Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylia 2010...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Sycylia 2010...

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.01.2011 10:55

Standardowy początek. Długa droga daleka...

W tym roku padło na Sycylię. Trzecia już, nasza wyspa Morza Śródziemnego, licząc te duże... Długa droga, daleka, przed nami :wink: . Od Opola do portu w Villa to prawie 2300 km. Skład ekipy tradycyjny. Skody też tradycyjnie z tym, że jedna trochę nowsza :) . Obładowani i w dobrych nastrojach wyruszyliśmy 16/07 ok. godziny 20. Kierunek na początek - Wiedeń, potem Villach, Rzym, Salerno i Villa San Giovanni. Droga w sporej części znana, bezproblemowa no i jeszcze w tym roku po raz pierwszy z dodatkowym pomocnikiem zwanym gdzieś tu panią Becker, a u nas Jolą... gdyż po kilku 'akcjach' nasunęło się nam bezpośrednie skojarzenie z niejaką... Rutowicz :wink: . Po drodze 'zarejestrowałem' nowy kawałek autostrady przed Wiedniem, a tak poza tym, to od tankowania do tankowania, drzemka za Wiedniem i już Italia :).

W okolicach Mestry, Boloni, Florencji bardzo duży ruch, ale na szczęście bez stania w korkach. Na stacjach benzynowych i parkingach wielki tłok! Pogoda oczywiście upalna. Gdzieś tak w pobliżu Rzymu załoga nr 2 odmówiła dalszej współpracy... Zmęczenie dało znać o sobie i panie koniecznie chciały zrobić tzw. międzynocleg na jakimś kempingu... No cóż, jak mus to mus. Najbliżej było na kemp w Cassino. Zajechaliśmy już po ciemku (1650 km od domu). Kemping w zasadzie pusty. Nawet nie chciało się nam rozbijać namiotów. Jakieś jedzenie, piwko, prysznic i sen.

Obrazek

Obrazek

W nocy 2 pobudki... Expres Neapol - Rzym czy jak :?: Rano okazało się, że tuż przy kempie są tory kolejowe no i piękny widok na Monte Cassino :).

Obrazek

W drogę. Ruch coraz mniejszy, coraz więcej remontowanych odcinków... Nuuudaaa :wink: , po 2 godzinach jazdy spać mi się zachciało, zamieniłem się z Asią i zaraz zasnąłem, po godzinie jazdy obudziło mnie... jakieś takie zbyt wolne tempo... Oprócz remontu drogi w remoncie były również stacje benzynowe :? Asia stosując ekodrajwing :wink: dotoczyła się w końcu do jakiejś czynnej. Mi na pewno dawno by już paliwa zabrakło. Wlałem trochę ponad 58 l. (bak ma 60). Spać mi się odechciało, a za oknami pojawiło się morze :) .
Gdzieś tak około 15 byliśmy w porcie. Licznik pokazał dokładnie 2222 km od Opola. Koleja do kas była spora, a do promu jeszcze większa! Ale ponieważ promy pływają co chwilę to nie było problemu. Jeden prom załadowany, chwila i podpływa następny. Wylądowaliśmy na 2 poziomie i zanim zdążyliśmy dopić kawę już trzeba było zjeżdżać.

Obrazek

Obrazek

Zjechałem pierwszy, Iwka kilka samochodów za mną... I niestety - awaria! Tuż za bramą portu jeszcze w korku przed najbliższymi światłami, podbiegła Elwirka i powiedziała żebyśmy zjechali na najbliższy parking bo mają flaka. Pomyślałem tylko, że nie ma co parkingu szukać i od razu zjechałem na pobocze :? Opona była trafiona z boku, rozerwana praktycznie :cry: . Szkoda, nówka o przebiegu 2228 km... Przy zjeździe z promu Iwka musiała źle wyjść z ostrego zakrętu i zaczepiła o coś ostrego. Panie zastanawiały się czy opona będzie się dała załatać, ja raczej zastanawiałem się czy felga przeżyje. Postanowiliśmy nie kombinować z assistance i założyć zapas. Dramat! Cały bagażnik wyładować na drogę... na domiar złego śruby były piekielnie mocno dokręcone. Nie daliśmy rady nawet moim ponadstandardowym 'krzyżakiem', ale zrobiłem 'przedłużkę' z tego standardowego klucza i jakoś poszło :!:

Obrazek

Obrazek

Pojechaliśmy w kierunku Taorminy. Droga, góry, ładne widoki i bardzo ciasna zabudowa - ot pierwsze spostrzeżenia :) . Tuż przed Taorminą zjechaliśmy na kemping. Ruch na bocznej drodze wielki, ale Jola spisała się tym razem dobrze i trafiliśmy bezbłędnie. Kemping całkiem przyjemny i... dosyć drogi. Zostajemy :) ,dobrze bo po akcji 'guma' jakoś tak późno się zrobiło!

Obrazek

Spało nam się rewelacyjnie mimo wysokiej temperatury. Od rana oczywiście okupowaliśmy plażę :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.01.2011 11:15

Fajna rejestracja

:wink:

Spanie na powietrzu to jest to no chyba, że:
Sherlock Holmes wybrał się z Dr Watsonem do lasu. W pewnym momencie w nocy Holmes budzi Watsona i pyta:
- Drogi Watsonie, czy śpisz?
- Nie..
- A co widzisz nad sobą, drogi Watsonie?
- Widzę miliony gwiazd drogi Sherlocku.
- I co ci to mówi, drogi Watsonie?
- Zależy jak na to spojrzeć: z astronomicznego punktu widzenia mówi mi to, że są miliony galaktyk z miliardami gwiazd; z astrologicznego punktu widzenia widzę, ze wchodzimy w znak Byka; z meteorologicznego punktu widzenia mówi mi to, że jest szansa na dobrą pogodę jutro; z futurystycznego punktu widzenia sądzę, że kiedyś ludzie będą latać do gwiazd... A cóż Tobie to mówi drogi Sherlocku?
- Mnie to mówi, drogi Watsonie, że ktoś nam ukradł namiot!


No ale widzę, że to tylko taki kaprys...

Pzdr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.01.2011 11:18

Sycylia! :hearts:
Czytam i czekam na ciąg dalszy. Ta cześć świata woła mnie już od dłuższego czasu :)

I nawet namiot mamy taki sam ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.01.2011 11:22

Na Sycylii byłem tylko parę dni, w ramach miesięcznego objazdu Włoch - a i to w poprzednim życiu. Chętnie przypomnę ją sobie, zwiedzając ją teraz z Wami. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.01.2011 11:28

Witam :D

Jacek S napisał(a):Fajna rejestracja

:wink:


Oj Yac... :wink: , Ty zawsze znajdziesz ciekawy szczegół na zdjęciu :lol: :wink: ...ciepło było to się rozpłynęła :wink: :lol:

Roxi napisał(a):Sycylia!
Czytam i czekam na ciąg dalszy. Ta cześć świata woła mnie już od dłuższego czasu




Duuuża wyspa :!: Szykuj długi urlop :wink: Nasz był zdecydowanie za krótki :?

pozdr
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 13.01.2011 11:54

Nooo.. piękna Sycylia na paskudną styczniową pogodę, to jest to :!:
Z przyjemnością przyłączę się do czytających :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 13.01.2011 12:10

Ooo, a ja chciałam się Ciebie nieśmiało zapytać u siebie, czy będzie ta włoska, a raczej sycylijska, relacja, ale rezygnowałam, bo za marudę nie chciałam robić :wink:
A tu proszę !

Ubawił mnie Asi ekodrajwing, bo... siebie za kierownica zobaczyłam. Ja też uważam, że ekodrajwing jest kul! :wink: :lol:

No i zmiana opony w zapakowanym po brzegi samochodzie :roll:

pozdrawiam
:D
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 13.01.2011 12:15

Zasiadamy do czytelni. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.01.2011 12:24

janusz.w. napisał(a):Oj Yac... :wink: , Ty zawsze znajdziesz ciekawy szczegół na zdjęciu :lol: :wink:

On ma na myśli tę nalepkę na szybie, która się nie rozpłynęła ... :wink:

O, załapałem się na pierwszy rządek 8O




:D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.01.2011 12:49

Franz napisał(a):Na Sycylii byłem tylko parę dni, w ramach miesięcznego objazdu Włoch - a i to w poprzednim życiu. Chętnie przypomnę ją sobie, zwiedzając ją teraz z Wami. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Witam MISTRZA :D (i imiennika :wink: ).

Dromader napisał(a):Nooo.. piękna Sycylia na paskudną styczniową pogodę, to jest to


Zdjęcia i relacje to mój sposób na paskudną pogodę :wink:

Tymona napisał(a):Ooo, a ja chciałam się Ciebie nieśmiało zapytać u siebie, czy będzie ta włoska, a raczej sycylijska, relacja, ale rezygnowałam, bo za marudę nie chciałam robić
A tu proszę !


...wobec mnogości i jakości relacji miałem pewne dylematy, ba, nadal je mam :wink:

smoki napisał(a):Zasiadamy do czytelni.

:D

weldon napisał(a):On ma na myśli tę nalepkę


Ciii... :lol:

pozdr
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 13.01.2011 12:56

ja też jestem :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.01.2011 13:32

Gdyby nie te tony śmieci...
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 13.01.2011 14:20

W oczekiwaniu na ciąg dalszy, zasiadam wygodnie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2011 17:54

Jestem i ja :D
Sycylii za dużo na cro.pl nie było (kojarzę Macieja i JoAnnę :roll: ) zatem poczytamy, pooglądamy.....

janusz.w. napisał(a):Od Opola do portu w Villa to prawie 2300 km.

Hmm kawałek jest....
Ciekawiło mnie o ile dalej byłoby gdyby jechać przez Niemcy i potem Austrię (Innsbruck). Z Wrocławia wyszło mi 2320......

janusz.w. napisał(a):nie chciało się nam rozbijać namiotów.

Nam też przestało się chcieć :lol:
Ale na taki pomysł noclegu pod chmurką jeszcze nie wpadłem 8O . Wypróbujemy :cool:

janusz.w. napisał(a):Wlałem trochę ponad 58 l. (bak ma 60)

Bak ma 42. Nieraz już wlewałem coś około 43 :wink: :lol:

PS Skody górą :D . Nawet te nowsze :wink: :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.01.2011 18:03

janusz.w. napisał(a):miałem pewne dylematy, ba, nadal je mam :wink:


Nie masz :) i mieć nie możesz :wink:, tak jak nie mamy my wszyscy, którzy wiernie będą towarzyszyć Waszej wyspiarskiej wyprawie. Wspominałam już kiedyś, że uwielbiam wyspy :?:
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sycylia 2010...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone