Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szwajcaria-który wjazd przez Austrię?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Szwajcaria-który wjazd przez Austrię?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.05.2013 08:42

Witam!
Może ktoś z Was wjeżdżał do Szwajcarii od strony Niemiec (przez kawałek Austrii), tym samym mam pytanie, czy lepiej w Austrii "przelecieć" kawałkiem autostrady A14 (podobno trzeba kupować dodatkową winietę na tę autostradę);

http://goo.gl/maps/fe4yu

czy lepiej zjechać z A14 na miasto Bregenz i wjechać drugim przejściem?

http://goo.gl/maps/ygCpE

pytam dlatego, że mam obawy gdzie zakupić tę dodatkową winietę na A14, podobno kosztuje jednorazowo tylko 2 EUR; czy na przejściu kupię? albo na jakiejś przygranicznej stacji paliw w Niemczech?
(podstawową winietę na Austrię za 8,30 EUR i tak muszę kupić w drodze powrotnej, gdyż mamy w planie wracać przez Austrię);

Dzięki za wszelkie podpowiedzi;
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2013 10:35

Mam ten sam problem ,też zamierzam jechać tym odcinkiem i słyszałam ,że nie ma problemu z kupieniem viniety na przejazd odcinkiem Bregenz. Zależy czy chcesz szybko przejechać , szukając punktu sprzedaży viniety ,czy wolniej jadąc lokalnymi drogami . W 2012r jadąc nocą przez Czechy i Austrię nie musiałam szukać miejsca ,gdzie można kupić viniety , bo kupiłam je wcześniej w Polsce w oddziale PZM -oczywiście wyszło drożej ,ale przynajmniej mniej stresu . Myślę ,że w tym roku zrobię to samo :papa: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.05.2013 13:51

Przejzd autostradą w A i CH wymaga winiety.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 18.05.2013 14:23

Witam.jeżeli planujesz jechac zpowrotem przez A.to kupuj zaraz za 8.30.pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 18.05.2013 17:45

Bez winiety to tylko tak -> http://goo.gl/maps/A7Moi
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.05.2013 18:40

informacja ze strony:

http://www.pzmtravel.com.pl/informac...drogowych.html

"...Dla pojazdów do 3,5 tony została wprowadzona opłata za przejazd obwodnicą Bregenz ( Rejon Niemcy-Austria-Szwajcaria). Opłacie podlegać będą pojazdy, które nie mają winietek pozwalających na przejazd między Hohenehms (zjazd 23) a Horbranz przy granicy z Niemcami. Można je nabyć na stacjach benzynowych w regionach przygranicznych. Koszt winietki na przejazd w jedną stronę to 2 Euro (przejazd tam i z powrotem – 4 Euro). W Polsce nie prowadzi się sprzedaży tych opłat..."

ostatecznie jest dodatkowa opłata czy nie ma?
czy to tylko alternatywna opłata dla jadących tranzytem do Szwajcarii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2013 10:11

Sol-Wagon napisał(a):informacja ze strony:

http://www.pzmtravel.com.pl/informac...drogowych.html

"...Dla pojazdów do 3,5 tony została wprowadzona opłata za przejazd obwodnicą Bregenz ( Rejon Niemcy-Austria-Szwajcaria). Opłacie podlegać będą pojazdy, które nie mają winietek pozwalających na przejazd między Hohenehms (zjazd 23) a Horbranz przy granicy z Niemcami. Można je nabyć na stacjach benzynowych w regionach przygranicznych. Koszt winietki na przejazd w jedną stronę to 2 Euro (przejazd tam i z powrotem – 4 Euro). W Polsce nie prowadzi się sprzedaży tych opłat..."

ostatecznie jest dodatkowa opłata czy nie ma?
czy to tylko alternatywna opłata dla jadących tranzytem do Szwajcarii?

Jeżeli jedziesz przez Austrię tylko obwodnicą Bregenz płacisz tylko 2 euro za przejazd i nie musisz mieć viniety na całą austrię :papa:

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Szwajcaria-który wjazd przez Austrię?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone