Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 17:30

Dzień dobry!
Prolog być musi:
Od ostatniej (i zarazem pierwszej) mojej relacji minęło lat kilka (Wyspy i Półwyspy: Pelješac, Pag i inne wycieczki).
Po drodze przydarzyła się dwa razy Istria, która skradła nam kawał serca i powtórki z księżycowej wyspy. Ciągle sobie obiecuję, że i Istrią się podzielę, ale jak dotąd, hmmm, na obietnicach się kończy.
Przeczytałam przez ten czas wiele Waszych niezwykłych relacji z podróży, w których można było odnaleźć wiele wskazówek, humor i co najcenniejsze- Wasze przeżycia. Nieraz śmiałam się do łez, nieraz serce rosło, nieraz człowiek się powkurzał widząc jak ktoś z gości szukał dziury w całym... Ot, życie :oczko_usmiech:
Tymczasem chcę Was porwać na wspólną podróż, a w zasadzie podróże :lol: przez Czarnogórę do Chorwacji i... znów do Chorwacji :) O ironio! Właśnie w tym roku, kiedy po raz pierwszy chyba nie czułam niedosytu wyjazdem, przyszło nam wrócić dość nieoczekiwanie do Kroejszy 8O
Odkrywczo nie będzie, ale jak kto lubi popatrzeć na miejsca znane i mniej znane oczami innych porą lipcową i wrześniową to serdecznie zapraszam!

Plan szczęśliwych wypadków:
1. Szybenik nocą- 13!!!.07.2016
IMG_6802.jpg

2. Czarnogóra 14-18.07.2016
IMG_7166.jpg

3. Witaj Chorwacjo- czyli Pelješac po raz drugi 18-25.07.2016
IMG_7486.jpg

4.Słowenia - 25-26.07.2016
5.Znowu Chorwacja czyli ślubne plenery w Baszkiej Wodzie i Promajnie
c.d.n... :papa:
Załączniki:
IMG_7481.jpg
Ostatnio edytowano 12.02.2017 19:04 przez CroAna, łącznie edytowano 9 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2016 17:38

Moja "Czarnogóra samolotem" powoli się rodzi :wink:
Zobaczę gdzie CroAna po Czarnogórze chodzi :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 17:59

Janusz Bajcer napisał(a):Moja "Czarnogóra samolotem" powoli się rodzi :wink:
Zobaczę gdzie CroAna po Czarnogórze chodzi :lol:

Chodziła,pływała
Skorupki się bała
Po jeziorze dryfującej
Dwie godziny strach budzącej
Lecz w ogólnym rozrachunku
Nie chcesz wołać:Hej!Ratunku!
Chcesz zakrzyknac:
Tyś wspaniała,Czarnogóro! Moja mała :lol:
Witam Cię,Januszu!Jak mi miło gościć Cię pierwszego! :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.10.2016 18:38

Rzecz to wielce niesłychana,
relacja będzie wierszowana :?: :lol:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 03.10.2016 18:43

Witam,
W Chorwacji byliśmy kilka razy, Czarnogóry nie znam.
Z przyjemnością będę zaglądać do nowej relacji.
Ślubne plenery w Chorwacji - muszę to zobaczyć, z pewnością będzie cudownie!
pozdrawiam :papa:
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 03.10.2016 18:49

Chętnie pooglądam Czarnogórę 8)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.10.2016 18:59

Witam :D
widzę że Żuljana będzie ,super 8)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.10.2016 19:05

To i ja się przyłączę :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.10.2016 19:18

No ślicznie... 8)

Se poczytam i pooglądam. :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 19:21

walp napisał(a):Rzecz to wielce niesłychana,
relacja będzie wierszowana :?: :lol:

na to wygląda, gdy tu spoglądam :oczko_usmiech:
Witam Cię, walp :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 19:34

janka.mik. napisał(a):Czarnogóry nie znam.
Ślubne plenery w Chorwacji - muszę to zobaczyć, z pewnością będzie cudownie!


Cześć janka.mik.my jeno liznęliśmy, postaram się co nie co pokazać :mrgreen:
Co do plenerów, przyjdzie Ci jeszcze troszkę poczekać do ostatniego odcinka, ale już się cieszę Twą obecnością :smo:
paw_el napisał(a):Chętnie pooglądam Czarnogórę 8)

zaraz ruszamy, fajnie,że jesteś
lotnikwsk napisał(a):Witam :D
widzę że Żuljana będzie ,super 8)
:lol:
o tak, Żuljana <3 plaże nieziemskie, coś nas łączy na starcie tej podróży :hearts: hej!
elka21 napisał(a):To i ja się przyłączę :papa:

liczyłam bardzo na Twą obecność :smo: :smo: :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 19:38

Mikromir napisał(a):No ślicznie... 8)

Se poczytam i pooglądam. :smo:


Danuśka!, Ty Mikromirku mój kochany!!!! jak ja się cieszę, że Cię tu ..czytam :lol: a se czytaj, oglądaj do woli skoro sama mnie swą relacją popchnęłaś do tej Czarnogóry :smo: :hearts:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 23:01

Ladys and Gentelmen, ruszamy zatem zgodnie z planem szczęśliwych wypadków :oczko_usmiech:

odc.1. Szybenik nocą
Do momentu startu zastanawiałam się czy aby 13-ty to dobry dzień na rozpoczęcie podróży. Ale cóż począć, skoro rezerwacje dokonane, plany poczynione, rodzinka już układa listę zakupów 8O
Rozważywszy wszystkie za i przeciw przekonał mnie w końcu argument, że na szczęście to nie piątek, więc komu w drogę...temu rajzefiber :mrgreen:
Ogólnie to brakowało mi tego wyczekiwania, które zwykle każe odliczać radośnie dni do startu, może dlatego, że kilka dni wcześniej wróciliśmy z zespołem z tournée po Morawach, w które również byli zaangażowani moi najbliżsi? Zatem kilka dni na przepierkę, zakupy, ubezpieczenie, spis rzeczy potrzebnych i...niepotrzebnych (rzecz jasna) i jedziemy!!!
Ponieważ najdalszym celem podróży jest Czarnogóra, to trzeba kimnąć po drodze- stąd ten Szybenik. Nie byliśmy wcześniej, to choć lookniemy na chwilkę, palniemy kolacyjkę na pięknej starówce, wliziemy na twierdzę...tak, tak, wiem, plan doskonały, ale różnie to po drodze bywa :hut:
Było. Pan mąż wybudził swe dziewczyny z głębokiej fazy snu (kto to widział, by wstawać nad ranem :?: to wbrew naturze :!: kawy łyk, szybki desant z domu i kierunek Bałkany.
Pogoda dopisywała, nie padało, kilometry mijały. Czułam lekkie napięcie czy przypadkiem coś nie zechce odmówić posłuszeństwa po drodze, tak jak w zeszłym roku nawigacja. Dobrze, ze postanowiła się zbiesić jeszcze na terenie Polski, to można było dokonać po drodze NIEPLANOWANYCH zakupów. Ale teraz wszystko działa jak ta lala, więc ok. Nawet szybko udało się minąć Pragę, ze względu na porę, ale autocesta w kierunku Brna troszkę niepokoiła. Jechaliśmy nią kilka dni wcześniej- KTO PLANUJE TAKIE REMONTY W WAKACJE?!?- i łatwo nie było. Tym razem też. Co rusz zwężka, robią się korki... :evil: byle do Wiednia. No szlag by jasny trafił! umówili się czy jak? Tu też remonty. Planowany czas podróży wydłuża się, na Wiedniu tracimy dodatkowo godzinę. trudno. Ma być miło. Nadrobimy :)
Nie nadrobiliśmy :roll: co się działo w Słowenii z objazdem ze względu na budowę drogi, to wszyscy dobrze wiecie. Kiedy ruszamy w kierunku Dalmacji - omijamy płatną. Bardzo lubimy słoweńskie pejzaże. Kiedy na Istrię, wówczas nie ma rady. Chyba, że ktoś chce tydzień jechać...
Problem zaczął się w Ptuju, gdy próbowaliśmy wjechać na drogę wiodącą do granicy z Chorwacją. Zakaz lewoskrętu przy słynnej na forum Majolce (restauracja, gdyby ktoś nie wiedział). Co prawda,nim podjęliśmy się tej próby, próbowaliśmy zgodnie z propozycją na drogowskazach, ale nawi wydłużyła tak dziwnie czas, ze zapadła decyzja: skręcamy w lewo :mrgreen: trochę stresu, ale co tam. Udało się. Udał się też niestety korek, który się ciągnął do przejścia granicznego w Gornji Macelj. Żar z nieba, pierwszy bieg i znów stoimy!Już wiadomo było, że status Szybenika zdegradujemy do roli noclegowni :( jak żyć, panie premierze, jak żyć?
Dojechaliśmy do celu coś przed 20. Dobra, mimo wszystko szczęśliwie. Nie narzekamy. Miłe spanko- czyściutki dobrze wypasiony apartman, aż by się tu chciało być dłużej, świetna lokalizacja, szybka kąpiel, i ...już się zmierzcha, jak napisał Wacław z Szamotuł, a my ruszamy utrwalić miasto nocą:

Piękna ta katedra, ale...o tej porze...u drzwi Twoich stoję, Panie :|
IMG_6767.jpg


Piękna i z tej strony:
IMG_6775.jpg


Niesamowite zaułki porywające do tego stopnia, że chce się dalej i dalej...Ale, im dalej tym ciemniej, przepraszam, czy tu biją :?: Poruszamy się więc w rewirach nie mocno zakazanych jak ten:
IMG_6782.jpg


i ten:
IMG_6787.jpg


(wybaczcie kochani, że w tym miejscu przerwę relacyję, bo sen nadchodzi, zatem laku noć i vidimo se sutra :smo: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.10.2016 23:25

Dołączam, bo zapowiada się pięknie i z humorem :)
roberto149
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.07.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto149 » 04.10.2016 08:02

Jestem i czytam ;)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone