w ten jasny dzień jak sarenka. Rany, nie mogę ruszyć karkiem. Głowa boli. Chciało się spróbować kilku gatunków wina? No to się ma za to karę. Mąż…zaraz, zaraz, gdzie jest mąż, czy ja mam męża? W myślach poczynają fruwać slajdy: narodziny syna, córki, ślub. Sarenka ma nie tylko męża, ma całe stadko!

-Kochanie, wstawaj, mam niespodziankę. Zapraszam cię na wycieczkę- wykrzykuje mój ślubny, brutalnie wdzierając się w ciszę poranka.
- Chyba cię postraszyło. Nie widzisz, że śpię?
- Skoro się odzywasz, nie śpisz. Wstawaj, na kaca najlepsza jest praca. Jedziemy, koniki już wyciągnięte ze stajni.
- Jaki kac, kto tu ma kaca?...że niby ja? Ja się już zrywam i mogę nawet konno…

Boże, jak ja go kocham! Na szczęście zamiast białego rumaka, przyprowadził mi pod okno królową chorwackich szos.

r1.jpg

Zapraszam wszystkich na krótką, rowerową przejażdżkę. Odcinek dedykuję Maslince, bo to ona zaraziła mnie Jelsą. Niech wsiada, suknie zakasuje lub klamerkami nogawki spina, jedziemy!
Ostatnio edytowano 02.11.2012 17:54 przez Izka.O., łącznie edytowano 3 razy
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 02.11.2012 14:48

Jedziemy z górki. Boję się, że nie utrzymam równowagi. Pisk hamulca ręcznego rozlega się na całą Vrboską. Jakoś udaje mi się nie wylądować w kanale i przeżyć. Od dziecka jeżdżę, jakbym się za chwilę miała zabić. Opanowuję sytuację, rozglądam się dookoła. Odpływają powoli zacumowane na noc jachty. Nad osadą majestatycznie wznosi się twierdza św. Marii od Miłosierdzia. Zapominam o strachu.

r2.jpg


r3.jpg

Z Vrboskiej do Jelsy (i odwrotnie) można się dostać drogą prowadzącą wzdłuż morza.

r4.jpg


r10.jpg
Pierwsze spojrzenie na Jelsę

Lubię obserwować życie budzące się w małych miasteczkach. Patrzeć na piękno, które wdziera się pod powieki bez pytania. Niczego nie trzeba się domyślać, niczego nadbudowywać.

r11.jpg


r12.jpg
Przejazd przez marinę

r13.jpg


r14.jpg

Mydlana bańka frunąca w powietrzu, matka siedząca z dzieckiem pod kościółkiem św. Jana. Nawet oblizywanie palców wetkniętych przez przypadek w dojrzały owoc jest ładne w takich miejscach.

r15.jpg
Ostatnio edytowano 02.11.2012 15:12 przez Izka.O., łącznie edytowano 1 raz
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 02.11.2012 15:11

Wspaniałe fotki :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam serce moje, gdzie...Hvar. W podziękowaniu. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone