Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tak to w życiu bywa, że znów Cro wygrywa - Tucepi 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 22.03.2015 19:49

fkk napisał(a):
Nicolae napisał(a):Byłem na plaży Nugal, było tam może razem z nami 10 osób a jako że byliśmy jako tekstylni "w gościach" to zrzuciłem kąpielówki a żona górę od stroju. Jakoś nie czułem wstydu bo nie znałem tych ludzi a oni nie znali mnie. Jedynie dziwnie było widzieć swoje blade 4 litery gdy inni mieli je opalone:) Zdjęć ludzi nie robiłem bo nie wypada.


Brawo! :) Skoro już się przychodzi w takie miejsce to wypadałoby się dostosować do zasad, które tam panują. My na plażę Nugal trafiliśmy przypadkiem. Widzieliśmy zdjęcia znajomych z Tućepi i zakochaliśmy się w widoku gór opadających stromo do morza. Pojechaliśmy następnego lata i... niestety gdy zobaczyliśmy jak to wygląda w rzeczywistości, byliśmy bardzo rozczarowani. Najpierw szukaliśmy noclegu i zwiedziliśmy po kolei nadmorskie miejscowości: Brela, Baśka Voda (tam niektórzy gospodarze kwater zrobili nawet prowizoryczne piętrowe parkingi, bo w miejscowości nie mieściły się już auta turystów).. aż trafiliśmy do Tućepi i tam było ciut luźniej. Przyznam, że gdy pierwszy raz wyszłam na plażę to żałowałam, że wybraliśmy Chorwację na cel wakacyjnego wyjazdu. Ludź na ludziu, Polacy chleją piwsko i kopcą innym w twarz, nie ma gdzie ręcznika rozłożyć nawet, woda zamulona od tych wszystkich balsamów i olejków, jakiś dzieciak ściągnął gacie i zaczął koło nas sikać na drzewo a mama biła mu brawo. No nie... Zabraliśmy się i ruszyliśmy przed siebie. Za hotelem Jadran weszliśmy do lasu i tak szliśmy szukając jakiejś ustronnej zatoczki aż ze szczytu klifu zobaczyliśmy w dole plażę Nugal. Nie wiedzieliśmy czy jest ona w ogóle osiągalna z lądu, ale postanowiliśmy spróbować i po jakimś czasie się udało. Wcześniej nie opalaliśmy się na plaży nudystów, ale ta piękna sceneria, wrażenie niedostępności plaży, takiego miejsca tylko dla wtajemniczonych... Nie minęło pół godziny a zdjęliśmy te stroje i kąpielówki i od tej pory chodziliśmy już tylko tam. Najlepiej było rano i pod wieczór, gdy nie było jeszcze/już żadnych 'textilów': szum morza, cykady, można było położyć się na samych kamieniach na brzegu i zanurzyć w morzu, poczuć się częścią tego pięknego miejsca. Później zazwyczaj przychodziły takie bandy jak autorka posta. Z daleka można ich było poznać jak schodzą skarpą: pełno piłek, kół ratunkowych, materacy i całego kolorowego badziewia, o które o mało się nie przewrócili, aparaty, płetwy, kapelusze obowiązkowo na głowach, puchy piwa trzymane dumnie w łapie i co drugie słowo "k*wa", a i jeszcze niektórzy planowali gdzie by tu grilla zrobić żeby innym kopcić w twarz. Pierwsze co robili to włazili do wody i mówili innym, że im się szczać już chciało... Przy tym pili piwsko żeby bilans płynów się zrównał. Później była sesja zdjęciowa. Nie ma to jak porobić sobie zdjęcia pod napisem "NUDIST PLAZA" w stroju i batkach i przy okazji pofotografować innych na plaży, żeby pokazać po powrocie znajomym. Żenada!!! Wcześniej było tam cicho i spokojnie, a nagle piski, wrzaski, k*rwa, ja pi*e, muzyka z telefonu typu "Pamiętniki z wakacji", której nikt oprócz nich nie miał ochoty słuchać. Na szczęście takie ekipy nie były tam długo i znikały gdy kończyło się piwsko. Znowu było cicho i przyjemnie, można było iść do wody bez obawy, że później moje zdjęcie będzie krążyło po forach takich jak te. Swoją drogą ciekawe czy autorka posta chciałaby, żeby ktoś udostępnił jej zdjęcia gdyby odważyłaby się rozebrać??? Moim zdaniem to jest ostre nadużycie i powinno się tępić takie zachowania. Na miejscu admina usunęłabym te fotografie z forum.
Wracając do plaży Nugal, było mi czasami bardzo wstyd, bo jedyne ekipy, które robiły taki syf to moi rodacy. Oczywiście były pary z Polski, które tak jak by wcześniej nie opalały się nago, ale uszanowali zasady, które panują na tej plaży i też się rozebrali. Od tej pory widywaliśmy się codziennie. Z bydłem na szczęście było tak, że już więcej tam nie wracało, ale i tak niesmak po nich pozostał (wraz z butelkami wody Żywiec i puszkami piwa).



A niby czemu to Nugal to od razu FKK? Wchodzisz do knajpy to musisz kupić i pić piwo? Bo inni piją? A niby dlaczego ładna plaża ma być tylko dla "golasów" ? Nie obrażam nikogo i nie jest to moja intencją, ale wypowiedzi fkk po prostu śmieszą..
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 22.03.2015 20:23

Ktoś to kiedyś ustalił i tak jest. Według nowego pomysłu Chorwatów plaże będą podzielone tematycznie w tym FKK. Twój przykład z knajpą mnie rozwalił, równie dobrze mogłeś tu wstawić kino:)
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 22.03.2015 20:34

"kiedyś ktoś", bla bla bla. Jak Chorwaci podzielą plaże to będziemy dywagować, na razie tak nie jest (przynajmniej w tym przypadku). A co "Cię- Ciebie" - "rozwala" to już Twój problem ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.03.2015 20:40

Każdy ma oczywiście prawo do wyrażenia swojego zdania, ale myślę, że powinniśmy już zakończyc spory na temat plaż Fkk i tego, czy trzeba się na nich rozbierac czy nie. Przyczyna jest prosta: ile osób tyle będzie zdań na ten temat.
Poza tym, do dyskusji na temat nudystów są już zapewne odpowiednie wątki na tym forum, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi odnośnie plaż dla naturystów, to zapraszam do innego działu :D

Ta relacja jest stworzona po to, żeby ktoś z niej skorzystał przy planowaniu swojej podróży, a nie po to, żeby dochodzic się o gaciach na tyłku lub ich braku :oczko_usmiech:
Pozdrawiam wszystkich oglądających i czytających :papa: :smo:
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 22.03.2015 20:58

masz 100% racje a mój post:
Byłem na plaży Nugal, było tam może razem z nami 10 osób a jako że byliśmy jako tekstylni "w gościach" to zrzuciłem kąpielówki a żona górę od stroju. Jakoś nie czułem wstydu bo nie znałem tych ludzi a oni nie znali mnie. Jedynie dziwnie było widzieć swoje blade 4 litery gdy inni mieli je opalone:) Zdjęć ludzi nie robiłem bo nie wypada.

opisywał jedynie moją "wizytę" na tej plaży.
A twoją relację czyta/ogląda mi się z przyjemnością bo miło powspominać przy okazji czyjejś relacji miejsca w których się było (byłem w Tucepi w 2012, na Nugal też).
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.03.2015 21:04

gusia-s napisał(a):Plaże fkk są samozwańcze i nie uważam aby tekstylni mieli tam zakaz wstępu w gatkach, chyba że są to plaże przynależne do kempingu fkk.


AMEN


Pomiędzy Krvavicą a Makarską był/jest w lasku spłachetek dla naturystów - dochodzi się do niego fajnym klifem, w dole jest kilkanaście małych plażyczek na jedną lub dwie rodzinki 8)
W 2007 roku byłem i uszczęśliwiałem się tym miejscem....gdy pojechaliśmy tam ze znajomymi dwa lata później to trafiłem gościa gdy smarował już trzeci napis fkk - nagrałem kamerą....(postanowił rozciągnąć fkk o 400 metrów) 8O
Z rozmowy wyszło że to samowolka :!: powiedziałem że jak nie zamaluje to idę z tym do urzędu miasta w Makarskiej . Zeszpecił skałki czerwonymi prostokątami bo zmusiłem go by zamałował:?
Tak że niech mi tu żaden fan naturyzmu nie wyskakuje z takimi bredniami jak powyżej...
Gdy Chorwat ma dom nad brzegiem morza to i tak ani jeden metr plaży nie należy do niego.....a tu będą bredzić tacy co może sami biegają po wybrzeżu z wiaderkiem farby.....żałosne


Kilkanaście oficjalnych "rezerwatów" naturystycznych w Cro jest,i gdy tam wtargnie tekstylny to możecie się dopiero wówczas wysłowić....

Agata byłem we wrześniu na Nugalu -była garstka ludzi i towarzystwo było pół na pół - naturyści też robili zdjęcia i nikt do nikogo nie miał pretensji.
Nie mogę zrozumieć dlaczego dałaś się sprowokować do tłumaczeń przed kimkolwiek....
Pozdrawiam Cię :papa:
Ostatnio edytowano 22.03.2015 21:16 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.03.2015 21:08

Nicolae napisał(a):A twoją relację czyta/ogląda mi się z przyjemnością bo miło powspominać przy okazji czyjejś relacji miejsca w których się było (byłem w Tucepi w 2012, na Nugal też).

Ciesze sie, ze sie podoba relacja. Po to sa te wszystkie relacje, zeby wspominac i planowac kolejne wojaze w Cro i nie tylko w Cro, bo forum juz sie tak rozrasta, ze o innych krajach mozna sie wiele dowiedziec.
Pozdrawiam
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 22.03.2015 21:32

I tak oto dzisiejsze zimne niedzielne popołudnie spędziłam w cieplutkiej Cro - tym razem dzięki Tobie w Tucepi :) Miło było dziękuję i pozdrawiam
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 23.03.2015 09:01

Świetna relacja i pomocna. W tym roku zaklepane już Tucepi więc porówna się zdjęcia z rzeczywistością ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.03.2015 09:21

CROberto napisał(a):Nie mogę zrozumieć dlaczego dałaś się sprowokować do tłumaczeń przed kimkolwiek....
Pozdrawiam Cię :papa:

Sama się zastanawiam po co daje się wciągnąc w takie beznadziejne wywody 8O
Ale już po ptokach.
Również Cię pozdrawiam :D :oczko_usmiech:
zauroczona napisał(a):I tak oto dzisiejsze zimne niedzielne popołudnie spędziłam w cieplutkiej Cro - tym razem dzięki Tobie w Tucepi :) Miło było dziękuję i pozdrawiam

Ja również dziękuję :D Cieszę się, że te moje wypociny mogą komuś umilic czas :D
nowy100 napisał(a):Świetna relacja i pomocna. W tym roku zaklepane już Tucepi więc porówna się zdjęcia z rzeczywistością ;)

Życzę w takim razie udanego urlopu. Gdyby coś to pytaj :D W miarę możliwości służę pomocą :)
Niestety wiele miejsc zaplanowanych nie zdążyliśmy zobaczyc. Nie mogę przebolec Biokova i Św. Jerzego, ale zostaje to na następny raz :D
Marlena_Łódź
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlena_Łódź » 24.03.2015 22:40

Świetna relacja, tez byłam w Tucepi w tamtym roku w lipcu, czytając i oglądając zdjęcia , na chwilę wróciłam w tamto miejsce:)))) Dzięki za to!

Ps. Też płynęliśmy Vittorio za sprawą Jurka:d Jakość Łodźi pozostawiała wiele do życzenia, ale nie żałuję bo fajnie było zwiedzić Jelsę i Bol :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.03.2015 22:55

fkk napisał(a):... Przyznam, że gdy pierwszy raz wyszłam na plażę to żałowałam, że wybraliśmy Chorwację na cel wakacyjnego wyjazdu. Ludź na ludziu, Polacy chleją piwsko i kopcą innym w twarz, nie ma gdzie ręcznika rozłożyć nawet, woda zamulona od tych wszystkich balsamów i olejków, jakiś dzieciak ściągnął gacie i zaczął koło nas sikać na drzewo a mama biła mu brawo. No nie... Zabraliśmy się i ruszyliśmy przed siebie. Za hotelem Jadran weszliśmy do lasu i tak szliśmy szukając jakiejś ustronnej zatoczki aż ze szczytu klifu zobaczyliśmy w dole plażę Nugal. Nie wiedzieliśmy czy jest ona w ogóle osiągalna z lądu, ale postanowiliśmy spróbować i po jakimś czasie się udało. Wcześniej nie opalaliśmy się na plaży nudystów, ale ta piękna sceneria, wrażenie niedostępności plaży, takiego miejsca tylko dla wtajemniczonych... Nie minęło pół godziny a zdjęliśmy te stroje i kąpielówki i od tej pory chodziliśmy już tylko tam. Najlepiej było rano i pod wieczór, gdy nie było jeszcze/już żadnych 'textilów': szum morza, cykady, można było położyć się na samych kamieniach na brzegu i zanurzyć w morzu, poczuć się częścią tego pięknego miejsca. Później zazwyczaj przychodziły takie bandy ...


To trzeba było na Pag przyjechać 8)
My byliśmy na kilkunastu plażach, na których byliśmy tylko my i dookoła nikogo.
Oczywiście w szczycie sezonu.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 24.03.2015 23:04

agata26061 napisał(a):My niestety w tym roku Chorwacji w ogóle nie zobaczymy, ale w przyszłym roku myślę, że się uda :D
Również pozdrawiam serdecznie :D


Dobrze, że choć na forum można oczy widokami nacieszyć, prawda? :smo:
My natomiast wiemy, że przyszły rok raczej bez wyjazdów, więc w tym musimy na zapas nasycić się Chorwacją :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.03.2015 09:36

Marlena_Łódź napisał(a):Ps. Też płynęliśmy Vittorio za sprawą Jurka:d Jakość Łodźi pozostawiała wiele do życzenia, ale nie żałuję bo fajnie było zwiedzić Jelsę i Bol :)

Fakt, jakośc łodzi nie była porażająca, ale podróżowało się w sumie dośc nieźle. Trochę się wlekliśmy, ale dopłynęliśmy :D
minimartini napisał(a):Dobrze, że choć na forum można oczy widokami nacieszyć, prawda? :smo:

Dokładnie tak! :D Ten rok zleci nam na planowaniu przyszłorocznego wyjazdu :D
minimartini napisał(a):My natomiast wiemy, że przyszły rok raczej bez wyjazdów, więc w tym musimy na zapas nasycić się Chorwacją :wink:

Nacieszcie się i oczywiście kolejną relację pisz, żebym ja mogła oczy nacieszyc :smo:
astra001
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) astra001 » 17.08.2015 15:05

Witam,
we wrześniu wybieram się do Makarskiej i zamierzam udać się na plażę Nugal. Jestem tekstylna i chciałam wiedzieć czy jest to oficjalna plaża dla nudystów bo nie chcę żadnych "krzywych akcji". Chcę spokojnie poleżeć na plaży i nie nie mam ochoty się kłócić z nikim o to czy jestem w kostiumie czy nie. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tak to w życiu bywa, że znów Cro wygrywa - Tucepi 2014 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone