Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam spokojnego miejsca w regionie Istrii

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.05.2009 21:54

Namiary tylko przez agencję Kompas - Istra .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2009 11:53

Witam ponownie.
Wszystkim, którzy w tym miejscu udzielili mi rad związanych z wyborem miejsca bardzo dziękuję. Ostatecznie wróciliśmy do pierwotnego planu i jedziemy do Orebić.
Z powyższych podpowiedzi skorzystam w przyszłym roku . :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 11.09.2009 16:24

jorgus111 napisał(a):
AnetaA napisał(a):Marusici :D -

Ale to już nie Istria... :roll:

A jednak drogi kolego, Marusici jest również na Istria, choć zapewne AnetaA miała na myśli wioskę na rivierze omiskiej

Obrazek

Pozdrav :wink:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 02.02.2011 13:11

Mam pytanie do znawców wschodniego wybrzeża Istrii. Wybieram się w tym roku właśnie w ten rejon. Szukam zawsze jak najspokojniejszej mieściny, czasami są to miejscowości gdzie nie ma nawet sklepu czy konoby. Zastanawiam się nad miejscowościami Duga Luka, Sv. Marina i Ravni ze wskazaniem na tą pierwszą. I teraz moja prośba o kilka zdań na temat tych miejscowości, szczególnie o Dugiej Luce. Czy apartamenty znajdujące się tam są położone daleko od morza ? Ideałem są te z bezpośrednim dostępem do plaży ale jeżeli nie jest to powyżęj 200 metrów to i tak jest super. Poza tym proszę o każdą inną informację. Zawsze wszystkie chłonę z dużą uwagą.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.04.2012 22:10

AnetaA napisał(a):Marusici :D -chyba najmilej wspominamy pobyt właśnie w tej miejscowości


Witaj Aneto. W tym roku bierzemy Marusici pod uwagę. Czy mogłabyś podać jakieś namiary na pensjonat w tej miejscowości?
rafgal
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgal » 23.05.2013 14:42

Czy do tych spokojnych, małych miejscowości można jechać w ciemno z 1,5 rocznym dzieckiem? Czy w tachich spokojnych miejscach jest łatwiej z kwaterami jadąc w ciemno ? Czy warto w ogóle tak kombinować ?

Pozdrawiam,
RG
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.05.2013 14:45

Można jechać, bo na tych kwaterach małe dzieci też przyjmują. :) :) :) :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2013 14:54

Widzę, że mój wątek sprzed lat odżył. :)
My znaleźliśmy takie spokojne miejsce w Ravni. :wink:
rafgal
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgal » 27.05.2013 15:00

Jak mniej więcej cenowo można znaleźć kwaterę dla 2 osób + małe dziecko 1 roczne ? Nie zależy nam na jakichkolwliek luksusach ponieważ i tak w pokoju nie przebywamy. Jedyne co to musi być czysto i klimatyzacja.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 27.05.2013 15:49

walp napisał(a): My znaleźliśmy takie spokojne miejsce w Ravni. :wink:


Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat Ravni? Jaka plaża, czy dojazd/dojście do wody jest wygodne, czy są sklepy/restauracje itd.
Dzięki z góry :D

cropag
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2013 22:24

Witaj cropag
Właściwie to nie mogę jeszcze opisać tego miejsca z autopsji, bo dopiero się tam wybieram. :D Po przeczytanych relacjach, sugestiach i propozycjach, wybór padł właśnie na tę mieścinę, ale na razie znaleźliśmy spokojne miejsce tylko na mapie. :P Na forum znajdziesz kilka ciekawych fotoreportaży dotyczących tego miejsca, np tu

RAVNI jest małą miejscowością turystyczną leżącą niedaleko Labina (12 km) i Rabac (16 km). Miejscowość jest położona na zboczu opadającym do morza. Wzdłuż głównej drogi znajdują się tarasowo rozmieszczone domy, tworząc, jak to nazwał nasz gospodarz, bungalows village. Będzie to nasza baza wypadowa do zwiedzania półwyspu.
Jest jeden sklep i pizzeria/restauracja, w których można płacić kartą. Poza tym, na plaży jest grill bar. Inna restauracja znajduje się ok. 4 km od Ravni. Na większe zakupy trzeba wybrać się do Labina. Plaża jest betonowo-kamienista.

Poniżej orientacyjny plan, który przysłał mi gospodarz naszego apartamentu. Od grupy domów, wśród których jest sklep, ścieżką oznaczoną kolorem żółtym jest ok. 400 m do plaży. Na plażę można również dojechać samochodem, parking widoczny na zdjęciu.
Załączniki:
plaża1.jpg
ravni.jpg
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 28.05.2013 14:52

Dzięki walp za informację.
Zastanawiamy się, czy wybrać Starą Baskę, czy Ravni. Może ktoś pomoże nam w wyborze: ma być spokojnie, w apartamencie, raczej w rejonie Istrii, Kvarneru, z możliwością opalania się na golasa (niekoniecznie na oficjalnym kempingu FKK).

Pozdrawiam,
cropag
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.06.2013 12:59

Polecam wyspe Unije :papa:
http://otok-unije.com/
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 01.06.2013 22:02

Kpiny sobie robisz?? A jak do tego zadupia dojechać? Jest tam choć jeden sklep? I choć jeden dom?

W rejonie Kvarneńsko - Istarskim (sam te nazwy wymyśliłem :D :D ) byłem już na wakacjach w Rabacu, Crikvenicy, Porecu, Funtanie i najbardziej "pasował" mi Rabac. Ale nie chciałbym wracać do już poznanych miejsc, myślę o czymś innym. Ale Unije to jakiś hardcor!! Jeśli Twoja propozycje jest poważna - to prześlij więcej informacji jak tam dojechać i jak tam żyć.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.06.2013 22:16

Nie jest aż tak tragicznie. Można dostać się np. z Puli albo z Cres. Jest poczta, sklep, restauracja, a domów nawet - jak podają źródła - 280. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Szukam spokojnego miejsca w regionie Istrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone