Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szybenik, Trogir, Split - Miłość, złość i zauroczenie :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015
Szybenik, Trogir, Split - Miłość, złość i zauroczenie :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 17.08.2015 15:12

Witam wszystkich w mojej szczegółowej i mam nadzieję ciekawej relacji z aktywnego wyjazdu w dwa miejsca noclegowe Szybenik oraz Kastel Stari, które pozwoliły nam zwiedzić miejsca takie jak : Szybenik, Krka, Brodarica połączona z wyspą Krapanj, Primosten, Kastele, Trogir, Split i Kotlenice . Aktywnie spędzone 10 dni w Chorwacji czas zacząć!

Relacje będę dodawała sukcesywnie opisując dokładnie wszystkie szczegóły ( skupię się na cenach, dobrych lokalach, wybranych potrawach, własnych odczuciach co do atrakcji. Będzie lista pamiątek oraz wiele zdjęć, a także specjalna czarna lista źle wydanych pieniędzy ) Mam nadzieję, że moja relacja pomoże wam podczas indywidualnego zwiedzania, a tym, którzy już byli w wymienionych miejscach przypomni o pięknych Chorwackich wakacjach, w których nie sposób się nie rozkochać.

Część 1 ( Podróż i pierwsze wrażenia ) już dziś pod wieczór !

SDC17773.JPG
magdalena.cebularz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 17.08.2015 15:15

Pierwsza.. :-) chętnie wrócę wspomnieniami w te rejony ;-)
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 17.08.2015 15:48

Witam:) Z chęcią przeczytam Twoją relację. Jeszcze kilka dni temu zwiedzałam te same miejsca:) Pozdrawiam.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.08.2015 18:02

no to czekamy na wieczór :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 17.08.2015 18:14

Jestem ciekawa tak szczegółowej relacji :D
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 17.08.2015 18:40

Oooo,załapałem się do biznes klasy...lecimy
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 17.08.2015 20:00

Jestem i ja, czekam aż relacja ruszy pełną parą :hut:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.08.2015 20:59

Czyżby udało mi się załapać na pierwszy rząd ?.
W kilku zapowiadanych miejscach byłam i chętnie wrócę tam wspomnieniami. Pozostałe z przyjemnością poznam. :)
ramota
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramota » 17.08.2015 21:17

To i ja poproszę o miejscówkę ;)
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 17.08.2015 21:28

Zasiadam, zasiadam. :D
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 17.08.2015 21:44

Cieszę się, że będziecie czytać. To pierwsza moja relacja i pewnie nie ostatnia.

Zaczynamy !

Wyjazd w nocy z 1.08-2.08 winiety kupione na tolltickets.com dwa tygodnie przed wyjazdem. Ubezpieczeni z AIG wariant brązowy, w portfelach karty EKUZ. Wylatujemy pełną parą z Kłodzka przez Czechy, Wiedeń, Austrię , Słowenię ( tu ze spokojem omijamy autostradę , jadąc bardzo dobrą drogą zaoszczędzamy na winiecie ) i docieramy do Chorwacji po 14 h ( wliczając przerwy na trasie ) . Nigdzie nie nocowaliśmy , bo nie było potrzeby. Droga minęła zaskakująco szybko. Nie spotkaliśmy korków, większych wypadków utrudniających przemieszczanie się, więc zaliczyliśmy drogę "do" Chorwacji na 5 +. Na bramkach zero kolejek, pusta droga. Za Zagrzebiem kolejka wracających długa na kilka kilometrów, na szczęście nas to nie dotyczy, pędzimy dalej na Szybenik :D
SDC17792.JPG


Pod wieczór zbliżamy się do celu..

SDC17793.JPG


Koło 19:00 jesteśmy na miejscu.Jest nasz apartament( dla zainteresowanych mogę podać namiary na priv ).
SDC18030.JPG

Będziemy w Szybeniku przez 8 dni , więc zorganizowałam nam czas aktywnie. Na pewno poznamy miasto i okolice dokładnie i bez stresu. Kolejnym miejscem na 4 dni będzie Kastel Stari, ale do tego jeszcze dojdziemy.
Chcę wam przybliżyć nieco Szybenik moim okiem, bo miasto jest niedocenioną perłą na tle Trogiru i Splitu. W Szybeniku można zakochać się na zabój , ale miłość nie przyjdzie po pierwszej godzinie. W mieście trzeba pobyć kilka dni, odkryć jego tajemnice, poznać historię, pochodzić po krętych uliczkach, a co najważniejsze ruszyć lekko za centrum i wybrać się na Twierdze górujące nad Szybenikiem, z których widok jest po prostu niezapomniany. Niebawem pojawią się zdjęcia z Szybenika, bo mam wiele pozytywnych odczuć związanych z tym miejscem i będę się chciała z wami nimi podzielić.
SDC18236.JPG


Apartament czysty, zadbany i komfortowy. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyboru miejsca. Do centrum i plaży
mieliśmy spacerkiem ok. 10 minut.
SDC18234.JPG


Z uwagi na wieczór i zmęczenie po podróży decydujemy się tylko na krótki spacer na plażę i okoliczny deptak, a poznanie miasta odkładamy na kolejny dzień.

Następnego dnia zamierzamy przywitać się z Szybenikiem odwiedzając twierdzę św. Anny, z pewnością pobłądzimy między wąskimi uliczkami... mogę wam zdradzić, że miasto zawładnęło moim serduchem. Mając porównanie do Splitu i Trogiru, które odwiedziliśmy 9 dni później mogę śmiało powiedzieć, że pod kątem turystycznym jest świetnie rozwinięte i otwarte dla turysty. W szczególności chcę podkreślić zaangażowanie osób pracujących w punktach turystycznych, którzy samą historią o mieście potrafią rozkochać..

Kolejna część ze zdjęciami z Szybenika już w środę w godzinach porannych.
Kuni
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 28.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuni » 19.08.2015 01:16

Ja też poczytam :)
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 19.08.2015 08:10

zapowiada się ciekawa relacja więc zasiadam i ja :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2015 10:05

Bardzo lubię tak niedoceniany Sibenik, więc będę i ja.
Ciekawa jestem czy odwiedziłaś miejsce, które nazwałam domem starców dla moich żółwi czerwonolicych :lol:

Liczę na codzienny odcinek, bo za 2 tyg. znowu pokręcę się po uliczkach tego miasta :mrgreen:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.08.2015 10:13

Zapowiada się ciekawie, więc dosiadam się i ja :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szybenik, Trogir, Split - Miłość, złość i zauroczenie :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone