Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
didzio
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) didzio » 10.07.2015 09:26

Witaj, to ja cichutko przycupnę. :lol:
Misia28
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia28 » 10.07.2015 10:08

To może i dla mnie jeszcze miejsca wystarczy? :) Również zakochana w Hvarze i lawendzie :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 10.07.2015 11:03

Vjetar napisał(a):Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)


Pewnie,że fajny i pojemny :wink:

krutom napisał(a):
Vjetar napisał(a):Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)

Eeee tam, trochę ciasny.
Rąk nie można całkiem rozprostować.:wink:
:papa:


Nie było tak źle:)

Janusz Bajcer napisał(a):Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015... hm poczytam i zobaczę czy tajemniczy, intrygujący .... :wink: :lol:


Oj bardzo tajemniczy,dziki i niebezpieczny 8) Witam ikonę CRO :papa:

Paweł BB napisał(a):Jak Hvar... to też już u Ciebie jesteśmy :D


Witam i zapraszam na dalszą część:)

banankochan napisał(a):Zawitam i ja:) czas się przygotować na odwiedziny HVAR'u w sierpniu :)


Witam i od razu zazdroszczę wakacji...

Adek99 napisał(a):Miesiąc temu szwendałem się po Hvarze więc też przycupnę i popatrzę :)


Zapraszam ;)

GOLDEN napisał(a):Cześć. :D
Widzę ,że już spora widownia.... :roll: ...więc przycupnę sobie na oparciu tego fotela...bo z góry lepiej widać. :wink:


Cieszę się,że zaglądacie i się wpisujecie,to miłe,że chcecie ze mną odbyć tę podróż:)

didzio napisał(a):Witaj, to ja cichutko przycupnę. :lol:


Witaj i się nie krępuj;)

Misia28 napisał(a):To może i dla mnie jeszcze miejsca wystarczy? :) Również zakochana w Hvarze i lawendzie :)


Witaj ...oczywiście miejsca sporo...oj ten Hvar potrafi zawrócić w głowie:)

Dzień drugi niedziela 21.06

Rankiem obudził mnie dźwięk telefonu...o nie ja nie wstaję,tak dobrze mi się spało.Dlaczego ja mam pierwsza wstawać? Jeszcze troszkę poleżę...zanim wstałam minęło z 15 minut.Obudziłam męża i dzieci,pora wstawać,musimy zdążyć na prom,a przed nami ładny kawałek drogi do Splitu :)
Nasza wspaniała gospodyni wiedząc,że przed nami jeszcze mała wyprawa przyniosła nam kawę po turecku i kakao dla dzieci,co za kobieta no kochana i uśmiechnięta :D
Zapomniałam jeszcze dodać,że w lodówce czekała na nas Rakija z przewiązaną kokardką w prezencie :)
Takiej gościnności się nie spodziewaliśmy,tylko jedna noc,a tyle życzliwości...Na pewno kiedyś tam wrócimy...w drodze na kolejną wyspę :wink:

Przed nami sporo km do promu a o 11 wypływa,chcemy zdążyć,jeśli nie uda się,to o 14 następny wypływa.
W końcu moglibyśmy przy okazji zwiedzić Split? Niestety mój mąż pędzi,by zdążyć na ten o 11.
Droga niezbyt dobra,kręta,dzika,a wkoło zero zabudowań,jechaliśmy wciąż w górę i w górę aż do autostrady .
W końcu dotarliśmy,tankowanie i dalej rura do Splitu...

Obrazek

Jedziemy,a czas goni....Split na horyzoncie...czy zdążymy?

Obrazek

Coraz bliżej....

Obrazek

I bliżej...

Obrazek

Obrazek

Drogi są bardzo dobrze oznakowane...

W końcu dojechaliśmy...ok ale jest godź 10-30 i spora kolejka do kas.Dwa promy już czekają,który na Hvar? 8O

Mój m pojechał ,ja z synem do kas,jesteśmy chyba jako piąci z w kolejce...nie zdążymy,nie ma szans,jakaś Japonka nie może się dogadać z panią kasjerką,za długo to trwa,ja się zaczynam poważnie niepokoić,no nie zdążymy...zadzwonię do męża ....gdzie on jest? Teraz się z tego śmieję,z moich obaw,możecie się uśmiać,ale ja myślałam,że on wjechał na prom,a ja zostanę z synem,po prostu jakaś panika mnie ogarnęła :oops:
A mój syn ze stanowczym spokojem stwierdza:

-Mamo...przecież bez biletu tata nie wjedzie na pokład 8)
-Ale gdzie on jest? Nie widzę go...
-Na pewno czeka przed promem....

Japonka dalej walczy z panią kasjerka na słowa,wreszcie po 10 minutach odchodzi z biletami,a jeszcze przed nami pasażer na vis też zniecierpliwiony całą sytuacją....
No i w końcu my zostało 10 minut do odpływu...płacimy kartą 518 kn za 4 os i auto...
Dobrze,że zapytałam który prom na Hvar bo mój m pojechał do Hektorovica,a my mieliśmy płynąć Marjanem :lol:
Jeszcze szybki bieg syna po tatę i dosłownie jako ostatni wjeżdżamy na prom...uff udało się...za nami jeszcze sporo luzu...

Pstrykam fotki Splitu z promu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu odsapnęłam i zadowolona relaksuję się...

Obrazek

Pogoda wspaniała,niebo czyste...ech jak wspaniale...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dokładnie 2 godziny trwał rejs,nareszcie dopływamy do Starego Gradu :D

Obrazek

Jesteśmy na Hvarze,jestem szczęśliwa :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 10.07.2015 11:39

Jako fanka lawendy- melduję się! :-)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.07.2015 11:51

O Hvarze to i ja poczytam. Powspominam :lol: Znajome widoczki będą :lol:
Mirkok
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirkok » 10.07.2015 13:12

Witam.
W tamtym roku zaliczyłem Stari Grad (Hvar), to i ja też tu sobie poczytam; Hmmm. :hut:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.07.2015 13:23

Z racji odległości i psa na pokładzie, na Hvar dotrę może przed emeryturą. Dlatego (oj nie tylko dlatego - bo dla pięknych zdjęć, opowieści i cennych wskazówek) z prawdziwą przyjemnością czytam Twoją relację. Pozdrawiam.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.07.2015 13:45

loverosa, zaczęłaś relację z mojej ulubionej wyspy :lol:
Powiem ci na ucho ja też przebierałam nogami przy kasie na prom :wink: :oczko_usmiech:
Madziulka2112
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 06.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 10.07.2015 20:13

Jak Hvar to wciskam się do pierwszego rzędu.. :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.07.2015 20:42

Zmieszczę się jeszcze na tym fajnym fotelu :?: :roll:

Hvar jak na razie w planach nakiedyśtam więc śledzić będę uważnie :)
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 10.07.2015 20:58

SYLWKA_2014 napisał(a):Z racji odległości i psa na pokładzie, na Hvar dotrę może przed emeryturą.

Hej Sylwka,
jeśli tylko to Cię wstrzymuje, to wierz mi, nie warto czekać. My już z kolejnym psem jeździmy od lat do Cro i nie jest to żaden problem (no w sezonie warto zadbać o klimę w kwaterze, i to tyle). w Zavali też byliśmy (i nie mamy psa miniaturki a 30 kg żywej wagi:) i polecam szczerze. Jechać, jechać i cieszyć się pięknem wyspy!

Pozdrav :papa:
Ela
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.07.2015 08:16

Ok, wybiorę się z Wami w lipcu na Hvar, bo w sierpniu wakacje spędzimy na innej wyspie :lol:
Ciekawa jestem czy zdecydowaliście się na Plitvice rano?
Ja byłam już dwa razy, ale ostatni raz...12 lat temu. Może przydałoby się odświeżyć :roll:
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 11.07.2015 10:16

Hvar wciąż w planach, może za rok ??
A tymczasem zabieram sie z Wami.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 11.07.2015 14:27

Jeśli lawendowa wyspa :D , to ja nie mogę sobie odmówić przyjemności oglądania... :papa:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.07.2015 15:16

To i ja cichutko siadam i czytam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone