Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.10.2016 07:40

CroAna napisał(a): aleja palmowa gdzieś po drodze,
IMG_6839.jpg

Perast, mam podobne zdjęcie w relacji :)
CroAna napisał(a):Widok z tarasu wynagrodził wszystko :hearts: :
IMG_6875.jpg

byłem tam na dole, więc widoku takowego nie miałem, jedynie ze spaceru w stronę Petrovac widać było z wzniesienia
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 11:54

te kiero napisał(a):
CroAna napisał(a): aleja palmowa gdzieś po drodze,
IMG_6839.jpg

Perast, mam podobne zdjęcie w relacji :)
CroAna napisał(a):Widok z tarasu wynagrodził wszystko :hearts: :
IMG_6875.jpg

byłem tam na dole, więc widoku takowego nie miałem, jedynie ze spaceru w stronę Petrovac widać było z wzniesienia


hej, te kiero, no właśnie, Perast! piękna ta Twoja relacja :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 12:38

Czas pokazać, jak wyglądała Buljarica na dole naszymi oczyma. Kierując się w lewą stronę od miejscowości można było znaleźć spokojne rewiry, co raczej w Czarnogórze należy do rzadkosci :wink: W trakcie plażingu koloryt morza nie powalał, słońce chowało się za chmury, ale plażować będziemy w Chorwacji...
widok w stronę "miasteczka"
IMG_6881.jpg
i w przeciwną
IMG_6887.jpg
trochę trzeba było w te rejony pospacerować od drogi lub podjechać autem od strony kampingu, ale co tam :boss: Plażę z podobnymi kamieniami zaliczyliśmy na Istrii w Novigradzie, wolę z lekka inne klimaty...
Zanim ruszymy na wycieczki muszę pokazać Wam towarzystwo, które czekało na nas na tarasie. Było tak uprzejmie upierdliwe i domagające się swego już od wczesnych godzin porannych, że w sklepie musieliśmy uzupełnić zaopatrzenie, by ze spokojem móc zjeść śniadanie czy wypić kawę :mrgreen:
IMG_6877.jpg
Czynność karmienia podejmowaliśmy z przyjemnością, zważywszy na to, ze zostawiliśmy swego kota Wacka-Przylepę na czas podróży w domu pod opieką przybyłych na ten czas do nas rodziców obojga stron. Wacek jest od nas uzależniony, jak bardzo, pokażę na sam koniec relacji 8O
Karmienia były skuteczne (na kilka minut :oczko_usmiech: mały potwór szybko trawił i domagał się jeszcze). Z jakiegoś :?: powodu stwory pręgowane czekały co dnia tylko przy naszym wyjściu na taras...
IMG_6894.jpg
IMG_6896.jpg
IMG_6912.jpg
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 09.10.2016 12:51

Witaj poludnico :-) jakie piękne nosisz imię! O, z Peljeszca, już mi ciepło na duszy, Czarnogorę jak najbardziej warto odwiedzić. Czy na dłużej? Ocenisz sama, jak zdam relację.Hehe, tak,ten wzrost pobożności daje się na długo zapamiętać. Na Hvarze nie bylam,ale słyszałam/czytałam,że niezłe tam są dróg wykręty 8O Tu nachylenie i szerokość,a właściwie jej brak nastręczały trudności. Przepaści tym razem strasznych nie było. Ale ponoć Hvar jest ponoć w tym względzie wyjątkowy? :lol:
Za miłe słowa dziękuję,fajnie,że się uaktywniłaś i zapraszam na c.d
P.S. może skrobniesz relację nt.hvarskiej przygody? :papa:[/quote]

Baaardzo dziękuję za tak ciepłe przywitanie :).
Co do pisania relacji - na razie tylko podczytuję, może kiedyś... Zwłaszcza, że na Hvarze zaraz po przyjeździe padł nam aparat (mam tylko zdjęcia z komórki), no i podążałam śladami cromaniaków, także wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy, wielokrotnie były pokazywane i opisywane na forum. Ale może w przyszłym roku po powrocie z Pagu i Peljesaca... :)

Potwierdzam, że wszyscy mężowie tacy sami;). Mój też po przyjeździe na Hvar oświadczył, że do momentu wyjazdu do samochodu już nie wsiada. Ja tu przez kilka miesięcy planowałam, co i kiedy zobaczymy, a on mi tak... Mało zawału nie dostałam;). Na szczęście nie był konsekwentny;).

Nie chcę zaśmiecać Ci wątku, ale nie wiem, kiedy taka okazja się trafi, czy mogę jedno zdanie? Zobaczyłam w Twojej relacji Mikromir i chciałabym podziękować - dzięki relacji Mikromir z Pagu znalazłam największe zadoopie na tej wyspie i mam już zarezerwowane w nim miejsce - Mikromir serdecznie dziękuję Ci za opis i zdjęcia ze Sveti Marko. Przepraszam za off i wracam do Twojej wciągającej relacji :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.10.2016 12:54

Ta Buljarica, z tymi ciut przydużymi kamieniami, i w szczególności przy tej pogodzie, to na kolana nie powala.
Może, gdyby ładnie świeciło słonko, to zyskała by na wyglądzie.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 13:04

Czas wyruszyć do Kotoru, miejsce już nie raz opisywane i okraszone fotkami na forum, dorzucę swoje 3 grosze :lol: znów przejazd przez Budvę...zalecanym objazdem było trochę luźniej. Wbijamy na parking przy porcie i ruszamy.
Maleństwo o przyjemnej dla muzycznych dziewczyn nazwie "MSC Orchestra"
IMG_6918.jpg
IMG_6921.jpg

po drugiej stronie murów:
IMG_6925.jpg
kotorskie cerkwie
IMG_6926.jpg
IMG_6929.jpg

kot w Kotorze musi być :wink:
IMG_6930.jpg
c.d.n. muszę odpocząć przed wlizieniem na mury :roll:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.10.2016 13:35

CroAna napisał(a): c.d.n. muszę odpocząć przed wlizieniem na mury :roll:

A ja rozpoczynam małą rozgrzewkę :wink: :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.10.2016 13:42

Cuuudowne buraski Was odwiedzały! :hearts:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.10.2016 14:00

CroAna napisał(a):Czas wyruszyć do Kotoru,
Maleństwo o przyjemnej dla muzycznych dziewczyn nazwie "MSC Orchestra"

Jak ja byłem - stał w porcie taki hotel na wodzie :wink:

Hotel w porcie.jpg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 14:17

poludnica [quoteNie chcę zaśmiecać Ci wątku, ale nie wiem, kiedy taka okazja się trafi, czy mogę jedno zdanie? Zobaczyłam w Twojej relacji Mikromir i chciałabym podziękować - dzięki relacji Mikromir z Pagu znalazłam największe zadoopie na tej wyspie i mam już zarezerwowane w nim miejsce - Mikromir serdecznie dziękuję Ci za opis i zdjęcia ze Sveti Marko. Przepraszam za off i wracam do Twojej wciągającej relacji :)[/quote]

Nic nie szkodzi moja droga :-) jesli Mikromir tam spała...tzn.że i ja, nawet kilkakrotnie :mrgreen: ileż miałyśmy ubawu, gdy okazalo się, że opisujemy to samo miejsce na forum :oczko_usmiech: wakacyjne spotkania z Ilją i jego żoną bardzo miło wspominam i mam nadzieję tam wracać :-D to właśnie ze względu na pagowskie plaże grymaszę w prawie wszystkich innych miejscach 8O jesli lubisz zadoopie,to idealne miejsce. I zapraszam Cię do mojej poprzedniej relacji, zwlaszcza ze względu na zestawienie Pagu z Pelješcem wyspy-i-polwyspy-peljesa-pag-i-inne-wycieczki-t43966.html :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 14:23

elka21 napisał(a):
CroAna napisał(a): c.d.n. muszę odpocząć przed wlizieniem na mury :roll:

A ja rozpoczynam małą rozgrzewkę :wink: :mrgreen:

Dajesz,dajesz,może wejdzisz wyżej ode mnie :lol: :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 14:25

Janusz Bajcer napisał(a):Jak ja byłem - stał w porcie taki hotel na wodzie :wink:

Hotel w porcie.jpg

Niczego sobie :o :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 14:29

CROnikiCROpka napisał(a):Cuuudowne buraski Was odwiedzały! :hearts:

Prawda? Darły japy od samego rana czekając,aż wyjdziemy na taras :lool:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.10.2016 14:37

Kotor :hearts: :hearts:
Więcej, więcej!!

poludnica napisał(a):Mikromir serdecznie dziękuję Ci za opis i zdjęcia ze Sveti Marko.

Cała przyjemność po mojej stronie. :) Jakoś tak lubimy z CroAną podobne klimaty. :wink: A u kogo będziecie stacjonować? Ilija, Ivan czy jeszcze inne miejsce?
Zawsze się śmieję, że entuzjazm trwa do pierwszej wspinaczki po klifie w Sv. Marko. :mrgreen: :oczko_usmiech: :lol:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 15:42

Mikromirku, ten entuzjazm nigdy nie mija hihi :lol: a tęsknota..w tym roku przyszło nam jechać 2x do Cro i nie dotknęlismy nawet Pagu!!! Serce bolało, oj bolało gdy mijaliśmy ten znak:
14608072_1167475846678927_919830328_n.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone