Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 16.05.2016 13:31

Ubezpieczenie - to warto mieć, jakie - nie wnikam, nie testowałem jeszcze, nie będę reklamował. Jak znam życie, to im drożnej, tym lepiej.
Kwestia jednak kluczowa jest taka, by mieć wyrobioną kartę EKUZ (w NFZ można to załatwić listownie, tylko może to potrwać wtedy z dwa tygodnie).
Dlaczego EKUZ jest tak ważny? Bo byle lekarz od razu jest w stanie załatwić wszystkie formalności na miejscu.

My ostatnio mieliśmy przygodę z osą. Moją dziewczynę użądliła, gdy chodziliśmy po Plitwickich Jeziorach. Pech chciał, że w szyję, więc od razu się zrobiło poważnie. Na lekarza nie trzeba było długo czekać - ściągnęli go do hotelu z okolicy. Kilka zastrzyków, pytań itp (google translate też się bardzo przydaje w sytuacjach krytycznych!). Potem oczywiście papierki - i tu wystarczył tylko numer karty EKUZ i imię i nazwisko poszkodowanej. Żadnego meczenia się z ubezpieczycielem itp. Pomoc udzielona na miejscu i bezpłatnie.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 16.05.2016 20:05

OneDayStop napisał(a):Ubezpieczenie - to warto mieć, jakie - nie wnikam, nie testowałem jeszcze, nie będę reklamował. Jak znam życie, to im drożnej, tym lepiej.
Kwestia jednak kluczowa jest taka, by mieć wyrobioną kartę EKUZ (w NFZ można to załatwić listownie, tylko może to potrwać wtedy z dwa tygodnie).
Dlaczego EKUZ jest tak ważny? Bo byle lekarz od razu jest w stanie załatwić wszystkie formalności na miejscu.

My ostatnio mieliśmy przygodę z osą. Moją dziewczynę użądliła, gdy chodziliśmy po Plitwickich Jeziorach. Pech chciał, że w szyję, więc od razu się zrobiło poważnie. Na lekarza nie trzeba było długo czekać - ściągnęli go do hotelu z okolicy. Kilka zastrzyków, pytań itp (google translate też się bardzo przydaje w sytuacjach krytycznych!). Potem oczywiście papierki - i tu wystarczył tylko numer karty EKUZ i imię i nazwisko poszkodowanej. Żadnego meczenia się z ubezpieczycielem itp. Pomoc udzielona na miejscu i bezpłatnie.

EKUZ miałem w ciągu 4 dni. W niedzielę wieczorem wysłane cztery wnioski emailem w czwartek polecony w domu z czterem kartami EKUZ. Pozdrawiam :D
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 17.05.2016 19:40

slawekkg napisał(a):EKUZ miałem w ciągu 4 dni. W niedzielę wieczorem wysłane cztery wnioski emailem w czwartek polecony w domu z czterem kartami EKUZ. Pozdrawiam :D

Strasznie długooooo.
Zajechałem do NFZ i dostałem od ręki - sam się zdziwiłem.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 17.05.2016 20:24

Alize 1800 napisał(a):
slawekkg napisał(a):EKUZ miałem w ciągu 4 dni. W niedzielę wieczorem wysłane cztery wnioski emailem w czwartek polecony w domu z czterem kartami EKUZ. Pozdrawiam :D

Strasznie długooooo.
Zajechałem do NFZ i dostałem od ręki - sam się zdziwiłem.

:D t ja bym musiał podjechać 50 km. a tak to bez wychodzenia z domku, no chyba że do skrzynki na płocie :D .
KumaBuru
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumaBuru » 20.05.2016 13:33

Teraz jest ostatnia chwila na wyrobienie ekuza w miarę szybko. W nfz dostanie się od ręki, stojąc w nie za długich kolejkach. Listownie też przyślą w kilka dni. Niestety w czerwcu zacznie się już szturm, im bliżej wakacji tym większy. Ja czasem przejeżdżam koło placówki nfz i w wakacje widuję kolejki wystające na zewnątrz budynku, a dodać trzeba że to kamienica z podworcem, czyli ostatni stojący ma pewnie ze 20-30m do okienka. Sam wyrobiłem pod koniec IV, tak jak Alize- od ręki a w kolejce byłem 3 (słownie: trzeci). Ważny jest pół roku, więc najlepiej wyrabiać III-IV najpóźniej V. Listownie też nie należy czekać do ostatniej chwili, bo kilka lat temu miałem taką sytuację, że wysłałem papiery ponad 2 tygodnie przed wyjazdem a karta dotarła jak my już byczyliśmy się na plaży.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie dodatkowe to ja od kilku lat jeżdżę z AXA. Niestety zostało przetestowane przez znajomych, na szczęście wszystko było w porządku.

Może już ktoś podawał, ale jeżeli nie to w tym roku można nabyć ze zniżką 20%
*kupujemy na axatravel.pl/travelswiat
kod zniżkowy: LATO2016

Oczywiście dla pewności zawsze biorę ekuz i dodatkowe ubezp. A do auta assistance.

*to żadna reklama, ale że nie mogę wstawiać linków, gdyby adminom to się nie podobało to proszę o usunięcie. najlepiej linka a nie mnie ;)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 20.05.2016 13:47

KumaBuru napisał(a):Jeżeli chodzi o ubezpieczenie dodatkowe to ja od kilku lat jeżdżę z AXA. Niestety zostało przetestowane przez znajomych, na szczęście wszystko było w porządku.

Może już ktoś podawał, ale jeżeli nie to w tym roku można nabyć ze zniżką 20%
*kupujemy na axatravel.pl/travelswiat
kod zniżkowy: LATO2016

Korzystne mają warunki i porównałem z moim ubezpieczeniem ze zeszłego roku w Generali gdzie zapłaciłem więcej i na mniejszą sumę ubezpieczenia.
Dzięki za ten kod zniżkowy.
Pozdrawiam :)
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 20.05.2016 14:27

Proszę mi powiedzieć czy wysyłając ten wniosek o EKUZ (chce zrobić to mailem) mam wysłać tylko pierwszą stronę czy całe 3? Może i to banalne pytanie, ale w sumie nie wiem :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 20.05.2016 15:40

Moim zdaniem niezłe warunki ma Planeta Młodych (wersja Travel lub Travel Sport).

NNW 20000PLN
Koszty leczenia 60000€
OC 50000€

Kosztuje 70PLN i ważna jest na całym świecie poza Stanami i Kanadą aż rok, więc można na przykład zaliczyć wizytę w CRO w sierpniu 2016 i lipcu 2017 :)

Jest też droższa o 20PLN wersja karty Travel Sport, która obejmuje ubezpieczeniem sporty wysokiego ryzyka, w tym koszty transportu. Może się to przydać (oby nie!) chociażby wędrującym po Tatrach.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.05.2016 16:41

Ja używam zawsze AIG, za rodzinę 4 osobową na 17 dni z kodem rabatowy UL33MK wychodzi mi na ten rok 142zł na Europę.
Pakiet brązowy z ubezpieczeniem kosztów leczenia i asistance 50000 Euro. Jest to podstawowy ale dosyć bogaty pakiet z kosztami ratownictwa (6500 Euro) i wiele innych. Na szczęście nigdy nie korzystałem.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 20.05.2016 18:11

kozlos napisał(a):Proszę mi powiedzieć czy wysyłając ten wniosek o EKUZ (chce zrobić to mailem) mam wysłać tylko pierwszą stronę czy całe 3? Może i to banalne pytanie, ale w sumie nie wiem :)

We wtorek wysłałem mailem, a dzisiaj otrzymałem listem poleconym kartę EKUZ, wysyłałem pierwszą i drugą stronę.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 20.05.2016 18:37

Wysłałem priorytetem tylko pierwszą stronę w poniedziałek. W czwartek karty przyniósł listonosz. :hut:
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 20.05.2016 21:52

Dzięki!

Jednak chyba do wypełnienia jest tylko pierwsza strona, prawda?

Puściłem mailem wszystkie 3 :) odliczam czas:)
renik74
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renik74 » 21.05.2016 15:43

Proszę o pomoc - czy ktoś ubezpieczał też na wyjazd psa?
W jakiej firmie?
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 23.05.2016 11:46

nowotarżanin napisał(a):
kozlos napisał(a):Proszę mi powiedzieć czy wysyłając ten wniosek o EKUZ (chce zrobić to mailem) mam wysłać tylko pierwszą stronę czy całe 3? Może i to banalne pytanie, ale w sumie nie wiem :)

We wtorek wysłałem mailem, a dzisiaj otrzymałem listem poleconym kartę EKUZ, wysyłałem pierwszą i drugą stronę.

Rozumiem, że wysyłacie skan wniosku, bo one nie są edytowalne?!
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 23.05.2016 11:57

Alize 1800 napisał(a): Rozumiem, że wysyłacie skan wniosku, bo one nie są edytowalne?!

Tak, wysłałem skan wniosku i nie było żadnego problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone