Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szalom - od strachu do fascynacji :)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Szalom - od strachu do fascynacji :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:02

Pierwsza relacja i to z powodu lekkiej namowy- piekara114 i Beaty W. (która swoją relacją o Ejlacie spowodowała, że się odezwałam). Sama też uważam, że skoro tyle razy korzystałam z ciekawych informacji na tym forum, więc może czas dać coś od siebie. A Izraela za wiele nie ma na forum, zatem chętnie odpowiem na pytania i podzielę się wrażeniami. Pewnie będą problemy, więc wybaczcie potknięcia.
Zapraszam na wspaniałą podróż do kraju trzech mórz.
Na początek parę zdjęć
FB-7049-1.jpg
lecimy nad Izraelem
Ostatnio edytowano 27.03.2019 19:26 przez aga_stella, łącznie edytowano 1 raz
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:09

Dalszy ciąg fotek
Załączniki:
2a.jpg
kolory rzeczywiste
1a.jpg
łatwo się wchodziło
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:22

Oczywiście już mam małe problemy techniczne, ale może ogarnę :oops:
Załączniki:
4a.jpg
cudowne palmy (każda ma numerek)
3a.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2018 18:27

Jestem, jestem,jestem :mrgreen: :mrgreen:

Dobrze Ci idzie, nic się nie zrażaj, będę dopingowała....

Jak pamiętasz pisz szczegóły techniczno-organizacyjne, ja je bardzo lubię :mrgreen: :mrgreen:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:44

piekara114 napisał(a):Jestem, jestem,jestem :mrgreen: :mrgreen:

Dobrze Ci idzie, nic się nie zrażaj, będę dopingowała....

Jak pamiętasz pisz szczegóły techniczno-organizacyjne, ja je bardzo lubię :mrgreen: :mrgreen:

Postaram się, też najbardziej lubię dostać garść wskazówek.
Dziś mam jakiś problem złączem, więc nie wymiękłam w pisaniu, tylko wywala mnie :evil: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:45

cd..
Załączniki:
david.jpg
ali-a.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:48

cd.
Załączniki:
wielb.jpg
szab-kop.jpg
hasyd.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 18:54

cd
Załączniki:
swietli.jpg
samolo.jpg
martwe.jpg
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 21.03.2018 18:57

Ładnie...
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 19:00

cd
Załączniki:
bbbb.jpg
aaaaaa.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 19:08

Dam sobie spokój z fotkami, bo jak mnie wywala to jest za upierdliwe. Przejdę do tekstu.
Jak to z Izraelem było...
Była sobie końcówka 2015 r. Znajomi proponują wyjazd do Izraela w lutym 2016 (tani lot).
JA- Gdzie?!! - Mowy nie ma, nie jadę. Mąż o dziwo ma ochotę (to jego kolega jeszcze ze studiów i bardzo się lubią, choć mieszkamy w różnych miastach). Zwykle na wyjazd jest ciągnięty bez mała na łańcuchu :mrgreen: . Wymownie pukam się w czoło i skutecznie wybijam mu to z głowy. – Absolutnie tam nie jadę.
Znajomi dociekają – ale dlaczego nie chcesz.
Po pierwsze - mam duże obawy, by nie powiedzieć wprost - boję się :idea:
Po drugie nie będę się tam pchać dla jednej Jerozolimy, a Morze Martwe też odpuszczę (takie miałam ogólne wyobrażenie).
Po trzecie - drogo.
Po czwarte – widok uzbrojonych żołnierzy będzie źle na mnie wpływał, nie będzie pełnego relaksu. Będzie się czuć zagrożenie.
A teraz:
Ad. 1 - oparte na ogólnym przeświadczeniu, chyba z czasów gdy tam faktycznie było niebezpiecznie, a nie na konkretach. Zanim zaczniecie tak twierdzić zorientujecie się choć trochę w aktualnej sytuacji. Oczywiście nie mówię, że jest tam super bezpiecznie, ale tragedii też nie ma (my czuliśmy się bardzo dobrze)
Ad 2 – Jerozolima jest wspaniała, klimatyczna, ale Izrael ma o wiele więcej do zaoferowania. Widoki- szczęka zbierana z podłogi nie raz
Ad.3 - No drogo jest, ale w marketach można trochę promocji upolować, a w dzielnicach arabskich taniej zjeść.
Ad.4 - Ogólnie wojska, policji oraz baz wojskowych widać dużo, ale to na mnie wpływało raczej uspokajająco (o dziwo). Najwięcej patroli i bramek jest w Jerozolimie. Raz o mało zawału nie dostałam (wojsko). To będzie na początku relacji, więc nie będę tu tematu rozwijać.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 19:37

Ale jednak … w 2016 nie poleciałam.
Znajomi tak, wrócili bardzo zadowoleni. Ale ja i tak bardziej byłam zadowolona z siebie. Bo my w kwietniu 2016 polecieliśmy na południe Hiszpanii i wróciliśmy mega zadowoleni.
Sierpień 2016, oni znowu żeby jechać do Izraela- w styczniu 2017 r. (są tanie bilety). My mamy mały remont w domu, a po drugie umówiliśmy się ze znajomymi (zwykle razem wczasujemy), że we wrześniu pojedziemy do Chorwacji (tam gdzie nas jeszcze nie było). Zatem moje zainteresowanie znowu średnie, decyzji nie podejmuję (choć już tak się nie boję, dokształciłam się co nieco i zasięgnęłam opinii). Oni kupują bilety do Izraela, my jedziemy na 2 tygodnie do CRO. Nastaje początek października i podczas rozmowy telefonicznej zaczynają nas znów namawiać na Izrael. Myśląc, że mają już wszystko - bilety, noclegi. Żartuję – jak nam załatwisz tanie bilety na ten sam lot i te same hotele to polecimy. A… i jeszcze przekonasz mojego męża (na Izrael ja nie będę się wysilać). Za trzy dni telefon, to siadaj do komputera i kupuj. Bilety kupiłam 11 października (Ryanair) z Krakowa do Ovdy. Zapłaciliśmy minimalnie więcej niż znajomi w sierpniu (za dwie osoby i dodatkowy 1 bagaż 15 kg - 712 zł)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 19:41

artwro napisał(a):Ładnie...

Cieszę się :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2018 19:54

Moja żona się odważyła
i na pielgrzymce w Izraelu była.

Ja zostałem w domu, widziałem potem zdjęcia, popatrzę na następne.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 20:11

Janusz Bajcer napisał(a):Moja żona się odważyła
i na pielgrzymce w Izraelu była.

Ja zostałem w domu, widziałem potem zdjęcia, popatrzę na następne.

Cieszę się, że jesteś. Zapraszam na dalszą wyprawę
Następna strona

Powrót do Azja



cron
Szalom - od strachu do fascynacji :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone