Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.08.2009 14:51

czekamy... :D
jaran
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaran » 18.08.2009 17:47

Jej ,maslinko czekam niecierpliwie byłem w Żivogosce Blato w lipcu super przepiękna i kameralna miejscowość ,chciałbym jeszcze raz tam powedrować z Twoją relacją :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.08.2009 18:21

Doczekałam się :) zasiadam i czytam :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2009 18:40

maslinka napisał(a):Aby dotrzeć do tych (często odludnych) miejsc niejednokrotnie trzeba było pokonać szutrowe drogi; jedne lepsze, inne prawie nieprzejezdne. Ale co to dla nas i naszego Fabiaka (Skody Fabii :wink:):!: Chociaż czasami miałam wyrzuty sumienia, że go tak eksploatujemy, bo on był dla nas bardzo dobry i wcale się nie zbuntował i nie popsuł :D


Jak widać Fabiaki sprawdzają sie na bałkańskich szutrach znakomicie
( patrz również wyczyny Kamila Zawodowca ) - pewnie czas zmienić auto :D

Zasiadam i ja do czytelni :D
Pozdravki.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2009 19:32

Witaj, Helen, fajnie, że tu zaglądasz :)

Myszo, pamiętam Twoją poprzednią zimową relację. Widzę, że znowu macie nietypowy plan na ferie. Hvar zimą - no no, brzmi bardzo ciekawie. Na tej wyspie z pewnością jest co robić o każdej porze roku :)

Piotr, Kacper, cieszę się, że jesteście ze mną:)

Jaran, zapraszam do wędrowania :)

CinnamonGirl, fajnie Cię widzieć :)


wojan napisał(a):Jak widać Fabiaki sprawdzają sie na bałkańskich szutrach znakomicie
( patrz również wyczyny Kamila Zawodowca ) - pewnie czas zmienić auto :D
Pozdravki.

A żebyś wiedział, Wojanie :D Fabiak sprawdził się znakomicie w trudnym terenie.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2009 19:42

Zachwyceni pierwszym widokiem morza, mkniemy dalej autostradą... :wink:
Zjeżdżamy w Splicie, bo chcemy się trochę przejechać Jadranką. W Omisu utykamy w korkach, stoimy chyba z godzinę. Przy okazji robimy zakupy w wielkim Studenacu:

Obrazek

Ten sklep jest świetnie zaopatrzony. Można tu kupić m.in. świeże rybki, np. lubina (po polsku: labraksa) czy komarcę (doradę).

Planowaliśmy zatrzymać się na campingu "Sirena" w Lokvie Rogoźnicy. Camp bardzo nam się spodobał, ale niestety nie było miejsc (szczyt sezonu :!:). Pojechaliśmy więc dalej i "wylądowaliśmy" na "Male Ciste", już czwarty rok z rzędu :D W moich poprzednich relacjach: z 2007 i z ubiegłego roku opisywałam już ten camping, więc nie będę się powtarzać :wink:
Chociaż nastąpiły tam spore zmiany. Przede wszystkim camp został pomniejszony, bo właściciel (Sanji) dzierżawił część ziemi, a teraz pojawił się z tym jakiś problem. Nie było więc naszego ulubionego miejsca pod maslinami :( Nie dość, że teren mniejszy, to ludzi było więcej niż zwykle, ale Sanjiemu udało się nas wcisnąć na tarasie w górnej części, tuż przy wjeździe. Lokalizacja nieszczególna pod tym względem, że ciągle ktoś przechodził czy przejeżdżał koło naszego namiotu, więc mieliśmy mało prywatności. In plus natomiast liczy się fakt, że było to miejsce zacienione.

Niby wszystko pięknie i tak jak lubimy (w końcu to nasz ulubiony camping), ale jednak nie do końca... Toalety już nie takie czyste jak do tej pory (sądzę, że przyczyną była nieobecność Emilii - narzeczonej Sanjiego, która "nie goniła" go do sprzątania :wink:), zbyt tłoczno (reklama na cro.pli zrobiła swoje :wink:), no i wyłączona (nasza ulubiona) część campu. Tym razem "Male Ciste" nie miało już dla nas takiego klimatu, jak w poprzednich latach. Być może również dlatego, że do tej pory byliśmy tam większą ekipą, a w tym roku sami... Cóż, tak to bywa, fajne miejsca stają się popularne i tracą na swej kameralności, ale takie jest życie :wink:

A oto kilka tegorocznych zdjęć z campingu:

Obrazek

Obrazek

Nasze miejsce:

Obrazek

Po rozbiciu namiotu idziemy na plażę. Jest już koło 15:00. Wykorzystujemy maksymalnie czas, pływając z maską i fajką oraz na materacach. Rozkładamy się na skałkach, na prawo od "oficjalnej plaży", zresztą "tam, gdzie zwykle" :wink:
Leży mi się bardzo wygodnie; jedna ze skałek służy mi za poduszkę :wink::

Obrazek

Zwijamy się z plaży koło 19:00, bo już bardzo burczy nam w żołądkach. Przywieźliśmy sobie kiełbaski na pierwszy wieczór. Niestety wieje tak mocno, że nie sposób ich przyrządzić na grillu. Postanawiamy je więc usmażyć. Kiedy kiełbaski miło skwierczą na patelni, zachodzi słońce i w tym momencie przestaje wiać :evil: Ale kolacja i tak bardzo nam smakuje :)

Wieczór spędzamy na studiowaniu wydruków z cro.pl :D i planujemy jutrzejszą wycieczkę do ogrodu botanicznego w Kotisinie. Karlovacko smakuje wyśmienicie. Humorki bardzo nam dopisują, co widać :D:

Obrazek

c.d.n.

:papa:
Ostatnio edytowano 06.06.2019 22:17 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.08.2009 20:13

...jak urokliwe plaże i zatoczki to zostaję :wink: :D
...jak w doborowym towarzystwie w dobrym nastroju - to tym bardziej :D

pozdrawiam
:papa:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 18.08.2009 20:29

Zapisuję sie do czytelni :D i czekam na dalszy ciąg.... :D :D :D
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 18.08.2009 20:45

czekam niecierpliwie pisz pisz !!!
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 18.08.2009 20:58

super, ze relacja już jest, czekam na resztę:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.08.2009 21:23

maslinka napisał(a):mieliśmy rutynową kontrolę drogową w Austrii (dokładnie o północy )

Ja miałem w zeszłym roku. U mnie przebiegała mniej więcej tak:
Budzi mnie ze snu jakiś ostry blask. Z trudem uchylam powieki i widzę, że ktoś omiata mi wóz silną latarką. Powoli i delikatnie unoszę się na łokciu, by wzrokiem sięgnąć poza mój bezpieczny hotel i widzę... wóz policyjny. Dwoje przedstawicieli austriackiej policji chyba właśnie kończy lustrację z wynikiem zadowalającym, gdyż wsiadają do swego wozu i odjeżdżają.
Są w porządku - nie mieli zamiaru mnie budzić. Szkoda tylko, że mi do środka świecili. Bez problemów od razu zapadam ponownie w sen.

maslinka napisał(a):Muszę się jednak przyznać, że trochę się pogubiliśmy w Ptuju

Ptuj... miłe skojarzenia. Pierwszy punkt na mojej tegorocznej słoweńsko-chorwackiej trasie. :)

Tak oto pragnąłem zaznaczyć, że masz jednego czytelnika więcej. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.08.2009 23:13

Ja też będę trochę podglądał :D
... ... Nie mogę być gorszy od Janusza :wink:
Pozdrav.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.08.2009 00:03

Maslinkowe pisanie i ... świata fotografowanie 8) .

Warte zatrzymania się "w biegu", w jakim ostatnio jestem.

Pozdraviam serdecznie i czekam, co będzie dalej :)
Dorota
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 19.08.2009 00:28

I ja się przyłączam do czytelni. :D :D
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 19.08.2009 07:51

Ja także z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy pisz,pisz,pisz... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone