Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 16:46

Kocham lawendę...uwielbiam motywy,różne cudeńka w tym temacie i zapach...dodatkowo jest praktyczna,bo mole nie mają szans w kontakcie z silna wonią...W swoim ogródku mam kilka krzaczków,które rosną sobie i kwitną,a ja latem przycinam kwiatostany po to,by nacieszyć się w wazonie jej zapachem i wyglądem.

Kiedy dowiedziałam się tu na forum,że istnieje taka wyspa lawendowa,gdzie mogę spotkać jej wiele cały czas o tym myślałam i marzyłam w duchu o tym,że kiedyś tam zawitam.
Dwa lata wstecz byliśmy w Stanici w małej wiosce koło pięknego Omisia i wtedy wydawało mi się,że widziałam wiele i przeżyłam najwspanialsze wakacje życia.Oj ...myliłam się sromotnie....

W grudniu zaczęłam przeglądać oferty w internecie i szukać apartamentu dla naszej 4-os rodzinki.
Szukałam też w Breli,ale ceny mnie odstraszyły,koniecznie musiał być widok na morze,to mój warunek.
Po pewnym czasie trafiłam na villę z widokiem na morze,dwie,osobne sypialnie ,zmywarka i wiele udogodnień,które tylko ułatwiły nam codzienny pobyt.

Miejscowość znana na forum,potem zdradzę.....zaliczka wpłacona,no to teraz długie oczekiwanie i skreślanie dni na tablicy i codzienne zmazywanie cyferek przybliżało nas do wymarzonych wakacji.
W międzyczasie wymieniliśmy rozrząd w aucie wraz z pompą,wymiana oleju,sprawdzenie czynnika chłodzącego...itd

Wyjazd przewidywany na 20 czerwca w sobotę wieczorem,mieliśmy nie jechać na jeden strzał,obiecaliśmy sobie,że nie porwiemy się znów na taki niemądry krok.
Weszłam na booking i znalazłam dosłownie przed samym wyjazdem apartament w Slunj...zabukowałam,wydrukowałam rezerwację i teraz można spokojnie jechać,odpocząć w drodze...
Może damy radę zwiedzić jeziora Plitvickie?-pomyślałam...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2015 16:47

Pierwsza :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.07.2015 16:51

Druga :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 16:59

Witam Maslinko serdecznie,czytałam wiele Twoich przygód w Cro i często podglądałam i szukałam wskazówek...

Kontynuuję zatem:)

Sobota 20 czerwca około godziny 19.... auto załadowane,wszystko chyba wzięliśmy...tym razem dzieci moje nastoletnie miały smartfony i tableta z filmami,aby ta drogę jakoś przeżyć :lol:
Kawka w termos,będziemy jechać nocą, Redbulle i dobre nastawienie :wink:
autko kilka godzin wcześniej zatankowane i sprawdzone ciśnienie w kołach,ubezpieczenie assistance schowane...
paszporty dzieci schowane....ok odsapnęłam....jedziemy do raju,trochę nam zejdzie,ale przecież jak dojedziemy to będzie radość....

Trasa tak samo jak dwa lata wstecz-Niemcy-Austria-objazd Słowenii i CRO...w międzyczasie zjazd do Slunj...

Mam zanotowane,że na granicy znaleźliśmy się dokładnie w południe dnia następnego,dodam,że jechaliśmy wolno około 120/h.

Widoczek dobrze każdemu znany....od tej pory pstrykałam

Obrazek
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 09.07.2015 17:10

To ja trzecia :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 17:12

EithelAmarth, gosik84 witam również i zapraszam:)

Około godź 15 dojechaliśmy do miejsca noclegowego w Slunj. Już z daleka wyczekiwała nas przemiła właścicielka apartamentu,nie musieliśmy długo szukać.
Po miłym przywitaniu zaproponowała nam kawę,rakiję,soki...czuliśmy się tacy zmęczeni,że tylko sok wchodził w rachubę,a ja marzyłam,by się położyć i zdrzemnąć choć z godzinkę...
Zapomniałam imienia przemiłej pani...zaprowadziła nas do naszego tymczasowego lokum.Byłam pewna,że rezerwowałam jeden pokój z trzema łóżkami,ale okazało się,że klepnęłam mieszkanie z dwoma osobnymi sypialniami,aneksem kuchennym,łazienką tylko dla nas....no szok...wszędzie pachniało,jaka czystość...coraz bardziej mi się podoba :D

Zostaliśmy sami,jaka cisza i spokój,teraz marzę tylko o łóżku,kiedy przyłożyłam nos do poduszki nawet nie wiem kiedy usnęłam :lol:

Pokój dzieci

Obrazek

Kuchnia

Obrazek

łazienka

Obrazek

Obrazek

Moje dzieci stwierdziły,że możemy tu zostać,ale gdzie morze? :D
Ostatnio edytowano 09.07.2015 18:39 przez loverosa, łącznie edytowano 1 raz
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 09.07.2015 17:53

Dzień dobry,
wpraszam się nieśmiało, też uwielbiam lawendę i podobnie hołubię krzaczki w ogródku i gdzie mogę dosadzam, a wszystkim tłumaczę, że przecież tylko lawendy ślimory nie wszamią :)
Z chęcią poczytam i pooglądam :)

Pozdrav :papa:
Ela
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 18:38

kroj napisał(a):Dzień dobry,
wpraszam się nieśmiało, też uwielbiam lawendę i podobnie hołubię krzaczki w ogródku i gdzie mogę dosadzam, a wszystkim tłumaczę, że przecież tylko lawendy ślimory nie wszamią :)
Z chęcią poczytam i pooglądam :)

Pozdrav :papa:
Ela


Witaj Elu i zapraszam do dalszej wyprawy:)

Po tak wyczerpującej podróży powinnam spać już do rana,jednak coś musiało mnie przebudzić,bo po dwóch godzinach wstałam,patrzę na zegarek po 18...hmmm a może zbudzę rodzinkę i pojedziemy zobaczyć jeszcze dziś osławione Jeziora Plitvickie? Decyzja zapadła,okazja ...musimy pojechać!
Udało się,zgoda jest,dośpimy po powrocie.Jedziemy,szukamy,a tu kilka wejść,w które wjechać?
Zaparkowaliśmy na płatnym parkingu w pobliżu 2 wejścia...idziemy pod kasy biletowe,pan sprzedający bilety kiwa głową,że dziś już koniec,zamknięte,ostatnie wejście o 19... :twisted:
No to sobie pooglądaliśmy,smętne miny,jednak jest zgoda,że można wejść na miejsce widokowe i kawałek się przejść...dobre i to:)

Platforma widokowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajny fotel ....

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2015 19:01

Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 09.07.2015 22:05

Vjetar napisał(a):Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)

Eeee tam, trochę ciasny.
Rąk nie można całkiem rozprostować.:wink:
:papa:
Ostatnio edytowano 10.07.2015 01:10 przez krutom, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2015 23:12

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015... hm poczytam i zobaczę czy tajemniczy, intrygujący .... :wink: :lol:
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 09.07.2015 23:41

Jak Hvar... to też już u Ciebie jesteśmy :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 10.07.2015 08:39

Zawitam i ja:) czas się przygotować na odwiedziny HVAR'u w sierpniu :)
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 10.07.2015 08:43

Miesiąc temu szwendałem się po Hvarze więc też przycupnę i popatrzę :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 10.07.2015 09:02

Cześć. :D
Widzę ,że już spora widownia.... :roll: ...więc przycupnę sobie na oparciu tego fotela...bo z góry lepiej widać. :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone