Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam plaż piaszczystych

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 02.07.2011 18:22

Bywaliśmy w Duce k/Omis, piaseczek prawie bałtycki, płytkie bardzo łagodnie opadające dno ( 70m a woda do pasa), dla dzieciaków piaskouzależnionych w sam raz. Z uzależnienia można się wyleczyć, karimata jest świetna na kamyczki i obowiązkowo buciki - każda plaża jest OK.
walrus77
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) walrus77 » 03.07.2011 10:42

BeJur napisał(a):
walrus77 napisał(a):Czy na Rajskiej Plaży w Lopar potrzebne są buty dla pływania?


nie, chyba ze kawałek dalej za portem - tam są skałki :)


A co z jeżowcami, występują tam?
Chyba jednak profilaktycznie się przydadzą...
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.07.2011 11:48

Lopar - plaża San Marino.
Można dojechać samochodem pod samą wodę. Koszt parkingu chyba 20 kun o ile dobrze pamiętam.
Piasek...piasek....piasek. Dookoła wszędzie piasek.
Po południu woda już mętna przy brzegu, ale rano to jest kryształ.


Obrazek

Obrazek

Na drugim planie za portem Rajska Plaża.

Obrazek
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 07.07.2011 12:09

witam,

Byłem na końcu czerwca gościnnie jeden dzień na plaży miejskiej w Omiśu. Plaża nie jest piaszczysta, tylko jakby pospółka, ale buty już nie były potrzebne. A w wodzie piach i tylko piach i bardzo łagodne zejście. Ludzi było mało, ale woda po południu już dość mętna przy plaży (tutaj przewaga plaż kamiennych). Natomiast jak się wypłynęło 100-150 od plaży już bardziej przejrzyste wody i ładna żyjątka w wodzie oraz piękne różnorakie muszelki na dnie.

juras
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2011 12:28

matula napisał(a):Witam, polecam okolice Omiśa plaża miejska jak i Dugi Rat, drobniusi żwirek i długa płycizna i można pływać bez ochronnego obuwia.https://picasaweb.google.com/lh/photo/_E7DJxx9RBEULxLThNPWqQIcVdr0P9scIn0ar7EFdsQ?feat=directlink


Właśnie na tej plaży miałem pierwszy raz kontakt z piaskiem w Cro i to o tyle interesujący, że córa miała niewiele ponad 1,5 roku znalazła sobie w piasku patyczek do lodów którym to wstrzeliła sobie piasek w oczy. Radości mieliśmy w 3 du.. :D Żoncia niusiała małą na rękach a ja z wywieszonym jęzorem biegałem po Omisu żeby wodę niegazowaną kupić do przemycia oczu, bo Fantą którą mieliśmy jakoś nie miałem sumienia a jak próbowałem wodą morską to ryk był jeszcze większy :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.07.2011 15:39

Jadąc od Pagu w stronę Novalja jest kilka strzałek w prawo kierujących na piaszczyste plaże.
wiewoj
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewoj » 04.08.2011 23:33

Będąc w tym roku w szeroko pojętych okolicach Dubrownika wynaleźliśmy plaże w Kupari- 6km za Dubrownikiem w stronę Czarnogóry. Jest położona dość malowniczo na terenie masakrycznie ostrzelanego i zniszczonego wielkiego ośrodka wczasowego - wrażenia murowane :) . Plaża jest piaszczysta ale zejście do wody i samo dno kamieniste. Młodej lat 8 się podobało ( nie mówiąc,że podobało się jej zwiedzanie ruin.. )
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 04.08.2011 23:42

[quote="skywalker_01"]Lopar - Piasek...piasek....piasek. Dookoła wszędzie piasek.
Po południu woda już mętna przy brzegu, ale rano to jest kryształ.

Kamyczki , kamieniste plaże gwarantują czystośc wody i to że nie trzeba wycierac się z piasku , trzepac kocyków i odkurzac apartamentu po każdej wizycie na plaży .
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 08.08.2011 12:07

Jak plaże piaszczyste to może Włochy północne . Lignano,Bibione itp....Mnie nie urzekły,ale ja już małych dzieci nie mam.Sporo znajomych ze względu na maluchy wybiera ten kierunek
alfik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfik » 13.08.2011 22:16

My jeździmy na piaszczystą plażę w okolicy miejscowości SEVID
pomiędzy Rogoźnicą a Mariną
Na końcu Sevid ( 5 domów na krzyż ) trzeba skręcić w lewo i jechać kamienistą drogą jakieś 300-400m
a potem lekko w prawo i mniamniuśny zjazd w dół do samego morza
auto parkuje się przy samej wodzie 10 m od brzegu

plaża, i cała zatoczka to ciche i odosobnione miejsce
nie ma żadnego zaplecza
w ciągu dnia jest tu ok. 3-10 rodzin ( na więcej i tak nie ma chyba miejsca )
miejsce idealne dla rodzinki z małymi dziećmi ( nie trzeba nawet butów )
nie ma zgiełku, wrzawy, tłumu ....
piasek na brzegu, piasek w wodzie, cała zatoczka ma piasek na dnie
wkleiłbym zdjęcie ale jakoś nie bardzo mi to idzie

wyjeżdżamy 16.08.2011. więc będzie można nas tam spotkać
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011
Piaszczysta plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 05.11.2011 16:13

Dla tych co będą szukać piaszczystej plaży w 2012r.
Przed kilkoma laty byłem z rodziną i małym jeszcze dzieckiem w Privlace. Plaża niewielka, ale piękne piaszczyste dno, można było daleko wejść i nie była głęboko. Miejscowość mała, ale dla rodzin z małymi dziećmi, całkiem godna polecenia.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: Piaszczysta plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 05.11.2011 20:35

gemišt napisał(a):Dla tych co będą szukać piaszczystej plaży w 2012r.
Przed kilkoma laty byłem z rodziną i małym jeszcze dzieckiem w Privlace. Plaża niewielka, ale piękne piaszczyste dno, można było daleko wejść i nie była głęboko. Miejscowość mała, ale dla rodzin z małymi dziećmi, całkiem godna polecenia.


Kolega ma na myśli napewno południową część Privlaki - od strony Zadaru.
Faktycznie plaży właściwie nie ma, my siedzieliśmy pod skarpą. ale za to na dnie sam piasek, bardzo długo płytko, mało ludzi, bo i mieścina nie poraża wielkością. Trzeba za lunaparkiem przejśc kawałek laskiem piniowym, ale warto, polecam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.11.2011 08:54

Spis na dole tej strony

Pozdrav
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.11.2011 08:58

Tak mi się przypomniało:

"Słońce. Piach. Woda.
Zatrudnię na wakacje do obsługi betoniarki.
Tel.: ......"
;)

Pozdrawiam
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 07.11.2011 20:24

weldon napisał(a):Tak mi się przypomniało:

"Słońce. Piach. Woda.
Zatrudnię na wakacje do obsługi betoniarki.
Tel.: ......"
;)

Pozdrawiam



:D :D :D mysle ze betoniara tam jest czy trzeba miec swoją :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Szukam plaż piaszczystych - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone