Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 19.08.2009 17:06

:) bardzo urokliwe widoki ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.08.2009 19:36

maslinka napisał(a):
Mkm, posłuchałam sobie... klimatyczne... A kiedy Ty "skrobniesz" jakąś relację? :twisted:



Jakoś nigdy mi to nawet na myśl nie przyszło ... Chyba nie lubię pisać relacji :wink:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 19.08.2009 19:40

Zazdroszczę Ci maslinko zapału. Dopiero co wróciłaś i już piszesz. Ja nie mogę się zorganizować do tej pory, a wróciliśmy już ponad tydzień temu :oops: Jadąc w tym roku na sv. Jure przejeżdżaliśmy obok znaku do tego ogrodu, ale nie byliśmy tam. Z przyjemnością będę dalej podróżować razem z Tobą :lol:
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 19.08.2009 19:54

Fajne odkrycie tego ogrodu pod Biokovem :) Gratulacje ! Tylko jedna uwaga, to nie są pinie :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2009 19:57

MariuszLo napisał(a):Fajne odkrycie tego ogrodu pod Biokovem :) Gratulacje ! Tylko jedna uwaga, to nie są pinie :)

:oops: Czyżby to były cyprysy? Ale się popisałam! :oops:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2009 20:05

Mdziumka napisał(a):Zazdroszczę Ci maslinko zapału. Dopiero co wróciłaś i już piszesz. Ja nie mogę się zorganizować do tej pory, a wróciliśmy już ponad tydzień temu :oops: Jadąc w tym roku na sv. Jure przejeżdżaliśmy obok znaku do tego ogrodu, ale nie byliśmy tam. Z przyjemnością będę dalej podróżować razem z Tobą :lol:

Dzięki za towarzystwo w podróży, Mdziumko. Napisz tylko pierwszy odcinek, potem już samo pójdzie :) Czekam na Twoją relację :D

Witaj, Monte Christo :D


piotrf napisał(a):
maslinka napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Taki upał a Ty na ciemno...

Lubię ciemne kolory... A czarny (w tym wypadku ciemnobrązowy) jest "przereklamowany", wcale nie jest tak gorąco, zwłaszcza, gdy ubranie jest przewiewne :)

Plemiona Nomadów bardzo dobrze o tym wiedzą . . . :lol:

Hehe, dokładnie tak :D

Franz, faktycznie niezły kawałek. Wpada w ucho :D

Mal, dzięki za zainteresowanie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2009 20:13

PIękny początek relacji maslinko!! poczytam z wielką chęcia tym bardziej,ze na korczulę jadę już 1 września:)!! ale korzystając z okazji chciałem zapytać o wycieczkę do ogrodu botanicznego w Kotisinie. czy z 1,5 rocznym dzieckiem da się to "zaliczyć" jak długa była Twoja wycieczka po samym ogrodzie?pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2009 20:17

arturac napisał(a):PIękny początek relacji maslinko!! poczytam z wielką chęcia tym bardziej,ze na korczulę jadę już 1 września:)!! ale korzystając z okazji chciałem zapytać o wycieczkę do ogrodu botanicznego w Kotisinie. czy z 1,5 rocznym dzieckiem da się to "zaliczyć" jak długa była Twoja wycieczka po samym ogrodzie?pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy:)

Witam, Arturac. Myślę, że we wrześniu to już spokojnie, nie będzie takich upałów. My chodziliśmy tam około 1,5 godziny, ale da się przejść w 40 minut. My zatrzymywaliśmy się co kawałek i robiliśmy zdjęcia, siedzieliśmy na ławeczkach (są ławki, więc można przysiąść, jeśli ktoś nie lubi na kamieniach :wink:).
Wiesz, wszystko zależy od dziecka... Ale myślę, że w nosidełku powinno spokojnie wytrzymać :D

Pozdrawiam serdecznie.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2009 21:16

31.07 - piątek - ciąg dalszy:

Zanim dotrzemy na plażę w Makarskiej, zjadamy pyszne lody. Na jednym ze straganów stoi coś w rodzaju automatu do wróżb w formie kopii słynnych rzymskich "ust prawdy" ("La bocca della verita"). Nie mogę sobie odmówić zdjęcia, w końcu z oryginałem też mam :D:

Obrazek

Plaża w Makarskiej tradycyjnie zatłoczona:

Obrazek

Obrazek

Przypomina mi się Bałtyk w pewnym sensie :wink: Ale nie przyszliśmy tu plażować, tylko się schłodzić po spacerach górskimi szlakami :wink:
Po krótkiej kąpieli ruszamy dalej. Wystarczy przejść parę metrów, na drugą stronę półwyspu Sv. Petar i plaża wygląda tak jak lubimy, czyli skaliście:

Obrazek

Jest tu mała latarnia morska:

Obrazek

Idziemy dalej w stronę imponującego posągu św. Piotra. Góruje on majestatycznie nad portem:

Obrazek

(Panoramka troszkę nieudana :oops:)

Próbuję mu odebrać klucz, bo obawiam się, że inaczej mogę się nie dostać do nieba :twisted::

Obrazek

"U stóp" pomnika z morza bije w górę słona fontanna:

Obrazek

Obeszliśmy już cały Półwysep św. Piotra, pora się posilić. A gdzie jeść, jeśli się jest w Makarskiej? Oczywiście tylko w konobie "Decima" :!:(o której pisałam już w poprzednich relacjach oraz w wątku, który miał dzisiaj największą liczbę wpisów i odsłon :wink:).

Zjedliśmy pyszną komarcę (po polsku: doradę) za jedyne 40 kun od osoby :):

Obrazek

(Do tego jeszcze bardzo smaczny, ciemny chleb).

Najedzeni i napojeni Ożujskiem (niestety nie mają Karlovacka, to jedyny minus tej konoby :wink:), ruszamy dalej na spacer po Makarskiej.
Dochodzimy do głównego placu - Kaciciev Trg, na którym stoi XVIII-wieczny kościół św. Marka:

Obrazek

Spacerujemy wzdłuż nabrzeża:

Obrazek

Wkrótce znowu czujemy potrzebę zanurzenia się w Jadranie. Idziemy więc się wykąpać na skałki naprzeciw Półwyspu św. Piotra, tuż obok dyskoteki "Grota":

Obrazek

Miejsce bardziej urokliwe, zdecydowanie mniej ludzi. Leżałoby się tu dość niewygodnie, ale my znowu chcemy tylko pływać.
Na koniec wizyty w Makarskiej robimy zakupy w Konzumie. Kupujemy m.in. pljeskavicę na dzisiejszą kolację :) I szybko zmykamy na "Male ciste", żeby jeszcze poplażować "u siebie", bo jest już po 16:00. Wieczór spędzamy zajadając pyszną pljeskavicę z Podravki (z grilla) i pijąc Karlovacko :)

Laku noć :papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 18:09 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 19.08.2009 21:26

O matko - ile narodu na plaży w Makarskiej. 8O
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 19.08.2009 21:39

maslinka napisał(a):
arturac napisał(a):PIękny początek relacji maslinko!! poczytam z wielką chęcia tym bardziej,ze na korczulę jadę już 1 września:)!! ale korzystając z okazji chciałem zapytać o wycieczkę do ogrodu botanicznego w Kotisinie. czy z 1,5 rocznym dzieckiem da się to "zaliczyć" jak długa była Twoja wycieczka po samym ogrodzie?pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy:)

Witam, Arturac. Myślę, że we wrześniu to już spokojnie, nie będzie takich upałów. My chodziliśmy tam około 1,5 godziny, ale da się przejść w 40 minut. My zatrzymywaliśmy się co kawałek i robiliśmy zdjęcia, siedzieliśmy na ławeczkach (są ławki, więc można przysiąść, jeśli ktoś nie lubi na kamieniach :wink:).
Wiesz, wszystko zależy od dziecka... Ale myślę, że w nosidełku powinno spokojnie wytrzymać :D

Pozdrawiam serdecznie.

hmm tylko czy to dziecko będzie szczęśliwe????? Jak już te dzieci mamy to może warto by było się nad tym zastanowić ???
Świetne zdjęcia Aguś
pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.08.2009 21:44

Jak Cię zobaczyłem ze św. Piotrem i dojechalem do tekstu "Spacerujemy wzdłuż nabrzeża", to już się spodziewałem zdjęcia w rodzaju:

Obrazek

Dla nas Makarska była tylko krótkim przystankiem: http://wfs.w.of.pl/Chorwa09/Biokovo/Biokovo.php

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.08.2009 21:49

Św . Piotr - jak mniemam - klucza Ci nie oddał , ale za takie relacje Twoje szanse na dostęp do nieba rosną :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2009 23:01

do oginioszki a propo szczęśliwych dzieci. Powiem tylko tyle: niektóre dzieci są szczęśliwe w kojcach a niektóre na spacerach z rodzicami w nie zagorący wrześniowy dzień z 54 przerwami na zdjęcie i na piciu piciu i noszone na rękach ale to tylko chyba ze względów bezpieczeństwa w niektórych miejscach bo ot tak to się nie da cieciaka na ręce wziąć, bo się robi nieszczęśliwe.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 20.08.2009 07:19

bardzo fajne zdjęcia, miło sobie przypomnieć:)))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone