Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tajemnicza wyprawa do CRO - Rażanj 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008
Tajemnicza wyprawa do CRO - Rażanj 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 29.07.2012 21:06

Witajcie,

Relacji z Rażanj było mnóstwo i żadna inna nie przebije relacji Anakina, więc tak po krótce opiszę z moją drugą połówką naszą mini wyprawę ;-)

I.

Czas do wyjazdu mijał szybko, non stop praca ->dom ->praca.
W końcu nadszedł długo oczekiwany piątek 13-go lipca, powrót z pracy, ostatnia bieganina, załatwianie spraw, szybkie pakowanko auta i o godzinie 20,30 udało się wyruszyć w stronę CRO w składzie ja , Anka, Oliwia i najmłodsze cudeńko Majka ;-)

Naklejka przyklejona, winiety też, więc w drogę.

Obrazek

Droga mijała dosyć szybko, młode spokojnie spały, a moja Victoria jakoś tak mało piła po drodze :

Obrazek

Podziwiamy widoki po drodze (górki, pagórki, tunele ):

Obrazek

Obrazek

Majka rano się obudziła, tradycyjnie setki pytań o to kiedy będzie plaża, no i włączyła się jej głupawka, więc był to znak iż trzeba zrobić pauzę.

Obrazek

Jako że najbliższym punktem było ujście rzeki KRKA ( dzięki za podpowiedzi na forum iż tam warto się zatrzymać), tam właśnie robimy sobie przystanek na śniadanko, a widoki jakie piękne :

Obrazek
Obrazek

Po śniadanku ruszyliśmy dalej, zjazd z autostrady na zjeździe do Śibenika, niecałe 50 km Jadranką i można było skręcać na Rażanj :

Obrazek
Obrazek

jeszcze 7 km wąskimi uliczkami i na wjeździe do Rażanj wita nas potwierdzenie tego iż Hajduk jest dla Chorwatów jak, hmm powiedzmy Górnik Zabrze w swoich latach świetności ;-)

Obrazek

za znaczkiem Hajduka wąski przejazd i naszym oczom ukazała się widziana z forum restauracja i Cafe Bar Mulo czyli centrum Rażanj ;-)
Bez problemu znajdujemy naszą kwaterę, od razu przejmuje nas właścicielka, pokazuje miejsce parkingowe i apartament.
Wszystko tak jak było uzgodnione i zgodne z opisem. Dziewczyny rozpakowują bagaże a ja podziwiam sobie widok z naszego tarasu :


Obrazek

To tyle tytułem wstępu, resztę dopisze Tajemnicza Anna ;-)

Hvala

II.

o samym Rażanj ......

W "centrum" informacja turystyczna, rano zawsze stragan z warzywami oraz świeżymi rybami, serem, wędlinami i winkiem, zaraz obok Bar Mulo(bezpłatny dostęp do internetu) i sklep w którym można kupić wszystko co potrzebne, jest też Restauracja "PESTAC" z tarasu której można zjeść sobie z widokiem na morze. W restauracji tej byliśmy raz, pizza dobra także polecam .
W centrum są też 2 inne knajpki ale nie chodziliśmy tam........
Ogólnie mało przebywaliśmy w Rażanj, więcej czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu okolicy.

Mieszkaliśmy na ul. Uvala Stivasnica 150, czyli od strony zatoczki.
Do plaży Varos i do portu kawałek się dreptało........

Plusem było iż rano punktualnie o 7:50 podjeżdzał samochód z piekarni, 2 klaksony, schodziłem na dół i już w reklamówce był chlebek i przepyszne ciastka francuskie z nadzieniem . Po 2 dniach już sami mi szykowali panowie bo codziennie brałem ten sam zestaw ;-)

Obrazek

W Barze Mulo były lody, Majce smakowały, a ja sobie korzystałem wtedy z dobroci internetu i darmowego WIFI

Obrazek

Wieczorkiem będzie o plażach i okolicy .......... ;-)

III

o plażach już było wiele............ ;-)

Ta podobno najlepsza to Varos, byliśmy raz i nie korzystaliśmy ;-)

Przy apartamentach były małe 2 żwirowe mini zatoczki i reszta betonowe podesty, dobre do skakania:

Obrazek

W wodzie można było pooglądać oprócz krabów:

Obrazek


Tutaj widok z góry:

Obrazek

Można było się również kąpać w okolicy portu, tam przy apartamentach przygotowane były zejścia do wody, tak wyglądało to z góry :

Obrazek


Ogólnie nie to żebym był maruda, ale akurat kąpanie w Rażanj mi średnio się podobało i wynalazłem sobie inne miejsca do kąpieli........ ;-)

IV.

w poszukiwaniu "innej" plaży..........

Jako że lubi się kręcić postanowiliśmy poszukać jakiegoś innego miejsca do kąpania, po przeszukaniu forum padło na Kanicę, z Rażajn to jakieś 10 minut jazdy, wszystko fajnie oznakowane:

Obrazek

Potem trochu wąską drogą i na miejscu w Kanicy ładna zatoczka, z piaszczystym dnem, dzieciakom się podobało więc zostaliśmy ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najmłodszej się podobało więc było ok:
Obrazek


W pobliżu 2 konoby, piwko można było brać na plażę, lody też były i jedzonko, więc każdy znajdzie coś dla siebie

Obrazek

V.

Plaża na której najczęściej stacjonowaliśmy to: Ljubljeva.
Z Rażajn trzeba było wyjechać do głównej drogi w kierunku Splitu.
W Marinie skręt w prawo na Viniśce a potem już wg tablic na Ljubljeva.

Obrazek

Po dojeździe szukajcie miejsca do zaparkowania u góry, bo na dole parkingi tylko dla gości apartamentów.

Obrazek

Aby zejść na dół trzeba pokonać ok 100 schodów ;-) to może jedyny minus ;-) Reszta same plusy

Widok z góry na zatoczkę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak to Majka mówi, że chce na tą plażę gdzie jest błotko. Jest błotko jest zabawa :

Obrazek

MAŁO SIĘ ZNAM ALE DLA MNIE TA PLAŻA W OKOLICY RAŻAJN NAJLEPSZA, MAŁO LUDZI, DLA DZIECI SUPER, POLECAM

VI.

Warto jeszcze dodać iż po drodze na Ljublevą warto wdrapać się na wieżę widokową która znajduje się przy drodze.

Jest z niej super widok na Marinę i okolice:

Obrazek

Obrazek

no i sama wieża(POLECAMY):

Obrazek
Ostatnio edytowano 01.08.2012 22:10 przez tajemniczy, łącznie edytowano 7 razy
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 29.07.2012 21:37

Zapisuję się do czytelni.Do wyjazdu jeszcze 32dni :lol: :lol: :lol: :lol:
a_tomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 13.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_tomek » 29.07.2012 22:10

Kurde Ludzie Kochane!
nakręcacie mnie (i tak już nakręconego na maxa) TAKIMI relacjami a tu jeszcze 2 tygodnie! :roll:

...ale co zrobić - zasiadam do "czytelni" :wink:

pozdrav
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 29.07.2012 22:14

Tajemniczy. I ja zasiadam do czytania, czekam z niecierpliwością na dalszą część relacji. My będziemy w Rażanj od 3 sierpnia. Byliśmy w Cro w wielu miejscach, ale w Rażanj jeszcze nie, więc chętnie dowiem się o ciekawostkach tego letniska.
kibic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic » 29.07.2012 22:28

Hajduk-Górnik :D Pozdrav z Wesołej
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2012 23:20

tajemniczy napisał(a):
To tyle tytułem wstępu, resztę dopisze Tajemnicza Anna ;-)


Już nie taka Tajemnicza :wink: wiadomo, że Anna :lol:
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 30.07.2012 08:43

Też z chęcią poczytam,
będę tam dopiero w połowie sierpnia i jestem ciekawy co tam zastanę :D
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 30.07.2012 09:15

fajnie się czyta :D :D :D wiecej zdj poprosze :D :D
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 30.07.2012 10:10

o samym Rażanj ......

W "centrum" informacja turystyczna, rano zawsze stragan z warzywami oraz świeżymi rybami, serem, wędlinami i winkiem, zaraz obok Bar Mulo(bezpłatny dostęp do internetu) i sklep w którym można kupić wszystko co potrzebne, jest też Restauracja "PESTAC" z tarasu której można zjeść sobie z widokiem na morze. W restauracji tej byliśmy raz, pizza dobra także polecam .
W centrum są też 2 inne knajpki ale nie chodziliśmy tam........
Ogólnie mało przebywaliśmy w Rażanj, więcej czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu okolicy.

Mieszkaliśmy na ul. Uvala Stivasnica 150, czyli od strony zatoczki.
Do plaży Varos i do portu kawałek się dreptało........

Plusem było iż rano punktualnie o 7:50 podjeżdzał samochód z piekarni, 2 klaksony, schodziłem na dół i już w reklamówce był chlebek i przepyszne ciastka francuskie z nadzieniem . Po 2 dniach już sami mi szykowali panowie bo codziennie brałem ten sam zestaw ;-)

Obrazek

W Barze Mulo były lody, Majce smakowały, a ja sobie korzystałem wtedy z dobroci internetu i darmowego WIFI

Obrazek

Wieczorkiem będzie o plażach i okolicy .......... ;-)
Ostatnio edytowano 30.07.2012 10:16 przez tajemniczy, łącznie edytowano 1 raz
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 30.07.2012 10:12

w pierwszym poście będę doklejał dalsze części aby po którejś tam stronie nie trzeba było szukać wątków, zobaczymy jak to wyjdzie ;-)
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 30.07.2012 14:03

Te informacje na pewno nam się przydadzą, szczególnie ta o WiFi, ale nie omieszkamy spróbować pizzy skoro zachwalasz, że dobra.:D
My będziemy pod nr 66, nie wiem, czy to na prawo czy na lewo od wjazdu główną drogą. W ofercie napisane 300 m od sklepu, restauracji? Myślę, że jakoś trafimy :D Czekamy na dalsze relacje i fotki. Pozdrawiamy
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 31.07.2012 22:13

o plażach już było wiele............ ;-)

Ta podobno najlepsza to Varos, byliśmy raz i nie korzystaliśmy ;-)

Przy apartamentach były małe 2 żwirowe mini zatoczki i reszta betonowe podesty, dobre do skakania:

Obrazek

W wodzie można było pooglądać oprócz krabów:

Obrazek


Tutaj widok z góry:

Obrazek

Można było się również kąpać w okolicy portu, tam przy apartamentach przygotowane były zejścia do wody, tak wyglądało to z góry :

Obrazek


Ogólnie nie to żebym był maruda, ale akurat kąpanie w Rażanj mi średnio się podobało i wynalazłem sobie inne miejsca do kąpieli........ ;-)
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 31.07.2012 22:45

w poszukiwaniu "innej" plaży..........

Jako że lubi się kręcić postanowiliśmy poszukać jakiegoś innego miejsca do kąpania, po przeszukaniu forum padło na Kanicę, z Rażajn to jakieś 10 minut jazdy, wszystko fajnie oznakowane:

Obrazek

Potem trochu wąską drogą i na miejscu w Kanicy ładna zatoczka, z piaszczystym dnem, dzieciakom się podobało więc zostaliśmy ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najmłodszej się podobało więc było ok:
Obrazek


W pobliżu 2 konoby, piwko można było brać na plażę, lody też były i jedzonko, więc każdy znajdzie coś dla siebie

Obrazek
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 31.07.2012 22:59

Jeszcze słówko odnośnie Kanicy..........

Jadąc na sma Koniec tego miasteczka dojeżdzamy na taki fajny cypelek, zostawiamy auto przy ostatnich zabudowaniach i można pokąpać się tutaj:


Obrazek

Obrazek
tajemnicza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 01.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemnicza » 01.08.2012 08:42

Bardzo ciekawa relacja, prosimy o więcej :nice:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tajemnicza wyprawa do CRO - Rażanj 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone