Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin - Sutivan

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013
Szczecin - Sutivan

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 21.06.2013 22:10

Witam wszystkich cromaniaków:)
W sierpniu wyjezdzam z przyszła zona na miesiac miodowy do sutivanu. Wyjezdzamy 6 sierpnia z Szczecina. Moze mi ktos pomoc i powiedziec jaka najlepiej wybrac trase i jakie sa koszty przejazdu? Z góry dziekuje za pomoc
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.06.2013 22:34

pytanie za ogólne, nie wiem na ile się wybierasz, jakim autem dysponujesz, czy trasa na 1 raz czy z noclegiem (jeżeli tak to gdzie), czy interesuje Cię płatne kilkadziesiąt km autostrady w SLO czy wolisz przyoszczędzić objazdem itd itp;
na forum jest trochę Cromaniaków ze Szczecina, którzy opisywali ze szczegółami trasę i koszty;
ja osobiście jechałbym tak (z ominięciem autostrady w SLO) :
http://maps.google.pl/maps?saddr=szczec ... ,2&t=m&z=5

masz wtedy niepłatne szybkie autobahny w D, potem winieta w A (koszty zależne od długości pobytu w HR) oraz bodajże 2 tunele w A:
http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-z ... y,147.html
+ Autostrady w HR: http://www.hak.hr/info/cestarine/
jeszcze wylicz paliwo na te ~1650km w jedną stronę i masz koszty
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 21.06.2013 22:39

Wybieramy sie na 10 dni , auto do subaru forester i chcemy jechac na 1 raz (dwoje kierowcow). Musimy wyhechac 5 sierpnia bo od 6 mamy wykupione noclegi w sutivanie. Dzieki za odpowiedz:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2013 07:31

oczywiście jeszcze koszt promu:
http://www.bracinfo.com/pl/wyspa-brac-prom/
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 22.06.2013 23:32

A wjazd na prom jest dobrze oznakowany??Boje sie ze pomylimy wjazdy:) troche juz czytalem na forum o tym ale moze ktos pomoze.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.06.2013 09:12

czesiek12 napisał(a):A wjazd na prom jest dobrze oznakowany??Boje sie ze pomylimy wjazdy:) troche juz czytalem na forum o tym ale moze ktos pomoze.


nie powinieneś pomylić, gdyż musi ktoś sprawdzić kwit lub zeskanować (na filmiku widać kasy, ale wcześniej trzeba ustawić się w kolejce):


tu krótkie info o dojeździe (post Kasi Głydziak-Bojić):
prom-split-hvar-i-drvenik-hvar-t28148.html
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 23.06.2013 09:55

Dzieki serdeczne za pomoc pozdrawiam
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 23.06.2013 10:09

A jest sens omijac slowenska autostrade ?jedni widze pisza ze tak a drudzy ze nie. Czy ty jechales przez slowenie?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 23.06.2013 12:19

czesiek12 napisał(a):Witam wszystkich cromaniaków:)
W sierpniu wyjezdzam z przyszła zona na miesiac miodowy do sutivanu. Wyjezdzamy 6 sierpnia z Szczecina. Moze mi ktos pomoc i powiedziec jaka najlepiej wybrac trase i jakie sa koszty przejazdu? Z góry dziekuje za pomoc



Trasa wyznaczona przez te kiero jest dłuższa i droższa od tej którą ja jeżdżę.
Moja droga do Cro wygląda tak:Kołbaskowo - Ring Berlin - Regensburg - Passau - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lućko(A1) - Bosiljevo - Dugopolje(A1) - Split

W Austrii - wineta 8,30 i dwa tunele 4,50 i 7,50

W Cro opłata na A1 - 229kn

Pzdrv
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2013 08:31

czesiek12 napisał(a):A jest sens omijac slowenska autostrade ?jedni widze pisza ze tak a drudzy ze nie. Czy ty jechales przez slowenie?


tak jechałem przez Słowenię... i tylko jeden raz z winietą, reszta bezproblemowo objazdem...
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 24.06.2013 08:42

Witam Czesiek12!
Akurat na południe jadąc można przyjąć wariant trasy z ominięciem słoweńskich autostrad. Jakbyś jechał na Istrię, to już inna bajka. Tam koszt winiety warty jest do poniesienia. Ruszasz na Lubljanę i aż do Koper same autostrady. Koło Mariboru nie ma sensu na tak krótki odcinek, który poza tym jest niezbyt dobrej jakości i sporo aut.
Pozdrav! :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2013 08:47

kleeberg napisał(a):
Trasa wyznaczona przez te kiero jest dłuższa i droższa od tej którą ja jeżdżę.
Moja droga do Cro wygląda tak:Kołbaskowo - Ring Berlin - Regensburg - Passau - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lućko(A1) - Bosiljevo - Dugopolje(A1) - Split


a którędy niby wskazana w linku przeze mnie trasa wiedzie w D jak nie: przez Ring Berlin-Regensburg-Passau :?:
o co kaman :roll:

jest jeszcze opcja inna, ale tu winieta na SLO bankowo by się przydała:
http://maps.google.pl/maps?saddr=szczec ... =1&t=m&z=6

jeśli chodzi o prom to możesz wybrać opcję z Makarskiej do Sumartin, gdzie raczej nie powinieneś pomylić promu:
http://www.croatiaferries.com/makarska- ... -ferry.htm,
ale Makarska trochę dalej od Splitu i potem musisz do Sutivan-u, przejechać przez całą Brać
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 24.06.2013 10:35

te kiero napisał(a):
kleeberg napisał(a):
Trasa wyznaczona przez te kiero jest dłuższa i droższa od tej którą ja jeżdżę.
Moja droga do Cro wygląda tak:Kołbaskowo - Ring Berlin - Regensburg - Passau - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lućko(A1) - Bosiljevo - Dugopolje(A1) - Split


a którędy niby wskazana w linku przeze mnie trasa wiedzie w D jak nie: przez Ring Berlin-Regensburg-Passau :?:
o co kaman :roll:


Nie chodzi mi o drogę przez Niemcy.
W twoim linku była pokazana trasa przez Słovenię,w kierunku na Ljubljanę.

Pzdrv.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2013 11:56

kleeberg napisał(a):
te kiero napisał(a):
kleeberg napisał(a):
Trasa wyznaczona przez te kiero jest dłuższa i droższa od tej którą ja jeżdżę.
Moja droga do Cro wygląda tak:Kołbaskowo - Ring Berlin - Regensburg - Passau - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Lućko(A1) - Bosiljevo - Dugopolje(A1) - Split


a którędy niby wskazana w linku przeze mnie trasa wiedzie w D jak nie: przez Ring Berlin-Regensburg-Passau :?:
o co kaman :roll:


Nie chodzi mi o drogę przez Niemcy.
W twoim linku była pokazana trasa przez Słovenię,w kierunku na Ljubljanę.

Pzdrv.


to widocznie błąd linka, bo zaznaczałem standardowy objazd autostrady
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 24.06.2013 20:49

Witam,
jeździmy ze Szczecina dokładnie taką trasą jak w linku (odnośnie Niemiec i Austrii). W Słowenii korzystaliśmy zawsze z autostrady, dopiero w tym roku mamy zamiar ominąć.
Co do jazdy non stop - nie polecam. Jechałam tak tylko raz i stwierdzam, że to czyste szaleństwo. Było dwóch kierowców, jechaliśmy do Dubrovnika i ogólny czas przejazdu trwał prawie 26 godzin!!! Postoje i spanie na parkingach było obowiązkowe, bo kierowcy nie dawali rady. Od trzech lat obowiązkowy nocleg w Austrii, zawsze w tym samym pensjonacie. Wyjeżdżamy ze Szczecina ok. 7 rano, ok. 19 jesteśmy w pensjonacie, kolacyjka, nocleg, rano pyszne śniadanko i dalej w drogę. Absolutnie jazdy ciągiem nie neguję, ale z własnego doświadczenia i okropnego zmęczenia nie polecam 8)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone